Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1134
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Haluziak »

Ale to není úplně špatně, já jsem za to aby se zrušilo právo veta.Za podmínky, že každý stát bude mít právě jeden hlas a ne že když se sauerkrauti a žabožrouti domluví, tak s tím zbytek nic neudělá.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Hagen »

Radek07 píše: 05.10.2023 7:52 https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/petr ... 040ACF26DB

to se soudruh brzo vybarvil :puke
Když o tom tak přemýšlím, tak diskuze o tom by mohla věci zjednodušit.
Muselo by ale platit jeden stát-jeden hlas. Bez ohledu na velikost, či počet obyvatel.
Představa, že se 27. států jednohlasně shodne? No, nevím, dost zdlouhavé, a dost nepravděpodobné.
(máme tu Maďary, a teď možná i Slováky co do všeho můžou hodit vidle)
Pokud by hlas každého členského státu měl stejnou váhu, pak bych s tím jednoznačně souhlasil.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Hagen »

Trace píše: 05.10.2023 9:28 kdyz se voli dobre vypadajici, nazehlene a uhlazene muvici hlavy, vzdycky to nejak takto dopadne. Lidi by meli najit odvahu vzdy volit to "vetsi zlo". Slovaci to pochopili ...
Slováci si už své "větší zlo" bohužel zvolili. Snad nebudeme v Čechách tak odvážní a hloupí, a nebudem je následovat.
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od JOBU »

A "menšie zlo" bolo podľa teba ktoré?
GreenhornVelky
Příspěvky: 36
Registrován: 23.09.2023 12:11
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od GreenhornVelky »

"Slováci si už své "větší zlo" bohužel zvolili."
A to mensi zlo je podle tebe co ? Ja jen at to reknes sam.
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od JOBU »

Možno tí farební... :lol: :lol:
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od JOBU »

Tu máš odpoveď na to väčšie zlo podľa teba: https://www.youtube.com/watch?v=PBk2VLn0-5A
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Hagen »

No,... já se nijak zvlášť nezajímám o politiku. Ani o tu Českou, nebo tu, co se Čech nějak týká, takže politika Slovenska jde úplně mimo mne.
Nicméně jsem si ho nyní poprve živě vyslechl. A je to tedy síla :head
Mám ale pocit, že Fico není tak hloupý, aby věřil tomu co povídá. (máme svého Okamuru)
A už vůbec, aby chtěl toho co povídá dosáhnout.
Myslím si, že to je (byla) předvolební rétorika, aby ho ta hloupější (vystrašenější, zmanipulovanější,...)část Slováků co mu to "baští" zvolila.
Jsem rád, že v Čechách na podobný populismus jako má Fico (Okamura, Rajchl,...) zatím neslyšíme.
Pokud to byly jen předvolební "kecy", aby ty hloupější Slováky úplně zblbnul, zneužil jejich strachu, zmanipuloval je,...pak snad dobrý. Sice své voliče zklame, ale to přežijou. Dělá se to všude.
Ale pokud chce opravdu pokračovat v tom co vykládá, tak je mi Slováků docela líto.
Nicméně..... Kdo chce kam, pomožme mu tam, a budiž jim země lehká.
vrb
VIP
Příspěvky: 909
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od vrb »

Hagen:
Díky za vysvětlení, už chápu tvoje Myšlenky, ale nerozumím, jak jsi k tomu přišel a proč si to myslíš?

Jen mi teda prosím vysvětli, kde je problém v tom co Fico říká?
Co je na tom špatně a populistického, když řekne že se Slovensko nebude před nikým plazit a nikdo do něho strkat rypák?

ad hlasování v EU:
To co tady navrhujete je, jako kdyby u voleb měl mít stejnou hlasovací sílu hlas 45kg slečny oproti 150kg zápasníkovi.
steve_michalik
Příspěvky: 219
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od steve_michalik »

Četli jste dál než pouze perex? Jednoznačně se tam mluví o kvalifikované většině. Takže žádné jeden stát, jeden hlas.
Flatron
Příspěvky: 26
Registrován: 20.09.2023 9:24
Pohlaví: muž

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Flatron »

Přesně tak Hagene, každý, úplně každý, kdo není proukrajinský je "hloupější (vystrašenější, zmanipulovanější)". Já si myslím, že tě platí málo. Ten boj proti dezinformacím vedeš s odvahou, vervou a zápalem, poklona. Kam mohu zaslat pochvalný email za tvoji práci?

Ale tohle je trochu mrzuté, že?
https://www.vzcr.cz/vojenske-zpravodajs ... k-2022-211

"Prohlubující se vágnost a významová neurčitost zmíněných termínů přitom vedla i k případům, kdy je někteří političtí a společenští aktéři začali používat i pro označení pravdivých informací, jež však nebyly v souladu s jimi prosazovanými idejemi, a kdy dokonce docházelo ke spojování kritiky vládních politik s propagandistickým působením cizí moci, což mohlo vést k vyčlenění části do té doby legitimních hlasů z politické debaty," uvádí Vojenské zpravodajství."
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Fabulous »

Já jsem to věděl, že otevřením registrací se sem navalí jen hromada žvanilů, kteří Rozpadu nic přínosného neposkytnou...
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Hagen »

vrb píše: 05.10.2023 17:38 Hagen:
Díky za vysvětlení, už chápu tvoje Myšlenky, ale nerozumím, jak jsi k tomu přišel a proč si to myslíš?

Jen mi teda prosím vysvětli, kde je problém v tom co Fico říká?
Co je na tom špatně a populistického, když řekne že se Slovensko nebude před nikým plazit a nikdo do něho strkat rypák?

ad hlasování v EU:
To co tady navrhujete je, jako kdyby u voleb měl mít stejnou hlasovací sílu hlas 45kg slečny oproti 150kg zápasníkovi.
Slyšel jsem jen tento jeden Ficův projev.
1)Přestaneme podporovat Ukrajinu, protože chceme mír. To je co za blábol???
To jako že mír nastane až Ukrajina prohraje???
Nebo mír nastane tak, že se Putin když se Ukrajina přestane bránit stáhne zpět za své hranice???
2) Jadernou mocnost nelze porazit??? Další blábol.
Jaderná mocnost jaderné zbraně nepoužije. Jaderné zbraně jsou pouze odstrašující zbraň.
Jaderné velmoci už byly v historii hodněkrát poraženy.
3) Slovensko se nebude před nikým plazit, a nikdo do něho strkat rypák???
Tak to je čirý předvolební populismus.
Copak to vidím jen já, že to jsou všechno přesně ty populistické žvásty, které nedokáže splnit, jen aby dostal u naivních voličů hlas???
Copak vidím jen já, že to je ruská propaganda jak vyšitá, notičky z Kremlu,...???
Však ono na Slovensku brzy dojde k vystřízlivění. ;)
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Hagen »

Flatron píše: 05.10.2023 17:51 Přesně tak Hagene, každý, úplně každý, kdo není proukrajinský je "hloupější (vystrašenější, zmanipulovanější)". Já si myslím, že tě platí málo. Ten boj proti dezinformacím vedeš s odvahou, vervou a zápalem, poklona. Kam mohu zaslat pochvalný email za tvoji práci?

Ale tohle je trochu mrzuté, že?
https://www.vzcr.cz/vojenske-zpravodajs ... k-2022-211

"Prohlubující se vágnost a významová neurčitost zmíněných termínů přitom vedla i k případům, kdy je někteří političtí a společenští aktéři začali používat i pro označení pravdivých informací, jež však nebyly v souladu s jimi prosazovanými idejemi, a kdy dokonce docházelo ke spojování kritiky vládních politik s propagandistickým působením cizí moci, což mohlo vést k vyčlenění části do té doby legitimních hlasů z politické debaty," uvádí Vojenské zpravodajství."
Pochvalný dopis prosím zaslat na:
NÚKIB
Olšanská 38/9
130 00
Praha Žižkov.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Trace »

Hagen píše: 05.10.2023 19:29 Jaderná mocnost jaderné zbraně nepoužije. Jaderné zbraně jsou pouze odstrašující zbraň.
Jaderne zbrane jiz byly v historii pouzity a budou pouzity znovu, je to pouze otazka casu. To by si mel uvedomovat kazdy rozpadlik. A jestli to nebude v tehle valce, prijde jina.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Hagen »

Pokud myslíš použití JZ na Hirošimu s Nagasaki, tak to byla zcela odlišná situace, která se s dneškem nedá ani vzdáleně porovnávat.
Američani byli jediní, kteří JZ vlastnili. Kdyby je měli i Japonci, nikdy by se toho neodvážili.
Nemám strach z jaderných mocností.
Husí kůži mám pouze z jaderných nemocností. (Severní Korea, Írán,...)
Pravděpodobnost použití JZ proti zemi bez JZ (například rusko proti Ukrajině) je velice malá.
Pravděpodobnost použití JZ proti zemi co má JZ (natož proti zemím co jsou v NATO) je prakticky nulová.
Souhlasím, že správný Rozpadlík by se měl připravovat na všechny "průserové" eventuality.
Ale chytrý Rozpadlík (pokud nedisponuje miliardovým jměním) by si ty "průserové" eventuality měl seřadit podle pravděpodobností, a připravovat se na jadernou válku bych zařadil až na konec svého seznamu, když už bych byl na vše ostatní připraven, a nevěděl co "roupama dělat".
Samozřejmě je to každého věc, na co se připravuje. Je to jen můj názor. ;)
A můj druhý názor je, že jadernou válku ani přežít nechci.
Nechci potom závidět těm co zemřeli rychleji než já. ;)
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1590
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Grunt »

Hagen píše: 05.10.2023 15:53 Jsem rád, že v Čechách na podobný populismus jako má Fico (Okamura, Rajchl,...) zatím neslyšíme.
Pokud to byly jen předvolební "kecy", aby ty hloupější Slováky úplně zblbnul, zneužil jejich strachu, zmanipuloval je,...pak snad dobrý. Sice své voliče zklame, ale to přežijou. Dělá se to všude.
Ale pokud chce opravdu pokračovat v tom co vykládá, tak je mi Slováků docela líto.
O slovenskou politiku se taky moc nezajímám (jsem schopný vyjmenovat snad jen Slotu a Čaputovou), ale Fica vyloženě nemusím. Je to velmi podobný typ jako Babiš u nás. Prvně vstup do Komunistické strany Slovenska, pak výstup a mám pocit, že jsem ho zahlédl jako kandidáta (asi neúspěšného) na prezidenta. Víceméně je mu jedno v které funkci bude, hlavně se drápe po moci. Proto je pro mě nevolitelný (resp. by byl, když měl volební právo). Nicméně tohle je trend. Fico se jen těží z neustále stoupající vlny. Vlně která se jmenuje stále větší polarizace společnosti. Tak jak společnost tíhne ve svých názorech k čim dál větším extrémům o to víc hlasů takový člověk nasbírá.
Že jsou lidé jako Okamura a Rajch zatím jen k smíchu? Chvilku si počkejte a bude-li pokračovat současný trend polarizace i u nás, klidně se toho můžeme dočkat.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Trace »

Hagen píše: 07.10.2023 11:07 Husí kůži mám pouze z jaderných nemocností. (Severní Korea, Írán,...)
Vsak presne ty mam na mysli a jejich pocet se bude postupne rozrustat. Take jsem nazoru ze v Evrope jaderna valka nehrozi. Uplne jiny pripad je Blizky vychod, kde nenavist mezi staty, nabozenstvimi a etniky je na uplne jine urovni nez u nas. Tam je to otazkou casu. A ano, pripravovat by se mel clovek dle toho co se v dane oblasti da cekat.
Grunt píše: 07.10.2023 11:42 Fico se jen těží z neustále stoupající vlny. Vlně která se jmenuje stále větší polarizace společnosti. Tak jak společnost tíhne ve svých názorech k čim dál větším extrémům o to víc hlasů takový člověk nasbírá.
Souhlas. Imho je polarizace spolecnosti zamer casti politiku, protoze mohou pouzit zpusob rozdel a panuj a snadneji ovladat lidi kteri se proti nim nebudou schopni sjednotit. Dusledkem byva, ze ve volbach vitezi strany s extremnejsimi postoji (nalevo i napravo), jelikoz kazdy vidi ze nema cenu to hodit nekomu stredovemu.


Ja delsi dobu (kdyz k volbam prijdu) opakovane volim vetsi zlo uz z principu ze me tenhle system pekne sere.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Hagen »

Nejlepší je být na systému co nejméně závislý, a mít dobrý plat.
Já po státu nic nechci, s důchodem nepočítám - doufám, že si na stáří ušetřím, a nějak se už jako vždy protluču.
Jsou mi ukradený rostoucí ceny potravin, pohonných hmot, ... celá politika. ;)
Jaderné zbraně nepoužije nikdo kdo není ochoten téměř v zápětí zemřít.
Proto mě děsí tyto státečky, kde se věří, že padnout v boji s nevěřícími je cesta do nebe se sedmdesáti pannami.
Tito fanatičtí magoři to klidně udělají. Naštěstí u těchto magorů je potenciální množství JZ omezené, a tak doufám, že malá a bezvýznamná Česká republika nebude jejich cíl, a že svět se kvůli pár odpáleným JZ nezhroutí.
A s tím Ficem,...
Je jasné, když na Slovensku vyhrál proruský populistický mafián, že to povzbudí ty naše proruské populistické mafiány.
Naštěstí si pořád myslím, že Češi se nedají tolik zmanipulovat a oblbnout jako Slováci.
A koneckonců do voleb u nás jsou to ještě dva roky, a zatím se nejspíš Fico dostatečně "projeví", tak jako se "projevili" u nás Rajchl, Okamura, Babiš,...
JOBU
Příspěvky: 1828
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od JOBU »

Proruský? Pretože ho tak označujú média? Už sa z toho označovania každý len smeje..
Odpovědět