Vlastimil Vondruška - Neviditelní

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Vlastimil Vondruška - Neviditelní

Příspěvek od OldSoldier »

Vlastimil Vondruška opět popoustil uzdu své fantazie a tentokrát napsal knihu o nedaleké hyperkorektni budoucnosti. Knihu jsem si koupil a během večera přečetl. Jedná se o čtivou jednohubku, popisující vizi budoucnosti po pandemii, velkém resetu a vzestupu liberální levice. Doporučuji
Před čtyřiceti lety prosadila skupinka mocných Velký reset. Zdůvodnila ho tím, že je třeba zabránit chaosu, ničení planety, dát všem stejná práva a odstranit chudobu, neboť spravedlivé je, aby nikdo nevlastnil nic. Jediným majetkem lidí se stal biočip, který kontroluje, zda dělají to, co mají. Sledovací systém rozhoduje, kde má jeho nositel pracovat a bydlet, kde dostane najíst a kam se může jít bavit. Záleží na tom, jak vysoký má status konformity.
Klaud život před Velkým resetem nepoznala. Končí studia a je šťastná, že žije v krásné nové době. Jenže pak potká mladíka, který čip nemá a je pro sofistikované systémy neviditelný…
https://databazeknih.cz/knihy/neviditelni-476285
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Vlastimil Vondruška - Neviditelní

Příspěvek od Stenny »

Dočteno. Oproti Kronice zániku Evropy velké zklamání - příběh dost prvoplánovitý a z mého pohledu s nejednou logickou dírou. Skoro mi přišlo, jako by Kroniku a Neviditelné ani nepsal jeden autor; Neviditelní mi připadali jako slitina námětů z několika jiných postapo/dystopo knížek, jen ta politická korektnost a LGBT+ tón společnosti byly nové.
Odpovědět