Jan Urban: Pragocalypsa

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.
Odpovědět
Excalibur73
Příspěvky: 51
Registrován: 16.06.2016 9:38

Jan Urban: Pragocalypsa

Příspěvek od Excalibur73 »

Pragocalypsa je série pěti knih o apokalypse v českých zemích. Děj se točí okolo tajného řádu, obdoby X-menů, tedy osob s různými speciálními schopnostmi jako je telekineze, lykantropie, vampyrismus, termokineze, schopnost skákat v čase atd.
Svět je protkaný nějakými magickými siločárami, které se sbíhají v Praze. Řád má zemi chránit před konkurenčními řády a gangy, co by je chtěly ovládnout. Všechno se jednoho dne podělá při válce podobných a jako by to nestačilo, na svět se nějakou hyperprostorověčasovou bránou začnou valit bytosti z mytologií, převážně starověku a dalších světů a všechno jde do kopru a pak se vyvalí ještě zombíci a čerti a je hotovo :D . Populace je zredukovaná k nule...ale o její přežívání tak ani moc nejde, ani se moc nezmiňuje, krom haldy mrtvých, lidi tam jsou spíš kulisa.
Knížky mne bavily, řád měl základny v Pze a na mých oblíbených hradech Bezděz, Houska, Kokořín atd a to prostředí mi bylo blízké. Je to taková nehluboká akční oddychovka, ale často se u toho člověk nasmál a kombinace X-menů s českým prostředím, lokálními hláškami je zdrojem spousty zábavy. Naprosto tupej vlkodlak Kamil a jeho klony atd...
Neni to žádný techno postapo s detailně propracovanými technickými postupy na přežití, spíš taková mlátička trochu ve stylu Kotlety, se spoustou vystřílenejch nábojů a rozbitejch lebek, ale já si to užil.
Třeba v poslední knížce popisuje Lucifer marnost lidstva, které si nezaslouží záchranu, hlavně v EU za poslední dekády, a ty hlášky skvěle sedí.
https://www.databazeknih.cz/serie/pragocalypsa-4568
Odpovědět