Krize on-line

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od K4cer »

Svodka za posledních pár dní, co mi přišlo zajímavého:
(bez nároku na úplnost, mám šíleně málo času a je možný že sem něco přehlíd)

Jo Cox byla zastřelena puškou ráže .22 se zkrácenou hlavní i pažbou. Střelivo s olověnou střelou a hollowpoint, zřejmě lovecký (z info které mám není jasný jesli to bylo origo HP, nebo doma upraveno). Typ pušky neuveden a pachatel vystřelil celkem tři náboje. (BBC)

Turecko rokuje o nákupu S400. To je asi nejdůležitější zpráva. Pokud by došlo k realizaci, tak je vše vzhůru nohama a NATO se může jít oběsit na půdě. (pravda.sk)

Zadluženost vobyvatelstva (ať už hypotéky, nebo spotřební úvěry) je v šílené výšce a stále stoupá. Pokud dojde k nějaké, byť menší krizi, tak značná část republiky přijde o střechu nad hlavou (a to budou teprve oslavy). (pravda.sk)

V Řecku anarchisti zaházeli policii zápalnými lahvemi, v souvislosti s výročím pádu vojenské junty v 70tých letech, a taky návštěvou Obamu. (youtube, různé zdroje)

Před pár dny došlo v yellowstonském parku k neštěstí: pár návštěvníků (bratr a sestra) odbočili z vyznačené trasy (co je zakázáno) aby se vykoupali v některém z horkých pramenů (což je taky prudce zakázáno, ale běžne se děje). Chlap při zjišťování teploty vody uklouzl a spadnul do jezírka, které má teplotu blízko 100° a je silně kyselé; ségra to celý natáčela ale video není veřejně dostupné. Pokusy o vylovení těla byly přerušeny pro špatné počasí a tmu, do následujícího rána bylo tělo rozpuštěno. (BBC)

Na Vlkově Kose dva zajímavé články od Gerda, doproučuju. (kosa)
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Krize on-line

Příspěvek od lagardere »

Na výše zmíněném webu je vtip. Ale je to vůbec vtip?
Přílohy
vtip.jpg
Vae victis. Molón labe!
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od devlop »

Merkelová bude znovu kandidovat na kancléřku - prý ma většinovou podporu voličů
http://zpravy.idnes.cz/angela-merkelova ... anicni_mlb

takže buď
a) průzkumy jsou opět zmanipulované a zcela mimo realitu
b) začne mediální, zkorumpovaná masáž ála Hillery C. která z Merkelové udělá tu nejlepší, jedinou možnou a správnou (dovolenou) volbu
c) Němci jsou skutečně idioti a svobodně volí cestu do pekel (a to nejen pro Německo)
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od K4cer »

Svodka (nevím co z toho se dostalo do č/s novin a nemám čas to zkoumat)

Při Mosulu bylo nalezeno velké množství munice zanechané IS - munice vyrobené ve východní (slovy BBC, pro nich je všechno od německa východní) evropě a legálně koupené USA a SAE. Munice byla zřejmě směřována na podporu rebelů proti Assadovi a nedopatřením se dostala do rukou IS, knkrétně přes jih Turecka.
Ale když se to napsalo před rokem, tak to byla ruská propaganda.

USA prohlásili, že ruský záměr umístit v kaliningradu protiraketový komplexy narušuje bezpečnost regionu. Rusové tímhle reagují na umísťování protiraketových komplexů NATO v Pobaltí, které tam jsou pro zvýšení bezpečnosti regionu.

US state department vydal varování, podle kterého v evropě hrozí zvýšené nebezpečí teroristických útoků před a okolo vánoc, a vyzval své občany k opatrnosti (nenavštěvovat velký trhy a pod).

V noci na BBC srdceryvná reportáž jak v nějakým německým městě (Oberhausen?) báječně funguje soužití imigrantů a domácích. Od doby co dostali od vlády byty, napětí polevilo a uprchlíci chodí na kurzy němčiny a těší se do práce.
Občas se vyskytne ojedinělá demonstrace xenofobů, ale současně s ní protidemonstrace vítačů v poměru 1:10. Je tady někdo kdo actually žije v německu a mohl by k tomudle podat nějaký komentář? Konkrétně by mě moc zajímalo, jaká je oparavdu nálada mezi lidmi, a jaké jsou skutečné poměry demonstrujících nácků vs. sluníček.

zdroj všeho BBC4
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Krize on-line

Příspěvek od proforma »

- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od Count »

K4cere, neustávej. Nestíhám sledovat vše a tyhle svodky jsou dobrý zdroj, na co se zaměřit. :yes
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od štek »

Kačere nežiju ale velmi dobrý kamarád mě informuje o situaci v okolí Koblence tzn západní německo. Poslední informace cca mesíc. Soužití nefunguje. Vlna znásilnění narůstá (mezi jeho známými jen letos dva útoky). Policie odmítá vyšetřovat. Lidi jsou čím dál víc nasraní a o merkelové neřeknou pěkné slovo. Brutální cenzura informací co se týče imigrantské kriminality. Podle něj máme tady víc informací co se tam děje než samotní němci takže spousta lidí netuší jak brutálně to jde do kopru.
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Krize on-line

Příspěvek od escibe »

štek píše:Kačere nežiju ale velmi dobrý kamarád mě informuje o situaci v okolí Koblence tzn západní německo. Poslední informace cca mesíc. Soužití nefunguje. Vlna znásilnění narůstá (mezi jeho známými jen letos dva útoky). Policie odmítá vyšetřovat. Lidi jsou čím dál víc nasraní a o merkelové neřeknou pěkné slovo. Brutální cenzura informací co se týče imigrantské kriminality. Podle něj máme tady víc informací co se tam děje než samotní němci takže spousta lidí netuší jak brutálně to jde do kopru.
To je divný, jsem teď pracovně ve Franfurktu celý měsíc tam a 10dní v CZ už 11 měsíců a ničeho co tady popisuješ jsem se tam nevšiml. Neříkám že na utečence tady člověk nenarazí ale žádný kolaps. Je zajímavé jak všechno Češi ,,vědí,, :lol:
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Krize on-line

Příspěvek od Radek07 »

Do Německa jezdím autem / lítám pravidelně včetně Mnichova a Düsseldorfu a situace je opravdu mnohem horší.
Hlavně kolem vlakových nádraží a v centru města. Navíc se Němci bojí o situaci otevřeně mluvit.
Escibe je známý překrucovač a dezinformátor. Situace by byla pro něj ok i kdyby mu migrouši strkali kládu do zadnice.
Na druhou stranu pokud se pohybuje mezi hotelem a prací a čte pouze oficiální tisk, tak se může zdát vše v pohodě.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Krize on-line

Příspěvek od gravedigger »

tohle jsem psal do jiného fóra, osobní zkušenost

Včera u nás byli přátelé, kteří emigrovali v 82 do Německa. Žijou v obci, která má 400 obyvatel. V loňském roce jim opravili starou školu a letos tam nastěhovali 100 imigrantů. Dalších 50 nastěhovali do bytů a domů, které stát pronajal od majitelů.

Když školu loni opravovali, byli všichni místní solidární, vozili tam vybavení, jízdní kola..

Od nastěhování zažívají něco, na co nejsou absolutně nejsou připraveni. V jejich malé, solidní obci, kde bylo vždy čisto, klid a lidi si pomáhali je 150 negrů(nesmí to slovo říkat), kteří nemají zaměstnání, mají spoustu volného času a nic pro ně neplatí. Ve dvou místních marketech si berou co potřebují a prodavačky mají zakázané tuto drobnou kriminalitu řešit. Berou si to i na zahradách místních. Z obce pak někdo přijde a škody zaplatí. Stejně tak platí škody na pronajatých bytech.
Flákají se ve skupinkách a pořvávají na místní.

Němci nevědí jak se chovat. Bojí se, jsou natolik slušní a radši dělají, že to nevidí, ale je to pro ně už neúnosné. Vedení města jim říká, že musí být tolerantní, ale jsou pošlapávané všechny hodnoty, které budovali.

Nikdo jim ale není schopen říct, jak a jestli se to bude řešit. Protože už jim to tak přerostlo přes hlavu, že někteří už začali vyhlížet pána s knírkem, který to dá do latě.
SkritekP
Příspěvky: 191
Registrován: 14.07.2015 15:45
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od SkritekP »

K4cer
Mohl bych poprosit link kde se dozvím o té munici? Takto zásadní sdělení může spoustě lidem zavřít hubu ale argumentovat něčím co nemohu dokázat si nedovolím.
Jinak co se týče Aleppa.Z původních 30 nemocnic jich bylo 50 těžce poškozeno a 40 zcela zničeno.Odborníci se shodují,že se ruské letectvo nyní zaměří na útulky pro štěňátka :D
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od danny1691 »

tady to máš i obrazem
https://southfront.org/how-many-last-ho ... in-aleppo/
a zapomínáš na školy nebo na ty mají patent opozičníci?
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Krize on-line

Příspěvek od pepa_z_brna »

escibe píše:To je divný, jsem teď pracovně ve Franfurktu celý měsíc tam a 10dní v CZ už 11 měsíců a ničeho co tady popisuješ jsem se tam nevšiml. Neříkám že na utečence tady člověk nenarazí ale žádný kolaps. Je zajímavé jak všechno Češi ,,vědí,, :lol:
No byl jsem teď nedávno pro trezor v Offenbachu (kousek od Frankfurtu) a je to tam samej čmoud. Aspoň mě to prodával číňan :lol: . Takže jeho názor na uprchlíky nebyl tak nějak žádný, ale zakecali jsme se na téma rozpadlictví a hodně se zajímal. A co jsem slyšel, tak Frankfurt zrovna moc bezpečnej není, takže jsi asi jinde :roll: .
Další zkušenost je z malé vesnice asi 30km od Würzburgu. Mají tam v kontejnerech asi kolem 40 uprchlíků. Názor rodiny - je jim to tak nějak jedno. Asi tím, že mají svých x jiných starostí, tak tohle prostě neřeší, dokud se jich to přímo nedotkne. Ale další němec z této oblasti svůj negativní názor dal najevo aniž bych já začal.
Další místo je 20km od Stuttgartu (jinak tam je to taky samej bubák a to už x let) - jihovýchodně. Jezdit S-bahnem po Stuttgartu v noci není nic moc a to byl stav tak před rokem. Měl jsem auto co neplnilo Euro IV, takže jsem s S-bahnem musel jezdit, ale abych eliminoval rizika, tak auto mám nový - momentální stav můžu jedině zjistit od kolegyň co jsou ve Stuttgartu. Jinak tady rodina bojuje se systémem a jejich názor na uprchlíky a islám je x let negativní. Momentálně v jejich okolí chtějí umístit kontejnery s 300 uprchlíkama, asi 5min chůze, takže jako rodiče 2 dospívajících dětí organizují petice a chtějí tomu zamezit. Měli tam volby (asi starosty?) a velice smutně mě bylo oznámeno, že to vyhrála nějaká 28letá prouprchlická "květinka". Takže tihle už tohle vše odmítali, ještě než to zašlo tak daleko.
Další zkušenost je od člověka od Bodensee, který když jsem stočil řeč na uprchlíky, tak se nechtěl moc bavit. Řekl jen, že má pozitivní a negativní zkušenost a tím jsme se rozešli.
Jinak mám známeho co jsem s ním x měsíců bydlel a jsme stále v kontaktu a názor ma jednoznačně negativní a zatím jsem ho dovedl k malému zbrojáku a už má v plánu Jagdschein, ale je to ranec, takže musí ušetřit.

Abych to nějak shrnul. Když vás němec zná a člověk sám začne na tohle téma, tak jeho názor se dozvíte a většinou negativní. Ale jinak si dávají pozor, protože v extrému můžou jako "xenofobové" přijít i o práci.
Bohužel moje info je taky omezený, teď naposled jsem měl 30 služeb v řadě a jediné volno bylo jen po poslední noční, když jsem pak začínal denní = jsem rád, když jdu práce, nákup, sprcha, jídlo spat a pořád dokola.
Radek07 píše: Na druhou stranu pokud se pohybuje mezi hotelem a prací a čte pouze oficiální tisk, tak se může zdát vše v pohodě.
Takže trochu spadám i do této kategorie (tisk nečtu), ale sleduji např. RTL (jakože musím). Omezené negativní info, takže tím si dokážu představit, že pořád většina němců potřebuje jen otevřít oči. Navíc reklamy jak všichni mají pomáhat integraci, to se mě vždy otvírá kudla v kapse :head, zvlášť když jsem ji viděl už xkrát.

https://www.youtube.com/channel/UCienbG ... b9quW4O76g
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Krize on-line

Příspěvek od Radek07 »

jo a u videa v odkazu vypnuli komentáře :D - asi je nestačili mazat
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: Krize on-line

Příspěvek od prof. Orfanik »

ad PROFORMA: Článek jedna báseň, mající hlavu a patu. Jen se mi vtírá do hlavy neodbytná myšlenka ( asi pod vlivem
kremelské propagandy ) - dobře se předpovídá poradci dvou posledních dvou USA presidentů, když jim s ostními radil
ohledně Ukrajiny. Nepřiznali snad vrcholní představitelé USA, že do Majdanu vinvestovali cca 4 miliardy dolarů?
kozlus
Příspěvky: 124
Registrován: 30.01.2016 21:34

Re: Krize on-line

Příspěvek od kozlus »

O tech 4 gigadolarech se mluvilo, ale oficialne to prej byla jakasi investice nekdy od roku 2000. Ostatne, 2014 nebyl prvni Majdan, ze?
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od K4cer »

Všem díky za info - takže v průměru zhruba polovina němců je spíš proti, ale většina z nich na to nemá čas nebo chuť to nějak řešit, rozumím tomu dobře? pak nějaká cca druhá polovina vítačů? (když zvolili starostku sluníčko?).

Count: sledovat? já se nestíhám ani vy**at :tmi

SkritekP: http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-38048482
starší článek k tématu http://www.huffingtonpost.co.uk/entry/i ... d6a09927fd

---

Rakouský kandidát na prezidenta N. Hofer řekl, že pkud vyhraje, bude vážně zvažovat vypsání referenda o setrvání Rakouska v EU.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od K4cer »

update:

ty opakované volby v rakousku sou už 4. prosince, jesli se nepletu.

4.12 je ovšem taky referendum v itálii - které jestli skončí odmítnutím, a jestli Renzi podá demisi jak slíbil... no, necháme se přeqapit.

---

Pokud rusko obsadí pobaltí, znamená to že budu moct zrušit embargo a zase začít kupovat šproty? :lol:
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Krize on-line

Příspěvek od JirkaK »

Tohoto se děsím!!!

Apokalypsa a spirála nekonečného vraždění. Vědec přinesl převratné vysvětlení, proč Merkelová pozvala migranty, a velmi vážně promluvil, o tom, co k nám přijde...

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/k ... jde-464174
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Krize on-line

Příspěvek od pepa_z_brna »

K4cer píše:Všem díky za info - takže v průměru zhruba polovina němců je spíš proti, ale většina z nich na to nemá čas nebo chuť to nějak řešit, rozumím tomu dobře? pak nějaká cca druhá polovina vítačů? (když zvolili starostku sluníčko?).
No jak se to vezme, na pár lidech názor 80mil lidí nepoznáš. Jak jsem již psal, přijdou mě hodně opatrní, takže sbírat názory se dá od lidí co znáš delší dobu a nebo pak potkáš už na uprchlíky/Merkel nasraný. Ti se pak názorem netají. Ještě jsem zapoměl na další němku, co jsem s ní komunikoval jen přes skype - výměnný "obchod", já ji učil ČJ ona mě NJ. A tahle teda byla prouprchlická (bydliště Wuppertal - pracoviště Köln), bylo to takové tabu téma, takže jsem ho nějak zvlášť dál nepitval, abych nepřišel o učitelku.
Jinak kdo by se chtěl učit online zadarmo jazyk (nejen NJ) a měl štěstí na partnera co se chce učit ČJ:

https://www.tandempartners.org/

A další němci na které jsem zapoměl jsou co u nich bydlím. Ti teda taky žádní vítači nejsou, ale řekli...."co s tím sami naděláme", takže prostě jedou si to svoje.

Jinak liší se to od míst kde člověk je, kolik jim tam dali uprchlíků atd. Jinak o názorech němců ti hodně můžou napovědět výsledky voleb - rozklikni si už proběhlé a je tam porovnání. Ale prostě pro AfD se pořád němci asi mají strach rozhodnout, protože je média vykreslují minimálně jako pravicově populistické a nebo zrovna spojují s nácky. I tak ale strana celkem zabodovala, takže se uvidí co bude při dalších volbách do Bundestagu v 2017.

http://www.wahlrecht.de/termine.htm
Odpovědět