Lovci monster s.r.o. Napsal: Larry Correia

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.
Odpovědět
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Lovci monster s.r.o. Napsal: Larry Correia

Příspěvek od Hohepa »

https://www.cbdb.cz/kniha-65215-lovci-m ... ernational

Četl někdo ? Má to velmi slušné hodnocení 91% .

Dostal jsem se na něj (autora) při čtení o jeho antiomluvě SJWs (Social Justice Warriors).
https://kechlibar.net/2019/02/04/o-otro ... ntiomluva/
Ten to jeho počin mi jest velmi moc sympatický tak jsem o něm hledal další info a narazil na tuto jeho prvotinu.
Ukázky vypadají dost politicky nekorektně , tedy velmi sympaticky a čtivě
Tým nováčků byl narvaný v přecpaném suburbanu na zadních sedadlech. Holly nás začala označovat za tým duhové koalice, protože jsme měli jednu bělošku a k tomu černocha, asiata a míšence. Ke splnění vlhkých snů všech liberálů nám už chyběla jenom lesbička a chlápek na vozíčku. Sam vyplivl na zem chuchvalec sežvýkaného tabáku. Susan, zaživa jsi byla zatraceně skvělá ženská, ale radši si nechám vyšukat prdel bandou nadrženejch syfilitickejch dikobrazů, než abych se přidal k tvý zasraný hipísácký nemrtvý rodině, ty jedna vychrtlá vymaštěná upíří šlapko. Tak co, ošoustals mrtvou matku svý kámošky? Když to řekneš takhle, zní to nechutně. Nemělo smysl zapírat. Byl jsem na druhý metě a pak mi došlo, že nedejchá, mumlal jsem a dost jsem se u toho styděl. Dobřes to zahrál, chlapče. Sam mě bouchnul do ramene. Kdybys byl o trochu blbější, mohls posunout napichování upírů na kůl do úplně nový dimenze.
Teď je zrovna v akci https://www.megaknihy.cz/sci-fi/140767- ... s-r-o.html
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Lovci monster s.r.o. Napsal: Larry Correia

Příspěvek od Nuwara »

Jo, četl jsem to, četl jsem i veškeré pokračování a přidruženou sérii a je to paráda. Ale bacha, ne každému to vyhovuje.
Jo a na serveru do-ucha cé zet to najdeš i jako skvěle namluvenou audioknihu. :-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Lovci monster s.r.o. Napsal: Larry Correia

Příspěvek od Stenny »

Četl jsem, bavilo mě, ale kvalitu překladu bych neváhal ohodnotit jako příšernou. Překladateli například uniklo, že "shoulder blade" není "ramenní čepel," ale lopatka. V mnoha případech z českého textu trčely nezvládnuté anglické idiomy jako hejno kramlí z gobelínu.
Pokud jsi schopný si to přečíst v originále, neváhal bych. Ale i česká verze, pokud nemáš moc vyvinutý jazykový jemnocit, se zvládnout dá.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Lovci monster s.r.o. Napsal: Larry Correia

Příspěvek od Bill Masen »

Nuwaro díky za tip. Od té doby, co mi zrušili "Království mluveného slova" je zdroj audioknih dost omezenej. Jiřík je velmi schopný člověk. Není to profesionál, ale někdo, kdo si vezme knížku a mikrofon, načte jí a zdarma hodí na internet aby někomu udělal radost.
Stenny ano, faktické chyby tam budou. Spousta z nich určitě i v originále. Hned v první kapitole prvního dílu třeba švícarák Spyderco. :chuckle

PS: oblíbený strojový překlad je "kola v časopise"
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Lovci monster s.r.o. Napsal: Larry Correia

Příspěvek od Nuwara »

Jen opravím dvě nepřesnosti. Jiřík je profesionál, jen už toho času v důchodu (není mnoho kvalifikovanějších rétorů než profesionální herci :-) )

Není ten švýcarák spíš taky dílem překladatele? Dle mých informací je Correia dost aktivní fanda do zbraní :-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Lovci monster s.r.o. Napsal: Larry Correia

Příspěvek od Bill Masen »

Tak já si myslel že ne, kdo to je? Pokud je to profesionál, proč to nedělá profesionálně?
S tím švícarákem, ty poslední dvě věty měli být přehozený. :wasntme
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Lovci monster s.r.o. Napsal: Larry Correia

Příspěvek od Nuwara »

Jsme tu lehce OT a krom toho to nechci pitvat veřejně, tudíž SZ... :-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Lovci monster s.r.o. Napsal: Larry Correia

Příspěvek od Hdm »

Doposlouchal jsem jak celou sérii LM, tak přidružené Paměti lovce monster.
Pan Jiřík perfektně namluvil :yes
Bylo to přesně dle mého gusta. Knihy jsem si užil a příběhy prožíval s lovci.
Těším se a doufám, že pan Jiřík namluví i další díl Paměti lovce monster 3 - Světci až vyjde.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Lovci monster s.r.o. Napsal: Larry Correia

Příspěvek od Stenny »

V originále už vyšel další díl. Correia nadále drží laťku "když si řeknete, že přestanete číst během příští pauzy v akci, tak dáte knihu na jeden zátah." :D
Docela mě zajímá, na kolik dílů má rozplánováno (pokud má rozplánováno), protože zatím celkovou zápletku spíš komplikuje, než aby ji řešil.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Lovci monster s.r.o. Napsal: Larry Correia

Příspěvek od jameson363 »

Kdysi jsem kus slysel a fascinovalo me, ze autor se pomerne dost vyzna ve zbranich nebo minimalne vic, nez vetsina autoru pisici smyslene sci-fi/fantasy romany. S prekladem je to vzdycky problem. Z toho duvodu jsem zacal kupovat alespon military knihy v originale.
Odpovědět