A. G. Riddle - Pandemie (2017)

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

A. G. Riddle - Pandemie (2017)

Příspěvek od Quido »

Doufám, že nezakládám duplicitu - nejbližší vlákno jsem našel od @DanBlack

Napsal: A. G. Riddle
Originální název: Pandemic (2017)
Argo - 2018
ISBN: 978-80-257-2613-6 / 650 stran


Oficiální text:
Loď pobřežní stráže Spojených států objeví na dně Severního ledového oceánu vrak ponorky, která nenese jakékoli výsostné znaky a neodpovídá žádnému oficiálně registrovanému plavidlu. V jejím nitru jsou následně nalezeny důkazy vědeckého pokusu, který od základů změní naše chápání lidstva. Doktorka Peyton Shawová, epidemioložka amerického ministerstva zdravotnictví, patří mezi špičkové odborníky zasahující proti novým nemocem po celém světě. Jde o samotářskou a nebezpečnou práci, v níž je jen otázkou času, kdy narazíte na protivníka, který bude nad vaše síly. Obávaná chvíle možná nastala ve chvíli, kdy Peyton v odlehlé keňské vesnici dochází při hledání původu nového smrtícího onemocnění k závěru, že jde pouze o předehru ke spiknutí s dalekosáhlými následky.

Dojmy z knihy: Autora jsem neznal, tak jsem šel spíše po tématu. Úvod pro mě proto byl trochu WTF momentem, (teď už ale chápu, že autor píše sci-fi,) ale dalších 400 stran to celkem spravilo. Dobrá bondovka na pozadí globální pandemie s konstantně budovaným napětím. A tolik obětavé práce epidemiologů! Každých 50 stran mě něco nadchne a říkám si, že tuhle knížku musím někomu půjčit, ať si rozšíří obzory. :yes

U posledních 200 stran mi spadla čelist a říkal jsem si, že tohle nesmím nikdy nikomu zapůjčit bez důkladné teoretické přípravy. Jak se mi celá kniha náramně líbila, tak konec to absolutně rozsekal. Napětí už snad asi nemohlo být větší, ale klišé jak z Holywoodu to dost pokazilo. A hlavní důvod negativního hodnocení? :ne
SPOILER:
Tohle vážně nepůjčujte strejdovi, který inklinuje ke konspiračním teoriím a není si tak úplně jistý, že očkování je pro společnost prospěšná věc.
Odpovědět