Krize on-line

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Krize on-line

Příspěvek od Patrol »

To Bill Masen: Nám taky ještě dali bonusy za podíl na hospodářkém výdělku, ale jedním dechem upozornili, že výhledy na Evropských i Asijských trzích, kam dodáváme mají klesající trend strmosti cca 15%dolů. Nejde jen o naší fabriku, dodáváme pro různé automobilky(Audi, BMW, Mann,Porsche,... i ta Škodovka) a všichni hlásí ponižování výroby a s tím i nižžší požadavky na dodávky potřebných dílů.
Nadpis je Krize on-line, tak se snažím dát vědět co nejdřív, že to pomalu nastupuje. Mně osobně nepřišla ani ta krize ve 2008 nijak moc dramatická, ale někteří to pocítili jinak, proto je dobré vědět, že "zima" může přijít i na jaře. ;)
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Krize on-line

Příspěvek od Bill Masen »

Někdo o tom před časem mluvil, že krize přijde, ale mírnější než minulá a hned tak to nebude. Jinak zajištění před krizí je pouze stabilní zaměstnání, který krizi přečká. Třeba ve Sportenu v Novým Městě Na Moravě mi říkaly "nás se krize netýká, sněžit někde bude vždycky.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

Takových řečí jsem už zažil.
A spoléhat se na nějakého "stabilního" zaměstnavatele je úplně cesta do pekel.
.
Chce to úspory na nezbytné platby, čimž nemyslím nájmy, hypotéky, půjčky apod., ale fact jen ty nezbytné na pár let.

Vlastní bydlení, pozemek, vodu, nějaké znalosti, dovednosti, barter a tak.
No, aspoň nějaká soběstačnost aby byla...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Krize on-line

Příspěvek od DeadMan »

Dle mě dostupných informací se to zatím týká jen automotive, ale na to je bohužel vázáno vícero odvětví (oceláři -plechy, chemie - plasty, světla, transport, energie - koks, plyn, el. atd.).

Mám to vše ne že z první ruky, ale "žiju" přímo v tom......
You cannot kill me as I am already dead!
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Krize on-line

Příspěvek od JOBU »

To už blokli aj stránku dfens-cz?
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od mukl »

Přátelé! Především to chce v případě krize mentální výcvik. Jak to myslím?
Jednou, jsem se takhle navečír přikodrcal z hospody domů. Moje dospívající dcera (zrovna jsme byli sami doma), bloumala od spíže k ledničce...a prý že: "Tati, my tady nemáme nic na jídlo :? Já mám hlad. " A já říkám: "No.... :oops: "
Ona odpovídá: "V případě apokalypsy jsme naprosto ztracení! Na krizi nejsme vůbec připraveni" (zná moji zálibu v rozpadlictví)
"My se na nic připravovat nemusíme. My v tom žijeme každý den,víš ? :mrgreen: "
A to je cesta.... :F
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od Toran@ga »

krize je asi tu. Automotiv škrtá investice...
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Krize on-line

Příspěvek od majsner »

Já myslím, že strašení lidí ničemu nepomůže. Minulá krize začala na finančním trhu a pomocí mediálních ku*ev se přenesla do ostatních částí ekonomiky, i do toho automotive. Dneska finanční sektor nemá problém a automotive zpomaluje proto, že nedostatek lidí v minulých letech vyvolal růst mezd, který zase vyvolal zvýšenou poptávku po autech. Ta poptávka není nafukovací, lidi si ta auta koupili a proto si je logicky nebudou kupovat letos, neb auto lidem pár let vydrží. Mluví se o tom už docela dlouho, takže hlavně klid a nohy v teple. Hlavně ať se toho nechytí mediální m*dky, protože ty mají moc tu krizi opravdu rozpoutat. Stačí týden mediální masáže a vyjádření "expertů", jak "už je to tady" a i lidi, kteří by si letos to auto normálně koupili, si ho nekoupí....
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Krize on-line

Příspěvek od Ibex »

krize už byla fčera... Přijel jsem domů večer z práce a v lednici jsem neměl vychlazený pivo....
Jinak vážně - ve stavařině to pořád jede v kalupu, cihly jsou na pořadník, dobrého řemeslníka dostaneš na barák pár měsíců po zadání. Naše výroba bere zakázky s termínem dodání o 3 týdny delší oproti roku 2018...
Takže je to jak kde a jak v čem. Také je to otázka setrvačnosti ekonomiky...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Krize on-line

Příspěvek od cipis »

Bydlet je potřeba, na rozdíl od vožení prdele v novém bouráku ...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Krize on-line

Příspěvek od Bill Masen »

Zemanova slova jsou lživá, odmítlo Turecko tvrzení, že je spojencem IS. No tak když to tvrdí Turecko, tak to určitě bude pravda pravdoucí. :rofl :rofl :rofl
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

Jelikož identita těch dvou "drobných zlodějíčků" není známá, tak to dám raději tady.
Ktrerak v UK mladé ženě pomocí kladiva ukradli auto:
(Ale třeba, vzhledem k tomu kde se to, před čím, se jen báli o svou bezpečnost....).
Screenshot_2019-03-24-17-33-37_20190324173840776.jpg
Screenshot_2019-03-24-17-33-37_20190324173840776.jpg (98.91 KiB) Zobrazeno 11436 x
Více třeba tady:
https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... ocket.html
Článků o tom se dá vyčenichat spousta. Bohužel bez podrobností..
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Krize on-line

Příspěvek od Lyster »

Dvě ruská letadla přistála ve Venezuele. Přivezla vojáky a materiál
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_bur
voron
Příspěvky: 81
Registrován: 15.11.2016 16:49

Re: Krize on-line

Příspěvek od voron »

To Rafael:

Dufam, ze v UK zakazu kladiva! Co je to tiez za napad, aby boli volne predajne.... :head
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Krize on-line

Příspěvek od Bill Masen »

V UK už kladiva zakázaná jsou. :devil
voron
Příspěvky: 81
Registrován: 15.11.2016 16:49

Re: Krize on-line

Příspěvek od voron »

To si robis srandu.... :lol:
Normalne som tomu neveril...

https://reason.com/blog/2019/01/30/buyi ... -that-migh

Ak je to pravda, co tam pisu, tak UK policia priamo nabada, aby si natrel cloveka, ktory robi nieco podozrive- napr. kupuje noze alebo kladivo...
Vedel som, ze UK je v prdeli, ale toto uz je podla mna daleko za hrubym crevom....
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od devlop »

co si myslet o společnosti, které přijde normální, že policie chce násilné trestné činy s nožem vyřešit tak, že před budovu policie postaví plastovou popelnici s nápisem "Odevzdej svůj nůž, zachráníš život" a očekává, že kriminálníci se dostaví, svůj nůž zahodí a rázem se z nich stanou slušní občané... já říkám, že ten ostrov zdegenerantů by se měl oplotit, aby se to nešířilo ven.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Krize on-line

Příspěvek od devlop »

V Kongu zuří druhá největší epidemie eboly. Mrtvých je již přes 600

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_dtt

původně jsem to chtěl dát do dobrých zpráv, příroda se snaží s tou populací negrů něco udělat, když jí v tom sluníčkáři pořád brání, ale toto mě zase vytočilo:

"Několik zdravotnických zařízení bylo napadeno a nakažení pacienti se z nich dostali mezi zdravou populaci. Jen v únoru zaznamenala organizace Lékaři bez hranic (MSF) třicet útoků na zdravotníky. Někteří nemocní se klinikám patrně vyhýbají, a přispívají tím k šíření nákazy."

lákaři bez hranic by měli zvednout prdele, vysrat se jim tam na to a odletět zpět do civilizované společnosti, proč těm negrům pořád pomáháme... :head
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Krize on-line

Příspěvek od kregan »

Použití policejních a ozbrojených sil k přinucení lidí, aby se řídili zdravotními opatřeními proti ebole, vede k hlubšímu odcizení komunity a je kontraproduktivní.
https://www.lekari-bez-hranic.cz/clanek ... d-kontrolu

Představ si, že by u nás byla epidemie chřipky a i když bys měl v PA zásobách krabici acylpyrinu, policajti by tě dovlekli do druhořadý nemocnice k léčbě. No nenaštvalo by tě to.
Čím víc víš, tím míň neseš.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Krize on-line

Příspěvek od golem »

Snažím se představit si, jakou zásobu léků proti ebole ti černoši mají doma... :D
Vzhledem k infekčnosti a vysoké úmrtnosti (většinou přes 50 %) není izolace pacientů tak špatný nápad.
Jakpak se jim asi bude dařit je k tomu ukecat?...
Z té lepší stránky - pokud si Lékaři bez hranic hrají v Kongu s ebolou, nemají tolik času a sil zapojovat se do dovozu nových nepřizpůsobivých do Evropy. Alespoň doufám.
Odpovědět