Krize on-line

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

Historické okénko a trochu nostalgie z bývalých Vítkovických novin:
Z Vítkovických novin.jpg
*
A ještě taková zajímavost, srovnání.
Vítkovice:
V roce 1946 firmu znárodnil stát, v roce 1989 měla nejvíc zaměstnanců v historii, asi 43 tisíc. Pak se začala dělit...

Nynější vlastník bývalé NHKG:
LIBERTY je globální ocelářský a těžební podnik s válcovací kapacitou přes 20 milionů tun ročně, kapacitou tekuté oceli přes 14 milionů tun ročně a má přibližně 30 000 zaměstnanců a dodavatelů sídlících ve více než 200 místech po celém světě.

Liberty Ostrava má teď cca 6 000 zaměstnanců.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Krize on-line

Příspěvek od JOBU »

A jedno zaujímavé video z výroby reaktoru, nejaké zábery aj z Vítkovic.... https://www.youtube.com/watch?v=3Xz1ZBrRRos
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

Pillsen Steel.
Přišla mi celkem dobrá zpráva, ale pro globalisty a ekology asi smutná, že hutnická Škodovka v Plzni ještě stojí.


Moc se ten můj kolega, bývalý metalurg, ředitel ocelárny, slévárny apod. třeba i v jiných firmách nerozepsal..
Napsal mi jen, že:
Pilsen Steel stojí...provoz a zatím i haly :-)
Asi reakce na likvidaci VHM.
*
Jobu, moc díky za odkaz. Rád se na to podívám. Ale nemám na to teď data. Žena s tabletem a 100Gb je v práci.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

Už jsem to viděl, dík za zajímavý historický odkaz.
(Akorát TubeMate Android zklamal. Nezkousl to a musel jsem se na to dívat "naživo")
*

Celkem ale nechápu proč se ty ingoty neodlévaly přímo ve Vítkovicích a vozily se na kování z Plzně a pak zase zpět. Vítkovice měly taky JE program a výrobu a ten obří lis v Kunčicích.
Ale třeba v té době ještě neměly zvládnutou výrobu tak těžkých ingotů. Nevím.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

sken.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Krize on-line

Příspěvek od JOBU »

A potom že v čechách už nemáte ani kamene, ako som prednedávnom zachytil niekde v správach. :lol:
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

Pokud to hodně a hodně přeženu, teda fact hodně, zanedlouho už i ty šutry a hlušinu budeme muset dovážet odněkud ze zahraničí.

Těžký průmysl, včetně uhelného apod. je už skoro zničen.
A uhlí se už delší dobu dováželo, ještě možná dováží do Liberty a odtamtud se převáželo do Třince odněkud z Afriky. Z JAR?
Jak dlouho ještě do úplného kolapsu?

A zbrojářský, obranný, průmysl na Slovensku, zlikvidován už dávno. Dubnica, Podbrezová apod.

A v této situaci chceme ekonomicky i válečně s někým bojovat?

Když už nemáme ani zákládní soběstačnost. Uhlí, koks, jak je to s vápencem do VP pecí nevím, ale myslím, že už má taky na kahánku. I třeba cementárny.
*
Český těžký průmysl byl páteří Rakouska - Uherska a pak i jeden z nejrozvinutějších v Evropě za doby První republiky.

A i díky němu, jejímu částečnému využití dokázali Němci si kdysi podrobit skoro celý svět.


Soběstačnost už nemáme. O elektřině, která už taky není úplně naše, levná, pro naše podniky, ani nemluvě.
*
Vždyť to každému, trochu rozumnějšímu musí být úplně k smíchu a absurdní.

Zbavit se soběstačnosti, zlikvidovat si sami sobě soběstačnost, výroby strategických a těžbě surovin, aspoň některých, a pak s tím bojovat proti Rusku a Číně.

Vždyť oni z toho musí mít jen neskutečnou srandu.
*
Kde jsou ty časy?

Společenství uhlí a oceli -https://cs.wikipedia.org/wiki/Evropsk%C ... AD_a_oceli
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
grg
Příspěvky: 147
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od grg »

Rafael píše: 19.09.2023 21:56A zbrojářský, obranný, průmysl na Slovensku, zlikvidován už dávno. Dubnica, Podbrezová apod.
Ja osobne pochádzam z Dubnice nad Váhom, a ono to nie je tak čiernobiele. Zlikvidované boli tie podniky, čo produkovali nepredajný zastaralý šrot. Výroba Zuzán aj delostreleckej munície v Dubnici dnes ide na plný plyn...
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Krize on-line

Příspěvek od JOBU »

Tá munícia sa vyrába niekde inde, v Dubnici ju už len kompletizujú...
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Krize on-line

Příspěvek od Hagen »

Rafael píše: 19.09.2023 21:56 Pokud to hodně a hodně přeženu, teda fact hodně, zanedlouho už i ty šutry a hlušinu budeme muset dovážet odněkud ze zahraničí.

Těžký průmysl, včetně uhelného apod. je už skoro zničen.
A uhlí se už delší dobu dováželo, ještě možná dováží do Liberty a odtamtud se převáželo do Třince odněkud z Afriky. Z JAR?
Jak dlouho ještě do úplného kolapsu?

A zbrojářský, obranný, průmysl na Slovensku, zlikvidován už dávno. Dubnica, Podbrezová apod.

A v této situaci chceme ekonomicky i válečně s někým bojovat?

Když už nemáme ani zákládní soběstačnost. Uhlí, koks, jak je to s vápencem do VP pecí nevím, ale myslím, že už má taky na kahánku. I třeba cementárny.
*
Český těžký průmysl byl páteří Rakouska - Uherska a pak i jeden z nejrozvinutějších v Evropě za doby První republiky.

A i díky němu, jejímu částečnému využití dokázali Němci si kdysi podrobit skoro celý svět.


Soběstačnost už nemáme. O elektřině, která už taky není úplně naše, levná, pro naše podniky, ani nemluvě.
*
Vždyť to každému, trochu rozumnějšímu musí být úplně k smíchu a absurdní.

Zbavit se soběstačnosti, zlikvidovat si sami sobě soběstačnost, výroby strategických a těžbě surovin, aspoň některých, a pak s tím bojovat proti Rusku a Číně.

Vždyť oni z toho musí mít jen neskutečnou srandu.
*
Kde jsou ty časy?

Společenství uhlí a oceli -https://cs.wikipedia.org/wiki/Evropsk%C ... AD_a_oceli
A to říkali kde, že z nás mají rusáci neskutečnou srandu?
To se nám Českým chudáčkům smějí ti ruští bohatýři masakrovaní v zákopech?
Nebo ti boháči co si museli na Ukrajině ukrást záchod, aby se konečně vysrali trochu civilizovaně?
Česká republika nebojuje proti rusku sama. Jsme součástí mnoha států, pokud sis nevšiml.
A ekonomicky i válečně jsme rusku více než rovnocenný soupeř.
Ty prostě musíš tu ruskou verbež propagovat všude viď?
I ve vláknu Krize on-line.
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Krize on-line

Příspěvek od Permonik »

Můžu znát myšlenkový pochod na základě kterého je povzdech nad tím, že ČR není soběstatečnější, nemá lepší průmysl a spousta toho zaniklo, bráno jako propagace ruska?
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

Já nic nepropraguji. Já jsem jen psal ve vlákně, Krize on - line něco, a píšu to tam furt.
O úpadku československého kdysi vyspělého průmyslu.

Jako patriot a celoživotní hutník kterým jsem byl a jsem na tu práci hrdý a rád jsem ji dělal a mrzí mě, velmi, jak ten náš kdysi věhlasný průmysl upadá a stěhuje se někam do Číny, Indie a vůbec do všelijakých prdelí které se od nás kdysi učily.

A my je učili. Teď myslím Číňany a Korejce kteří se po Vítkovících proháněli, fotili, filmovali si vše a ten tehdejší zblblý managent je jim to vše a ještě s nadšením umožňoval a zval je tam.
*
Já jsem jen patriot, mrzí mě úpadek našeho těžkého průmyslu.

Lépe napsáno v tomto tématu jeho úplná likvidace!
*
Nechápu proč mě i tady, a nejen i tu pořád podsouváš, nazýváš mě i tady nějakým proruským trolem či co?

Vždyť já tady píšu jen o ekonomice, soběstačnosti a o úpadku československého průmyslu.

I to ti vadí?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Krize on-line

Příspěvek od Hagen »

Permonik píše: 19.09.2023 23:52 Můžu znát myšlenkový pochod na základě kterého je povzdech nad tím, že ČR není soběstatečnější, nemá lepší průmysl a spousta toho zaniklo, bráno jako propagace ruska?
Na to není potřeba žádný myšlenkový pochod.
Stačí se kouknout na ta písmena, která dávají dohromady slova, a posléze celé věty.
A pak to prostě přečíst.
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Krize on-line

Příspěvek od Permonik »

No to právě nestačí, proto jsem se na to ptal a on tam tedy ani žádný myšlenkový pochod nebyl, hm. Jako Rafael v pár příspěvcích o trochu ujel, ale ne až v tolika a ne až o tolik, jak se dělá. Víckrát mu bylo vyčítáno, že jak se nudí, sleduje moc zpráv a je z něj příliš velký pesimista, všechno vidí moc černě a měl by se víc hodit do pohody. Přijde mi ale, že tobě by ty rady prospěly taky, protože jinak za chvíli uvidíš (pro)rusa schovaného i za šiškou salámu v lednici.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Krize on-line

Příspěvek od eotto »

Souhlas
"Mors certa hora incerta"
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Krize on-line

Příspěvek od jolky palky »

Rafael píše: 19.09.2023 21:56
Když už nemáme ani zákládní soběstačnost. Uhlí, koks, jak je to s vápencem do VP pecí nevím, ale myslím, že už má taky na kahánku. I třeba cementárny.
Tohle mi fakt nedá :head :
V kolika cementárnách jste byl?
Já jezdím vcelku pravidelně do 1 a ta má zásoby suroviny na skoro 150 let přidenní produkci cca 3000tun cementu. Mj. se tam produkuje i vysokopecní vápenec (19% produkce). Ani nestíhají mnohdy vyrábět na to jak jse pořád staví, mírné zimy tomu pomáhaji....
S pár ostatními komunikuji okrajově a neslyšel jsem, že by se měli omezovat či uskromňovat. Všichni jedou imrvére furt.
Akorát jsou tlačeni produkovat cement více "zeleně".

Lomy a další ložiska kameniva se otevírat extra nebudou, ani není moc kde, proto se dost řeší použití druhotných surovin recyklace betonu a směsných demoličních odpadů a vyrábět z něj recyklované kamenivo a beton. Někde to je již podmínkou (země Beneluxu).
To není úpadek ani krize, to je prostě přizpůsobení se aktuálnímu dění a vývoji. Hledáme náhradu za něco co jsme už vydrancovali a prostě to nebude.
Někdo to nazval myslím evoluce.... Přizpůsobení se.....
Rafael píše: 20.09.2023 0:21 Já nic nepropraguji. Já jsem jen psal ve vlákně, Krize on - line něco, a píšu to tam furt.
O úpadku československého kdysi vyspělého průmyslu.

Jako patriot a celoživotní hutník kterým jsem byl a jsem na tu práci hrdý a rád jsem ji dělal a mrzí mě, velmi, jak ten náš kdysi věhlasný průmysl upadá a stěhuje se někam do Číny, Indie a vůbec do všelijakých prdelí které se od nás kdysi učily.

A my je učili. Teď myslím Číňany a Korejce kteří se po Vítkovících proháněli, fotili, filmovali si vše a ten tehdejší zblblý managent je jim to vše a ještě s nadšením umožňoval a zval je tam.
*
Já jsem jen patriot, mrzí mě úpadek našeho těžkého průmyslu.

Lépe napsáno v tomto tématu jeho úplná likvidace!
*
Nechápu proč mě i tady, a nejen i tu pořád podsouváš, nazýváš mě i tady nějakým proruským trolem či co?

Vždyť já tady píšu jen o ekonomice, soběstačnosti a o úpadku československého průmyslu.

I to ti vadí?
Co když ta likvidace toho průmyslu bude nahrazena něčím jiným? Třeba prostě už není tolik třeba....Nebo se to prostě neoplatí. Je to vše o penězích.
To přece, že se z něčeho přechází na něco jiného nemusí být nutně krize? Pouze vývoj? Krize to bude až nám z Číny řeknou, že nám nic nedají a my to tu budeme mít vše zrušené...Ale dokud se to nestane, tak víme prdlajz.
To je jak, když lidi fňukají, že jim za barákem pokáceli 90 letý smrkový porost a vysadili nový a lidi nemají kam houbařit, místo toho je to plné prasat. Kdyby ho tam nechali, tak se rozpadne a začne chřadnout a lidi budou držkovat že jim to padá na hlavu a dřevo shnije mimo to abych ho zpracoval a prodal.To je prostě vývoj situace. Ale to jsem odbočil.
Rafael píše: 17.09.2023 19:43 Dobrá, přestanu už tady cokoliv psát a čímkoliv přispivát.

A omouvám se za vše co jsem tu ve své údajné zaslepené "proruské" blbosti napsal.

*
Budu se tady jen věnovat tomu "románu", Kronice Mlýna.
A pokud by i ti vadilo, stačí jen napsat.

Nemusím mít ban. Nechám veškerého psaní sám o sobě.
Toto tedy už neplatí?
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
drigon
VIP
Příspěvky: 2964
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Krize on-line

Příspěvek od drigon »

Jsem rád, že to neplatí.
A k tématu musím dodat, že současná situace a likvidace nejen těžkého průmyslu v Čechách a okolí není z velké části dána přirozeným vývojem (tak jako kdysi, když byli koně nahrazení auty), ale jde o ideologické rozhodnutí, kdy jsou výrobky buďto rovnou zakázány, nebo jsou uměle (byrokratickými překážkami, spekulativními povolenkami, aktivistickými obstrukcemi a tak dále) zdražovány tak, že jsou na světovém trhu neprodejné (leckdy jsou neprodejné i doma, neboť dovoz je levnější (zde někteří politici navrhují "rovnák na ohýbák" v podobě cel)).

A ti, kdož tohle řídí musí mít z našeho nálepkování ve stylu "rus ve sklenici marmelády ve špajzu" hroznou srandu. Protože čím víc se mezi sebou budeme hádat a nálepkovat se, tím snáz jim to půjde.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Krize on-line

Příspěvek od Hagen »

Permonik píše: 20.09.2023 7:19 No to právě nestačí, proto jsem se na to ptal a on tam tedy ani žádný myšlenkový pochod nebyl, hm. Jako Rafael v pár příspěvcích o trochu ujel, ale ne až v tolika a ne až o tolik, jak se dělá. Víckrát mu bylo vyčítáno, že jak se nudí, sleduje moc zpráv a je z něj příliš velký pesimista, všechno vidí moc černě a měl by se víc hodit do pohody. Přijde mi ale, že tobě by ty rady prospěly taky, protože jinak za chvíli uvidíš (pro)rusa schovaného i za šiškou salámu v lednici.
Fajn, rozvedu to.
Je pravda, že na věčné Rafaelovo Západ fuj, vláda fuj, všechno je v háji, všechno se zhroutí,... jsem už alergický.
Nezažil jsem v životě tak pesimistickou fňuknu.
Je pravda, že jeho chtěná/nechtěná proruská rétorika je obsažena v každém druhém příspěvku, a na to už možná reaguji zbytečně podrážděně.
To, že Rafael napíše hromadu zpráv o likvidaci všeho možného, ... dobře, ...
Ale proč tam nezapomene vsunout jak my "chudinky" chceme s někým ekonomicky a válečně bojovat?
Proč tam nacpe, že se nám rusové a Číňani smějou?
Jakej to má význam v kontextu s likvidací našeho průmyslu???
Kdyby to psal někdo jiný, tak si toho nejspíš ani nevšimnu, ale takhle jsem to jako opětovnou, nenápadnou propagandu vyhodnotil.
Budu se snažit na Rafaela nereagovat. Nechci tady nějaké rozbroje a hádky.
Mám taky jen jedny nervy, a nestojí mi to za to.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

Výroba cementu, podobně jako metalurgie, ne strojírenství, je velmi energeticky náročná výroba s malou přidanou hodnotou, spoustou emisí CO2 a i při při těžbě surovin zatěžující životní prostředí.

Zrušit, vykašlat se na nějakou soběstačnost. Vždyť se může dovážet z kdejaké prdele.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Krize on-line

Příspěvek od Serža »

jj...a ty emise můžou dělat tam
to je podobné, jako když půlku sálu hospody označíš za kuřáckou a druhou půlku za nekuřáckou
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět