Velké shromáždění 2013

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Bushcraft.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 22.03.2011 9:25

Velké shromáždění 2013

Příspěvek od Bushcraft.cz »

Jedná se o pozvánku jak pro potencionální lektory, tak i pro diváky/posluchače. Ačkoli za Rozpad.cz už máme zástupce, není problém přidat další. V případě zájmu pište, prosím, SZ.

Velké shromáždění 2013 – Základní aspekty přežití v kritické situaci.

Přátele, nepřátele, kolegové, fanoušci a obyčejní kolemjdoucí. Rád bych vás pozval na sešlost, kterou organizujeme tento víkend 23-24. 2. 2013.

O co půjde?

Oslovíme všechny velké portály a fóra a požádáme zástupce každého z nich o přípravu krátké přednášky. Dáme tak dohromady odborníky ze všech myslitelných skupin a komunit, což ve výsledku bude znamenat největší a nejpřínosnější akci na téma „Přežití ve všech myslitelných podobách“, která se kdy organizovala.

Každá přednáška by měla trvat cca 20 minut, dalších 10 minut bude vyhrazeno na otázky posluchačů. Pokud se do toho času nevejdete, není samozřejmě problém přednášku natáhnout, doporučuji však to oznámit předem.

Kdy: Sobota (23.2.2013) 12:00 – konec se určí dle počtu diskutujících a přednášejících.
Harmonogram bude upřesněn.

Kde: Volnočasový klub TimeCafé – Praha http://www.facebook.com/TimeCafeOfficial

Další info:

http://postapo.cz/soucasne-deni/akce-we ... deni-2013/
Bushcraft.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 22.03.2011 9:25

Re: Velké shromáždění 2013

Příspěvek od Bushcraft.cz »

Jedná se převážně o setkání zástupců několika webů/fór/skupin/komunit. Cílem je podívat se ze všech stran na problematiku přežití, seznámit se v reálu a třeba i naplánovat další společnou konferenci, akorát s mnohem plnějším programem, třeba dvoudenní a s finančním zajištěním pro lektory.
Toto setkání zatím necháváme volnější, proto také nemáme obvyklou po pořádání akcí časovou rezervu 1-2 měsíce. Pokud se někdo přihlásí s přednáškou, měl by samozřejmě o tématu něco vědět. Už jen z toho důvodu, že i ostatní v místnosti také ledacos zažili a vyzkoušeli. Bude se to fotit a natáčet a pokud jednotliví lektoři dovolí, může z toho být i docela přínosný videosestřih.

EDIT: Obecně lze říct, že tu vzniká čím dál více webů a fór, ale vůbec o sobě navzájem nevíme. Toto je první krůček ke spolupráci. Navíc to bude přínosné a poučné i pro méně zkušené návštěvníky.
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Velké shromáždění 2013

Příspěvek od Tina »

Pokud se správně dívám do Koše, od nabídky první spolupráce v březnu a v květnu 2011 se nic dalšího neudálo, alespoň jsem o tom nenašla zmínku. Byla nějaká? Nebo je toto první počin?
Můžu se zeptat, kdo že to bude hovořit "za Rozpad", pokud to není úplně tajné? Docela mě to překvapilo...
Snad to bude někdo, kdo má něco v hlavě a umí o tom mluvit.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Velké shromáždění 2013

Příspěvek od Terminated Account »

Toto vlákno je trochu zavádějící a vyznívá zcela jinak, než je to ve skutečnosti. Za chvíli se k tomu vyjádříme.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Velké shromáždění 2013

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Svaz zahradkaru, velrybaru, ..
Koho nasadi kuci BISacky, poslou ucho eleva se sesitkem a vypsanou propiskou, nebo nejakou vetsi sajbu?
Bushcraft.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 22.03.2011 9:25

Re: Velké shromáždění 2013

Příspěvek od Bushcraft.cz »

MacGyver píše:Toto vlákno je trochu zavádějící a vyznívá zcela jinak, než je to ve skutečnosti. Za chvíli se k tomu vyjádříme.
Myslím, že za tím hledáte něco, co tam vůbec není. Jen od účasti na kolokviu "Výjimečný stav" v ústavu Makromolekulární chemie AV Čr mě hlodá myšlenka zkusit něco podobného mezi weby. A když už příští týden zavíráme Tajm a máme volnou sobotu bez rezervací, rozhodl jsem se to využít a pozvat lidi. Toť vše.
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Velké shromáždění 2013

Příspěvek od Tina »

Já proti spolupráci obecně nic nemám, jen mě to překvapilo, že se skoro 2 roky nic neděje a pak najednou hned přednáška. :-)
Ani za tím nehledám žádnou konspiraci, prostě mě udivilo, že už je to hotové, upečené a koná se to pozítří.
Ale ok, počkáme na adminy, co napíšou.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Velké shromáždění 2013

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Nejde o konspiraci, ale kam tahle popularizace a dojeni potencialu vede,
viz. zde nedavna nabidka britske TV produkce "milionar" a "tanec s hvezdama" a dalsiho skvaru..
Co bude priste, prezidentska kancelar navrhne padlikum predbezne medaily 4,5-teho odboje?
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Velké shromáždění 2013

Příspěvek od Leon Chamel »

Jen můj čistě osobní názor: Myslím, že jestli Rozpad něčím není, tak právě organizovanou skupinou. Těžko tedy může vysílat nějaké své "zástupce" na podobné akce, navazovat nějaké "spolupráce" atd. A to je zároveň jedna z mnoha věcí, která je na něm tak fajn. Úzce to možná souvisí s absencí takového toho stádního, "ovčího" ducha u značné části přispívajících. Alespoň já to tak cítím.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Velké shromáždění 2013

Příspěvek od Desouza »

Ale co by ne , cena je příznivá a pro nováčka by to mohlo být přínosné . Nicméně sečtělému rozpadlíkovi to asi mnoho nedá .... No a tajňáci tam nebudou ,co by se tam táhli když můžou efektně odposlouchávat účastníky že ?

Komerce je všude ,je načase se s tím naučit žít :lol: . Nicméně nárůst různých e-shopu , prodávající survival kšunt je více než úsměvný . Jednoduše řečeno už je nahozeno a jenom se čeká kdo zabere ...
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Velké shromáždění 2013

Příspěvek od Tina »

Leon Chamel: Ano, přesně tenhle pocit mám taky. Proto mě zajímalo, kdo tam bude "reprezentovat" Rozpad.

A přestože skutečně proti spolupráci nic nemám, můj osobní dojem je, že tohle nebude fungovat. Každý z těch webů je zaměřen trochu jinak, ale společné setkání bude dobré tak leda k tomu, aby se navzájem ujistili, že každý jde tou trochu jinou cestou. Spolupráce, nebo jak to nazvat, už funguje v tom, že na těch webech navzájem čerpáme inspirace. Vždyť i tady je spousta lidí "od nich" a tam zase "od nás".
Kdo chce, tak si potřebné informace najde na kterémkoliv z těchto webů, případně s nimi pojede na nějaký jejich srazík. Setkávání napříč skupinami se mi jeví nereálné a tak trochu i nepotřebné.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké shromáždění 2013

Příspěvek od Fabulous »

Budu tam ja. Reknu neco malo o BoBikovi a pujdu ;) Beru to jako normalni lokalni akci, pri ktere mozna poznam nove lidi.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Velké shromáždění 2013

Příspěvek od MRAK »

No já tam nebudu :mrgreen:
(ale to asi nikdo nečekal, že)

Protože podle mě je to totál-chujovina (kdybych si nehrál na slušňáka, tak napíšu píčovina). Komerční záležitost, která se chce tvářit jako veřejně prospěšná věc 8-) a jejíž přínos vidím jen a pouze pro organizátora ;)

Faboš tam jde za sebe, protože si chce pohonit ego a nechce se mu platit 1Kč/minutu poslouchání věcí, které stejně dávno zná a chce se zadarmo nažrat v bufiku. Ale bude reprezentovat jen sebe ;) páč ho to baví. (stejně jako každej, kdo se chopí té výzvy od buškrafta a pojede tam)
Kdyby se třeba MacGyver rozhodl jim udělat přednášku na téma slaňování, vysokohorská turistika ..... anebo Alive kurz první pomoci .... stejně by tam jeli jen sami za sebe. Rozpad přece není žádná organizace, nebo spolek, takže nemůže vysílat někam nějaké své reprezentanty, páč žádné takové nemá. Takhle to vidím já.
Píšu to jako Mrak, nikoliv jako mod. Jde jen o moje soukromé stanovisko.

Jinak podepisuju co napsal Chameleon a Týnka ....
Uživatelský avatar
SaraH
VIP
Příspěvky: 339
Registrován: 14.05.2011 12:18
Bydliště: Střední Čechy, Vysočina

Re: Velké shromáždění 2013

Příspěvek od SaraH »

To Fabulous: Tak držím palce k úspěšnému veřejnému projevu (určitě bysme Ti dokázali poradit mnoho zajímavých jazykolamů na rozmluvení před přednáškou, pokud bys chtěl) ;) Mohl bys pak jen, pls, napsat, jak se akce zdařila?

Mě osobně je bližší spíš hlubší spolupráce mezi členy Rozpadu (zdravotnický kurz mě opravdu velmi oslovil). Počkejte, až se naučím příst, budu Vás honit s kolovratem, abyste si to taky vyzkoušeli :lol:.
Velké shromáždění je hodně ambiciózní název, navíc jsem trochu paranoidní, co se týká komerčních projektů, tak jsem zvědavá na následné info, jaké to bylo.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Velké shromáždění 2013

Příspěvek od Terminated Account »

Uhodili jste hřebíček na hlavičku. Rozpad nevysílá, žádného zástupce. Fab... jde na sraz čistě za sebe. Rozpad je diskusní fórum, nejedná se o žádnou organizaci či hnutí. Dost nám vadí, že někdo tyto skutečnosti neustále zaměňuje a spojuje dogmaticky Rozpad s určitými názory, či postoji. Je to nesmysl. Jediné co nás spojuje, je myšlenka, že svět jak ho známe, se může v okamžiku změnit!
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Velké shromáždění 2013

Příspěvek od urbanwarrior »

Tenhle styl komunikace a prezentace je voda na mlejn lidem, jako je jeden starší taťka, co tu časem taky prošel... Za mně ne jak účasti, tak zvolenému stylu. Na konference soudruhů a členů Národní fronty jsem nikdy nebyl...
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Velké shromáždění 2013

Příspěvek od Fjord »

Paranoia nedůvěry je možná už prorostlá velice hluboko, takže se není co divit že bude negace i na tento návrh. "Bushcraft.cz" to nejspíš myslí dobře a osobně to v budoucnu vidím podobně, že se lidi, pokud to tu krachne, budou nuceni spojovat aby opravdu přežili. Takže samo nápad to nevidím jako zlý, ale ještě nenastal čas na odhalování svršků :mrgreen:
Dnes je už tolik informací všude dostupných, že se dá naučit hodně z dostupných zdrojů. Je to pochopitelně nejrychleší se naučit pokud mi to někdo ukáže a předvede - ale teoretické přednášky o všeobecných věcech mi k užitku by nebyly.

Přeji Buschcraftu hodně síly do dalších akcí, ale raději at žije v realitě, nežli plánovat setkání zdánlivě nesourodých skupin. Nebude pak čelit zbytečným negacím. :angel
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Velké shromáždění 2013

Příspěvek od Karlos »

MacGyver píše:Rozpad je diskusní fórum, nejedná se o žádnou organizaci či hnutí. Dost nám vadí, že někdo tyto skutečnosti neustále zaměňuje a spojuje dogmaticky Rozpad s určitými názory, či postoji.
MRAK píše:Rozpad přece není žádná organizace, nebo spolek, takže nemůže vysílat někam nějaké své reprezentanty, páč žádné takové nemá. Takhle to vidím já.
Pánové výše vyjádřili přesně můj názor... Rozpad je jen platforma umožňující vzájemnou diskuzi, místo pro tématický pokec, studnice studijního materiálu (nebo už přeháním? :mrgreen: ). Prostě nic více a nic méně... ;)

Nicméně všem zůčastněným i organizátorů přeji aby jim akce dala to co očekávají (třeba mě v sobotu čeká práce).
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Velké shromáždění 2013

Příspěvek od sigmark »

ze si tihle kazatele vzajemne lasky a spoluprace nedaji pokoj...
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Velké shromáždění 2013

Příspěvek od urbanwarrior »

fjord: spojí se ti, co shtf přežijí. K tomu nepotřebují ani organizace, konference, ani funkce. Za sebe mám pocit, že tady převážilo ego a touha po zviditelnění. Na mně je na můj vkus vidět už teď až moc. Jezdil jsem na čundry už v době, kdy se to ještě moc nenosilo a přestal jsem, když se z toho stala móda. Se survivalem přesta nehodlám, takže nikam na veřejnost se svými názory nelezu a nikde neagituju.
Z uvedené akce bude jen mediální humbuk a z protagonistů v lepším případě výstřední podivíni a v horším blázni.
Odpovědět