Petr Wolf - Error in Calculo

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od Ulfhednar »

Děkuji moc. V hlavě mám kostru na dost dlouhý příběh. Jenom narážím na limity v podobě nedostatku času a kombinace mé grafomanie s dysgrafii.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Xassasin
Příspěvky: 35
Registrován: 09.10.2013 12:06
Pohlaví: muž

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od Xassasin »

Skvělý, včera sem si to přečetl jednim dechem a je to fakt bomba, jen pokračuj! Těším se na pokračování, kdyby to v budoucnu vyšlo knižně tak si to určitě koupím.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od Ulfhednar »

Opraveno asi tisíc gramatických a stylistických chyb a asi 1200 nových vyrobeno. Některé kapitoly upraveny dle připomínek, popř. doplněny věci důležité pro následující děj. Drobné úpravy, korekce.

Do první části "Otevírání bran" přidány dvě kapitoly, jedna docela na začátku s kapitánem Millerem a předposlední kapitola první části s Michalem.

Zahájena druhá část knížky se zatím pěti kapitolami.
ERROR-IC.pdf
(3.1 MiB) Staženo 178 x
Óðinn á yðr alla
Pripičkin
Příspěvky: 98
Registrován: 10.05.2021 18:47
Pohlaví: muž

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od Pripičkin »

Nake vecne chyby tam zustali. Je trochu veci nazoru zda by chytry clovek do rozpadlicke situace kupoval zbrane malo rozsirene v zemi, na ktere pak nebudou bezne dostupne zadne dily. Nebo mit dve pusky, razi 223 a 308 je sice idealni reseni, ale dobry stred mezi nimi predstavuje raze 7,62x39, ktera ma zas neocenitelnou vyhodu v dostupnosti streliva a dilu. Ulet je tvrdit ze Baofengy (autor zrejme mysli rozsirene UV-5R) funguji jen v dosahu prime viditelnosti. Tyto stanicky maji jen jedinou vetsi chybu - malou odolnost proti krizove modulaci a zahlceni, nemaji vstupni filtry. Kdyz ale neni pobliz vetsi zdroj signalu, nema to vyznam a funguji vyborne, nicim se nelisi od mnohem drazsich typu. Zejmena kdyz se na ne da vhodna antena. Sifrovany provoz neumoznuji, to je pravda, ale to se da obejit dohodnutou komunikaci - a uz vidim slimaky jak to v cestine odposlouchavaji a narusuji :) Je pravda ze i mistr tesar se utne - treba Mistr spisovatel Ondrej Neff se zarazil a uznal ze to nevymyslel dobre, kdyz ve TMA 2.0. dal jako pricinu vymizeni elektriny prepolovani Zeme. Zapomel, ze by pak nesla elektrina ani na vzdalenych vesmirnych sondach mimo vlivu Zeme - co se jaksi nedeje. Nelogicnosti zabijeji scifi. Moudri spisovatele daji precist rukopis par desitkam lidi z ruznych oboru a az pak ho pusti ven...
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od Ulfhednar »

Ano, přesně proto sem Error dávám. Přečíst pár desítkám lidí, než to (možná) pustím ven.

Takže jsem rád za tyto připomínky některé akceptuji, jiné ne, ale zpětná vazba se moc hodí :yes

Ke zbraním: Miller není kovboj z Rozpadu, aby o svém fungování v PA uvažoval prizmatem desítek tisíc vystřílených ran v epických přestřelkách, kdy bude kosit mraky příšer a nepřátel, jsa po kolena zasypán prázdnými hilznami :lol: . Je to praktik a dobře ví, že takticky nejlépe zvládnutá akce s krátkou je ta, kdy zbraň zůstane zaholstrovaná. Není superman.
Má tři čezety (dvě krátké a jednu dlouhou) na které tu díly jsou, a Hecklera, jehož spolehlivost a životnost je ultimátní. Co by si měl kupovat?
K dlouhé - v regionu, kde se Miller může pohybovat (řekněme od Norska, Švédska po Itálii) je dominantní ráže 5.56. 7.62x39 by těžko sháněl. Navíc pochybuji, že takto uvažoval, když měl poslední 3-4 dny času. Co by si měl místo svého Colta v 7.62 narychlo pořídit? Nemá ani nákupko na dlouhou (a nemá moc času). Má neostříleného nového Colta, k tomu náboje a jeho jedinou starostí bude shánět... co vlastně? Raději bude shánět žrádlo a spoďáry, to uživí víc. Nene, kvéry má Miller OK, nechme mu právo mít je podle svého výběru. :) Vlákno viewtopic.php?f=14&t=3331 nečetl a asi by si o tom myslel svoje. Miller není rozpadlík. Je klidně možné, že zítra bude mít jen holé ruce.

K Baofengu - tady se rád dám poučit, protože jsem pouhý používatel a obecně radiokomunikacím rozumím mnohem méně, než bych chtěl :( . Moje zkušenost s Bafíkem, kterého běžně používáme na akcích je ta, že v kopcovitém, členitém terénu, přes kopec, přes skálu apod, je jeho dosah velmi malý a není na to moc spoleh. Že na více kilometrů je spolehlivá komunikace jen tehdy, když mezi komunikujícími nejsou kopce a skály. Ale možná máme něco blbě nastaveného, nepřu se.

Z tohoto:http://www.Nevkladat.cz/viewtopic.php?f=57&t=295 a tohoto http://www.Nevkladat.cz/viewtopic.php?f=57&t=81 Josefova textu nemám dojem, že by na přímé viditelnosti nezáleželo, stejně tak třeba z tohoto: https://www.aeroweb.cz/clanky/781-zajim ... komunikace. Ale jak píšu - jsem jenom uživatel a prd tomu rozumím. Každopádně si moc nemyslím, že v kopcích je Bafík na cca 5-6 kilometrů spolehlivým komunikačním prostředkem bez viditelnosti. Rád se nechám poučit, když tak v patřičném vlákně.

Odposlech:
1.) Sousta z těch nových chlapců v Německu má bohaté zkušenosti z iráku, Afghanistánu apod. a nepodceňoval bych je. Mobilem i vysílačkou umí nálože odpalovat hezky.
2.) Oni nebojují s nějakými Pakoši, ale s Němci. Ručníci jsou jen blátošlapové. Za nimi stojí někdo chytřejší. Ostatně konec poslední Michalovi kapitoli něco napovídá.

každopádně díky za čas.

EDIT: Koukám, že Josefův a McGyverův web je tu zakázaný :roll: Prostě na Nezdolném o tom psal Josef.
Óðinn á yðr alla
Pripičkin
Příspěvky: 98
Registrován: 10.05.2021 18:47
Pohlaví: muž

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od Pripičkin »

Jiste, jedna vec je kdyz se chce rozpadlik pohybovat v nasem okoli, pak je kosa idealni, pokud po zapadni evrope, uz je to mene vyhodna raze. Tady jde o to, ze raze vz.43 a 9L dostanete vsude a za cokoliv uzitecneho. Jine uz mnohem hure. Zase kdo zdrhne do ruska, tam je lepsi Makarov. Zajimave jak malo lidi od stolu bere do uvahy ze velky batoh ho zlikviduje mnohem drive nez nepritel. Old Shatterhand usty Karla Maye psal, ze v opasku ma 2500 naboju, co mu staci na nekolik mesicu v divocine. No hezky, nosit cca 30 kilovy opasek :) K Baofengum : Kdyz si cetl ten vyborny web nezdolneho, tak o cem spekulujes ? To neni o (ne)kvalite stanic, ale proste o fyzikalnich zakonech. A ty plati i pro drahe Yaesu nebo ultra takticke digi vojenske. Proste v lese je velky problem pro kratke kmitocty, a pro delsi zas potrebujes primerenou - velkou - antenu, kdyz ji nemas, ucinnost prudce klesa a ses tam kde si byl. Proste priroda a Buh to tak zaridili, jdi k rabinovi si stezovat :)
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od Ulfhednar »

Moc vám nerozumím (i v jiných vláknech).
Proč by měl mít potřebu shánět tisíce nábojů ráže, která se v jeho prostoru moc nevyskytuje? Na co? 9L má a od vojáků dnes seženete spíš 5.56, než 7.62.
Ale znovu - proč by to sháněl? Nebude sypat tisíce a tisíce nábojů. Není neprůstřelnýhyperkrutopřísný hrdina s nekonečnými zásobníky. Je to životem utahanej chlap, který o nějaký marvelovský hrdinství nestojí.
A čím by měl rychle nahradit Colta, aby měl ráži 7.62, která je mu na víceméně nic? Jakože měl narychlo shánět nákupko a jet někam kupovat jetou 58 a deset truhlíků 40 let starého střeliva? Ježíš :roll: Z moderních zbraní se v 7.62 dělá jen BREN2, který je v této ráži hůř dostupný a drahý. A pak různé verze PARky, což si myslím, že není výhra.

Je Baofeng na větší vzdálenosti přes kopce a přes skály spolehlivý? ANO/NE? Můj dojem (na kteérm netrvám) je, že ani ne.
Já jen napsal, že měli retranslaci přes kopec, který leží mezi nimi, protože MOJE nijak odborná zkušenost s Bafíkem je, že pro spolehlivý přenos mu kopce můžou vadit. A z textů mnohem poučenějších, než jsem já, jsem ten dojem měl také. A ano, Josefovi texty, považuji obecně za jednu z nejlepších věcí, co se na Rozpadu/Nezdolném objevily. Na fyzikální zákony si nestěžuji
Óðinn á yðr alla
Pripičkin
Příspěvky: 98
Registrován: 10.05.2021 18:47
Pohlaví: muž

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od Pripičkin »

Proste a jednoduse : Z hlediska dostupnosti je u nas pro rozpadlika nejvyhodnejsi 43 a 9. Pokud spisovatel udrzuje hrdinu pri obecnem rozkladu v nerozpadlicke (zasobovane) pozici, no prosim, muze to byt jinak. Ale pak klesa uveritelnost pribehu, stejne jako treba v Blackoutu ty sracky o uloze euro instituci - ktere by si v realu ani neskrtli. UKV kmitocty se siri v lesnate krajine obecne spatne, z cehokoliv. Na delsi kmitocky, lepe se sirici v tomto prostredi, uz musis natahovat treba dratovou antenu - nejsi rychle pohyblivy. Co je na tom vsem k nechapani ??
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od Ulfhednar »

Ještě jednou:
1.) Miller NENÍ rozpadlík.
2.) NEMYSLÍM si, že je nejlepší pro rozpadlíka 43. Ani u nás, ani v Německu, Švédsku...Pro Millera je v podstatě blíž Neapol, než Zelený sport.
3.) Pokud má kvalitní zbraň v 5.56 a zásoby střeliva, proč by si během posledních pár málo dní, kdy potřebuje zařídit jiné věci, měl začít shánět jiný kvér?
4.) KOLIK nábojů si myslíte, že bude bude životnost normálního člověka v případných postapo přestřelkách?
5.) JAKOU zbraň si tedy, podle vás, měl Miller okamžitě pořídit?
6.) Takže knížka, kde by někdo absolvoval rozpad společnosti s jiným kvérem, než 58 není uvěřitelná? Zvláštní. Jinak tohle nemá být uvěřitelná knížka. Nepíši učebnici, tohle je FICTION.

K baofengu: tak teď už vám nerozumím vůbec.
-Napsal jsem, že Bafík se přes kopec spolehlivě nedovolá.
-Napsal jste, že je to blbost.
-Tak jsem se zeptal, jestli se teda dovolá
-Napsal jste, že se nedovolá

Tak si vyberte. Buďto se nedovolá, pak je to OK, nebo se dovolá, a pak to není OK, ale sám píšete, že se nedovolá.
Óðinn á yðr alla
sigurd
Příspěvky: 376
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od sigurd »

Ulf nenechaj sa rozhodiť a znechutiť blbými pripomienkami-je to Tvoj príbeh,Tvoj rukopis-ber do úvahy len
fundované technické pripomienky k veci a nesnaž sa každému vyhovieť.
Mňa skôr trápi osud a životnosť cteného člena fóra Pripičkina-nepripomína Vám to neomalenejšiu,v predstihu reinkarnovanú,zabanovanú identitu menom Woody Crafty?
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Pripičkin
Příspěvky: 98
Registrován: 10.05.2021 18:47
Pohlaví: muž

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od Pripičkin »

Vz.43 je dobra pro naseho, resp. vychodoevropskeho rozpadlika. Kdo doufa ze bude v rozkladu soucasti nake statni struktury, tak at si ma co chce. Ale nesmi pak doufat ze mu za veprovou konzervu i v Hornedolnim Picine nekdo da za hrst "samopalaku". Ve fikci muzes pravda psat cokoliv - ale opakuju, klesa uveritelnost.
V lese kde jsou stromy = sloupy vody, se na UKV nedovolas kloudne nicim, musis nahoru. To neni o nekvalite baofengu, tak je nekorektni kritizovat za to tuto stanicku. Kritizujte ji treba za to, ze kdyz stojite pod zapnutym radiovym vysilacem, tak se nedovolate nikam.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od Ulfhednar »

Tak já si třeba u těch vysílaček fakt jisty nejsem a kritickou debatu upřímně vítám. Ale z těch pripičkinových připomínek nejsem moc moudrý. Prostě si myslím, že kdybych chtěl mít s Bafikem přes kopec na cca 6 km jistotu, že by bylo lepší na tom kopci mít raději retranslaci. Ale klidně si to nechám vyvrátit, naopak budu rád, že mám lepší vysílačku, než jsem myslel. Ale teď vlastně nevím, co je špatně. Přenese, nebo nepřenese? :?

A ty kvéry - každý to má jinak. Miller není No. 1 prepper. A IMHO Koltik s Hecklerem je fajn kombo. Co bychom si - Miller je mi bližší, než Michal. Minimálně jsme oba ošklivý a závislý na kafi :)

Nevím, jestli jsem se už neptal (mám snad Alzheimera): Sigurd je z Bronzoveho pokladu?
Naposledy upravil(a) Ulfhednar dne 02.06.2021 13:43, celkem upraveno 1 x.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od Ulfhednar »

PP: a vždyť já Bafika nikde nekritizuji. Prostě něco neumí.a pro vysvětlení situace prostě píši, že tam měli retranslaci. Což jim přinese problémy.

Pořád nevim, proč by měl být 43 ideál rozpadlika. Je to staré, těžké a bude se stále hůř shánět a bude jich stále méně a postupně bude klesat spolehlivost.
Prosím, odpovězte na mé očislovane dotazy. Hlavně CO si tedy měl podle vás Miller bleskově pořídit poté, co by zahodil Kolta?
A proč by měla klesat uveřitelnost příběhu tím, že Miller není rozpadlík a stačí mu puška, co má?

A znovu: Milleruv svět už není střední Evropa. Má to blíž do Stockholmu, nebo Neapole, než k Rudolfovi.
Óðinn á yðr alla
sigurd
Příspěvky: 376
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od sigurd »

Ptal,není ;)-bol to názov brúsneho kameňa,ktorý sa mi dostal do rúk pred 60 rokmi...
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od Ulfhednar »

:head Alzheimer.
Jinak je to hrdina z Eddy (myslím, nebo Beowulfa? :?) a hezký nůž :
https://www.drakkaria.cz/repliky-zbrani ... -nuz.html/
Óðinn á yðr alla
sigurd
Příspěvky: 376
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od sigurd »

Ja som ti vtedy neodpovedal :) ,čiže Alz je ok.Ja retro nože nemusím(načo sa vracať späť,keď máme pokročilé technológie)môj top a dlhoročný pomocník je Fallkniven S1.
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od Ulfhednar »

Jako malý bonus, prequel, přidám dvojdílnou povídku, která vlastně nastartovala Error IC. Kostra vznikla v lehké opilosti alkoholové i přírodní, při mnoha širákováních v Zadní zemi. Vztahuje se ke dvěma konkrétním místům a velice, velice volně a fantaskně se nechává inspirovat dvěma skutečnými příběhy, které se tu kdysi udály. (http://www.alef-investigation.cz/?mn_cat=17 https://mapy.cz/fotografie?planovani-tr ... dp=1696450) Takový trampský wannabe horror. Neprošlo to důkladnou korekcí, tak prosím o toleranci.
Nicméně postavu Větváka mám rád a v EIC se objeví.

A až budete někdy spát pod převisem v roklích Čechosasu, dejte si na něj pozor :D
Přílohy
Větvák.pdf
(665.95 KiB) Staženo 177 x
Óðinn á yðr alla
Radek344
Příspěvky: 41
Registrován: 02.06.2015 8:42

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od Radek344 »

Error in Calculo - skvělé čtení až na jeden prvek docela zásadního významů, který výsledný dojem sráží hluboko dolů: proč v příběhu musí být tak podivné a vysoce nepravděpodobné potvory? Kdyby aspoň neprocházely hmotou a byly nějak rozumně smrtelné.

Po přečtení Větváka mi začal v hlavě zvonit další alarm a k původnímu dojmu, že autor (E.in C.) musí být super chlápek se širokým rozhledem, zkusenostmi a zdravým rozumem se začínají vtírat myšlenky na úchyláka posedlého trháním vnitřností.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od Ulfhednar »

Tak samozřejmě že jsem úchyl, koho by bavilo číst paměti pana účetního ze skladu termoforů😉
Jo, Větvák vznikl před EiC, a to si z něj pujčilo zálibu v játrech, konzumovaných lehce neomaleným stylem.
Óðinn á yðr alla
Radek344
Příspěvky: 41
Registrován: 02.06.2015 8:42

Re: Petr Wolf - Error in Calculo

Příspěvek od Radek344 »

kdy bude pokracovani?
Odpovědět