Krize on-line

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Krize on-line

Příspěvek od Germanik1 »

Belorusové odvážejí migranti od hranic. Z toho plyne a) Nějaká dohoda s EU o migrantech
b) příchod změny počasí a ani Lukašenko si nedovolí větší množství mrtvých "turistů" na podchlazení a covid
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Krize on-line

Příspěvek od Nicotinick »

No, za c) ( v souladu s b) ) část "migrantů" po prověření prostupnosti hranic souhlasila s návratem domů. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Krize on-line

Příspěvek od Serža »

v každém případě palec pro Poláky!
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Krize on-line

Příspěvek od Lyster »

Co když přijde skutečná krize? Státu chybí zásoby ropy a potravin, zjistil NKÚ
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/n ... omika_mato
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Krize on-line

Příspěvek od Lyster »

Masakr na trhu s energiemi. Chystejte si peněženky, naděje na obrat není
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... pixfaZksBM
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Krize on-line

Příspěvek od proforma »

Jo, jo, to je urcite proto, ze ji spotrebovavame malo... 🙂
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od mukl »

Vy kdož velebíte a vynášíte do nebes polské pohraničníky a jejich "hrdinství" na hranicích s Běloruskem a strašně byste chtěli pomáhat :roll: . ???
Tady je třeba uvědomit si jednu věc. Německo žádné migranty od Lukašenka nikdy nevezme. Tady jde o principy a Němci jsou Němci. Takže oni si přivezou svoje milované migranty ( ve výsledku to mohou časem být naprosto tytéž osoby, které teď ztroskotaly na polských drátch), ale udělají to sami! Žádné Bělorusko s nima takhle jednat z pozice vyděrače prostě nebude! Poláci to dobře vědí a Němci jim to možná i natvrdo řekli, že všichni migranti z Minsku by jim, Polákům zůstali jako "černý petr". Maďarsko v roce 2015 udělalo koridor a migranty po dávkách, podle německých pokynů postupně pouštělo, protože tehdy němci brali všechno a bylo to domluvené. Takže Polsko teď nebrání Evropu, ale jen a jen sebe s tichým souhlasem Německa. Němci tím ušetří, protože nemusí v takové míře hlídat svou hranici z východu a hlavně se nemusí s celou tou záležitostí samo špinit. Polsko má tolik vojáků a prostředků, že žádnou naši fanfarónskou pomoc nepotřebuje. A já se o Poláky rozhodně nebojím, ti tohle zvládnou ....
Navíc pro ozbrojené složky státu je to jejich práce. Tak o co jde? Budu nadšeně tleskat policajtovi, který chytil nelegála? To je jako by někdo uchcával nad tím, že dělník ráno v pět vstal a odhodlaně šel do fabriky a tam, představte si, pracoval :rock .
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Krize on-line

Příspěvek od Tazi »

Nepřítel mého nepřítele je můj přítel.
A dokud budou migranti můj nepřítel, tak svému příteli pomůžu i kdyby to nepotřeboval, a i kdyby o to nestál.
Pro mě by to byla otázka cti.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Krize on-line

Příspěvek od Serža »

polák je slovan a bratr a je třeba za ním stát
nějaké drobné rozepře jako třeba Turow s tím nemají vůbec co dělat
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Krize on-line

Příspěvek od pekoz »

V globále a v kontextu dnešního světa máš pravdu.
Ovšem jako obyvatel Těšínska s historickou zkušeností z roku 1938 (moji prarodiče a částečně i rodiče si to nesli do konce života) bys to viděl s Poláky asi jinak a opatrněji.
Jo jo je jiná doba, klídek a jiné problémy ale historie se přepsáním knížek nezmění.
Jirka
Příspěvky: 95
Registrován: 04.01.2012 8:16
Bydliště: Slezsko

Re: Krize on-line

Příspěvek od Jirka »

pekoz píše: 14.12.2021 6:24 Ovšem jako obyvatel Těšínska s historickou zkušeností z roku 1938 (moji prarodiče a částečně i rodiče si to nesli do konce života) bys to viděl s Poláky asi jinak a opatrněji.
Jo jo je jiná doba, klídek a jiné problémy ale historie se přepsáním knížek nezmění.
Trochu OT, ale nedalo mi: Myslíš TO Těšínsko, kde mému dědovi změnili českoslovenští úředníci v roce 1927 ve jménu "ö" na "e" se slovy, že taková písmena nebudeme v novém státě trpět (děda byl z rodiny po naszymu a německy mluvící)? Myslíš TO Těšínsko, kde mému pradědovi vyhrožovali čs. státní úředníci v roce 1921 vyhazovem z práce, pokud svou dceru (moji babičku) nedá do českých škol (babička byla z rodiny po naszymu a polsky mluvící)? Myslíš TO Těšínsko, kde si radní a muzeum v roce 2020 připomnělo 100 let od vzniku Českého Těšína vztyčením hraničního sloupu před budovou muzea, v době, kdy konečně můžeme žít jako "jedno město"? ...

Historická zkušenost mých předků i moje je zase taková, že existuje (stále) nacionalismus polský, český i německý - ale naší vlastí je Těšínsko, větší vlastí Slezsko. Patriotismus nemůže být nacionalistický. Hezky postaru se "cítíme" být "Austryjocy" (obyvately mocnářství, které ukázalo, že soužití mezi národy je možné) a mluvíme "po naszymu", i když rozumíme a mluvíme česky, polsky i německy ... . Naše kultura, historický vývoj je zcela jiný, než v jiných částech ČR...

.....

Nejednota mezi slovany je neuvěřitelná a je podle mne vydržovaná uměle, jinak to snad ani není možné. Chybí "ochránce": "Es ist meine Aufgabe, meine Völker vor ihren Politikern zu schützen!" (František Josef I., 1910).
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Krize on-line

Příspěvek od pekoz »

Mluvím o roce 1938, to bychom tak mohli skončit u husitů.
A nastuduj si sled události po vzniku ČSR - vznik 7denní války atd. a ne jenom pár detailů.
V roce 1938 to už jenom byla eskalace toho všeho, včetně vyhánění českých rodin z domů během pár hodin - ale což, taková drobnost že? Nevím že by z Česka před tím někdo Poláky lifroval za Olzu.
S Poláky jsem ve styku, i s těmi wasserpoláky. Normálně bez problémů. Polsky a ponašymu se plynně dorozumím.
Ale úplně jim nevěřím a v případě krize už vůbec ne.
Končím ... navíc je to OT.
kawa5
Příspěvky: 223
Registrován: 24.01.2016 19:59

Re: Krize on-line

Příspěvek od kawa5 »

Serža píše: 14.12.2021 0:07 polák je slovan a bratr a je třeba za ním stát
nějaké drobné rozepře jako třeba Turow s tím nemají vůbec co dělat
:nod
:yes :yes :yes moje rec
Jirka
Příspěvky: 95
Registrován: 04.01.2012 8:16
Bydliště: Slezsko

Re: Krize on-line

Příspěvek od Jirka »

A o tom to je!

Na počátku zasetá nedůvěra, pocit, že jsem ten lepší ("já" jsem ten důvěryhodnější, pocit vlastní nadřazenosti - který je zřejmý i z argumentačních chyb toho či onoho jedince - např. argumentum ad ignorantiam ...). Je jedno jestli Těšínsko anebo jiný prostor. Tím si zaděláváme opět na problémy.

Jestli někdo k svému prostoru přistupuje z hlediska národnostního - dostává se v našich podmínkách do 19. století a výsledek známe a nikam se neposunul.

Anebo může k svému prostoru přistupovat z hlediska patriotického - v případě Těšínska mnohonárodnostní území - přístup, který se nepřežil, vždy tady byl, jen má tu smůlu, že je tolerantní ...
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od mc.ready »

Můj děda byl za války v lágru v Čenstochovej, a vždy říkal, že největší verbež jsou Poláci, horší než Němci.
Jirka
Příspěvky: 95
Registrován: 04.01.2012 8:16
Bydliště: Slezsko

Re: Krize on-line

Příspěvek od Jirka »

mc.ready píše: 14.12.2021 12:57 Můj děda byl za války v lágru v Čenstochovej, a vždy říkal, že největší verbež jsou Poláci, horší než Němci.
... a moje babička byla zase s mým tátou v českém lágru pro němce, a ti češi byli horší než ... ??? Kam taková argumentace spěje? Jen k další krizi on-line, ke spirále nenávisti ... .

Utnout ji lze tezí, že "taková" a onaká" verbež se vyskytuje napříč národnostmi. K znovuvybudování důvěry je pak zapotřebí odpuštění.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Krize on-line

Příspěvek od Andy Glock »

Přesně tak. Co takhle věta "Češi jsou smějící se bestie". To už o nás taky někdo tvrdil :D .
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Krize on-line

Příspěvek od DeadMan »

Omluva za OT, hned s tím končím, ale musím :mrgreen:

V mém těle koluje prokazatelně česká, polská i německá krev a to se bavíme jen o pár generací zpět. Kdo ví, co by se ještě více v minulosti našlo.

Tak teď nevím, co s tím :lol:
You cannot kill me as I am already dead!
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od Koniáš »

Jirka píše: 14.12.2021 13:10
mc.ready píše: 14.12.2021 12:57 Můj děda byl za války v lágru v Čenstochovej, a vždy říkal, že největší verbež jsou Poláci, horší než Němci.
... a moje babička byla zase s mým tátou v českém lágru pro němce, a ti češi byli horší než ... ??? Kam taková argumentace spěje? Jen k další krizi on-line, ke spirále nenávisti ... .

Utnout ji lze tezí, že "taková" a onaká" verbež se vyskytuje napříč národnostmi. K znovuvybudování důvěry je pak zapotřebí odpuštění.
Co se týče Polska v 38, tak se chovali hůře než němci. Přišli do chalupy 25 nebo 26.12 a řekli"Máte 4 hodiny na vystěhování! Jinak vás zabijem." A bylo to.
Každý si mohl vybrat ze 4 národností. české - byl odsunut, polské - zůstal, německé - zůstal později rukoval, slezské - zůstal - později se stal úředním výnosem němcem a rukoval. I v roce 1945 v červnu si poláci mysleli, že jim ta silou zabraná území zůstanou a brali jako křivdu, že se musí stěhovat zpět.
Jsem z Ostravy, část rodiny si zvolila českou národnost a byli rádi, že přežili to polské řádění. Část se stala poláky a skončili špatně. Část se stala slezany (posléze němci) a mladí skončili na východní frontě odkud se nevrátili.
Na rodinných setkání (svatby, pohřby a pod) byla zakázána témata - víra, mnichov a osvobození. A samozřejmě čistky.
Toto jen tak nezmizí. Už jen jak místní češi reagují na to nedávné (rok 2019 myslím) obsazení českého území polskou armádou a nereakce našich představitelů. Myslím, že to byla taková polská zkouška.

Turow byla česká odpověď.
Jirko máš pravdu jsme přirození spojenci. Ale zabrání části území našeho státu polskou armádou (rok 2019) nebyla chyba z jejich strany. Byl to úmysl. Takhle spojenec nejedná.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Krize on-line

Příspěvek od proforma »

Ad Turow: nevim, co se porad resi. Hlavni problem je, ze s rozsirujici se tezbou v dole Cechum mizi voda. Tak at se dohodnou, ze Polaci na svem uzemi postavi prehradu na pitnou vodu o objemu min. X a k tomu privadec na ceskou stranu. Ze budou povinni kazdy den na sve naklady dodavat zdravotne nezavadnou pitnou vodu o min. objemu Y. A je vymalovano. Pokud jim na tom dole, zamestnanosti apod. opravdu zalezi, udelaji to, protoze je to fakticke reseni problemu. A pokud ne, tak se hot budeme dohadovat a soudit dal.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět