Identifikace postapo povídky - pomoc

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.
Odpovědět
Excalibur73
Příspěvky: 51
Registrován: 16.06.2016 9:38

Identifikace postapo povídky - pomoc

Příspěvek od Excalibur73 »

Zdravím, žádám o pomoc s identifikací postapo/sci fi povídky a autora, kterou jsem četl myslím v 90. letech.
Jedná se o příběh chlapa, který je nevyléčitelně nemocný a jako záchranu dostane nabídku od bohaté korporace, asi. Stává se kyborgem s tělem titána nebo jiného monstra v zábavním parku. Dostává jako společníka bestiálního kovového robotického psa. Tato monstra pak v parku bojují a válčí pro potěchu diváků, brání perimetr před příšerami, jinými kyborgy, snad. Po čase se něco pokazí a z civilizace zbude pár roztroušených skupinek přeživších. Park ale jede dál, řídí ho nekompromisní počítač a kyborgovi dochází, že tam ve velkém vraždí přeživší zbytky lidí, kteří na území parku shání obživu. Počítač stížnosti kyborga ignoruje a on proti němu nemůže zasáhnout, jelikož jedním z primárních příkazů je chránit a poslouchat řídící počítač. Kyborg to řeší audiencí a pak hází na počítač míček, za kterým skáče bestiální pes a mění tu hromadu křemíku v trosky. Příběh končí, jak kyborg dává pozor na jednu skupinku přeživších a snaží se je udržet dál naživu.... přehrabal jsem všechny Ikarie a sborníky sci-fi povídek, co mám, ale zaboha nemůžu najít, ač bych si to rád znova přečet.
Odpovědět