Joe Hill - Ohnivý muž

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.
Odpovědět
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Joe Hill - Ohnivý muž

Příspěvek od Joe Azbest »

Velice dobrý PA román. Dost mi připomínal Kingovo Svědectví, jak tou misteriozností, tak rozsahem. Doporučuji pro dlouhé zimní večery.
Recenze z databáze knih - 82% https://www.databazeknih.cz/knihy/ohnivy-muz-302053
Představte si podivnou nemoc, která končí samovolným vznícením oběti. A představte si, že je tahle choroba nakažlivá a nebezpečně se šíří... Joe Hill v novému románu vrhá čtenáře do chřtánu apokalypsy. Počet nakažených stoupá, oheň páchá nedozírné škody a část společnosti by proti postiženým nejraději zakročila zcela nekompromisně. Zdravotní sestra Harper hledá řešení. Pomůže věda, drastická opatření nebo tajemný Ohnivý muž, který se naučil oheň v sobě ovládat?
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Joe Hill - Ohnivý muž

Příspěvek od Ulfhednar »

Přiznám se, že jsem to nedočetl. Přišlo mi to jako skvělý a originální nápad, ale pak mě to přišlo víc jako ženský román o pocitech, navíc psaný chlapem a nějak jsem odpadl. Moc nemusím, když chlapi dlouze píší o tom, co se děje ženským v hlavě a vice versa. Až na výjimky.
Ale nápad to má hodně dobrý a možná se k tomu vrátím.
Óðinn á yðr alla
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Joe Hill - Ohnivý muž

Příspěvek od Joe Azbest »

Doporučuji dočíst. Také jsem to chtěl v jednom okamžiku odložit, ale ta poslední třetina je hodně akční a konec dost překvapivý až šokující. Filmovy práva na to už někdo koupil, film by to mohl být opravdu dobrý, pokud to natočí někdo kvalifikovaný ke zfilmování PA tématu.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Joe Hill - Ohnivý muž

Příspěvek od jerry.mysak »

Joe Azbest čte Ohnivýho muže. Dobrý. To je nějaká profesionální úchylka? To je jako když Jirka Benzín dělá hasiče :-)
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Joe Hill - Ohnivý muž

Příspěvek od Joe Azbest »

Joe Azbest je postava z povídky Šimka a Grossmanna napsané mnohem, mnohem dřív než PA román Ohnivý muž. Takže souvislost žádná :lol:
Odpovědět