Amnestie prezidenta ČR 2012

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.

Jaký měl Václav Klaus důvod k amnestii?

Je to skutečný gauner, pomohl ostatním zlojedům.
40
65%
Je to slušný člověk a myslel to upřímně.
6
10%
Je jen senilní a nechává se ovládat Jaklem.
4
6%
Je v tom něco jiného (vlny Aštara Šerana).
12
19%
 
Celkem hlasů: 62
Wagoneer
Příspěvky: 159
Registrován: 20.11.2011 21:14

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od Wagoneer »

Můj názor je, že v anketě by měl být jako další bod - byl pod tlakem svých budoucích chlebodárců.
Myslím, že amnestie byla účelová.
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od edakemlink »

marrba: musím Ti oponovat, ale podle toho co jsem viděl v TV - t.j. koho pouští z výkonu trestu odnětí svobody, tak jsem tam viděl pár lidí, které osobně znám a vím co jsou zač, většinou to jsou lidi, kteří se dopouštějí majetkové trestné činnosti - krádeže prosté, vloupání do objektů, do vozidel, krádeží na osobách, t.j té trestné činnosti, která nejvíc obtěžuje běžné lidi. A věř mi vím o čem mluvím, ale tito lidi se nenapraví a dřív nebo později (hned jak se zase vrátí k fetu), tak začnou škodit...
Co se týče alimentů, tak si podle mně (většinou) chlapi ten kriminál zaslouží, dost jich má platit poměrně nízké částky a neplatí je. Tím vystavují své děti nouzi a bídě, což je podle mne neodpustitelné. V současné době pro naplnění skutkové podstaty tohoto trestného činu je potřeba, aby 4 měsíce za sebou dotyčný neplatil alimenty... a přesto jim to dělá problémy.....už Tě vidím jak se jako matka živitelka v u občanského soudu dožaduješ toho, aby otec tvých dětí platil...nevím jakou máš představu o vymahatelnosti práva v ČR. Je to lepší než nic a část těchto ničemů obvykle pod hrozbou kriminálu alimety zaplatí a trestní řízení se obvykle zastaví...

Osobně se myslím, že Klausovi je úplně jedno, že pustil ven tyto lidi, to je podle mne jen vedlejší produkt této podle mne širší amnestie, myslím, že šlo o něco jiného.
Aldurn
Příspěvky: 54
Registrován: 09.12.2012 17:55
Pohlaví: muž
Bydliště: near Brno

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od Aldurn »

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... -sebe.html
jsme opět slavní :D

PS: na internetu probíhá petice, během minuty 70-100 nových podpisů -.-
http://jednej.cz/petition.php?id=123
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od Pepe »

Teď po netu koluje tohle video"Landovský o Klausovi". Pobavil jsem se.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od Centurion »

polobuzerant :rofl
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od Pepe »

Jen mi pan Landovský podle projevu přijde trošku dementní :(
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od edakemlink »

http://www.novinky.cz/krimi/289396-po-n ... vezne.html

No jsem zvědavý, jak to bylo....

Jo a má to ještě jeden rozměr: jsem dost zvědavý kam ti staří věžni nad 70 let půjdou bydlet, spousta jich prostě nemá kam jít. Jestli máte chatičky, tak i během zimy běžte občas podívat jestli tam už nebydlí někdo jiný...

http://www.novinky.cz/krimi/289400-kond ... u-dal.html
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od Fabulous »

Pan Landovský je zjevně už poněkud mimo. Stáří se na něm podepsalo a toto video je spíše obrazem ubohosti autorů.

Každopádně mě mrzí, že neexistuje nějaký opravný (nebo výchovný) prostředek, který by amnestii zrušil. Nakopání zteřelé zadnice páně Klausovic asi už nepomůže :(
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od Desouza »

Třeba si lidé uvědomí že před volbou je třeba myslet .

To videjko s panem ubrekanym je tedy trapné . Když mohl mluvit tak držel hubu .
korda
Příspěvky: 13
Registrován: 06.12.2012 17:43
Pohlaví: muž

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od korda »

Wagoneer píše:Můj názor je, že v anketě by měl být jako další bod - byl pod tlakem svých budoucích chlebodárců.
Myslím, že amnestie byla účelová.
Já si myslím přesně to stejné, Venouš a Nečas dostali pokyn: "nějak to zařiďte" a kdo teď najde v sedmi tisících amnestovaných toho jednoho (možná víc), kvůli komu se to celé spustilo?
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od EBE »

Reálne hrozí to, že drobný kriminálnici ekonomického, vydierackeho a zlodejsko násilníckeho charakteru dostanú odvahu a vidia, že im nič nehrozí lebo sa to akosi urovná a môžu ďalej pokračovať a v širšom rozsahu, veď nejaké ta amnestia, alebo procesná " chybička se vloudi " :?
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od big bang »

Klausova amnestia zastavila stíhanie v kauze Union banky

Trestné stíhanie manažérov obvinených z pádu Union banky zastavili, pretože trvá dlhšie než osem rokov

Na slobodu boli v Česku prepustení všetci amnestovaní väzni a tamojšie súdy už začínajú realizovať ďalšiu časť prezidentskej amnestie, ktorá urobí hrubú čiaru za dosiaľ neuzavretými ekonomickými kauzami 90. rokov minulého storočia.

...

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6656420/klausova-am ... z2H6VC19TQ


Kauza obřího pádu Union banky, při které přišlo 130 tisíc lidí o téměř 17 miliard korun, končí u ledu.
Rozsáhlý případ, označovaný za učebnicový příklad tunelování, se totiž díky amnestii prezidenta Václava Klause definitivně zastavuje, a pětice obžalovaných tak skončí bez trestu.
Vyhlášení pravomocného rozsudku přitom bylo naplánováno už na 22. ledna 2013.
"Ano, dá se říct, že tento případ končí u ledu," potvrdil deníku Aktuálně.cz soudce ostravského krajského soudu...

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy ... ?id=767421
Wagoneer
Příspěvky: 159
Registrován: 20.11.2011 21:14

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od Wagoneer »

Docela zajímavý pohled je i v tomto článku:

http://www.zvedavec.org/komentare/2013/ ... logiku.htm
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

No ono se to deje asi vsude, Clinton daval kamaradickum a pribuznym miloste par hodin pred koncem, Blair myslim taky, zabozrouti a jini euros taky. Proste normalni chovani mafie, par rozhorcenych clanecku a zatatych pesticek v hospode, ale mld. nakonec zustanu presne tam kam byly umne odkloneny. Ad reakce ovcanstva: cim drive a cim vice lidi prijde o zbytky iluzi tim lepe pro moznou korekci, brrr abych nechytil ilusivniho-koka - no na tu uz je asi stejne pozde, pristi zastavka Neofeudalismus nad Vltavou :twisted:
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od big bang »

To je tak, ľuďom to nedocvakne, týmto urobil Klaus viac či menej hrubú čiaru za tunelárskymi kauzami v 90 rokoch a ľuďom zalepí oči tlač(mediá) ktorá bude rozpisovať sa o smutných prípadoch čo sa stanú a čo ste čakali keď v zime vypustia do mrazu niekoľko tisíc ľudí bez peňazí a väčšina z nich je bez rodinného zázemia a to samozrejme nebavíme sa o tom že to nie sú žiadne neviniatka(malé krádeže, podvodíky, násilie) a takýto ľudia budú samozrejme že kradnúť a prepadávať aby prežili, ja sa tomu ani nečudujem :head
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od Karlos »

Amnestovaní spáchali přes 60 trestných činů a přestupků, hlavně kradli a rvali se

...Dohromady se dopustili od čtvrtka do nedělního poledne podle informací na webu policie 36 trestných činů a 30 přestupků.

Část amnestovaných byla znovu zadržena pro potyčky. V bytě v pražských Vršovicích zadrželi policisté amnestovaného vězně, který se v opilosti popral, pro podezření z přestupku. Muže poté pustili, ale on se po pár hodinách vrátil do bytu a ohrožoval lidi nožem. Den po propuštění na amnestii tak skončil zase za mřížemi, ve vazební věznici.

Jeden propuštěný je stíhán pro napadení s následkem smrti.

Další byl zadržen pro loupežné přepadení důchodkyně...

http://www.novinky.cz/krimi/289479-amne ... li-se.html
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od Foxy »

Jo; tak ty krimi novinky.cz, to je přesně ten mediální písek do očí, aby si plebs nevšimnul toho podstatného, totiž nenápadné, ale o to tlustší čáry za korupčními/mafiánskými případy, kde jde o fakt velký prachy a o fakt velká zvířata.

Kdyby se sečetly veškeré případy té mohutně medializované masy obyčejných amnestovaných a škod, které za celou dobu napáchali a ještě napáchají, tak obávám se, že v porovnání s tím, co nakradla ta hrstka vyviněných Klausovou abolicí je to naprosto směšná prkotina. Potíž je v tom, že vykradenou chatu, urvané měděné okapy a kabely, vykradený či ukradený auťák atdatd si umí představit každý. Vyloupenou banku, kdy si chlapík s atrapou granátu odnese blbejch sto tisíc - nebo i ten meloun - i to si umí představit každý.
Ale kdo z vás, vážené panstvo, si umí naživo představit už jen takovou pitomou miliardu... já teda ne. To je absolutně mimo finanční obzor naprostý většiny z nás. (Čest vyjímkám!)
A tady jde o desítky miliard, možná i o ještě další řád víc... na to by ani spojené úsilí všech nepřizpůsobivých včetně všech těch řadových kriminálníků ani zdaleka nestačilo.
Ale mediální rachot bude plný právě toho... a lid obecný se vyřádí a odreaguje právě na této mase prkotin. Přesně podle Parkinsonova zákona klesajícího zájmu.

Senátorstvo se prý pokusí tu aboliční část (ta zastavená trestní řízení) Klausovy amňy dát k ústavnímu soudu - což bude pěkná prča, protože takováhle věc teda fakt precedens nemá. Mohlo by se to rovnat protivení se moci Majestátu - a pokud by se něco takového úspěšně dotáhlo ku zdaru, byla by to v téhle zemi docela revoluce, IMHO.
Každopádně je to jak v tom přísloví o utrženým uchu... akorát zrovna nevím kterým, takže jak to dopadne, to je stejně ve hvězdách :angel
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od maci »

Sundejte Klause ze zdi, zní ve školách a na úřadech
http://www.novinky.cz/domaci/289559-sun ... adech.html
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1299
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od Kapo »

Je úplne paráda, že slovenský gašparko tiež na počesť vzniku samostanej skorumpovanej respubliky urobil amnestiu. A je paráda, že tiež sa spustila kampaň na jeho odvolanie a obvinenie z trestného činu. Sme proste stále bratia.... :twisted:
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Amnestie prezidenta ČR 2012

Příspěvek od EBE »

No fajn by to bolo v rozumnej miere, ale vrana vrane, keď už to prerástlo do vrážd a trestných deliktov či ublíženia na zdravý bolo by to dobré stopnúť ale vieme že tým by si priznali vinu, no vláda musí mať vždy pravdu aj keď to padá do priepasti.
Odpovědět