Kulhanek

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Kulhanek

Příspěvek od hanpari »

Ale pry jsou jeho knizky nesehnatelne, takze tady je jiny odkaz

http://kulhanek.wz.cz/
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Kulhanek

Příspěvek od sigmark »

jj, je nahoda kdyz se neco v knihkupectvich objevi. sice je trochu schematicky, ale nejak se s tim nepare a knizky pekne odsypaji. vtipny relax
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kulhanek

Příspěvek od Tina »

hanpari píše:
Ale pry jsou jeho knizky nesehnatelne...
Těch prvních knížek se zřekl a zakázal jakýkoliv dotisk. Takže v současné době se jinak, než v elektronické podobě k nim nedá dostat. A pokud se najde nějaký bloud, který by to snad chtěl v papírovém vydání někde na burze prodat, tak cena se šplhá někam k 5-6 tisícům.
Uživatelský avatar
martin.falck
Příspěvky: 136
Registrován: 01.11.2012 22:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Slovensko

Re: Kulhanek

Příspěvek od martin.falck »

Tak to mam stasticko, mam ich doma asi vsetky :-) Kulhanka mam moc v oblube a cesta krve je podla mna "must have" pre navstevnikov fora :-) Je to lahka beletria, ale popis toho ako sa uplny laik prepracoval po apokalypse cez zastrelovanie k dvojky az k poskladaniu vojenskeho saladina... No comment :D
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Kulhanek

Příspěvek od bivoj »

IMHO, Cesta Krve je brak a Kulhánek není dobrý spisovatel. Stěží jsem přelouskal první díl, u druhého jsem to v první třetině vzdal. Taková snůška naivity, naprosto stále používané deus ex machina společně z ne zcela vypilovaným slohem, to vše neřadí jeho díla do zrovna "top ten" či "must have" PA literatury...
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Kulhanek

Příspěvek od alive »

co neni dobre pro Tebe, muze se libit jinemu...Nabidni nejakou svoji tvorbu, at posoudime...
Uživatelský avatar
martin.falck
Příspěvky: 136
Registrován: 01.11.2012 22:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Slovensko

Re: Kulhanek

Příspěvek od martin.falck »

OK, beriem spat, s tym "must have" som sa nechal uniest. Nebolo to myslene ako navod na prezitie, len lahke citanie, ktore mam naozaj v oblube a pravidelne sa k nemu vraciam. Thats all :-)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Kulhanek

Příspěvek od bivoj »

2 alive, víš co je to když napíši IMHO? Jinak nemusím být spisovatel, abych poznal špatnou knihu. Mám přečteno pár tisíc knih a myslím si, že kvalitní sloh a děj bez DexM poznám... Názory typu - když ti nechutná jídlo tak uvař lepší, když se ti nelíbí film, tak natoč lepší, když se ti nelíbí kniha tak napiš lepší atp. patří do množiny dětských výtek, sorry.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Kulhanek

Příspěvek od sigmark »

on taky nikdo netvrdí že Kulhánek je Tacitus :-) se slohem má ostatne problém většina současných autorů.

dobrý knížky to nejsou, to zalezi na uhlu pohledu. jako oddechovka nad kterou se nemusí přemejšlet víc než dobrý. nějaký hluboký životní moudro v nich nebude.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Kulhanek

Příspěvek od bivoj »

Mě to ze začátku taky navnadilo, hlavně o tom každej mluvil, ale po rozečtení jsem byl značně iritován dějem. Tolik totálně naprosto nepravděpodobných náhod, "šťastných chvil", a už zmiňované deus ex machina neměl ve svých knížkách snad ani Karel May a jeho Kara Ben Nemsí/Olda Šetrnej... Nehledě teda i k tomu slohu, ale to bych býval i odpustil, v případě lepšího děje.
I PA literatura by měla mít nějakou úroveň (Malevil atp.).
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Kulhanek

Příspěvek od MRAK »

Přečti si noční klub ...

Cesta krve je specifická a sám autor zakázal její dotisk, protože není spokojenej s její úrovní ( taky důvod, proč je nedokončená)

Ale Kulhánek je fenomén. Stojí se na něj fronty a s netrpělivostí se očekává každá jeho nová věc. A nikoliv bezdůvodně.
Ve svém oboru je na české scéně rozhodně jednička.
To že se vám osobně nelíbí, v pořádku. Ale ať chcete nebo ne, má velmi mnoho příznivců.
;)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Kulhanek

Příspěvek od bivoj »

OK, dám mu ještě šanci a zkusím ten Noční klub. Uvidíme, jestli nad ním definitivně zlomím hůl, či jej vezmu na milost. ;) :D

Jinak fronty se staví i na Viewegha... a taky má svůj klub obdivovatelů, i když o kvalitě jeho knih by se daly vést spory...
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kulhanek

Příspěvek od Tina »

A po Nočním klubu si dej Vyhlídku na věčnost. :-) Tu bys ještě mohl sehnat v papírové podobě, vyšla letos. A opravdu dodrž posloupnost, některé postavy se prolínají.

Kdybych začala Kulhánka číst od začátku, asi bych se k jeho dnešní tvorbě taky neprokousala. Ale já začala právě Nočním klubem. Dodneška tomu říkám Klub červených očí, protože se mi už dlouho nestalo, abych četla ještě ve tři ráno a nemohla se odtrhnout.
Pak jsem se zpětně vracela k jeho dřívějším knihám, Cesta krve je opravdu místy hodně naivní, ale řekla bych, že do dneška ten svůj úderný akční styl docela vypiloval. Ovšem až na sexuální scény, už by si fakt měl najít nějakou ženskou... ;)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Kulhanek

Příspěvek od sigmark »

Nechápejte mě špatně, já mám Kulhánka rád a přečetl jsem od něj úplně všechno až po stroncium a několikrát. svoje místo v Kindlu si rozhodně zaslouží, i když kvalitativních výšin Tolkiena nedosahuje :-)
Uživatelský avatar
martin.falck
Příspěvky: 136
Registrován: 01.11.2012 22:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Slovensko

Re: Kulhanek

Příspěvek od martin.falck »

Fuu, tak to Stroncium mne zase nejako moc nesadlo :-) Za naj asi povazujem Nocni klub.

Mozno tu niekde je na to samostatne vlakno, ale kto ma rad Kulhanka a NAHODOU nepozna (co u prevazne ceskeho osadenstva fora ani nepredpokladam), tak medzi oblubencov patri este Líheň od Žambocha a Mariňáci od Fabiana. Ak má niekto tip na niečo podobné, veľmi rád si nechám poradiť, hoci to už s PA tematikou nemá moc spoločného...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Kulhanek

Příspěvek od MRAK »

například Heteša, Kopřiva, Kotleta ... třeba "Hustej nářez" je dost fajn :-) hledej šmudlo

ale to jsme už OT, takže Z5 k mistrovi Kulhošovi
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Kulhanek

Příspěvek od Reccol »

Ještě si dovolím OT k Fabiánovi - je vynikající, zkus třeba ještě Carpe diem 1 a 2 a Semper Fi.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Kulhanek

Příspěvek od Koniáš »

Kulhánek je fajn. Četl jsem od něj všechno a několikrát.
Ale na Žambocha nemá (snad s výjimkou nočního klubu) ani náhodou.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Kulhanek

Příspěvek od sigmark »

vidíš a mě se zase nelíbil žamboch
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Kulhanek

Příspěvek od Reiser »

Kulhánek je bůh! :D Ne vážně, můžem tu spekulovat o úrovni jeho psaní a možná že je to brak ale já jsem od něj četl úplně všechno co se mi podařilo sehnat a jediná knížka u které jsem se dvakrát nebavil bylo Stroncium. Zbytek jsem přečetl jedním dechem.
Odpovědět