"Obrana" nelegálně drženou zbraní

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Uživatelský avatar
uaz469
Příspěvky: 482
Registrován: 13.11.2011 11:08

"Obrana" nelegálně drženou zbraní

Příspěvek od uaz469 »

Na začátku byla bageta vyražená z ruky na zem, o několik minut později na zemi leželi i dva postřelení muži bojující o život. Řeč je o konfliktu před brněnským hlavním nádražím loni v létě.

http://www.novinky.cz/krimi/259169-zmac ... richa.html
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Pocet legalnich zbrani v CR narusta...

Příspěvek od PaF »

Umistil jsi to spatne, tenhle pitomec mel nelegalni zbran z WWII.

MacGyver - založeno nové téma.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: "Obrana" nelegálně drženou zbraní

Příspěvek od goral »

To ze je to klasifikovany jako dvojnasobny pokus o vrazdu je kardinalni konina.
Nevim za kolik let je nelegalni ozbrojovani (edit: 1 rok nejvic), ale kdyby mel hypoteticky legalni kver, tak by cely ten incident mel byt maximalne prestupek (prestupek- manipulace se zbrani pod vlivem a to jeste mozna, protoze se jedna o krajni nouzi).
Jediny za co by si podle me mel jit sednout je nelegalni ozbrojovani. Za manipulaci pod vlivem tak mozna verejne prospesny prace.

Ti dva socialne neprizpusobivy (nebo jak se tomu ted korektne rika) na sebe bonzli jeste kde co... ale i tak je to jasny priklad toho, ze kdyz se taha kver, nesmi zustat svedci...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: "Obrana" nelegálně drženou zbraní

Příspěvek od MRAK »

Kdyby nebyl vožralej, tak se dvěma sjetým fetkám klidně vyhnul a nemusel tahat kvér.

Ale krochna v kapse a vychlastaná palice, to si samo koleduje o malér.

Povalečů a socek se nezastávám, ale pokud střelec dostane flastr, (jakože asi jo), tak to budiž mementem jak pro něj, tak pro další kokotky, co si berou zbraň na flám ......
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: "Obrana" nelegálně drženou zbraní

Příspěvek od goral »

Ona je otazka kolik mel v krvi...
vetni obrat "notne podrousen alkoholem" od serveru novinky muze znamenat lecos.
Nehelede na tom, ze clovek v takovy situaci fofrem vystrizlivi.

Nerikam ze je nevinny - je to sasek, ale nechapu to lyncovani a zalobu za pokus o vrazdu (neni definice vrazdy nahodou to, ze se jedna o promysleny akt? - tohle opravdu nebylo promyslene). Ti dva pobudove z toho vyjdou urcite bez trestu jako chudaci..
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: "Obrana" nelegálně drženou zbraní

Příspěvek od MRAK »

souhlas :hand
pokus o vraždu je kokotina

ale v tom chlastu jsem neoblomnej - a lhostejno, kolik měl promile
úplně mu rozumím, že by to rád vrátil zpátky a kdesicosi
střízlivej vidíš situaci úplně jinak - a ted´nepolemizuju kolik měl
kdo jde chlastat, má mít teleskop, nebo pepřák, ale krochnu doma pod zámkem
je to stejný jako s autem - chlastáš, nelez za volant
siegfried
VIP
Příspěvky: 177
Registrován: 07.12.2011 12:35

Re: "Obrana" nelegálně drženou zbraní

Příspěvek od siegfried »

"„Přistoupili ke mně dva muži, vráželi do mě, vyrazili mi z ruky bagetu, já jsem chtěl odejít. Ale oni na mě zaútočili, jeden se mi snažil dát pěstí do obličeje, neviděl jsem, jestli má v ruce nůž nebo něco jiného. Měl jsem strach, proto jsem vystřelil, mířil jsem ale na spodek těla. Když to viděl ten druhý, tak ke mně taky přiskočil, takže jsem střelil i jeho. Pak jsem utekl,“ popsal celou situaci ze svého pohledu Teplý, který střílel nelegálně drženou pistolí Walter P38 z dob druhé světové války."

Jestli to fakt bylo takhle, tak to potom klidne muze bejt nutna obrana, ne? (lhostejno, jestli byl opilej nebo zbran nemel legalne). Jestli ho fyzicky napadli naky dve agresivni spiny...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: "Obrana" nelegálně drženou zbraní

Příspěvek od Fabulous »

Bude to velká hra právníků. Hodně záleží co řekl úplně poprvé a zda neměnil výpověď. Věrohodnost toho človíčka bude naprosto klíčová. Ale nelegální zbraň ho z hlediska důvěry hodně poškozuje.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: "Obrana" nelegálně drženou zbraní

Příspěvek od goral »

MRAK píše: ale v tom chlastu jsem neoblomnej - a lhostejno, kolik měl promile
úplně mu rozumím, že by to rád vrátil zpátky a kdesicosi
střízlivej vidíš situaci úplně jinak - a ted´nepolemizuju kolik měl
kdo jde chlastat, má mít teleskop, nebo pepřák, ale krochnu doma pod zámkem
je to stejný jako s autem - chlastáš, nelez za volant
ja byval taky neoblomenej (za volant rozhodne nalitej nelezu!) ale jeden pripad z myho blizkyho okoli me presvedcil. Znamy strilel pod vlivem v sebeobrane. Kluk si sel sice sednout (nechapu), ale zije. Kdyby ten kver nemel, je mrtvej. Nebylo to cileny chlastani s kverem, spis takova ta typicka nahoda - pojd na jedno...

Nerikam ze cilene chlastam s kverem (prave naopak), kdyz nekam du, zustava doma, ale proste vim (domnivam se), ze to neni tak cernobily jak se muze zdat a neni to tak cernobily jako rizeni pod vlivem
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: "Obrana" nelegálně drženou zbraní

Příspěvek od alibaba »

Zase jsem se musel smat !!!! Kdo urcuje tu legalitu? Komunisti ,fasisti ,Stb,ci dnesni kleptokrati a cele mi to pripomina detstvi ve druhe tride se mne kamos na vesnici ptal jestli si umim vyrobit pistoli na malorazky .Patronu jsme meli kolik jsme chteli od Svazarmu .....Ja nic nevedel a jelikoz to byl starej chlap asi chodil do 6 tridy tak mne ucil jak vyrobit tohle postrelovadlo co nemelo ani kohoutek ano mi jsme to chteli pouzit proti zajicum ,ale bylo tak nepresne ,ze jsem zustal u praku .....Ja tehdy netusil ze jde o umeni vyroby improvizovanych zbrani co je treba ovladat.....nedavno z brachou jsme si zase skypovali a tak jsem psal ,ze moji sebeobranou je Arkansas toothpick a 9 mm pistole :lol: :lol:

Byli taci kteri delali dobre kousky na malorazky na cerny trh prodej, ja kdyz jsem dorazil do prvaku uceni jeden nosil pistoli v tasce a nas cil byl Lenin strilelo se o prestavce pres celou tridu a jasne kazdy stal na druhe strane ......Ja uz jsem davno rikal soudruzi vyzadujete od nas slozite matematicke pocty a myslite ,ze jsme tak blbi ,ze si neumime udelat nejake to postrelovadlo?
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: "Obrana" nelegálně drženou zbraní

Příspěvek od alibaba »

Jeste musim dodat ,ze vlastnemi nejake zbrane je pouze mentalni zabrana nic jineho ,urcite ne technicka ......Asi 3 miliony Americanu ziji kolem sveta a vsude je jasne totalitni rezim co se tyce zbrani a chcete takoveho mladika co vyrustal v
Kansasu nechat pobihat beze zbrane ,prvni co udela nejdrive si zajde do zelezarstvi a koupi si nejake trubky a jak jsem cetl delaji to vsude ,cetl jsem pribeh asi pred 20 lety jak domorodci kradli pusky M-16 a ty prodavali a pouzivali tomu luky toho posledniho vojaka v patrole strelili a vyspritovali z dzungle a pusku mu sebrali a nas American se ucastnil jedne takove akce a mel vyrobene to svoje zarizeni/ brokovnici/ na 2 rany a nevedel jestli to bude fungovat a tak jeden vojak spatne padnul a remen pusky se mu nejak zamotal kolem tela a sprinter proste prisel pozde a on se ocita tvar tvari druhemu prekvapenemu vojakovi a jedine co mel v ruce tuhle improvizovanou brokovnici a tak nevedel jestli to bude fungovat a tak to zmackl a asi z jednoho metru mu ustrelil hlavu ......ironii osudu je ze domorodci nepouzivali ani zelezne spicky do sipu a ty z tvrdeho tropickeho dreva fungovaly velmi dobre . Jak se ropadlo NDR kolem vsude pochodovali zastupy neo-nacistu a v te dobe tam byl jeden instruktor karate z Californie a ten jak sel po Linden strasse dostal strach a tak zasel do zelezarstvi a koupil si 2 nejvetsi noze co tam meli a ted jak rikal citil se lepe, pry vyda tak za 14 neonacistu noze jasne zahodil pri nastupu do letadla na cestu domu.....
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: "Obrana" nelegálně drženou zbraní

Příspěvek od Terminated Account »

Alibabo, každý výdobytek společnosti může být použit ve prospěch společnosti, nebo proti ni. Hranice nastavení, je velmi tenká. Vyspělost jedince a společnosti je pak určujícím faktorem pravidel. Všechno má svůj vývoj, vzestup a pád. Opravdu moc toužím po tom, aby všichni v rámci svého bezpečí nosili u sebe 24 hodin denně zbraň. Nejlépe Kolťák proklatě nízko u pasu. Hned jsem si představil, jak dáváme s tatínky z ulice harmonogram kdo a kdy bude ozbrojený vodit naše děti do školky či školy.

Bohužel, ale souhlasím, že jako společnost (západní) jsme už na vrcholu byli a snažíme se tam nyní za každou cenu udržet. Buď nastane změna pozitivní, nebo negativní a s ní spojený pád.

Osobně jsme rád, že je držení střelných zbraní regulováno - na víc u nás rozumným způsobem. Budu mít ale problém s tím, když se smyčka začne utahovat více.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: "Obrana" nelegálně drženou zbraní

Příspěvek od alibaba »

Bohuzel jako kupovani pistoli je zde take omezovano ,musi clovek jit k serifovy a tam mu vydaji povoleni ,ze neni zadny kriminalnik a vy dani trva asi 5 dnu 10$ US u pusek neni omezeni, pouze musite mit u sebe ridicak u patronu nemusite mit ani ten......


Jsou na svete narody co chteji zit v otroctvi a totalite , chteji mit bumazky atd nekteri lidi tak pitomi jsou i zde a jsou jich miliony na nekteri oslavuji i toho marxistu presidenta jo kdyz chce byt otrok otrokem nic s tim nenadalate .....Ja jsem tady take vysvetloval proc volba pro Obamu je konec a jasne nikdo neposlouchal a ted z to marxismu se jen tak lehce nedostanou ,ale nekomu se pry v tom komunismu dobre zije ,tolik OT......
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: "Obrana" nelegálně drženou zbraní

Příspěvek od Terminated Account »

Není to OT dost úzce to souvisí s tématem. Navštívil jsi někdy nějakou zemi, kde má každý druhý u sebe kalacha nebo jinou zbraň? Kde držení střelných zbraní není nijak regulováno? Kde se lidi střílejí kvůli krádeži dobytka z hladu? Kde se zastřelení nechávají na místě, nebo po vyzvednutí ze zázemí "západní nemocnice" pohodí u cesty?

Není to rozhodně žádný ideál svobodné společnosti...

Zbrojní průkaz u nás: Kontrola u doktora, zkoušky způsobilosti a každý Tukan může mít do dvou měsíců štempl a pak může nakupovat jak zběsilý. Nákup zbraně na povolení - u naší místní PČR vyřízení povolení na počkání, jinde se musí někdy pár dní počkat. Nákup na ohlášení - registrace všude na počkání...
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: "Obrana" nelegálně drženou zbraní

Příspěvek od Karlos »

Presne tak, system ktery mame u nas je myslim hodne optimalni, neni prilis omezujici, ale zase na druhou stranu kver nema kazdy trotl (zkousky na ZP odfiltruji ty nejvetsi idioty). Myslim ze nas system funguje dobre - to je take duvod proc se o nej bojim, protoze kdyz neco funguje, tak se vzdy najde nejaky pitomec, ktery se pusti do vylepsovani, seberealizuje se a vysledek pak stoji za h.... :puke
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: "Obrana" nelegálně drženou zbraní

Příspěvek od Terminated Account »

Můj názor, je, že v našich podmínkách, může denně nosit nelegální střelnou zbraň blb, paranoik, zločinec nebo osoba psychicky narušená a svému okolí velmi nebezpečná. Prostě, když někoho střelím v nutné obraně, nemá smysl si to ještě více komplikovat nelegálností, nebo šolicháním s kvérama. Co je nutná obrana víme a jak se máme zachovat aby byl zákon na straně napadaného, taky všichni víme.

Zašitá nějaká hračka pro případ apokalypsy je úplně jiná záležitost.

Frajerovi s příspěvku rozhodně nefandím. Legálně ozbrojeným pouze uškodil a přál bych si, aby každý legálně ozbrojený tento čin rázně odsoudil. Jinak se toho chytne nějaký zákonotvorný horlivec, o kterém psal Admin.Ta jeho výpověď mi přijde nastrojená až moc okatě, ale která výpověď není, že?
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: "Obrana" nelegálně drženou zbraní

Příspěvek od JimmyJazz »

a takovej OT k alibabovi: zmiennou navstevu serifa musis provest pouze tehdy, pokud chces concealed carry permit tj. povoleni ke skrytemu noseni (mmch. to se v nekterych statech tyka i skryte nosenych nozu). Pokud chces pistoli pouze do skrine ci na strelnici (neco jako nase skupina B), tak staci zajit do kramu, preckat zakonem stanovenou cekaci lhutu, uspesne projit 'background check' a muzes se ozbrojit. Nicmene, vim jiste, ze toto neplati v kalifornii. Tam zavedli podobny system co mame v CR.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: "Obrana" nelegálně drženou zbraní

Příspěvek od PaF »

Nelegalni zbran
Alkohol
Pozdni litost
............................ Malo prostoru pro pochopeni. Ponauceni to ale bude i pro ty 2 socky, priste se z budou nasirat do neznameho cloveka o poznani opatrneji.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: "Obrana" nelegálně drženou zbraní

Příspěvek od MRAK »

Přesné.
Stručné.
Výstižné.

Nejseš ty pedagog? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: "Obrana" nelegálně drženou zbraní

Příspěvek od Max »

Trochu OT, ale tady by pán možná nějeké to železo taky ocenil :D
http://usti.idnes.cz/clanek.aspx?c=A120 ... zpravy_alh
Odpovědět