Sýrie

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět

Jak to v Sýrii dopadne?

Vyšumí to bez nějakého většího divadla.
6
18%
USA bude jestě chvíli machrovat a pak to vyšumí.
19
56%
USA zaútočí a když se do toho vloží někdo mocný, tak uteče.
3
9%
USA potrestá Syrii a nikdo se ji neodváží postavit.
2
6%
USA potrestá Syrii a všechny kdo se ji postaví.
1
3%
Rozpoutá se WW3 bez použítí jaderných zbraní.
1
3%
Začnou lítat jaderné rachejtle.
2
6%
Ani jedna z možností (napište svoji možnost)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 34
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Sýrie

Příspěvek od cipis »

Já neměl na mysli tu fotku, ty už pár let ignoruji, říkám tomu "illustrační foto", protože těch případů jsou tisíce ...
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: Sýrie

Příspěvek od shtf »

jak jsem rikal drive uz to probublalo i do ceskych medii:

-Assad dostal dalsi tyden na rozmyslenou a kdyz vyda chem zbrane utok nebude.

takze to mame dalsi tyden o ktery se utok odklada a opet dalsi tyden kdy se muze cokoliv stat.
Takze tady mame jakesi dejavu z minuleho tydne. A takhle to klidne muze jit dal a dal az vlastne vsichni zapomenou
proc nekdo chce na nekoho utocit a to je mozna ucel cele teto hry.
biskup
Příspěvky: 176
Registrován: 22.01.2013 19:20

Re: Sýrie

Příspěvek od biskup »

shtf:

Asad nepopřel (říkáš ty) vs Asad nařídil (říká západ). Opět další nespochybnitelná fakta, které interpretuješ úzce, aby jsi podpořil svůj pohled na tuto událost. Nebylo to spíše odpověď na otázku redaktora? Něoc jako " dal jste rozkaz" a odpověď "nedal jsem rozkaz"? Něco ve stylu ano pane premiére? A nakonec napíšeš, jedno jestli zaútočil Asad nebo povstalci povstalci, Asad musí jít.

Dále je otázka co je to povstalec. Já si pod tímto pojmem představuju v případě podobné situace u nás, obyvatele ČR popřípadě emigranta co se vrací "pomoc". V žádném případě povstalec nebude občan Německa, Polska nebo Slovenska. Takže v případě Sýrie dle informací "západu" to nesplňuje většina "povstaleckých" vojáků.

Dále píšeš
To je nepopiratelny fakt na ktery ovci obyvatelsto rado zapomina
popravdě, já nevím jestli je to pravda. Mě to bylo zděleno těmi stejným způsobem jako "fakt", že Asad použil chem. zbraně. Kde jsi přišel pravdě a nic než pravdě co tu prezentuješ? Nebo je to tvůj názor čili si to pouze myslíš a nechceš přiznat právo druhým, si myslet něco jiného protože ty máš pravdu jako jediný?

Ad část o Zemanovi a intervenci. Za mě můžu říci ANO nepřál bych si intervenci, protože pokud obyvatelé něco chtějí musí si to vybojovat sami. Když přijde někdo jiný nedá nám jenom to, že Zeman bude pryč, ale udělá si znás sluhy. Takže ještě jednou ANO je to ta nejhorší varianta, aby přišlo cizí vojsko nám ukázat tu jidnou správnou formu vlády, či dosadit toho pravého vládce. To raděj Zemana nebo Klasuse (i když námi zvoleni, tak je to naše chyba)

A nakonec pravdoláskaři, právě podpojí postup USA. Nebo pravdoláskař je pokaždé někdo jiný? Já doteď žil v tom, že to bylo synonymum pro stoupence politiky v. Havla a jeho názorů na svět. Takže musíš definovat co si pod pojmem pravdoláskař v tomto konkrétním případě představuješ.


Osobně si myslím, že všem mocným je ukradené jestli tam sedí Asad nebo povstalci. Důležité je, že zamítl plynovat Katar-Turecko. Kdyby ho povolil, tak je v Sýrii 2 roky klid a mi se nemáme o čem vykecávat. Takže morální dilema ala SHFT nesdílím.
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: Sýrie

Příspěvek od shtf »

tak to podle vseho vypada ze koza se nazere a vlk zustane celej :)

- Rusko reklo ze podpori US podminku na predani kontroly syrskych chem. zbrani pod mezinarodni kontrolu
- ale uz nereklo ze podpori dodatecne podminky ktere si US nadiktovali
- Na zaklade tohoho rusko zkonstruovalo nove ultimatum pro Asaada a sice: kdyz nepodridi chem. zbrane mezinarodni kontrole, tak bude celit pripadnemu utoku US sam. (coz je obrat o 180) otazkou jest co vedlo k tomuto obratu.

Takze situace vypada tak ze Assad dostal dve ultimata jedno US a jedno ruske. Obe ultimata maji jeden bod spolecny,
v dalsim se lisi. Takze ma tedka tyden na prestehovani chem. arzenalu. Po tydnu vybere jeden sklad ktery jakoby
obetuje a pusti tam kontrolu. Rusko se bude bit v prsa jakoze uchranilo svet o WW3 a nastolilo mir na svete (opet)
US se bude bit v prsa, ze donutili rezim vzdat se zbrani a nastolili mir. Assad o jiste mnozstvi zbrani prijde, ale jine budou v jeho rukach nadale a vesele si dal bude masakrovat obyvatelstvo tou starou mene efektivni cestou.
A vsichni alternativni conspiratori spolu s zblblyma ovcima odpurcema valky si budou prozpevovat jak je krasny mir na svete. (teda aspon u nich doma, zatim)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Sýrie

Příspěvek od sigmark »

shtf: pořád pomíjíš jednu skutečnost, a to tu, že ti takzvaní povstalci jsou profesionální exportéři revoluce z poloviny arabského světa. stejně jako Che exportoval komunismus na kontinent. akorát je místo Ivana platí Saudové V tomhle je tisk anglosaského světa nazývá jako "insurgents" trefně. normální lidi nemají na revoluce čas, prostředky ani peníze. Assadův boj lze v tomhle ohledu považovat za zcela legitimní. představ si analogicky situaci, kdy by chachaři chtěli odtrhnout Slezsko a připojit ho k Polsku, hybatelé v Polsku by vzali příjmy z levného nábytku, najali, vycvičili militantní Poláky, Slováky a úkáčka, a vedli ozbrojený boj na našem území za dosažení tohohle cíle... legitimita mi v tom chybí, proti tomu obrana vůči takovému živlu by byla zcela na místě, i když velmi obtížná. a ještě kdyby do toho zamíchali svatou misi 100% reinvestitury křesťanství na naše území protí nám nevěřícím psům
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Sýrie

Příspěvek od Terminated Account »

V tuto chvíli:

1. Nejde o Asada.
2. Nejde o protivníky Asada ať už jsou nazýváni jakkoliv.
3. Nejde o WW3 - podobných lokálních mocenských válek bylo mrtě a v těchto případech platí osvědčená zahraniční politika.
4. Rusko i US prosazuje svoje zájmy úplně stejným způsobem, akorát mediální podání světu se diametrálně liší. Řekl bych že v tuto chvíli to dělají podstatně efektivněji a chytřeji Rusové. Dělení na správňáky a válečné štváče je součástí hry.
5. Sýrie byla označena společně s Libyí, Íránem, KLDR a dalšími za osu zla. Likvidace "nebezpečných" a vojensky celkem silných režimů postupuje zatím od západu.
6. Globalizovaný svět nepotřebuje silné suverénní státy, které jsou ještě k tomu schopné jakš takš se bránit vojensky a schopné způsobit citelné ztráty. Musí se na to jít pomalu a vnitřní konflikt je nejlepší a nejlevnější téměř bezbolestné řešení.
7. Nemám rád konspiračky, ale NWO není žádná konspirační teorie tajných společenstev. Je sto zcela veřejná globalizační politika, ve které velké ryby žerou ty malé, jednu po druhé.
8. To že má Asad velké množství chemických zbraní je fakt.
9. V tento moment války jde právě a jenom o chemické zbraně. USA ani Rusko si nemůže dovolit prohloubení chaosu a riskovat, že jim za pár měsíců budou noví majitelé ZHN zplynovávat ctihodné občany v Petrohradu či Chicagu.
Uživatelský avatar
uaz469
Příspěvky: 482
Registrován: 13.11.2011 11:08

Re: Sýrie

Příspěvek od uaz469 »

Aktualizované rozmístění námořních sil u Sýrie
Navy%20Map%20Update.jpg
Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2013-09-0 ... ria-update
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od escibe »

shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: Sýrie

Příspěvek od shtf »

presne tak.

Tedka se budou tak cca 10 let resit nalezitosti jak presne tento mirovy plan uskutecnit.
Do te doby bude zbrane stale pod kontrolou Assada
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Sýrie

Příspěvek od MRAK »

No, i kdyby se dohadovali deset let, tak podstatný na tom je, že si je už žádná ze stran nedovolí použít .... a to je dobře, protože chem.zbraně jsou fakt svinstvo a odskákali by to stejně hlavně civilové ....
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sýrie

Příspěvek od Fabulous »

Přesunuta anketa ze sólo vlákna.
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: Sýrie

Příspěvek od shtf »

jak jsem predeslal, uz mu otrnulo a ani to tak dlouho netrvalo.

"Zatímco chemické zbraně jsou nepřijatelné, svět zřejmě soudí, že to, že Asad zničí Damašek konvenčními zbraněmi, je v pořádku," citovala Reuters jednu z obyvatelek Barzy.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/asad-znovu-zauto ... anicni_brm
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Sýrie

Příspěvek od vlk972 »

Už tu bylo x krát (v různých sdělovacích prostředcích se to dá dohledat) popsáno složení oněch povstalců. Většina z nich jsou bojovníci z jiných zemí, než Sýrie. Z mého pohledu jsou to teroristi, případně invazní síly nepřítele a syrská vláda proti nim bojuje oprávněně.
SHFT, pokud tomu stále nerozumíš, nabízím ti přirovnání z našich dějin. V roce 1938, na území tehdejšího Československa, v sudetech začaly bojůvky henlainovců útočit na četnické stanice, pošty, zastrašovat obyvatelstvo jiné, než německé národnosti, vyzbrojování a podporováni byli fašistickým Německem. ČS stát reagoval nasazením vojska a posílil jím četnictvo, této síle pak nedokázali henlajnovci čelit. Následovalo pak obsazení sudet wehrmachtem, což se shodneme, byl projev agrese a posléze bylo celosvětově odsouzeno.
Ale z tvého hlediska postupovalo fašistické Německo správně, protože silou podpořilo henlajnovce, slovníkem dnešních médií povstalce????????

Další možný pohled na situaci je sice cynický, ale: pokud se mažou muslimové mezi sebou, je to pro nás (západní civilizaci) jen dobře a čím víc se jich pobije navzájem, tím lépe. Že rozpínavost islámu, je reálná hrozba pro evropské státy, tu věří zřejmě většina členů........

A další pohled......... USA a francie zůstaly samy, kdo harašily zbraněmi a nestály proti bezzbrannému nepříteli. Že je schopen a odhodlán se bránit, vědí ze zpráv tajných služeb. Můj osobní názor je, že jsou Rusku za současný vývoj kolem ch. zbraní vděční a rádi se a to se ctí vítězů, vojenského úderu vzdají.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Sýrie

Příspěvek od sigmark »

díky za trefný příklad z historie, vlkouši.

k obraně Syrských vládních sil: schopen ztěží, odhodlán rozhodně.
rus z toho vyšel jako rozvážný mírotvůrce, což rozhodně nebude mít v dlouhodobém měřítku dobré důsledky, ale aspoň dali Oboušovi cestu jak vycouvat z možné cesty ke globálnímu konfliktu a z evidentní cesty k podpoře živlu, vůči kterému údajně 12 let USA bojují.

edit hrupki
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Sýrie

Příspěvek od vlk972 »

Není zač :-)
Tuším na Idnes byl nedávno článek s přehledem arzenálu obou stran (USA kontra Syrské ozbrojené síly) a Sýrie, dle údajů, disponuje dosti moderní technikou PVO. V souvislosti s touto informací http://czech.ruvr.ru/2013_09_06/Putin-R ... uze-Syrii/ a s touto informací http://czech.ruvr.ru/2013_09_07/Co-muze ... ehu-Syrie/ by zřejmě byla syrská PVO celkem slušným oříškem, na rozdíl třeba od Iráku, který zdaleka nebyl vybaven tak moderně, ani nedisponoval podporou Ruska. Navíc ve světle prvního odkazu, nevylučuje Rusko ani přímou účast svých ozbrojených sil, i když to by asi Ivan neudělal, tak hlopupý není a o ozbrojenou konfrontaci s USA nejspíš nestojí.
Jinak Sigmarku souhlasím, s jednou malou připomínkou, ono vybrat si mezi USA a Ruskem se asi nedá, oboje jsou velmoci s touhou po moci. A to si ještě myslím, že od začátku jednají koordinovaně, ale jen můj názor.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Sýrie

Příspěvek od sigmark »

Rozhodně to smrdí - Obama už se znovu prezidentem nestane, takže to klidně mohl vzít na sebe..
Odpor k Ivanovi je daný historickou zkušeností a tím, že je blíž a my jsme jeho potencionální oběť. opět
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: Sýrie

Příspěvek od shtf »

Dnesi zprave me opravdu dostala:

Barack Obama požádal Kongres o odložení hlasování o vojenském zásahu, aby umožnil hledání diplomatického řešení.

No jiste, prece nositel nobelovy ceny za mir musi ten zlovolny kongres zastavit.
To je nejvetsi pokrytec vsech dob, absolutne nejhorsi US prezident vsech dob. Jestli se z tohohle amerika vzpamatuje to bude zazrak. Tech bot co tenhle clovek uz nadelal, to snad neni mozny.
No a Putin okamzite vycitil sanci a tvrde se do toho obouva a uz si zacal diktovat podminky pro US.


PS: a kdyz uz jsem ve vlakne o Syrii, Happy Birthday Assad :clap
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: Sýrie

Příspěvek od shtf »

Casova lhuta pro Assada na odevzdani zbrani se z 1 tydne protahuje na 60 dni.

Edit: samozrejmne jsem chtel napsat chemickych zbrani, cluster bomby si muze nechat
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Sýrie

Příspěvek od vlk972 »

Sice souhlasím se Sigmarkem, jsme potencionální oběť Ruska, historickou zkušenost s tím máme.

Ale v souvislosti s řešením krize dokázalo Rusko, potažmo Putin, že jsou mnohem chytřejší a lepší diplomaté, než USA!
Obama dokázal harašit zbraněmi a strašit, aniž by se ho Asad viditelně lekl. Zatímco Putin ho (asi nikdo se nedoví jak) dokázal přesvědčit k odevzdání chemických zbraní pod mezinárodní kontrolu.
Takhle to hodnotí různí politologové a mně se zdá, že se s nimi dá souhlasit.

SHFT: co se týče mně, já jsem rád, že k útoku USA a Sýrii nedojde, doufám už definitivně. Nikdo asi nedokáže odhadnout, jak by ten konflikt eskaloval. Na druhou stranu, dokud se islámisti zabíjejí mezi sebou, nemají čas na expanzi do krajin nevěřících psů a jejich likvidaci. Takže kluci muslimský, jen pěkně do sebe, fandím vám.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Sýrie

Příspěvek od Centurion »

Asad zbraně podle mě nevydá. Obama dokázal jakej je slaboch a USA už se nikdo nebojí.
Odpovědět