Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Radek07
Příspěvky: 1193
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Radek07 »

Největším omylem je, že dějiny se nemůžou opakovat.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od dracekvo »

Dějiny se opakují celkem periodicky. Jen lidé mají nové možnosti jak se mordovat, špehovat, ovládat.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Maximus »

Není vůle moc zakazovat a co nám chtějí zakázat jiní, tak to poresime po “Česku” :yes

Jen opravdu nesmí lidi v tom angažování nabýt pocit, ze nemají podporu střelecké veřejnosti.

Edit: Maximus - omluva za autocenzuru, ale nepritel nasloucha 8-)
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Nicotinick »

Držím tam vám (a nám) palce. :yes
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od dracekvo »

Maximovi rozhodně palec nahoru.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Ibex »

střelecká veřejnost je v pohodě, jen pár aktivních trollů otravuje život....
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Maximus »

Trochu uvedu na pravou míru zákazy: několik jich je - bumpfire pazby, kostičky na Glocka a podobně zařízení umožňující střelbu davkou, hlavnovina a individuální dovozy a vývozy zbrani z a do zahraničí.

Zákaz individuálního obchodu souvisí s uzavřením českého liberálního prostředí před okolními zeměmi s naopak velmi neliberalnimi zbranovymi zakony. Vždy je bohužel něco za něco.

V jednání je i dost pozitivních změn :x , které dle mého dostatečně kompenzují dana omezení. Také jsme mohli dopadnout jak na Slovensku :punch.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Fabulous »

Hlavňovina je ale hloupost...
drigon
VIP
Příspěvky: 3025
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od drigon »

S Maximem souhlasím. Je třeba dávat najevo svůj zájem o věc a nepolevit v ostražitosti. Pokud se přestaneme aktivně ozývat mohou si to probruselisti, případně různí dobroserove vyložit ve stylu: Mlčení je souhlas (nebo jim to nevadí) a pak se nebudeme stačit divit, jak se náš salám krátí.
Hlavně vydržet, pokud možno neustupovat a věřit že to pro nás dobře dopadne

Přeji hezký den a jsem s pozdravem. M.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Maximus »

Fabe, souhlasím s Tebou, můžeš mi sepsat klidně argumenty proč ne. Mám k tomu také výhrady, ale vůle je pod dojmem “domácího průmyslu” představující expanzky ze Slovenska nabyvani hlavnoviny zakázat lidem bez licence. Drzet hlavnovinu nebude tr. čin, ale prestupek.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od sunny-x »

Díky Maxime za tvou práci a info. Jsem rád, že na patřičných místech jsou lidé, kterí tomu rozumí, protože to již nebývá zvykem. Ještě jednou díky.
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Matěj »

Maximus píše:zákaz individuálního obchodu souvisí s uzavřením českého liberálního prostředí před okolními zeměmi s naopak velmi neliberalnimi zbranovymi zakony
To i v rámci EU? Jestli ano, tak to mě mrzí. To se mě totiž dotkne osobně. Často jsem tam sehnal to, co u nás ne a dovoz byl formalita. Zrovna dnes jsem přihlašoval něco, co jsem v ČR nemohl sehnat a v zahraničí ano. :roll:

Ad hlavňovina, ano to blbost je. Přestupek za držení tyčky od rajčat, co si dnes koupím běžně bez papírů, je fakt blbost.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od tygrsdrakem »

Hezký den Rozpadlíci,

pokusím se trošku shrnout svůj názor i to, co si myslím, že bychom měli nyní dělat:

Ve srovnání se zeměmi na západ od našich hranic máme velikou výhodu v tom, že si jako společnost ještě pamatujeme, co je to totalita, a jak se projevuje. Že držení zbraní je lakmusovým papírkem svobody je nám Rozpadlíkům zjevné – nicméně široké veřejnosti je to třeba stále připomínat. V tomto duchu viz můj nedávný příspěvek na Neviditelném psu: http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolec ... ecnost_wag.

Další naší silnou stránkou je (troufám si říct) racionální přístup odpovědných úředníků a především to, že v oblasti držení zbraní v našich končinách ještě stále funguje společenská smlouva – tedy souhlas vládnoucích (rozuměj státního aparátu) a ovládaných (rozuměj držitelů zbraní). My, jako držitelé zbraní ještě stále máme důvěru ve stát v tom smyslu, že ctíme zákonné předpisy, protože chápeme, že jsou pro dobro nás všech. Stát naopak má důvěru v nás jako komunitu. V naší zemi funguje velmi efektivní systém regulace držení zbraní, a je v zájmu nás i státu, aby to tak zůstalo. Podrobněji jsem se o tom rozepsal například zde: https://selfee.cz/sobestacnost-zbrane-a-zakony/

Co nás aktuálně ohrožuje jsou totalitární snahy o salámové odzbrojení obyvatelstva o jejichž dopadu na obecnou úroveň bezpečnosti netřeba spekulovat… viz Zbrojnice.cz a Gawrovnovy práce.

Co aktuálně potřebujeme je – řečeno s Masarykem: Každodenní drobná politická práce. Je třeba provádět osvětu mezi nejširší veřejností, zakládat branně sportovní či střelecké oddíly, ukazovat běžným občanům, že bezpečné zacházení se zbraní by mělo být součástí všeobecného občanského trivia podobně, jako poskytnutí první pomoci či řešení krizových situací typu povodeň, či blackout. Jen tak můžeme obyčejné mámě od rodiny vysvětlit, že umět bezpečně ovládat svou zbraň je dovednost, která by měla být samozřejmou pro každého osmnáctiletého kluka (i holku), stejně jako schopnost zastavit krvácení, rozdělat oheň či přespat v říjnu v lese. Že umět zacházet se zbraní je naprosto normální a samozřejmá věc, a ne jen záležitost pro pár „militantních magorů“.

Společně s několika lidmi z tohoto fóra aktuálně připravujeme založení „branně sportovního“ či „rozpadlického“ oddílu, který by tyto dovednosti měl u mladých lidí rozvíjet. To je ovšem lokální záležitost. Je třeba, aby takových „lokálních záležitostí“ bylo hodně, a aby se tyto oddíly dokázaly vzájemně domluvit. Potom si dovedu představit, že vznikne něco na způsob „Asociace branných a sportovních oddílů“, která bude moci být platným partnerem LEXu i státní správy.
V historii naší země hrály občanské státotvorné spolky typu Junák a Sokol významnou roli. Vizte například publikaci J. Rošického „Rakouský orel padá“. Bez podpory a nasazení ozbrojených a ukázněných Sokolů by nebylo Československa.
Proto si myslím, že právě v této době je nejlepší cestou k tomu, abychom podpořili ty, kteří z moci úřední ještě stále kopou v našem dresu, zakládat podobné oddíly, vzájemně si vyměňovat zkušenosti a pokud možno vytvořit v dlouhodobém horizontu jejich asociaci.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Trace »

@Maxime, jak to bude, pokud bych chtěl po implementaci novely kosu samonabíjecí převést na příbuzného. Nebude to možné?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Maximus »

No problem. Samozřejmě nikdo nemuze dat 100% zaruky, protoze uz na podzim se dostanou politici pod tlak EU za neimplantaci smernice, kdyz nam zamitnou odvolani. Pak nam bude hrozit kazdy rok az 1,5 mld pokuta. Pochybuji, ze slunickari neprepoctou tuto castku na pocet metru cyklostezek ci materskych skolek a nedostanou vladu pod tlak. Samozrejme plan B existuje ;)
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Bill Masen »

Mě zaujala ta glock kostka. Teď jí vlastnit mohu, ale na zbraň jí nasadit nesmím. Potom ji mohu vlastnit na grandfathering, ale její montáž na pistoli už zákon řešit nebude?
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Maximus »

Pokud je nelegální na zbrani nyní, tak bude i potom. Je to věc po praktické stránce totálně k ničemu.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od bivoj »

Maximus píše:... po praktické stránce totálně k ničemu.
Nicméně s výrazným fun-factor. Stejně jako jakákoliv fullauto střelba a nemusí to být jen podměrečná mřenka typu Glock s kostkou, ale i něco plnotučnějšího jako M60 či pro fajnšmekry (co nemají hluboko do kapsy) M2, Vulcan atp...Pravda, že u nás na to nejsou střelnice, ale kdo byl někdy např. na Knob Creek Machine Gun Shoot, ví svoje...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Maximus »

Kdyby bylo po mém, tak nemám problém s full-auto kulometem či samopalem ve vlastnictví prověřeného držitele ZP, který bude mít zajištěno jeho bezpečné uložení. Sám bych chtěl TK vz. 37 :wasntme. Nicméně na mě tyto věci nejsou a je potřeba hledat maximum možného v realitě dneška.

Jsem osobně přesvědčen, že mladší ročníky si s velkou pravděpodobností jednou užijí "fun-factoru" automatických zbraní tolik, že jim to bude až nemilé. A možná je to ještě ta lepší varianta :devil.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od pepa_z_brna »

Já chci PKM, tak jsem šel do licence. Je to i pojistka k dění, když to nedopadne.....
Odpovědět