Reflex č. 33

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1162
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od Alstratt »

To bude urcite Fabik ten ma hezkeho Jeepa :P
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od Fabulous »

Pan novinář se mnou jel ve skutečnosti jiným autem. Označení "jeep" v textu používá spíš jako terénní auto obecně. Navíc na mojí žádost změnil některé detaily, které jsem v rozhovoru uvedl.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od Count »

Reflex je cílen na jiné publikum než třeba Blesk, ale hned prvním odstavcem s tisícovkou svíček to zabili. Přečetl jsem uvedenou třetinu, nicméně jsem se té příchuti "pošuků" nemohl zbavit. Text pod úvodním odstavcem je už střízlivější, ovšem pokud smícháme "panelákové ovce" s "mužem, který si koupil záložní dům, manželce Jeepa", pak výsledný koktejl ja zase jen proti rozpadlíkům. Snad to v těch zbývajících dvou třetinách nějak rozžehlili.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od the.marek »

Count: Měl jsem úplně stejný dojem... Právě proto si ho zejtra koupím a jsem zvědavej na ty zbylé 2/3.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od Fabulous »

Článek je pro mě zajímavý hlavně z pohledu pisatele. Nebyl to žádný hlupák, posunutý intelektuál či sluníčkář. Na mnohé jsme měli velmi podobný názor. Takže si můžete alespoň udělat představu, jak na nás pohlíží "neprepperská" společnost.

Jinak v něm samozřejmě nic zas tak objevného není.
Uživatelský avatar
Obrněný žebřiňák
Příspěvky: 154
Registrován: 27.06.2014 12:41
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Hornomoravský úval

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od Obrněný žebřiňák »

Tak jsem koupil, přečetl a Obrázek
Jenom přemýšlím, jestli bude pro etablované rozpadlíky dobře, pokud se prepperství stane masovým. Spousta věcí je limitovaná svou podstatou (kosa) a její zvýšená popularita u mas povede ke zvýšení ceny a zhoršení dostupnosti...
Co nepotřebuješ, nemáš. Co nemáš, nepotřebuješ.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od the.marek »

Podle mě popularizace a medializace není cesta a ptám se proč? Aby jsme nebyli pozadu oproti sousedům? Nechápu, měl jsem za to, že "my" jsme jiní a postoje k takovým to věcem jsou jasné. Nechápu proč medializovat takovéhle věci a dělat ze sebe "šašky"... Kdo chce své zdroje, fóra a informace si najde a proč, tak to je, bylo a bude. Taky moc nechápu, proč pořádat "nábory"... Zase bych ale z toho článku takovou vědu nedělal a věřím, že Fabík to ani tak nemyslel a nebude z něho druhý Saladin. Snad neuslyším příští týden jeho hlas na Radiožurnálu nebo na Evropě 2... :mrgreen:
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od štaflík »

Mě také tyto články nevzrušují a obraz u veřejnosti je mi volný. Nemám to jako sektu, evangelizační hnutí pro všechny. Kdyby došlo na lámání chleba, bude to vždy o kompetici...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od Fabulous »

Reflex mám docela rád, pán byl slušnej, tak jsem se mu jen snažil vysvětlit, že jsem jen celkem normální člověk, co nesnáší označení prepper. Jinak mi je nějaká medializace také celkem buřt. Moje ego se nepotřebuje živit předváděním v novinách nebo rozhlase. Na to mám zrcadlo :mrgreen:

Bohužel jsem nebyl jediný se kterým mluvil, takže článek se posunul trochu k extrému. :?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od štaflík »

Byli tam lidi jen z okruhu rozpadu, nebo i postavičky z preppera, postapo apod.?
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od Count »

Po přečtení článku se nebojím, že se z prepperství stane masová záležitost. Naopak. Budou chodit jak do ZOO, dívat se na děti v plynové masce, muže s bednami prošlých konzerv čočky s párkem a hrdiny dekontaminace.

Čekal jsem všechno možné, ale tohle předčilo mé černé můry.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od Fabulous »

štaflík píše:Byli tam lidi jen z okruhu rozpadu, nebo i postavičky z preppera, postapo apod.?
Co jsem z článku pochopil, tak tam byl Artifex a někdo z Postapo.cz?
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1299
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od Kapo »

A to kde robia nábor na rozhovor s "prepermi"? 8-)
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od Hohepa »

Kde ?
..přece na fórech, kam chodí, pomocí SZ..
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1299
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od Kapo »

Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od the.marek »

Tak jsem se dostal do trafiky a když jsem prolistoval Reflex, jestli to tam je, tak už po objevení dvoulistu s ohromnou plynovou maskou, atomovým hřibem, vojákem a logem biohazard mě bylo všechno jasný... Opravdu medvědí služba...Víceméně je to celý článek alá "Doomsday preppers", kterému se tady všichni smějí... Nevím jestli to bylo úmyslem, ale Fabíku jsi tam vykreslen opravdu jako blázen number 1. Do toho nějací 2 fandové do konspirací a s nějakým preppers krámkem v ČR určeným pro lidi co si přečtou tenhle článek, o kterém ani asi tedy "preppeři" nevědí, že existuje, alespoň já jsem na něho do téhle chvíle nikdy nenarazil. V kombinaci s bláznem co má tisíce svíček, zapalovačů a toaleťáků. A tečku tomu dává Artifex se svými vsuvkami o cvičném poplachu a ilustrační obrázky někde z netu možná právě z Doomsday preppers s nějakým kulometným hnízdem a podzemními bunkry...
Jediné co mě napadlo a v co upřímně doufám je to, že to celé byl záměr udělat z "nás" hromadu bláznů, ale pochybuji o tom.

Další věc, která dělá z rozpadlíků, prepperů nebo jak to nazvat hromadu pošuků a konspirátorů s hromadou konzerv a všemožného vybavení ve sklepě, kteří se s octem na parapetu těší na konec světa.

Reflex házím okamžitě do koše, aby si ho nepřečetla přítelkyně. Doufám, že si ho nepřečte nikdo z rodiny nebo známých, kde na toto téma občas dělám lehkou osvětu a nespojí si mě s něčím tak absurdním.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1162
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od Alstratt »

Nechapu proc si vubec lidi rikaji prepperi rozpadlici survivalisti apod nerikam si nijak a prijde mi to tak lepsi nez si na neco hrat (proti takovym ale nic nemam kdyz si tak rikaji). Jinak nechapu lidi co vubec dokazou na takove nadavat co se zajimaji o rozpad sveta dit ja taky nenadavam tem co se zajimaji o auta, vareni atd. Kazdy at se zajima o co chce je to naopak hezke ze kazdy neni stejny ze se kazdy zajima o neco jine. Co si mysli verejnost tak to ignorujte jediny na co se zmuzou tak si jen neco myslet.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od K4cer »

Já si rozhodně prepper neříkám, a nebyl bych rád kdyby mi tak říkal někdo jinej. Preppeři sou právě ti cvoci zavření ve sklepě s hromadou konzerv a atombordelem.

Ale nepodloženě spoléhat na to, že se vše bude dít nejlepším možným způsobem, nemít doma nic a pro všechno operativně lítat do krámu, nebo zachraňovat až v momentě průseru, je stejnej extrémismus a nejde jej považovat za normu chování nebo standard.

Denně (!) vidím lidi potýkat se se situacemi, které vznikli naprostým zanedbáním přípravy, ale to je podle mě z lenosti/neodpovědnosti/blbosti, né z nedostatku prepperství. Mě se nic takovýho neděje, protože mám promyšleno, co bych dělal v případě, že se něco vyvine jinak než ideálně, a snažím se to mít i materiálně vyfutrovaný, do únosný míry samozřejmě.
Můj dědeček taky nebyl prepper, a přesto se vždy hleděl postarat o sebe sám, mít představu o možných komplikacích a taky jak je řešit, a taky mít vybavení "pro případ" a nespoléhat na náhodu/štěstí a pomoc bližných.

Nebudu tady vypisovat příklady, jistě jich sami znáte dost. Ale celkový závěr z pozorování je, že většina lidí takhle vůbec neuvažuje, ať už z blbosti/naivity, nebo prostě proto, že si nějak podvědomě snad (místní psychologové budou vědět víc) možnost jinýho vývoje ani nepřipustí, protože by to pak museli řešit. Tím by jednak riskovali odklon od mainstreamu (na co nemaj koule) a druhak by jim to bránilo v nákupu věcí, který považujou za nutný k demonstraci svýho sociálního postavení, a to by spousta lidí velmi těžce prožívala, takže to nepadá v úvahu.
A jakýkoli článek na tom nic nezmění; jediný co to může změnit, je že se ten průser stane jim.
Apropo, lidi si nekoupí časopis s článkem, kde se v souladu se skutečností dočtou, že jsou telata nebetyčný. Lidi chtěj číst poplácávání po zádech, jak jsou dobří, a srovnávat se s absurdnostma, které jim tu jejich pravdu potvrdí.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1299
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od Kapo »

Rozpadlíctvo a preperstvo je dnes módne. Tak ako hipster či lumbersexuál. :ugeek:

A priznajte sa, kto má doma manželku Ladu? http://www.dama.cz/laska-a-vztahy/lada- ... h=0#capter
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Reflex č. 33

Příspěvek od JenDAG »

Vcelku vesely clanek.
"Co ta cocka? Co s ni udelate?"
"Ja cocku nejim," usmala se privetive.
:)
Skoda, ze jen 4 strany.
Odpovědět