Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Hagen »

Já si to nemyslím.
I svoboda projevu, a svoboda názoru má svá omezení, a tím se nijak těchto svobod nedotýkám.
Ani v demokratické společnosti by nemělo být tolerováno obhajování agrese, vojenské zabírání území, a když ho nejde zabrat, tak ho alespoň zničit, a obyvatele vyhladit,...
Co takhle uspořádat průvod s nacistickými vlajkami??? Vždyť někomu se to líbí, tak proč to omezovat???
Co takhle průvod pedofilů??? Ti za to ani nemohou jak se narodili, tak proč jim upírat sex s dětmi???
Demokratická společnost umožňuje mít vlastní názor jak píšeš.
Já se neřídím tím, jestli nám vládne pravice-levice, Okamura-Pavel, ...
Já se řídím tím co považuji za morálně správné, a jakkoliv podporovat rusácké vraždění a ničení Ukrajiny se mi morálně příčí.
A pokud ta morálka není v lidech automaticky, pokud jsou natolik zkažení, nebo v lepším případě zmanipulovaní, tak bych je z demokratické společnosti vyloučil.
Naopak tyto asociální proruské dezoláty považuju jako ohrožení demokratických hodnot.
Pokud někdo souhlasí a podporuje pošlapávání lidských práv, tak si žádná práva a žádnou svobodu nezaslouží.
Každý to asi ale vidíme jinak.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od dracekvo »

Za mě by bylo nejlepší těm ruskejm dezolátům zařídit vízum a letenku do ruska, když se jim ten režim tak strašně líbí, tak proč je tu držet.
vrb
VIP
Příspěvky: 909
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od vrb »

Hagen:
Já sice nemám tak ostré názory jako ty, ale v jádru se nakonec shodneme.
S tvým posledním příspěvkem ve většině souhlasím.
Problém je, že Džin už je dávno vypuštěn z lahve a jak ho tedy dostat zpátky. Svět je rozbordelenej a co teď s tím ?
Ve výsledku si tady jen tak plkáme, ale karavana táhne dál a světoví hegemoni na nějaké mezinárodní právo a spravedlnost vůbec neberou ohledy.
Jen mě mrzí že obyčejní lidi se necháme rozdělovat a nadávat si. Stejně to nakonec všechno odneseme my a ne politici, co to vymysleli.
UA x RF kluci, co se nikdy předtím neviděli a nepřeložili si ani stéblo přes cestu, jsou nuceni po sobě střílet a zabíjet se.

Dracekvo:
Takové Benešovské řešení. Geografické oddělení skupin s různými názory dokáže předejít spoustě problémů. Ale na světě bohužel není dost místa abychom segregovali všechny skupiny od sebe. To je i pointa poslední války.

Když jsme u těch absurdit:
Já snad začnu věřit na nanočipy ve vodě a ovládání lidí pomocí 5G sítí :-D
Buď ten člověk bezostyšně lže všem nám do obličeje, nebo mu musel někdo vyměnit mozek.
Nebo že by to už bylo Deepfake?
Je to dokupy tak na hodinku, tak klidné posezení a pevné nervy, pro toho, kdo se na to odváží.

https://www.youtube.com/watch?v=hPMF5FUtg-0
https://www.youtube.com/watch?v=JVzvNzGx-Nw
https://www.youtube.com/watch?v=hxY-gbjpNXQ
https://www.youtube.com/watch?v=sqLKfle0fgA
nakonec sklidí výsměch a nadávky:
https://www.youtube.com/watch?v=sspxZ28Ah9s
Naposledy upravil(a) vrb dne 15.06.2023 15:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Dracekvo:
Nikdo je tu nedrží, kdykoliv a jakkoliv se tam můžou přesunout.

A kdo chce, taky může svobodně odejít bojovat na Ukrajinu.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od dracekvo »

Hele vysídlovat to ne. Jen jim pomoct jet na zkušenou do té země zaslíbené.
Třeba ta složitost přesídlení je odrazuje, tak proč by jim nějaká neziskovka nemohla helfnout.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Asi není zájem o takové neziskovky a ani o nějaké větší přesuny do Ruska. I když jazyková bariéra je vcelku malá.
*
No, mi , mé dobrodružné povaze, milovníkovi wersternů apod. by se možná někde na odlehlé Sibiři nebo pododobných oblastech v divočině i líbilo...

Teda v mládí, protože v nynějším věku a stavu bych tam velmi rychle zahynul.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Hagen »

vrb píše: 15.06.2023 15:49 Problém je, že Džin už je dávno vypuštěn z lahve a jak ho tedy dostat zpátky. Svět je rozbordelenej a co teď s tím ?
Ve výsledku si tady jen tak plkáme, ale karavana táhne dál a světoví hegemoni na nějaké mezinárodní právo a spravedlnost vůbec neberou ohledy.
Jen mě mrzí že obyčejní lidi se necháme rozdělovat a nadávat si. Stejně to nakonec všechno odneseme my a ne politici, co to vymysleli.
UA x RF kluci, co se nikdy předtím neviděli a nepřeložili si ani stéblo přes cestu, jsou nuceni po sobě střílet a zabíjet
Ten Džin se z láhve vypustil právě proto, že si i naše vláda plete demokracii s anarchií.
Aby někoho kdo si myslí, že svoboda a demokracie nemá žádné hranice nenaštvali, tak nejsou schopni rázně zakročit proti těm proruským dezolátům.
Celý civilizovaný svět (právem) považuje rusáky za teroristický stát,... ale proruské demonstrace se tu konat můžou. Kdejaký blb na nich plácá ruské lži a ruskou propagandu,...
Ze strachu aby snad nějakého zmanipulovaného hlupáka, nebo bezcharakterního šmejda neomezili na té jeho "svobodě a demokracii", tak dovolí aby lidmi manipulovali, rozeštvávali je,....
Vláda by měla daleko víc komunikovat s veřejností, měla by být snaha lidi přesvědčovat co je správné když v tom mají zmatek. Vysvětlovat jak rozsáhlá a nebezpečná je ruská propaganda,... dát lidem čas, aby to pochopili.
Věřím tomu, že většina těch "proruských příznivců" je pouze zmanipulovaná a zblblá lživou propagandou.
To "tvrdé jádro" které bude i nadále veřejně podporovat ruskou agresi tvrdě trestat.
Nejdříve cukr, a potom bič.
Tady není prostor na nějaké "pravda je někde uprostřed", ani spekulace jestli si to Ukrajinci zaslouží,...
Kdo podporuje rusko by byl KONEČNĚ na stejné úrovni a se stejným postihem jako ten kdo podporuje fašismus, Islámský terorismus,...
Už dávno měl být na stejné úrovni i ten kdo podporuje komunismus. Třicet let po revoluci, a pořád tu máme zasranou komunistickou stranu,...
Sklízíme co jsme zaseli, respektive nebyli schopni s konečnou platností vyorat.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Hagene, ty komunobijče:

A za prezidenta máme komunistického rozvědčíka.
A první dámu taky ze stejné líhně.

A druhá varianta volby nebyla o moc lepší.
*
Poslouchal jsem částečně ten dnešní cirkus na 100 dní našeho úžasného prezidenta na ČT a CNN.

A kupodivu tam nebyla jen bezmezná chvála, ale i něco takového tam pronesl jeden z komentárů:

"Byl to balast a ne státnický projev....
Divadlo Járy Cimrmana..."
*
Já osobně obsah, to jeho tláchání nijak neřešil, jen mě zaujalo to jeho furt kývání hlavy. Nahoru, dolů a furt dokola.
Jak si tam pořád musel číst...

Nebožtík Zeman, ne že bych ho měl nějak moc rád, ale ten aspoň vždy mluvil za sebe. Nepotřeboval žádné berličky a notičky.
Jen tupě zíral někam do prázdna nebo vzhůru a žvanil...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Hagen »

Abych řekl pravdu, tak politika jde mimo mně. Nemám na ní čas, chuť, ani jí nerozumím.
U Pavla je ta jeho minulost smutná, ale je to koneckonců minulost, a nebyl o moc lepší výběr.
U voleb jsem nebyl, ale palce jsem držel Pavlovi. A vlastně jen ze tří důvodů.
1) byl pro mě mnohonásobně přijatelnější než Babiš.
2) celý život jsem byl taky v uniformě, tak je mi tak nějak bližší.
3) byl trnem v oku rusku a ruských dezolé, a to mi říkalo, že je asi ten "pravej".
Až čas ukáže jak je dobrej. Zatím jsem celkem spokojený.
Bejvalý komunisti (obzvlášť ti mladí, nerozvážní, co nestačili škodit) mi až tak nevadí. Jsem rád, že jsou pryč, a dejme tomu, co bylo to bylo.
Někdo změnil názor (doufám že zrovna Pavel), někdo je alespoň zticha,...
Co mi ale hlava nebere je fakt, že komunismus nikdy nebyl zakázaný, přestože byl odsouzený.
Kdyby se alespoň přejmenovali, ale dál fungovali jako komunisti. A tvrzení "my už nejsme jako dřív" je tragikomické.
To samé mohou tvrdit i nynější náckové, a od Německého fašismu uteklo víc vody, a spíš by se tomu dalo i věřit.
To, že u nás máme KSČM je pro mě skutečně absurdní.
Ale když tu máme komunisty, tak mě nepřekvapuje, že tu máme i proruské dezoláty.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Pokud jsi byl celý život v uniformě jak píšeš, tak bys měl moc dobře vědět co byli tehdy takoví lidé zač. Anebo jsi byl taky jeden z nich?

Víš, není nic horšího než "prekabátěný komunista", aneb poturčenec horší než Turek apod...

Znal jsem z práce kdysi hodně komunistů a taky pak hodně rychle těch "ptekábátěných". Jak rychle zahazovali své stranické legitimace a začali zakládat všemožně, já to viděl na svém celkem velkém pracovišti, Občanská fóra apod.

Nejsi náhodou taky něco podobného?
*
Myslím, že po mých příspěvcích kdysi tady mě snad nemůže nikdo podezírat k nějaké náklonnosti ke komunistům.
Svým způsobem zničili životy mému dědečkovi s babičkou a pak i otci s matkou.

Já jsem si ten svůj tehdy víceméně zničil sám. Mohl jsem se poučit od předků.
Ale byl jsem a budu vždy rebel proti systému který se mi nelíbí.
Ať je u moci kdokoliv!
*
Ale musím se přiznat, že s těmi komunisty, byť novodobými, mám stále problém.
Třeba jak slyším K. Konečnou, tak se mi líbí...
Nějak se mi zdá, vlastně jsem o tom úplně přesvědčen, že dělit politickou scénu na pravičáky a levičáky už nemá žádný význam.

Třeba ta Kateřina mi přijde více pronárodní a pravicovější než celý ten náš nynější vládní probruselský a proevropský spolek.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Hagen »

:lol:
Jako jeden z mála ve třídě jsem nebyl ani pionýr, natož svazák, či komunista.
Z jednoho letního pionýrského tábora mě vyhodili, protože jsem nabádal kamarády že utečem na západ :lol: .
A nebýt změny režimu a amnestie, odseděl bych si nejspíš paletu za rozvracení republiky.
Ne, nebyl jsem jeden z nich, a lezli jsme si na nervy vzájemně ;) .
Když byla sametová, tak mi bylo 19. a byl jsem na vojně.
Takže i kdybych chtěl být komunista, už bych to ani nestíhal ;)
Měl jsem štěstí na rozumné rodiče. Poslouchali jsme hlas Ameriky, Svobodnou Evropu, Karla Kryla,...
Být proti systému bylo dřív jednodušší. Byla jen jedna strana, a byl jen jeden nepřítel.
Dnešní politika je na mě moc složitá.
Do uniformy jsem šel profesionálně až za tohoto režimu, a naopak jsem byl rád, že musím být apolitický ;) .
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Když byla sametová, tak mi bylo 19. a byl jsem na vojně.
Takže i kdybych chtěl být komunista, už bych to ani nestíhal 
To mnohé vysvětluje. Moc jsi takových všelijakých věci a událostí zažit nemohl...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Hagen »

Díky bohu jsem třeba 50. léta nezažil. Ani osvobození v 68.
O to víc mě překvapují ti co to zažili, a už si to nepamatují.
Asi Stockholmský syndrom.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Byl kdysi takový zvyk. Po večerech se chodilo na tzv. Besedy.
A ty byly často i u dědečka.
Mě jako klučinu vždy zahnali spát. Asi aby nenarušovali můj mravní profil nebo co.
Ale stejně jsem je za dveřmi tajně poslouchal.
A ta padesátá léta hodně řešili. A vždy se shodli, že za protektorátu bylo líp.
Možná to bylo dáno i tím, že to byli sedláci a vesničtí vidláci.

Ve městech to možná viděli jinak...
*
P.S. Na "Bratrskou pomoc" spřátelených států si už pamatuji a zažil jsem ji. A dobře. O ní se už i přede mnou jako školákovi tehdy mluvilo otevřeně.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Charanzová už nebude do EU voleb kandidovat za Ano.

Ještě tam, ale zbývá další Babišova kobyla. Nějaká Jourová. :(

Ale nedělám si žádné iluze, že už mají vyděláno, že už půjdou do EU důchodu a už škodit nebudou.
Asi jen změní stranickou příslušnost...
A budou dál pokračovat...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Trace »

Divim se, ze si Baba neudela ve svem mansaftu v EU poradek, podle mne mu to co tam jeho lidi delaji skodi
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Jsem rád, že nežiju v takových městech a ani tam nemusím jezdit, protože i když jsem velmi klidný člověk, zareagoval bych možná i hůř...
Vrah za volantem.jpg
https://www.novinky.cz/clanek/krimi-pol ... .seznam.cz
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Legalizace marihuany:
Tak na toto si neumím udělat názor.
(Mimo ZVS na "bojové rotě" jsem ji nikdy nepěstoval a ani neužíval. Stačí mi tabák a alkohol...).
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... .seznam.cz
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
mhi
Příspěvky: 469
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od mhi »

Rafael píše: 23.06.2023 13:35 Jsem rád, že nežiju v takových městech a ani tam nemusím jezdit, protože i když jsem velmi klidný člověk, zareagoval bych možná i hůř...

Vrah za volantem.jpg
Zaujal mne nazev jpegu, to jste si ulozil takhle sam ?

Podle meho laickeho nazoru u techto ruznych uskupeni jde primarne o vytvoreni substratu pro vyventilovani vlastniho vzteku, najiti externiho vinika za vlastni vinu (napr. "nedari se mi, protoze predchozi generace nam znicila svet").

Se synem (11 let) jsme bavili o tom kdybych si mohl vybrat kdy bych chtel zit, nebo se mohl nechat zmrazit a pak probudit v konkretni dobe, jak by to bylo. Tak nejak porad dochazim k tomu, ze jsem celkem vdecny predchozim generacim, ze se nakonec mam i pomerne dobre.

Tihle lide myslim nedokazi nejak domyslet co by se stalo kdyby jejich myslenky dosly ke skutecne realizaci, do jake bidy a ohrozeni vlastni existence by se nejspis dostali. Paradoxni je, ze napriklad neschopnost dosahnout kvalitniho zivota (napr. vlastni bydleni) resi prave tim, ze si vlastni situaci jeste zhorsi :-(.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5384
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí

Příspěvek od Rafael »

Systém, nebo systémy mi nedovolí některé zkopírované obrázky publikovat.
Tak si udělám otisk obrazovky a když se už v tom tak patlám, tak si ten screen i přejmenuji.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět