Porodnost v USA

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Porodnost v USA

Příspěvek od dracekvo »

Jenom taková zajímavost ohledně porodnosti v USA, celkem by mě zajímala taková statistika i v evropě a v ČR.

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/am ... ?id=745286
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Porodnost v USA

Příspěvek od revas »

No myslím že v Evropě to bude hodně podobný. Nejsem žádnej rasista a je mě jedno jakou kdo má barvu, lidi dělím na slušný a neslušný, kdo je slušnej ať se má dobře kdo je neslušnej toho bych zavřel jak dlouho bude třebna, klidně i na doživotí. Já když se podívám po svým okolí tak to vypadá že čím míň má člověk peněz a majetku a nižší vzdělání a menší smysl pro zodpovědnost tím víc má děcek. Nezdá se mě že by to byl vývoj tím správným směrem, nějak si nedovedu představit že by ve většině případů povaleč dokázal vychovat pracovitýho člověka, nebo se snad pletu? Poslední dobou si kolikrát říkám jestli je to dobře že si dítě může pořídit kdo chce bez ohledu na to jaký má předpoklady vychovat z něj slušnýho člověka. Vidím to na dětech lidí co znám od "malička" - rodiče se jím nevěnovali protože třeba chlastali, jejich děti pak taky chlastali a taky se svým dětem nevěnovali no a ti jejich děti teď dělají zase to stejný a jako bonus ještě kradou...(nejsou to cigáni/rómové, jsou to všechno "bílí češi").... až mě tak napadlo jestli za to nemůže nějakej gen? :?
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Porodnost v USA

Příspěvek od dracekvo »

No můj názor na to je takový, že normální rodina si pořizuje 2 děti, protože pro ně chce mít určité zázemí. Ať už jde o počet místností na počet obyvatel bytu nebo o finanční možnosti, že pokud by se děti rozhodly jít na vysokou, aby je zvládli patřičně zaopatřit. Taky třeba auto. Kdo má víc jak 3 děti, už potřebuje 7 místné. Dovolená se ve více dětech také prodraží A takhle bych mohl pokračovat celkem dlouho.
Kdežto pak jsou skupiny lidí, kterým je jedno že v bytě 3+kk žije 8 lidí, na dovolenou nejezdí a dědi odchodí sotva základku. Do žigula se vždy nějak poskládají i v tom počtu. Hlavní je, že cím více dětí, tím více pobírají sociálních dávek.
Také nejsem rasista a pokud žije v mém okolí slušně a pracuje, je mi jedno odkuk přišel a jakou má barvu. Krásný příklad jsou třeba větnamci. Přišli, zapadli, pracují. Lidi kteří bydlí vedle nich, říkají, že o jejich přítomnosti pomalu nevědí.
Sice někteří prodávají padělky, nebo nějak šidí daně, ale to mi upřímně vadí 100x méně, než ti, co zneužívají sociálních výhod a ještě je jim to málo, tak kradou.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Porodnost v USA

Příspěvek od Karlos »

dracekvo: k tem vetnamcum, uvidime jak se bude chovat druha/treti generace... s první generací černochů ve Francii také neměli takové problémy jako s těmi následujícími... důležité je zajistit aby z přistěhovalců nevznikali občané vydržovaní na soc. dávkách a aby dosažené vzdělání u jejich dětí mělo podobné rozložení jako u většinové populace (prostě aby z většiny nevyrostli nezaměstnatelní jedinci)... pak se totiž začnou shlukovat do ghett, navzájem utvrzovat v tom jak majoritní společnost je vůči nim nespravedlivá a kam to vede můžeme sledovat třeba právě ve Francii apod.

Na druhou stranu větnamci resp. asiaté obecně mi připadnou hodně pracovití a zatím kolem sebe spíš pozoruji že pro své děti chtějí lepší život než prodávat v krámku trička "víc pruhů, víc adidas"... potkávám je totiž i na takových místech jako je okresní knihovna a to jich u nás žije méně než našich tmavších spoluobčanů... přitom je pro ně čeština cizí jazyk (já vím to pro romy taky :chuckle )...
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Porodnost v USA

Příspěvek od revas »

Karlos: přesně tak, to vzdělání je hodně důležitý, "chytrý cikán/róm" umí vést lepší život jak "hloupý čech". Problém je že těch nevzdělaných rómů je drtivá většina, stejně tak jako je většina vzdělaných čechů a pak to vypadá tak jak to vypadá. Ohledně těch vietnamců tak znám osobně taky jednu rodinku která žije velice dobře a je pro svý okolí daleko větším přínosem jak jiná rodinka čechů z téhož města co je na dávkách. Každopádně když by bylo po mým, tak jako stát bych všechny tyhle ty menšiny včetně arabů a podobně bedlivě pozoroval a v případě že by ukázalo že se tady nehodlají přizpůsobit prostředí a stylu života i přes určitou pomoc kterou bych jím v tomhle poskytl formou středního vzdělání zdarma a dělají víc zla než dobra tak bych pak byl hodně tvrdej a nekompromisní. Jinak se tady pořádek udělat nedá.
Odpovědět