Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

je to z trhů v Praze, I.P. Pavlova
když to přepočteme na průměrnou hmotnost jednoho plodu, tak to je cca 10kč za jednu třešničku :lol:
ale to je asi standard už od roku 2018, jen mne to teda dnes překvapilo
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Dík za odpověď.
A ještě bych se chtěl zeptat, můžu tu tvou fotku použít na zahrádkářském fóru a je aktuální?
*
Ale jako ftípek, asociace - "Třešnička na dortu" za 10Kč dobrý:-)))
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

jasně použij jak potřebuješ, je to teda 9 dní staré, jedna kamarádka mé ženy to fotila 19.5. v Praze. "Třešnička na dortu" dostává svůj význam. Každopádně by mne zajímalo, kolik bude stát třešňová marmeláda, to bude snad dražší než kaviár :D
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od bacil »

Marmoška bude stát furt stejně, neboť se do ní dává ovoce, které by zítra shnilo, případně už hnije a ozonem (či ozonovou vodou) se to trochu občerstvví. Pak tam narvou vitamín C aby to nebylo hnědý.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

zvrácená Ikea, ale co čekat od Švédů... :head
Není to jen taška skrývá v sobě poselství. Symbol. Právě proto celý zisk věnujeme organizacím, které poskytují podporu a poradenství osobám LGBTI+ v krizové situaci

Obrázek
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

No to se fact ani do Vtipů nehodí!
pixlr_20170807140319897.jpg
pixlr_20170807140319897.jpg (9.83 KiB) Zobrazeno 4204 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od DanBlack »

Jistě víte jaká barva vznikne smícháním všech těch duhových barviček...? :nod
Ano, hnusná a uniformní ŠEDIVÁ! :rock
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od bacil »

Nikoli, vznikne sračkově hnědozelená. Zkus si to namíchat ve vodovkách.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od mukl »

To je jednoduché...Předpokládám, že IKEA je stále soukromý, podnikatelský, kapitalistický subjekt. Nikdo zatím nikoho u nás nenutí povinně u nich kupovat. Takže, ať si natřou na duhovo, růžovo, černo nebo, třeba khaki, nebo třeba hovnama všechno své zboží. Je jen na zákaznících, jestli to budou kupovat. Já tam nechodím a tak je mi to fuk :kiss . Ale jako propaganda... je, to uznávám, takové nějaké trapné.... :roll: Pokud to je teda pravda a není to nějaký informační šum a fejk. To duhové "taškofoto" :chuckle .
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

není to fejk ;)

https://www.ikea.com/cz/cs/news/toto-ne ... ubf2065380

doufám že jste chlapi nezapomněli, že 17. květen byl Mezinárodní den proti homofobii, transfobii a bifobii
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od lagardere »

„Neříkejte manželka a přítelkyně.“ OSN požaduje genderově neutrální vyjadřování.
https://echo24.cz/a/StGkE/nerikejte-man ... .sznhp.box
Vae victis. Molón labe!
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od PeFi »

Dobrý den, my jsme z WHO a přišli jsme vám pomoci:
https://www.idnes.cz/xman/styl/who-bang ... n-styl_taj

----
„Nejděsivější slova, jaká v angličtině jsou: Jsem z vlády a přišel jsem pomoct.“
-Ronald Regan
Zdroj: https://citaty.net/autori/ronald-reagan/
----

Šílené není, že se to stalo. Šílená je, že se to pachatelům dobra dařilo 10 let tutlat.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Ředitel/ka festivalu Prague Pride.
Tak atraktivní pracovní místo se neuvolní jen tak někdy. Ty ale máš štěstí, protože současná ředitelka se po třech letech vedení festivalu posouvá do jiného oboru činnosti. Otevírá se ti jedinečná příležitost stanout v čele největšího pridu ve střední a východní Evropě a významně ovlivnit jeho další směřování.
Jedná se placenou práci.
Nehodíme tě rovnou do vody. Od července si budeš práci přebírat od současné ředitelky a zaškolovat se. Samostatně začneš pracovat od září 2020.
https://www.jobs.cz/rpd/1479127920/?sea ... f9&rps=233
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Woody Crafty »

mukl píše: 30.05.2020 2:49 To je jednoduché...Předpokládám, že IKEA je stále soukromý, podnikatelský, kapitalistický subjekt. Nikdo zatím nikoho u nás nenutí povinně u nich kupovat. Takže, ať si natřou na duhovo, růžovo, černo nebo, třeba khaki, nebo třeba hovnama všechno své zboží. Je jen na zákaznících, jestli to budou kupovat. Já tam nechodím a tak je mi to fuk :kiss . Ale jako propaganda... je, to uznávám, takové nějaké trapné.... :roll: Pokud to je teda pravda a není to nějaký informační šum a fejk. To duhové "taškofoto" :chuckle .
A kdyby prodávali tašky s hákenkrojcem, podobiznou Hitlera, Eichmanna, Himmlera? A výtěžek by šel na podporu potomků nacistických zločinců v Argentině, kupříkladu?
To by by bylo taky v pohodě, když je to ta soukromá společnost, podporovat ideologii která hlásá vyhlazení "podřadných etnik" jako jsme my slovani?

Jde o úplně stejně zvrácenou a nebezpečnou ideologii jako multikulti a LGBT. Obě bojují proti stávajícímu systému hodnot a rozkládají společnost.

Já jsem před lety čuměl jak puk, když se mi do rukou dostal prospekt Hornbachu, kde kromě klasických párů pořizující si výbavu do bytu, byl na jedné straně rozromilý 4% páreček dvou chlapů rovněž si vybavující svůj byteček.

Čili soukromý subjekt si tu může propagovat co chce a jak chce?
Co třeba propaganda LGBT na Jupíku či pribináčku, ať se vychovávají už děti od školky?
Pohádková knížka kde se princ oženil s princem pak na trh přijde v zápětí.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

Woody: říkáš, pohádková knížka pro děti, kde se ožení princ s princem přijde v zápětí? Ne, už jsou na trhu

Princ & Princ
https://www.dlouhapuncocha.cz/eshop-princ-princ.html

"V Nizozemsku vyšla tato útlá kniha již v r. 2000 za podpory časopisu Groter groeien, místní obdoby tuzemského časopisu Betynka. Vydání nizozemské pohádky s tématikou lásky dvou lidí stejného pohlaví, určenou pro děti už od 3-4 let, je u nás v zásadě přelomové"

Král & král & rodina
"Po královské svatbě se král a král, Krasomil s Bertíkem, vydali na svatební cestu do tajemné džungle. "

Jura a lama
"První česká pohádka o klukovi se dvěma mámami."

https://www.dlouhapuncocha.cz/stitek-lgbt.html

a je toho mnohem, mnohem víc
LGBT literatura pro děti a mládež
https://www.databazeknih.cz/seznamy/lgb ... adez-33179

a když už jsme u těch knih a absurdit, vzpomeňte na nedávnou kauzu kolem kalendáře s nacistickými osobnostmi, hrůza děs, zakázat, stáhnout z prodeje, potrestat vydavetele
ale tato kniha je asi v pohodě https://www.knihcentrum.cz/antifa - The Anti-Fascist Handbook - kniha o historii antifašismu, návod jak se stát aktivistou atd.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Tomáš »

edit: safra,odpovídal jsem taky na woodyho, ale já než to napíšu, tak jsem předběhnut :D

No a myslíš, že se toto "naočkováván" dětí už neděje?

Onehdá jsem pouštěl synovy animák, který jsme ještě neviděli, tak jsem koukal s ním.
Snad to nebude moc velká reklama, ale jmenuje se to Zootropolis.

Dostalo mě tam několik věcí:
1) Hlavní hrdinka je králice. Při prvním nástupu do práce u policie, se baví s recepčním gepardem (či co to bylo) a on jí řekne, že je k sežrání. A ona odpoví, že od šelmy jako je on je tohle nevhodné, aby jí to říkal.
2) Je tam scéna, kdy malé zvířátko (nějaký dravec - hiena?) se převlíkne za slona a soudružka králíčková mu říká, jen ať v tom pokračuje, že každý může být kýmkoliv a jestli se cítí slonem, tak jím bude.
3) Jako v Captain Marvel, jí (té králici) všichni říkají, že to nikdy nezvládne, že je jen králík a ona jim vytře zrak, jak jinak.
4) Celou dobu se tam odkazují na to, jak můžou všichni (šelmy/lovená) žít pospolu.

Buď jsem už tak paranoidní nebo už to fakt moc...
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od honzasl »

Čili soukromý subjekt si tu může propagovat co chce a jak chce?

Soukromý subjekt může dělat absolutně co chce, pokud to neodporuje zákonu.

Tj. propagace "Založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka" - zákonu odporuje.

Podpora duhových hnutí zákonu neodporuje.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od devlop »

podpora duhových hnutí sice zákonu neodporuje, ale bytostně se mi ekluje současný trend, kdy propagace multikulti a LGBT začíná být povinnou náplní učiva na základních školách, balík vhodné literatury neustále roste

pokud je zakázna propagace jen těch hnutí, které potlačují práva a svobody člověka, tak se můžeme brzy dočkat třeba knížek pro děti s pedofilní tématikou, např. "Anička a strýček Pepíno", "Tajemství strýčkových kalhot", nebo společenská hra pro děti od 5ti let - "Uhádni, co mám v kapse". Pedofilie přeci žádná práva a svobody neporušuje... :head

a to není nic proti honzasl, má pravdu, jen mě štve současný úpadek rozumu a kulturních hodnot ve společnosti
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Germanik1 »

Velebnosti, to je hnus.
Udělám co musím
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od FMJ »

To woody - v případě LGBTQ (další písmena bohužel neznám) se nejedná o úředně uznanou propagaci hnutí, směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. Je to ale "in" a "populární". Podle mě marketingový tah IKEA, jak se dostat do středu pozornosti - i na rozpadu to odstartovalo diskuzi.... Ono celé toto "hnutí" stojí hodně o pozornost, proto barvy, extravagance.... Je zajímavé, že protestují za svá práva v zemích, kde jim je nikdo neupírá - všechna jejich legální práva jsou vymahatelná. Proč ale nezkusí třeba Polsko, Rusko, Severni Koreu, Zambii, Burkinu Faso.......
Co mě ale dost znechucuje, je fotka těch "pejsků" a holčičky o pár odkazů výše. To už není demonstrace postoje a názoru a vztahové preference, to už by podle mě mohlo být veřejné pohoršení (děje se tak na veřejnosti a pohoršuje to), popřípadě výtržnictví (hrubá neslušnost na místě veřejně přístupném).
Srovnávat to s kalendářem s německými zločinci je ale demagogie.
Odpovědět