Ptyč

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
martin.connor
Příspěvky: 84
Registrován: 18.03.2012 22:14

Ptyč

Příspěvek od martin.connor »

Co si myslíte o tomhle tajném projektu?

http://praha.idnes.cz/Clanek.aspx?c=A11 ... domaci_taj
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Ptyč

Příspěvek od Nobody »

Zvláštní.

Nicméně mě až udivuje, že nikdo u nás nepřišel s projektem "prodej bunkrů nejbohatším". Třeba to chystají oni.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ptyč

Příspěvek od Fabulous »

Uvidíme, jak tlusté stropy to bude mít v přízemí ;) Jinak dvě patra dolů u civilního objektu není až tak neobvyklé.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Ptyč

Příspěvek od Karlos »

Že by si neofeudálové začínaly stavět hrady?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ptyč

Příspěvek od Fabulous »

Klidná, odlehlá lokalita, to nebude školicí středisko ;) Alespoň bude co dobývat :devil
martin.connor
Příspěvky: 84
Registrován: 18.03.2012 22:14

Re: Ptyč

Příspěvek od martin.connor »

Dvě patra pod zemí je v celku běžná záležitost, osobně si myslím že by to mohlo být víc pater. Nevím k čemu by u školícího centra byla dvě podzemní patra, určitě tam bude vedlejší záměr.

jinak zajimave fotky z one stavby: http://stany69.rajce.idnes.cz/Majak_pty ... e_pod_zemi.../
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ptyč

Příspěvek od Fabulous »

Já teda nejsem stavař, ale připadá mi to armované jako sviňa :) Takový bunkr také chci!
Uživatelský avatar
uaz469
Příspěvky: 482
Registrován: 13.11.2011 11:08

Re: Ptyč

Příspěvek od uaz469 »

Jaké jsou naše představy o působení Centra?
Rádi bychom, aby se Maják Ptyč stal pro všechny návštěvníky světlem, které jim zasvítí v okamžiku, kdy si nebudou znát rady kudy kam. Světlem, které nejen zasvítí, ale také navede na cestu ke zdraví a odpovědím. Světlem, které nejenom zazáří, ale také zanechá svůj paprsek v pocitech člověka. Světlem, ke kterému se budete rádi vracet ať milou vzpomínkou či osobní návštěvou.

Centrum Maják Ptyč bude místem, kde budete zažívat pocity klidu a bezpečí před venkovním stresem, naději na získání odpovědí na vaše otázky, důvěru ve zlepšení vlastního zdraví, zdraví vašich blízkých či zlepšení a nápravu životních vztahů. Budete moci znovu cítit touhu po životě, aktivitě, uvolnění a radosti ze všeho, co život přináší.

.... :lol:
http://www.majak-ptyc.cz/
martin.connor
Příspěvky: 84
Registrován: 18.03.2012 22:14

Re: Ptyč

Příspěvek od martin.connor »

Maják... příhodné slovo, skoro jako archa :devil
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Ptyč

Příspěvek od EBE »

Otec je stavebný technik vyučoval niekedy na stavebnej škole, vraví, že je to poctivá robota a vyzerá pevnostne vystužená a kvalitne prevedená aspoň na prvý pohľad..chcelo by to detajlnejšie fotky, ale toto nie je žiadny hypermarket ani "kravín" ;)
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Ptyč

Příspěvek od Nobody »

Nicméně i ta (možná) zástěrka nezní vůbec špatně...
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 263
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Ptyč

Příspěvek od sroub »

Stejně je jedno co tam bude, v PA situaci stačí znemožnit možnost odchodu. Vzhledem k tomu že to staví člověk kterej "smrdí" už teď, tak to nebude pro žádný obyč. lidi, ale pro "high society" A takovýhle jsou každej osobnost (čti: samolibej hajzl) a když nebudou moct upustit páru venku, vevnitř se sežerou sami....
Je to jen otázka času
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Ptyč

Příspěvek od Nobody »

sroub píše:Stejně je jedno co tam bude, v PA situaci stačí znemožnit možnost odchodu. Vzhledem k tomu že to staví člověk kterej "smrdí" už teď, tak to nebude pro žádný obyč. lidi, ale pro "high society" A takovýhle jsou každej osobnost (čti: samolibej hajzl) a když nebudou moct upustit páru venku, vevnitř se sežerou sami....
Je to jen otázka času
Ano, každej kdo má peníze, je samolibej hajzl, který si to určitě nakradl :roll:. Znám dost lidí z této sféry a v krizi bych jim věřil kolikrát víc. Protože jsou to často lidi, kteří jsou podnikaví a nečekají, až se o ně "někdo" postará. To a silná vůle, je myslím to nejdůležitější pro přežití.
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 263
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Ptyč

Příspěvek od sroub »

Já sem díky svý stavební profesi poznal hezkejch pár politiků, managerů, vrcholovejch sportovců a špičkovejch podnikatelů. A chování prakticky všech (s jedinou výjimkou) je takový že bych jim nesvěřil ani krmení křečka.
Protože na dnešnim pokřivenym trhu, kterej už dávno neni tržní, nerozhoduje píle a podnikavost, ale známosti, úplatky, ostrý lokty a hlavně totální bezohlednost. Neřikám že každej bohatej je zloděj, stejně jako netvrdim např. že každej cikán je problémovej. Ale zkušenosti mi velí dávat si bacha, protože většina těch se kterejma sem se seznámil, takový jsou. Platí pro obě skupiny....
Ale to už poněkud odbočujeme od tématu....
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Ptyč

Příspěvek od Karlos »

Přibližný termín dokončení centra je konec roku 2013.
Tak pokud je to to co si někteří myslí že to je tak máme minimálně ještě 1 rok času než se to posere...

Na jejich webu je poslední novinka z 16.8.2009.

Jinak na fotomape neni po stavbe zatim ani vidu...

http://mapy.cz/#x=13.651425&y=49.943568 ... 205_6&l=15
Uživatelský avatar
Dan.te
VIP
Příspěvky: 155
Registrován: 21.07.2012 11:31
Bydliště: Brno

Re: Ptyč

Příspěvek od Dan.te »

Podle těch keců na jejich webu je to něco ve stylu strážná věž a svědků jehovových, ale to bude jen šikovná zástěrka.
Spíš mi to připomíná něco co jsem tady na foru už četl ...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Ptyč

Příspěvek od DeadMan »

sroub :yes (kolega v práci dělal nějakou dobu na ministerstvu vnitra a několikrát se osobně potkal s Langrem a říkal že takovou lidskou zrůdu ještě neviděl a já osobně jsem v MS kraji nepotkal hodně úspěšného a přitom poctivého podnikatele a to jich znám hromady ono když si to člověk umí spočítat a trochu do toho vidí tak ...... )

jinak já jsem původně stavař (mám za sebou i nějakou praxi) a pokud to má mít "pouze" dvě nadzemní patra tak je to na můj vkus hodně předimenzované protože na tomhle základě by se dalo udělat těch pater tak 10 (viz. na čem stojí komunistické paneláky)
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 263
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Ptyč

Příspěvek od sroub »

Já sem coby instalatér dělal u našeho ministra tehdy dopravy, a místo kde je větší koncentrace dementů sem od tý doby nepotkal. Pak sem na druhym konci repubiky dělal kotelnu jednomu chlápkovi se kterym měl onen ministr spor, a dozvěděl sem se že SŽDC, která tehdy měla bejt privatizovaná a nakonec k tomu pro nezájem investorů nedošlo, nebyla prodaná ve skutečnosti proto, že si onen dotyčnej řek o 220 do tašky....
Ale třeba jsou to jen pomluvy a onen pán je čestnej, bezúhonej a poctivej.... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Ptyč

Příspěvek od štaflík »

Sice Blesk, ale začíná to tam být stále zajímavější:
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalo ... -kryt.html
Rendo
Příspěvky: 201
Registrován: 15.07.2012 20:03
Pohlaví: muž
Bydliště: Svitavy

Re: Ptyč

Příspěvek od Rendo »

Na dvoupodlažní budovu je tam toho armování opravdu hodně, by mě zajímalo co v takové budově budou školit :devil .

Jako stavař vím jak se dnes staví a na tohle mám svůj názor.
Jak na satelitních mapách u seznamu tak i na gůglu není po stavbě ani památky a to se nedávno aktualizovaly. Už to může něco napovídat, ale můžu se plést.
Odpovědět