PROHIBICE

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

PROHIBICE

Příspěvek od Radek07 »

Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: PROHIBICE

Příspěvek od Nobody »

No co, i o víně jde žít :lol:
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: PROHIBICE

Příspěvek od Karlos »

Pivo se taky dá... ;)
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: PROHIBICE

Příspěvek od Steril »

Zacina sezona burcaku! :D
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: PROHIBICE

Příspěvek od alive »

este ze mam zasoby vlastni vyroby :-)
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: PROHIBICE

Příspěvek od escibe »

ještě že mám doma 6 l slivovice :D
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: PROHIBICE

Příspěvek od EBE »

15 duší? čo do toho lejú, tak to už je masaker :( naši chytajú na hraniciach s Poľskom dodávky s p-otravinami, sliepky beha-srajúce na tovare, porozmrazované polotovari a pod. chuťovky, aj z rakúska sa našiel odpad bez dokladov.. fuj, ..v kraji riadi aj salmonela.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: PROHIBICE

Příspěvek od Karlos »

Návod jak zjistit Methanol:

Jedná se o oxidaci methanolu na formaldehyd pomocí manganistanu draselného KMnO4. Pokud je methanol CH3OH přítomen, dojde k redukci manganistanu draselného na burel MnO2, který se vyloučí jako pevná látka. Pokus se provádí takto: Do zkumavky odměříme asi 1 ml zkoumného vzorku, přidáme 4 ml 20% kys. sírové a za chlazení v ledové lázni a stáleho promíchávání dávkujeme asi 1 g jemně rozetřeného KMnO4. Pokud je methanol přítomen, zmizí červenofialové zabarvení a objeví se vyloučený burel, který sedimentuje. Lit. V. Šedivec, J. Flek: Příručka anylýzy organických rozpouštědel SNTL, Praha 1968, str 146
Je to z diskuze na Novinkách, takže raději brát s rezervou nebo si to ověřit v odkazované literatuře...
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: PROHIBICE

Příspěvek od EBE »

Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: PROHIBICE

Příspěvek od cover72 »

Zakazovači se vyznačují jednak stupiditou, druhak neschopností domyslet důsledky a do třetice fanatismem.
Jaký je poměr lihovin prodávaných na stáncích ku úmrtnosti? 10 000 000 ku 18? Nebo víc? Škody na obchodu jsou obrovské a snaží se řešit událost, která je statisticky prakticky okrajovým jevem. přitom lidi se vylekali a vzrostla opatrnost, takže ti, kteří se bojí by na stáncích stejně nekupovali - a ti, kteří se nebojí budou kupovat jinde nebo pálit vlastní. zákaz neřeší vůbec nic.

Jaké budou důsledky? Když je poptávka, samozřejmě bude i nabídka. Obchod se přesune do šedé oblasti a stát, potažmo hygienici, už nebudou mít vůbec žádnou kontrolu. Navíc posílí organizovaný zločin. A bývalí prodavači lihovin ze stánků přijdou o živobytí a uchýlí se k sociálním dávkám - gratuluji, státe. Tak se šetří.

Ale to nevadí, za každou cenu něco zakážeme, i když je to naprosto absurdní. Nehledět na poměr cena:výkon, to je základní znak fanatismu.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: PROHIBICE

Příspěvek od Josef »

Nick Carter ve filmu Adéla ještě nevečeřela pravil: "Vždy ve střehu". A mě se to v takové situaci vždycky vybaví...
(Pozor kdo vlastní české sdělovací prostředky! Nesnaží se nás novináři zveličováním problému právě v tuhle chvíli už jen jakousi setrvačností odpoutávat od důležitějších témat, která mají projít veřejností nepovšimnuta? O čem že to právě hlasuje parlament ?) :?
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: PROHIBICE

Příspěvek od Terminated Account »

Jaký by měl být ideální postup státu, když zjistí, že se v oficiální distribuční síti, kterou spravuje/reguluje téměř celoplošně prodává smrtelně nebezpečný jed?

Spoléhat pouze na zveřejnění nebezpečí a nechat obchodníky (ještě k tomu specifický druh obchodníků) na pokoji? Co cizinci, turisté, náctiletí puberťáci, lidi vracející se ze zahraničí atd.

Reakci státu naopak považuji za laxní a je to pro mě jasný signál. Občan je tu pro stát, nikoliv stát pro občana.
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: PROHIBICE

Příspěvek od Sehr »

Pokud jste se nedavno pohadali s mazelkou/pritelkyni a nabizi Vam alkohol na usmireni,tak se podivejte na etiketu. Mohlo by to byt posledni co uvidite.:)

Obrázek
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: PROHIBICE

Příspěvek od hanpari »

Tohle mi přijde jako celkem rozumné vysvětlení celé situace:
Dostal jsem informaci, že metanolová aféra je způsobena primárně polskou kapalinou do ostřikovačů. Čeští podloudní výrobci alkoholu ji totiž používají pro výrobu alkoholu.

Přidáním chlornanu odbourají látky pro lidi nepříjemné a přidáním příchutí z toho udělají rádoby dobrý alkohol. Jenže Poláci nyní začali šetřit a do kapaliny do ostřikovačů začali dávat metanol.

Čeští podloudní výrobci alkoholu to nepoznají, protože svoje výrobky nepijí a průšvih je na světě.

Ale zde nejde jen o tu vlastní otravu rádoby alkoholem. Ta je sice strašná a je to průšvih, ale hlavním problémem je to, že někdo dá metanol do kapaliny do ostřikovačů a nenapíše to ve složení.

Ještě před vypuknutím metanolové aféry mi kolega říkal, že je v Polsku průšvih to, že dávají do kapaliny do ostřikovačů metanol. Nikdo to prý ale neřeší, a tak jsme si jen spolu říkali, kdy to praskne. Já jsem netušil, že to bude mít takové naprosto nečekané "finále".
Zdroj:

http://www.blisty.cz/art/64972.html
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: PROHIBICE

Příspěvek od gravedigger »

dnes jsem slyšel v práci, že za komančů by se něco takového nestalo. to se dala chlastat i okena

mám doma 100litrů 40a víc % alkoholu, prohibici rok vydržím
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: PROHIBICE

Příspěvek od Fjord »

Tak alespon konečně nebude v álejích nablito :rofl

Se mi líbí jeden diskutující na seznamu, který napsal: "aby z toho nebyla revoluce... pulka naroda totiz vystrizlivy a to co uvidi se jim nebude libit" :yes

Co se týká prohibice-nic to neřeší. Alkáčům se to zakázat nedá, lidi řeší problémy právě alkoholem, přejít na prášky by se jim nelíbilo, a ostatní, co mají alkohol na odreagování a dobrou náladu si budou vědět rady, jak ten metylalkohol poznat. Stačí zapálit vzorek. Těm, co pajcují, a používají tam něco z ostřikovačů bo co, bych doporučila si vypít vlastní medicínu - hned by měli jasno :P
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: PROHIBICE

Příspěvek od dracekvo »

Zajímá mě, jak to poznat zapálením? To je nějaký ověřený postup?

imho, nechtěl si napsat, hned by měli temno? :D
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: PROHIBICE

Příspěvek od PetrNO »

jde o barvu plamene, modrý-červený, ethyl-methyl...ale seriozní chemici říkají že je to něco jako "babička viděla"...

amatér to nemá šanci nějak poznat....
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: PROHIBICE

Příspěvek od alibaba »

Jestli stale hledate Warlorda tak tady mate tu bandu a bylo by tam treba poslat strelce jmenem Shane by vycistil tenhle audiasuv chliv.....Jen sakra vse mate 6 incu pred nosem a stale to nevidite?


http://www.youtube.com/watch?v=SWdPmapuOd4

Ne alibabo, tady v tomhle vlákně řešíme současný problém č.1 v čechách a to je (už podle názvu by tě to mohlo napadnout) PROHIBICE . Nehledáme Warlorda, ani si nechceme pouštět nějaký film, notabene westernovou střílečku. Ty musíš bejt asi hoooodně nadrženej, když jen co ti skončí ban, tak hned píšeš takovýhle pikačoviny. Možná se nech v tý tvý americe vyšetřit, jestli netrpíš nějakou formou úchylky. Napadá mě třeba taková grafomanie. (Mrak)
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: PROHIBICE

Příspěvek od Josef »

A přesně jak se předpokládalo, už někteří politici zkoušejí jak "uvařit českou žábu"...
http://www.novinky.cz/domaci/279167-cas ... heger.html

Chce se zvolat:
"Voliči, i když nejste třeba přiznivci alkoholu, pamatujte si dobře ta jména co tyhle nápady vypouštění z úst, protože v rámci pošlapání demokracie, jsou tihle zákonodeformovači schopni vašim dětem, zakázat třeba i obyčejné tatranky, aby vám po nich náhodou neztloustly."
Odpovědět