Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Příspěvek od JimmyJazz »

http://zpravy.idnes.cz/boure-sandy-cx5- ... ranicni_ts

tak ted budeme moci pozorovat lehkou verzi rozpadu temer v primem prenosu.
Uživatelský avatar
uaz469
Příspěvky: 482
Registrován: 13.11.2011 11:08

Re: Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Příspěvek od uaz469 »

:ugeek:
...tak to příjde US o dva pilíře jaderné triády, nepříjemné!
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Příspěvek od urbanwarrior »

Trochu mi hlava nebere rozpor mezi dotčenými (ohroženými) obyvateli - 56mil. a evakuovanými - 375tis.

Připadá mi to jako příprava na štábní cvičení ( v lepším případě) - rušení letů, vlaků, mhd, podzemky. :?:
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Příspěvek od Josef »

Nechci to bagatelizovat, ale já ty hurikánem "dotčené" chápu jako lidi, kteří v nějakém časovém období pocítí nepříjemnosti způsobené hurikánem - např. tím, že několik hodin nepůjde elekřina nebo nebudou mít po některých silnicích v oblasti volný průjezd, ale nebudou nikterak ohroženi na zdraví či životě.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Příspěvek od Nobody »

A lidi si to chodí fotit...

Já to úplně vidím, jak jednou zdrhám vystresovanej s několik to-do listy mimo město, míjející skupinky lidí štastných, že si až u nás mohou vyfotit polární záři :lol:
vanto
Příspěvky: 106
Registrován: 08.06.2012 8:49

Re: Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Příspěvek od vanto »

Situacia je vazna http://rt.com/usa/news/sandy-nuclear-power-plant-500/ 26 jadrovych elektrarni moze byt zasiahnutych.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Příspěvek od GOD »

nechcem byt škodolibý, ale potešila ma sprava:

nemocnica v New Yorku musela byt evakuovana pretože im zlyhal založný generátor. Tu pekne doplatili na ten svoj konzum a kurvitka. Ked su schopny šetrit - skor o...bavat vlastných ludí.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Příspěvek od Nobody »

Nikdy nepochopím, jak může někoho těšit neštěstí druhých. Záložní generátor může selhat vždycky, s kurvítkem to nemusí mít nic společného. A i kdyby, jak tě proboha může těšit, když na to doplatí nemocní?? Zamysli se nad sebou trochu.

Sry za ot, snažím se ho vyvarovat, ale tohle mi nedalo.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Příspěvek od MRAK »

Nobody má pravdu.
Vždyť přece nevíš proč selhal. mohla tam natýct voda, nebo cokoliv ....
Představ si, že tam máš ženu, nebo dítě v inkubátoru ...

Tohle bylo hnusný ....
:ne
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 263
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Příspěvek od sroub »

Já třeba škodolibej nejsem, ale jakýkoli zprávy tamodtud mě těšej. Jsou to totiž draze placený zkušenosti, ale těšej mě, protože je nemusim platit ani já, ani moji blízcí....
Ne že bych byl takovej hajzl, ale prostě je tu to rozpadlické: Radši cizí než vlastní....
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Příspěvek od Karlos »

I pokud by umyslne instalovali levnej shit s kurvítky namísto kvalitniho generatoru tak za to může vedení nemocnice ale odserou to pacienti kteří o nakupu nerozhodovali... a to je přeci smutné.
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Příspěvek od Tina »

A teď si představte, že by se tohle dělo fakt všude....
Je tam dobře popsáno, jak lidi bloudí po NY a nevědí, co dělat.

New York se po úderu Sandy vrátil o desítky let zpět

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerik ... -zpet.html
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Příspěvek od Ježura »

JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Příspěvek od JimmyJazz »

neco obrazku: http://www.boston.com/bigpicture/2012/1 ... storm.html

k jezkovu odkazu: tohle 'zamestnani' je bezne v jizni a jihovychodni asii, kde elektrina, zvlaste na venkove, neni stabilni.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Příspěvek od Nobody »

Možná by stálo za úvahu založit vlákno hodnotící dopady bouře a snažit se z toho poučit, nevím zda tady to není příliš OT.

Mě třeba fascinuje, že v době, kdy jdou staré mobily koupit v podstatě za několik málo stovek a jejich baterie vydrží dny, stejně lidé potřebují budky. Nehledě na to, že je jistě každý měl a stačilo je nevyhazovat.

Stejně tak mě překvapuje, jak moc lidi řeší jídlo. Chápu, že člověk bez něj rychle slábne, ale bavíme li se o přežití na několik dnů, tak to není zdaleka taková priorita, jakou je čistá voda.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Příspěvek od Josef »

Celkem mě zaujalo, že se objevili "pouliční nabíječi mobilů" obhospodařující elektrocentrály a za úplatu nabízející "volnou zásuvku" pro každého, kdo ji chtěl pro nabití svého mobilu využít. Nicméně, většina nabíjela jen pro "dobrý pocit", protože sítě mobilních operátorů stejně většinou nefungovaly (což jen potvrzuje moji doměnku o zranitelnosti této sítě při kolapsu), zatím co dráty k telefonním automatům i přes své zaplavení vodou v některém místě přenosové trasy, byly stále funkční a proto lidé museli telefonovat z pevných linek.

2 GOD:
Záložní generátor může selhat vždycky a může být i zcela "bezkurvítkový". Uvědom si, že je to dlouhodobě odstavený a nezakonzervovaný stroj. I když se čas od času protáčí a nechá zahřát na provozní teplotu, vždy musíš mít na paměti, že jeho provozní kapaliny nejsou zcela čerstvé ani hermeticky uzavřené. Může se zavzdušnit palivové potrubí, něco dostat do oleje atd. Stroj bývá taky trvale napojený na výfukové potrubí ústící ven z budovy. U víceválcového motoru v jakékoli poloze klikovky bude vždy některý z ventilů otevřený a tudy samozřejmě proniká vlhkost až do válce, což může způsobit korozi aj. Navíc hurikán je provázen trvalým a vydatným deštěm s větrem, kdoví kam se ten déšť tlačený větrem dokázal dostat. Automaticky startovaná stacionární záložní elektrocentrála patří mezi stroje které, ač to neradi slyšíme, mají na poruchu svým způsobem právo a pokud se to stane, příliš k smíchu to opravdu není...
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Příspěvek od GOD »

pardon, zrejme máte pravdu. Američani sú ludia ako my.


K umiestneniu a spolahlivosti generatoru. Od toho snad je aby fungovala za nudzovych podmienok. Alebo iba za peknych slnečných dní 1-2 hodiny mesačne? Ak mam neaku záchrannú cestu tak jej venujem patričnú doležitost.

US pristup generalky Caterpillar s 500kW a servis.
Neviem čo mali v nemocnici, ale predpokdal som že neiečo podobné tomuto. Ten comon -rial neni zas tak zlý prvých 5-8 rokov. Potom sa jedna o poruchovú mrchu viac ako klasickú mechaniku.
US firme boli hlasene zavady a nedostatky pri prevadzke a myslite že niečo riešili? Ano, ale tak aby to len tak tak fungovalo. Aby ušetrili na generalke 200 000 tak ju nechali odflaknut a motor po havariach museli vymenit. To by nebol problem keby nebolo treba vyrezat plech velkosti motora hrubky 2cm a demontovat polovičku zariadenia a inštalacii ktore viedli okolo a branili vyjmutiu.
Celý ich prístup je pekná nálepka a pod nou to hnije. Sami američania tvrdia že reklama je navonana zdochlina.

Krajna je to velká a maju plno výborných výrobkov a odbornikov, ale občas sa najdu aj nepodarky.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Příspěvek od bivoj »

Ve městě Hoboken v americkém státě New Jersey se po bouři Sandy nabízí přehlídka někdy až pitoreskních obrázků. Část pobřeží se stále pod vodou, v ulicích je někde až metr vody, mnoho lidí ale odmítlo domovy opustit a v zaplaveném městě žijí už několik dní bez proudu. Mnozí o pomoc nestojí a vojákům, kteří jí nabízejí, kynou plechovkami s pivem.
Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/amerik ... oveji.html
Zřejmě ti připravení a dostatečně zásobení... ;)
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Silny hurikan ohrozuje vychodni pobrezi USA

Příspěvek od Kapo »

Zaujímavé, že všade sa to točí len o USA. A pritom inde Sandy narobila väčšiu neplechu:

http://www.rozhlas.cz/zpravy/amerika/_z ... a--1131439
Odpovědět