Krize on-line

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Krize on-line

Příspěvek od Lyster »

Němci provedli zátah na pravicové extremisty
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... misty.html
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Krize on-line

Příspěvek od Lyster »

Moira vyvíjí kalhotky s pásem cudnosti pro německý trh
https://www.novinky.cz/ekonomika/502153 ... y-trh.html

Kdyby bylo 1. Apríla, tak se snad i zasměji... To je fakt síla.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od devlop »

"Kalhotky s „pásem cudnosti” budou mít senzor. Když se vlákno naruší, senzor se rozhouká. Pás musí být ze superpevných vláken, aby se nedal propíchnout nožem. Máme požadavky z Německa, kde přepadávají dívky při běhu" uvedli výkonná ředitelka firmy Marcela Vlčková a zakladatel firmy Mario Vlček

a heleme se, že to veřejně němčouři nepřiznávají, že se tam ve velkém přepadávají běžkyně, až v takovém měřítku, že se příležitosti a díry na trhu v kalhotkách s alarmem chopí poměrně velká česká firma, tzn. potencionálních zákaznic musí být tolik, že se jim investice do vývoje kalhotek vyplatí...

to samé trička s vložkou proti probodnutí pro děti:

"„Vložka proti průpichu nožem vznikla také na základě požadavků zákazníků. Ptali se, zda by to bylo možné na soukromé použití, že mají strach o život. Ze Švédska, Německa, Velké Británie se ptají po věcech pro děti, když jdou na diskotéku: mají strach z bodnutí nožem," řekla Vlčková."

samé mírumilovné a bezpečné západní země ve kterých dle statistik klesá zločinnost :lol:
Naposledy upravil(a) devlop dne 10.04.2019 14:32, celkem upraveno 1 x.
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Krize on-line

Příspěvek od Radek07 »

Balistické tričko Moira je velmi dobrý počin jako ochrana proti bodnutí - kdybych nebydlel na vesnici, ale někde v centru Romaletown tak už ho mám.
Pás cudnosti by mě pouze zdržoval :D - sorry za ot
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Krize on-line

Příspěvek od dracekvo »

To mi nějak nesedí.

https://www.novinky.cz/zahranicni/50144 ... -1992.html

Nebo jedině že by se tyto drobnosti jako znásilnění nevyšetřovali a tudíž to ani nespadalo do statistik.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od devlop »

no však ano, přesně tak to je - stačí, když to vyšetřovatel uloží do DB do vhodné škatulky (třeba drobné přestupky a výtržnosti), ze které nečerpá statistický výstup pro násilné trestné činy a hotovo, zločinnost se zmenšuje dámy a pánové a to jen díky dotacím a programům na integraci a sociální pomoc imigrantům. Je třeba ještě více peněz, neziskovek a pomoci a zákazu zbraní, aby tento trend snižování zločinnosti mohl stále postupovat úspěšně dál. :puke
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Krize on-line

Příspěvek od Královák »

Devlop - Kdybych i přes obrazovku neslyšel sarkastický ton, tak bych snad i nadšením zatleskal- bohužel jsi to velmi vystihl.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Krize on-line

Příspěvek od Bill Masen »

Matka kojila na veřejnosti a je z toho halo. Tak mě to úplně nevadí, jsem chlap a na kozu se rád podívám. To co nechápu je, proč je to potřeba řešit. Kdyby mi to vadilo, tak si odsednu.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Krize on-line

Příspěvek od kregan »

Tu zprávu jsem četl tuším včera. Asi by mi to nevadilo, abych měl potřebu to nějak aktivně řešit. Na druhou stranu jsem zastáncem dodržování etikety (jedna z věcí, která nás odlišuje od "lidí ze sociálně a kulturně znevýhodněného prostředí") a od té matky to bylo společensky nevhodné.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Krize on-line

Příspěvek od Hohepa »

Z diskuze pod článkem
Jiri Kucera píše:Četl jsem na fcb k tomuto případu názor jedné kamarádky, že jde o přirozenou věc a tak je možno umožnit kojení kdekoliv a kdykoliv.
Já souhlasím, že jde o přirozenou věc, přesto bych upozornil, že to jsou i čůrání, kakání, slinění, krkání....
Františka Simbartlová píše:Plačícímu novorozenci to vysvětlit nelze, ale ročnímu dítěti již lze poskytnout jinou stravu/pití. Paní navíc v původním příspěvku psala, jak její dcera po bance živě běhala, než se začala kojit na požádání. Nakrmit miminko je přirozené, ucpat prsem velké dítě kdekoli si řekne, je kojofašismus. Laktační liga obráží podniky a naschvál hromadně kojí, aby dokázaly přirozenost, bohužel to má i opačný efekt - ne vždy jsou matky a jejich ňadra podobné Madoně z ikon, chodící a mluvící tříleté dítě na prsu znechutí i jídlo či objednaný nápoj... Matky lobovaly za kojicí místnosti, nyní jsou pro ně místnosti v ústraní ponižující. Zažila jsem před 3 lety situaci, kdy na letní zahrádce nejprve matka nakojila tak roční dítě a pak jej na dřevěném stole i přebalila. Musely jsme si s těhotnou kamarádkou odsednout, zrovna jsme obědvaly. A to bylo WC vybaveno přebalovacím pultem a bylo to v kempu, kde i 5 metrů vzdálený trávník nabízel možnost přebalení.
To říká vše, není co dodat.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Krize on-line

Příspěvek od dracekvo »

Hoepa. Plný souhlas.
Jakožto majitel malého prcka nic takového veřejně neprovozujem. Nemám zájem na tom, aby manželce někdo okukoval kozy a manželka se nechce veřejně odhalovat.
Navíc dítě má nějaký řežim. Takže není sebemenší problém si jít vyřizovat věci v době mezi kojením.

Tady přesně platí heslo, moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného. Ani mě by nebylo moc příjemné sedět vedle matky, co kojí odrostlé dítě.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od Koniáš »

Kua rozpadlící kde to jsem?
Pamatujete se na výroky: "Já nesnáším, když jsou mezi obyčejnými lidmi zbraně. Všechny by se měly zakázat. Policie nás ochrání."
Přesně tak nyní vypadáte s kritikou kojení na veřejnosti.
Vždyť o nic nejde. Jen vás to trochu pohoršuje. Ale nekrade, nedělá bordel, jen kojí své dítě. Je to její svobodné právo. Nikoho neomezuje, neohrožuje.
Vadí vám, že někdo vám nutí EU šílenosti?
Tak nebuďte ve vztahu k ostatním stejní. Chce to nadhled a velkorysost.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
voron
Příspěvky: 81
Registrován: 15.11.2016 16:49

Re: Krize on-line

Příspěvek od voron »

Daľšia vec, na ktorú by som ako zdravotník upozornil je to, že kojenie je veľmi dôležitá a úplne prirodzená vec. A žiaľ je v súčastnosti trend, že veľa žien chce rodiť (bez indikácie) cisárskym rezom, aby "ich pôrod nepoškodil", takisto nechcú kojiť z dôvodu, aby si nezničili prsia a pod. Veď umelá strava je bežne dostupná a dobrá, no nie?

NO NIE. Umelá strava plní núdzovú funkciu, keď žena nemôže kojiť. Zďaleka nie je plnohodnotnou náhradou kojenia... A celkovo naša spoločnosť tieto prirodzené veci stavia na kolaj "obťažovania". Niektoré mladé ženy to tak vnímajú už teraz, neviem, čo budeme robiť, keď to bude väčšina.

Ale v zásade súhlasím s tým, čo tu odznelo- je normálne si to kojenie naplánovať tak, aby som na to mal podmienky. Je dobré, ak spoločnosť tieto podmienky zvýhodňuje (vyhradia na to určený priestor)... ale nie je dobré, ak spoločnosť vníma kojenie ako niečo poburujúce a v rozpore s dobrými mravmi....
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Krize on-line

Příspěvek od kregan »

Mě to spíš připomíná zákaz sklopných pažeb.
Vždyť o nic nejde. Jen vás to trochu pohoršuje. Když nebudete ty sklopný pažby mít, skoro vás to neomezí ...
Ono soubor malých ústupků, kde přece o nic nejde a nikoho to neomezuje může při dostatečné tendenci udělat škodu. Proto nerad vidím, když se salámovou metodou rezignuje na obecná pravidla jak slušného chování, tak míry svobody.

EDIT v reakci na vorona
Společnost to evidentně vnímá dost rozdílně. Na netu je k nalezení rozhovor s Ladislavem Špačkem, (který je IMHO považován většinou společnosti za předního odborníka etikety). Proto se spíš přikláním k jeho názoru.
Ano , píše nám maminka na mateřské dovolené, občas zajdeme s kamarádkami na kávu do nákupního centra, a protože máme malé děti, obvykle mezi debatou kojíme. Není to ale neslušné kojit na veřejnosti?

Celé lidské dějiny bylo nepředstavitelné, aby žena prováděla tak intimní úkon, kdy odhaluje ňadro, na veřejnosti. To mohly tak leda cikánky, tulačky, žebračky, tedy lidé na okraji společnosti.To až kult mateřství, kdy dítě bylo povýšeno na nejvyšší příčku hodnot, vyústil v domněnku, že je-li to pro dítě, je to dovoleno. Kdyby si žena v nákupním centru jen tak odhalila ňadra, asi by zasáhli strážníci nebo policie. Ta dokonce v létě zasahovala při opalování “nahoře bez“ i na koupališti, kdy jakýsi stydlín povolal polici, aby ženu umravnila.
Jestli žena kojí na veřejnosti, nikdo policii nezavolá, zakázáno to není, ale ...

Ale co? pane Špačku?

Přesto – není to věc veřejná a do kavárny v nákupním centru nepatří. Vždycky se dá najít místo, kde žena bude s dítětem těch pár minut sama.
Čím víc víš, tím míň neseš.
voron
Příspěvky: 81
Registrován: 15.11.2016 16:49

Re: Krize on-line

Příspěvek od voron »

Ja s tebou v zásade súhlasím. To miesto na kojenie sa TAKMER vždy dá nájsť. Nevidím nič zlé na tom, keď sa takých miest bude robiť viac.
Prečo? Pretože chceme, aby sa rodilo viac detí. Treba pôrodnosť domáceho obyvateľstva podporovať, tak ako v maďarsku. Pretože v súčastnosti je skôr trend odkladať materstvo, tabulizovať ho, propagovať aké je super nemať deti, že má človek viac peňazí a voľnosti... a o vymierajúce obyvateľstvo sa nebojte, EU má predsa plán, ako ho doplniť.... :head
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Krize on-line

Příspěvek od Ibex »

máme s manželkou 3 děti - všechny odkojené a mohu říci, že jsou to děti "vejleťáci" Pořád jsme někde trajdali a vždy si manželka v klidu našla šikovné místo, kde kojila, tak aby nikoho neomezovala. A když bylo nejhůř a nebylo zbytí, tak i na veřejném místě lze nakojit prtě tak, že si toho vlastně nikdo ani pořádně nevšiml. Všechno jde, když je vůle. Netřeba z toho dělat tyjátr
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Krize on-line

Příspěvek od Královák »

Ibex - absolutní souhlas. Moje žena to vždy takhle také praktikovala. Podle mě se jednalo u paní o záměrnou provokaci - schválně, jak by paní reagovala, kdyby se kolem ní utvořil kroužek mužů, kteří by sledovali, jak to to broučkovi chutná, když už je to tedy tak normální - byla by z toho zájmu odvázaná?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Krize on-line

Příspěvek od Fabulous »

By se divila, kdyby ji obestoupila banda negrů s vytaženejma lofasama, která by čekala na svůj příděl mateřské lásky :devil

Ona to nemusela být provokace. Některé ženské prostě jsou z toho přívalu hormonů poněkud mimo a v hlavě mívají dost vymyto...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Krize on-line

Příspěvek od Hohepa »

komentář z fb: "V bance močím do květináče páč tam nejsou záchody. Příroda si nedá poroučet.
Dřív jsem tam samosebou nemocil, ale teď jsem clenem Piss liga!" Zdravím dámy z laktační ligy, které jsou pohoršeny vyjádřením banky. :-)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od devlop »

možná trochu OT, a patří spíše do absudrdit, ale je to k příspěvku ke kojení na veřejnosti:

kojící matky vrací úder, kdo chce vidět kozy, ať se dnes od 11h dostaví do poboček Raiffesenbank :lol:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koje ... omaci_linv

"V pondělí od jedenácti hodin dopoledne se některé ženy organizovaně vydají kojit své ratolesti do poboček Raiffesenbank. Akce se koná na protest proti incidentu, ke kterému došlo na konci března, kdy ochranka pražské Raiffeisenbank upozornila kojící ženu, ať se zahalí."
Odpovědět