Ptyč

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Job
Příspěvky: 8
Registrován: 29.05.2013 23:28
Pohlaví: muž

Re: Ptyč

Příspěvek od Job »

ad "Klondajk" u Dobříše :
Chorche píše:... když sem tam naposled byl tak sem zahlíd sekuriťáky.
Sekuriťáci jsou tam od týhle doby :
http://www.denik.cz/regiony/zlodej-ukra ... 00919.html
Vlastně oni tam byli už i dřív, ale hlídali tak ledabyle, že si nechali ty vrata odvézt před nosem. ;)
Na jejich obranu ale musím dodat, že se zloději při příjezdu do areálu základny prokázali zfalšovaným povolením, na kterým stálo, že jsou z firmy, která to tam má legálně rozebírat ... :lol:
pxk
Příspěvky: 14
Registrován: 22.08.2013 18:37

Re: Ptyč

Příspěvek od pxk »

Chorche píše:teť sem porovnával fotky s rok starejma a všim sem si, že už je budova zavezená skoro celá hlínou do roviny. Mě to kleplo do vočí až teď, včera když sem tam byl sem si toho vůbec nevšim.
Můžeš se hodit fotky vedle sebe pro srovnání? Díky moc :yes
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Ptyč

Příspěvek od Chorche »

Obrázek

Obrázek
Henry
Příspěvky: 49
Registrován: 03.04.2013 8:15
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Ptyč

Příspěvek od Henry »

MRAK píše: Fakt tam nikde není žádnej větší vstup/vjezd?
A co ta chodba, jak jsme o ní spekulovali, že na ní budou jezdit v židličkách? Byl to ten "tunel" směrem k řece, pokud si vzpomínám .....
Chodba je odvodnění a ústí ve strži. Z leteckých snímků je patrné, že ta podzemní stavba teď vážně nemá žádný vstup větší než klasické dveře. Z toho, co je vidět... Jak nainstalovat technologie bez vzbuzení pozornosti? S ohledem na letošní mediální bouři, kterou se jim až teď daří pomalu uklidnit konečně inteligentní publicitou a Public Relations v současnosti kvůli zamezení další pozornosti probíhá podzemní zásobování z nedalekého statku Dubjany. Ten je vlastněn přímo firmou Double Square, nikoli Stébly jako všechny ostatní pozemky a stavby v širém okolí. Tím si investor zachovává kontrolu, neboť právě tam se dnes nachází skutečná hlavní brána do objektu. To je to, co jim trvalo těch půl roku, nikoli připravit ta vtipná 3D data.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Ptyč

Příspěvek od MRAK »

aha, takže žádný auto, kočár ....

pak ale měli to PíÁr maličko líp přizpůsobit , a ne tam kvákat úplný kokotiny .....

"Jak tam chcete to auto dostat, když tam nevedou žádný vrata ...?"
tak na tuhle otázku přece přijde i ta blonďatá redaktorka, co se tady objevila .....


stavba za X miliard, a krycí historka za zlámanou grešli .... kdyby přišli za mnou, za pár desítek tisíc (€) jim postavím takovou pohádku, až by se hory zelenaly :mrgreen:
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Ptyč

Příspěvek od Centurion »

Oni ti nahoře většinou překypují velkou arogancí. My dole jim nestojíme ani za to aby nám nakecali pořádnou pohádku. Já osobně bych byl teda mnohem řaději kdyby to byl jen supertrezor. Aspon se to bude aspon líp obsazovat. :D Jesli to bude vypadat tak jak to vypadá na těch futurefotkách, tak to má spoustu slepých míst kam ty věže neuvidí.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Ptyč

Příspěvek od MRAK »

úplně přesně nechápu pojem "Ti nahoře"

nevím v čem jsou majitelé týhle stavby nademnou ..... asi to každej vnímáme jinak
nademnou je jen manželka (a to ne úplně vždycky) a snad nějakej pánbuch (a to taky není úplně jistý)


Nicméně i když připustím to, že pokud to je dneska trezor, tak zejtra to může bejt cokoliv jinýho ....
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Ptyč

Příspěvek od Chorche »

nahoře sou ty kerý růlujou svět...
pekr
Příspěvky: 4
Registrován: 27.05.2013 20:30

Re: Ptyč

Příspěvek od pekr »

Job píše:ad "Klondajk" u Dobříše :
Chorche píše:... když sem tam naposled byl tak sem zahlíd sekuriťáky.
Sekuriťáci jsou tam od týhle doby :
http://www.denik.cz/regiony/zlodej-ukra ... 00919.html
Vlastně oni tam byli už i dřív, ale hlídali tak ledabyle, že si nechali ty vrata odvézt před nosem. ;)
Na jejich obranu ale musím dodat, že se zloději při příjezdu do areálu základny prokázali zfalšovaným povolením, na kterým stálo, že jsou z firmy, která to tam má legálně rozebírat ... :lol:
Omlouvám se za OT, ale ještě se vrátím k tomu Klondajku - sekuriťáci tam byli od zrušení na podzim 2001, dostal jsem se tam v zimě v roce 2004, likvidovali jsme tam nějaké ekologické zátěže, ale jen v týlovém objektu, ne na "bojovce". Vůbec jsme netušili, co tam je, nakonec jsem sekuriťáka ukecal a on mě tam pustil. Musel jsem pěšky, byl sníh a autem tam jezdily jen gumy z Jinců na kontrolu. Došel jsem až k mostům a čuměl jako péro - palposty jsem minul, neměl jsem tuchy, že tam jsou.Všechno bylo ještě ve velmi slušném stavu, opravené izolace na zodolněných objektech, fakt bylo na co koukat. Když jsem si pak zjistil, co tam bylo za "pastelky", čuměl jsem podruhé. Jen taková perlička, bavil jsem se pak se znalcem v oboru a ten řekl, že v případě vypuknutí konfliktu a nutnosti použití objektu by vypálili to, co tam měli (tj. 36 raket) a pak by vzali nohy na ramena, protože odpověď by přišla rychle a velmi účinná :) A nebo by je smetli ještě dřív, než by si stačili "škrtnout" :) Jen doplním, že rakety nebyly žádné atomové "kebule", objekt spadal do systému protivzdušné obrany státu. S 200 Vega měla dolet cca 250 km a dosah 40 km. V Čechách bylo celkem 5 oddílů - 3 na Klondajku a 2 v Rapoticích u Brna. Omlouvám se za sáhodlouhé vykecávání... :oops:
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Ptyč

Příspěvek od Chorche »

no já tam tam trochu prolejzal a přišlo mi, že kryty tam měli festovní. Přímej zásah atomofkou by to asi nedalo, ale konvenční bombarování asi jo. Jinak nevim co tam teď ty sekuritáci hlídaj, už tam neni co ukrást, co šlo tak je dávno pryč. Baráky rozmlácený, fakt smutnej pohled, jak v milovicích nebo hradčanech...
pekr
Příspěvky: 4
Registrován: 27.05.2013 20:30

Re: Ptyč

Příspěvek od pekr »

No, jak co... Zodolněné úkryty pro kabiny velení a obsluhu radiolokátorů by něco snesly (mluvíme o "běžných" bombách). Pak tu byly palposty s automatickým nabíjením - samotné odpalovací zařízení chráněno nebylo, pak byly 3 typy úkrytů raket - jeden zodolněný, tj. prefabrikáty zahrnuté hlínou, ten by asi něco dal, ale další 2 už ne - jeden byl postaven jako garáž, tedy běžný zděný objekt a pak byly dokonce jen konstrukce z trubek kryté maskovací sítí - s těmi by zatočil i silný vítr. Zní to až neuvěřitelně, ale je to tak - tohle raketové monstrum spolykalo spoustu peněz a na něco nezbyly - tak prostě úkryty raket byly takové, jaké byly a komanči se mohli jen modlit, aby byli rychlejší než jim to někdo sfoukne jako papírek. Sklady raket jako takových byly samozřejmě zodolněné dobře. Rozdíl mezi skladem a úkrytem - ve skladech byly rakety bez paliva a okysličovadla, v úkrytech již naplněné palivem - tím mohla být raketa napuštěna jen určitou dobu, pak byla odvezena na střelby a odpálena (palivo bylo agresivní). V době míru byly naplněny jen 2 rakety, každá na jednom oddílu (třetí oddíl byl na Klondajku jako cvičný, ale jinak bojeschopný).
A co tam hlídají? Já myslím, že železa tam je ještě dost (přístřešky, portálové jeřáby, kolejnice v palpostech...), ale to už vyžaduje čas a mechanizaci. Neboj se, kdyby odtamtud odešli, tak by to magneti zkonfiskovali během pár týdnů. Zatím je ale úspěšně ruší, tak snad to bude ještě chvíli stát :D Je to ale škoda, hlavně to moc lidí nevidělo na vlastní oči, určitě by byli hodně překvapení, co tu všechno bylo...
Uživatelský avatar
realcop
Příspěvky: 108
Registrován: 25.10.2013 0:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Ptyč

Příspěvek od realcop »

Rekapitulace: Dva povrchové železobetonové objekty z nichž jeden je uspořádán jako pevnost s vnitřním dvorem. Druhá budova má věže s železobetonovými ochozy a malými okénky s ocelovými obrubami po celém obvodu věží. Takže hotel pro agroturistiku??? Navíc jsou obě budovy evidentně propojeny podzemními prostory.

Tak se mi zdá, že paní Kuchtová ma lidi za kretény.

Nejsem architekt, ale i průměrný záložák pozná, že jde o pevnost. S patřičnou výzbrojí by se posádka této stavby mohla bránit útoku menší armády po několik měsíců.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Ptyč

Příspěvek od Václaf »

Nebo jenom chtějí mít za zavřenými dveřmi klid. Víš jaká je to pohoda bydlet na konci vsi a nemít sousedy,já mám tedy jen moji maminku a ta teda vydá za menší město :rofl ,před ní si i zamikám barák,ale vždy si něco vymyslí. Tahle stavba je super,třeba investor má podobné problémy,matku,tchýni,...
Uživatelský avatar
zizla
Příspěvky: 51
Registrován: 10.03.2013 15:11
Pohlaví: muž
Bydliště: Krno

Re: Ptyč

Příspěvek od zizla »

Uživatelský avatar
realcop
Příspěvky: 108
Registrován: 25.10.2013 0:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Ptyč

Příspěvek od realcop »

No co na to říct. Paní Kuchtová si nedala ani moc práce s tím zamaskovat skutečný účel stavby. Mně spíš zajímá, co paní Kuchtovou vyděsilo natolik, že staví pevnost proti Armagedonu. Možná má informace, které jiní prostě nemají.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Ptyč

Příspěvek od Centurion »

A nebo přečetla moc letáků o Aštaru Šerannovi a zbláznila se z toho. Když má člověk miliardy, tak ke zbláznění už nemá moc daleko.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Ptyč

Příspěvek od MRAK »

majitelka "KníkoHradu" Ptyč, je samozřejmě stálým členem Rozpadu, má zde několik nicků (dokonce se ukrývá mezi moderátory - schválně kdo uhodne) a vesele se zapojuje do debaty ....

Nemějte jí za zlé, že se připravuje, však většina z vás tady je na tom stejně .... ona má jen trošku větší měřítko (a možnosti)

muhehe
vanto
Příspěvky: 106
Registrován: 08.06.2012 8:49

Re: Ptyč

Příspěvek od vanto »

No ved uprimne, kolko ludi co tu chodi a malo by dostatok penazi by si nejaku pevnost nepostavili keby mohli? :)
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Ptyč

Příspěvek od big bang »

ja určite nie, keď už tak nejakú vilu na povrchu obohnanú múrom nič megalomanské(niekde v ústraní na vhodnom mieste) a k tomu pod zemou 2-3 podlažní bunker pre 20-30 ľudí a nie betónové monštrum :lol:
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Ptyč

Příspěvek od Centurion »

Já bych si to samozřejmě postavil taky kdybych měl tolik peněz, ale když už toho jdu, tak si to musim napřed srovnat v makovici a vědět co vlastně chci postavit a když tomu hovno rozumim, tak bych určitě najal odborníky co mi poradí.
Odpovědět