Krize on-line

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Krize on-line

Příspěvek od marabu »

Tuhle agendu v součastnosti nemůže nikdo politicky prosadit. Ono to vzniklo jako reakce na silný lobbismus aka politickou korupci. Tyhle extrémní stračky by nikdy neměli šanci, když by v politice fungovali nějaké normální morální elity. Když jsou politici geronti co serou na to, jak bude za 10 let, pak se nemůžou divit, že mladejm rupne v kouli :)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Krize on-line

Příspěvek od Serža »

OK. Jen pro úplnost - od kolika let věku spadá člověk do tebou dehonestované kategorie "geronta"?
Děkuji.
(nezvládnuté učivo 1. stupně základní školy jsem úmyslně pominul)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: Krize on-line

Příspěvek od vvitty »

S dovolenim bych prispevek marabu opravil.

V politice prevazuji lidi bez deti pro ktere je pojem budoucnost omezen na otazku jestli vyhraji pristi volby. A cim dal vic tu rozhoduji nikym nevoleni urednici kteri se uz nezidpovidaji ani tem politikum a maji pocit ze Evropa je pupek sveta pred kterym si kazdy poklekne. Bohuzel tim vic a vic likviduji jeji silu zatimco Asie roste a cim dal rychleji nam ujizdi....
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Krize on-line

Příspěvek od Wdog »

mhi píše: 25.05.2023 9:47 No jasne, on je ale nejaky duvod proc "zachranuji", tady nekde bude to 'narodni trauma' (a nemyslim, ze duvodem je odcineni valecnych zlocinu, to bude nekde hluboko pod tim). Srovnal bych to s traumatem Rusaku, ze nedokazi fungovat jinak nez v imperialnim rezimu, resp. exportovat sve problemy do jinych zemi.

Trosku mam pocit, ze kdyby Nemci netlacili zeleny udel,fit for 55, a podobne nesmysly, tak by se nejspis v EU nenasla dalsi dostatecne silna hybna sila na tyhle veci.
Možná je to tím, že němci jsou zaměřeni na výkon, a ten výkon musí někam nasměrovat. Už se jim žije dost pohodlně, nejde tedy o přežití, a náboženství a klasická šlechta už nejsou rozhodující. Takže když se objeví nějaké elity, noví vůdci, a podaří se jim ukázat směr a přesvědčit, tak se do toho naplno pustí. Jejich výkon je systémový, strojový, nelidský, ostatní (občané jiných států) jsou pro ně podlidé, takže na ně neberou ohledy.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Krize on-line

Příspěvek od Hagen »

Serža píše: 25.05.2023 23:06 OK. Jen pro úplnost - od kolika let věku spadá člověk do tebou dehonestované kategorie "geronta"?
Děkuji.
(nezvládnuté učivo 1. stupně základní školy jsem úmyslně pominul)
Gerontem se stává člověk vstupem do důchodového věku. ;)
Není zač.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Krize on-line

Příspěvek od marabu »

Serža píše: 25.05.2023 23:06 OK. Jen pro úplnost - od kolika let věku spadá člověk do tebou dehonestované kategorie "geronta"?
Děkuji.
(nezvládnuté učivo 1. stupně základní školy jsem úmyslně pominul)
Jen pro vysvětlení, nechtěl jsem se označením geront nikoho dotknout. V optimálním případě, má být gerontokracie vláda rady starších, nejvíce zkušených. Není tím ale myšleno, zkušených v oblasti rozkrádání státu.
Mě by se líbilo, když by zastoupení odpovídalo více rozdělení věku v populaci. Nemyslím, že by tam mělo být víc studentů, spíš lidí v produktivním věku. Ale problém bude více v osobnostech, než věku. Těžko soudit jestli se situace zhoršuje, nebo to jde v nějakých cyklech.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Krize on-line

Příspěvek od Serža »

Hagen píše: 26.05.2023 11:29 Gerontem se stává člověk vstupem do důchodového věku. ;)
Není zač.
to samozřejmě není pravda
řecké slovo "geron" znamená jen "stařec" ale od kolika let věku je člověk stařec je stále otevřená otázka a s důchodovým věkem to nemá ale vůbec nic společného....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Krize on-line

Příspěvek od Hagen »

Pejorativním slovem geront nazýváme starého člověka. Obvykle důchodce, důchodkyni, penzistu, penzistku, prostě člověka vysokého věku.
Etymologicky se jedná o starořecké slovo.
A teď můžeme zkusit "rozebrat" slovo senior :lol:
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Krize on-line

Příspěvek od Serža »

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5345
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

Zas taková nějaká nostalgie po zlikvidovaném našem těžkém průmyslu.

Poslal mi to IT kamarád z Prahy který na to při pátrání o úplně jiných věcech, (starých PC hrách náhodou narazil).
Sken z časopisu Věda a technika mládeži. Č.15/1961

Že si tak na mě tak nějak vzpomněl a těch komunistických keců ať si nevšímám.
*
No, ten obrázek, vlevo nahoře.. Ty nýtované licí pánve jsem zažil jen krátce. Ale ty licí jeřáby tam v jedné části té ocelárny vydržely a byly funkční až do jejího hořkého konce.
vitkovice-VTM-15-1961.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Krize on-line

Příspěvek od drigon »

Vtip, nebo sabotáž? Poláci vyšetřují falešné signály k zastavení vlaků.
Článek na Seznam.cz o narušování železniční dopravy v Polsku.

Edit: můj tlf mi neumožňuje vkládání odkazů.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5345
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

Drigon, ty nemáš služební tablet?
Brácha bez něj, u ČD Cargo, na mašinu nesmí.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Krize on-line

Příspěvek od drigon »

Služební tablet mám. A do práce ho musím nosit nabitý.
I když máme postup jak řešit jeho připadnou nefunkčnost (to sem z pochopitelných důvodů psát nebudu) bez něj na mašinu nesmím.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5345
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

Včera mi brácha volal, že se nudí. Že stojí se soupravou, velmi dlouhou a těžkou před Třineckými železárnámi a čeká na vpuštění. S vlakem se železnou rudou z Krivého Rogu. Z Ukrajiny, z Donbasu?

Celkem mě to překvapilo a vlastně ani nevím proč to takové OT tady vůbec píšu...
Snad jen to, že nějaké obchody s východními barbary ještě trochu fungují.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5345
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

Záhada nekončí. Polské vlaky dál zastavují nouzové radiové signály

včera 19:57

ČTK

Kvůli neoprávněnému použití nouzových rádiových signálů se v úterý v Polsku zastavilo 25 vlaků. S odvoláním na polské dráhy PKP PLK o tom informuje server Interia nebo TVN 24. Vlaková doprava byla narušena ve čtyřech vojvodstvích - Lodžském, Mazovském, Opolském a Pomořanském. Jde zatím o poslední ze série podobných incidentů, které se v Polsku odehrály. Případy vyšetřuje i kontrarozvědka ABW.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... .seznam.cz
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5345
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

Celkem nové video z likvidace Vítkovic VHM:
Demolice VHM.jpg
https://youtu.be/NJCwmE776_Q?si=s-CR-V3u4tjXvukq
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Krize on-line

Příspěvek od JOBU »

Tak to je v prdeli totálne...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5345
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

Uzavření, (likvidace), koksárenské baterie v Liberty Ostrava
Zdroj ČT24.

Dle mého jde i o likvidaci výroby surového železa ve Vysokých pecích.
Následně likvidaci ocelárny a postupně i válcoven.
Nehledě k tomu, že i koksárenský a vysokopecní plyn zajišťuje částečnou energetickou soběstačnost uzavřených hutních výrob.

Samozřejmě jde o nezvratné procesy.

A postihne to i menší metalurgické celky které odtamtud odebírají ten koks pro svou výrobu.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Krize on-line

Příspěvek od drigon »

Takže to s velkou pravděpodobností vyvolá řetězovou reakci rušení hutních a na to navazujících výrob. Aneb po cukru železo (likvidace cukrovarů při vstupu do EU).
A samozřejmě to zvýší závislost.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5345
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Krize on-line

Příspěvek od Rafael »

Státní pojišťovna se stala věřitelem hutní společnosti. Zaplatila za Liberty Ostrava dluh 1,5 miliardy korun
Státní exportní pojišťovna EGAP zaplatila za huť Liberty Ostrava pohledávku 60,8 milionu eur, v přepočtu přibližně 1,5 miliardy korun. EGAP ručil ostravské firmě za úvěr od německé pobočky banky Greensill Bank. Státní pojišťovna se stala věřitelem hutní společnosti, uvedla Česká televize (ČT).
https://www.irozhlas.cz/ekonomika/egap- ... 150825_lpr
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět