Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Joe Azbest
Příspěvky: 938
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Joe Azbest »

My se tady bavíme o tom kdo by měl mít možnost pořídit si palnou zbraň a mezitím se v Anglii dějí věci:
Na sociálních sítích vzbudil rozruch zážitek s britskou policií. Předmětem telefonního hovoru s konstáblem britské policie byl hrníček. A poučení o nákupech nebezpečných předmětů. Na dotaz, co by si mohl vzít člověk do ulic Londýna na obranu, když tam potkává narkomany, alkoholiky, bezdomovce a gangy mladistvých s noži? Konstábl zkonstatoval, že si nesmí vzít ani šroubovák.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... nie-757354
Stenny
VIP
Příspěvky: 730
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Stenny »

Joe: UK už v tomhle směru jede dlouho, ale to pohoršování nad odpovědí "nemůžete mít nic" nechápu. Odpověď byla totiž přesně podle zákona - cokoliv, co máš s sebou na ulici s úmyslem použít to proti jinému člověku, byť v obraně, je "offensive weapon" a tím úmyslem se to stává ilegálním.

...offensive weapon [is] “any article made or adapted for use for causing injury to the person or intended by the person having it with him for such use by him or by some other person”. - nemusí to být zbraň, stačí úmysl ten předmět tak použít.

Čekat, že nám policista poradí něco protizákonného v hovoru, který bude dost pravděpodobně nahrávaný, je bláznovství.
Proto taky hromada lidí v UK nosí masivní taktické svítilny, kdyby si cestou domů potřebovali na někoho posvítit. Žádný postranní úmysl tam rozhodně není.
No a telefonicky popotahovat lidi, co si kupují hrnky, je pro policajty samozřejmě mnohem bezpečnější, než chodit brát feťákům šroubováky.
Odpovědět