Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od Zapadlo »

Hohepa - kolik u nás zbylo Keltů?
Kolik máme keltských rezervací? Kolik jim za to flákání v rezervacích platíme jenom proto, že jsou to kelti ?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od Bill Masen »

Hohepa píše: 11.04.2021 10:53 Ne, ne, ne
jediné FÉROVÉ porovnání je ve stejné časové rovině.
Tedy chování a myšlení
vyznavačů Krista dnes VS vyznavačů Mohameda dnes.
V tom případě je potřeba brát v úvahu poslední verzi Bible, tedy tu od Josepha Smitha. :chuckle
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od Paul »

@Zapadlo Kromě toho, že pointa je mimo, máš to i fakticky špatně. Slované přišli na nejspíše vysídlené Germánské území. Po Keltech tu ani nebyla 500 let (?) ani památka.
Uživatelský avatar
CZ01
Příspěvky: 142
Registrován: 19.03.2021 0:18
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od CZ01 »

Tak Keltové, germáni, Slované...není záležitost genetiky, ale etnicity, kultury, jazyka. Tady se všichni promíchali. Třeba můj předem v přímé mužské linii přes šesti tisíci lety žil dle mužského chromozomu v Dánsku.
Žijeme v době, kdy se rozhoduje o osudu našeho národa. Zda nám zůstane náš demokratický stát či budeme provincie totalitní bruselské říše.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6013
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od proforma »

To se pletes, je to zalezitost genetiky. Genom Cechu je u cca 36 % obyvatel slovanska haploskupina, 25 % keltska a germanska, po 8 % jihoslovanska, skandinavska a mediteranska, zbytek ruzna smeska (Turci, Persane, Zidi...). Ze potom napr. geneticti Keltove prevzali slovanskou kulturu (asimilovali se) je vec druha.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od Hohepa »

Bill Masen píše: 13.04.2021 20:24 V tom případě je potřeba brát v úvahu poslední verzi Bible, tedy tu od Josepha Smitha. :chuckle
dávám přednost verzi Život Briana
Brian.PNG
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 285
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Paul píše: 13.04.2021 15:24 Jenže proč nebyli exilové vlny z našeho území brutální. Jednalo se o mírumilovný přechod do téměř stejných prostředí v rámci kompatibilních kultur, lidé byli vysloveně nucení odejít, byli povětšinou schopní a nenesli s sebou žádné ideologie. Pokud by z ČSSR utíkali pologramotní lidé a na západě šířili komunismus to by asi moc nefungovalo, že?

USA je solidním příkladem, že multikulti nefunguje a to z obou pólů. vybití a zotročení původních kultur a otroctví na straně jedné, neschopnost černých dělat cokoliv kloudného v současné éře na straně druhé, vysoká kriminalita (drogy atd.), nevzdělanost, neochota žít normální život atd. USA se nyní utápí ve spoustě problémů, může za to i národnostně nesourodá společnost. Mexičani jsou asi vesměs docela pracovití a normální, jenže žádní raketový vědci to teda nejsou, pokud by tam místo mexičanů ve stejné míře proudili černí a arabášové, ta země se položí.

Bavíme se o trendu posledních let, migrace přišla v roce 2015, za těch šest let se v západních zemích hodně věcí výrazně zhoršilo - míra svobody (cenzura, perzekuce, nemožnost svobodné volby), bezpečnost, mizející kultura. V budoucnu se to bude dále nejspíše lámat, za 20-30 let může být řada míst k nepoznání, některá jsou už dneska. Z 6 let se země jako Německo ekonomicky a sociálně na kolena nedostane (i když to vysálo řadu rozpočtů), za 50 let možná ano. Tudíž argument proč tam všichni míří, když se nejspíše řítí do propasti je dost zcestnej.

Pokud bych musel někam emigrovat, multikulti západní země bych si opravdu nevybral, šel bych do nějaké svobodné země. S Polskem problém nemám (mimo jiné ta země nejspíše nastoupila na rostoucí trend) nebo možná něco ve Střední americe. Ty by ses třeba do Londýna přestěhoval? Nebo Birmingham? Hledat tam prosperitu mezi musulmany, Indy a Pákistánci? :)
Migraci z Čech jsem uvedl jako příklad, těch větších a +- stejně poklidných zná historie spoustu, mj. i z Evropy... Apokud jde o pologramoty až negramoty, v rámci ČSR jsme se dočkali vlny nevzdělanců z území dnešní Ukrajiny a žádný problém nenastal... Resp. nastal pro ně, když jsme je poslali nazpět Stalinovi a ten se o ně "postaral" po svém... Podobně dnes chcete vracet Asadovi jeho protivníky...

USA pochopitelně fungovalyi a fungují... Neřekl jsem, že je to bezproblémové, ale pořád je to o svobodě jednotlivců, nemusí omezovat svá práva jen na základě strachu... Lidé jsou tam vychováváni ke zdravému sebevědomí... Kdo tam žil, jistě ví, jak to tam funguje... Pohled z pupku Evropy filtrovaný senzacemi v Blesku nemusí úplně odpovídat realitě... Drogová kriminalita tam není o nic horším problémem, než tady u nás... A stejně jako jsou tam vyloučené lokality ghet černochů či Hispánců, tak tam jsou lokality pro tzv. white trash... Takže ani to není otázkou barvy pleti či kultury... Jak jsem již říkal, navzdory všem českým prorokům, USA na základech demokracie fungují již nějaké to století, což my můžeme leda závidět, v lepším případě se přiučit...

Pokud je Polsko taková idylka, proč je polovina populace rozeseta po západní Evropě a USA??? Proč se na jeho hranicích nehromadí zástupy těch, co by v tom ráji chtěli žít??? Napadá mě, že snad jen pečlivé střežení tajemství o tom ráji, to mohlo zapříčinit, protože jinak se drby o hezkém životě šíří docela rychle... ;) Ale každý má holt jiný vkus a neupírám ti, že ti může Polsko imponovat... Najdou se tu jistě i taqcí, co by brali tu KLDR... ;) S Británií mám problém v jiných věcech, než jsou Pakoši a Indové, tak jinak obyvatelé jejich bývalých kolonií, kteří jsou Brity vnímáni daleko pozitivněji, než my...
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od Paul »

Netuším o kterých ukrajincích je řeč. Jestli o UPA tak to byli naprostý prasata no a Vlasovci nehledě na okolnostech skončili na straně, která válku prohrála, někteří byli odříznuti rudou armádou a ti co utekli do americké zóny byli vydáni Američany. Jestli máš tedy na mysli Vlasovce, účelově lžeš, protože my jsme je nikomu nevydávali. Není důvod proč by se Syřané neměli vracet do své země, válka tam v podstatě skončila. Zvítězil sekulární stát nad animálníma džihádistama. Kromě toho vláda vyhlásila řadu amnestií.

V současných USA mají lidé strach mluvit otevřeně, jsou cenzurováni, napadáni na ulici, propouštěni z práce, je jim ničen majetek a to vše na základě svých názorů a postojů a nebo zcela náhodně. Co je na tom demokratického a k přiučení? Poměry nejsou otázkou barvy pleti a nebo kultury.. aha a proč teda existují země třetího světa kde nic nefunguje?

Odpovím stejně ujetou rétorikou jako ty. Proč se neodstěhuješ do Londýna, když to tam je takový multikulti ráj řízený Indem, plný krásných lidí, ekonomické prosperity, bezpečnosti a úžasných vyhlídek? Můžeš konvertovat i na islám, náboženství míru a dosáhnout tak nekonečného blaha. Nebo když trochu polevíme, proč se neodstěhuješ třeba do Chánova, když žít s odlišnými kulturami je podle tebe tak nádherné? Jedná se o lidi, kteří tu žijí minimálně desítky let, tak kde je problém. Odstěhuj se, pošli fotky, já ti budu fandit. Že se Polsko v posledních letech zásadně mění k lepšímu než jak to tam vypadalo před 20 lety to vidí snad každý kdo tam jezdí.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 285
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Měl jsem na mysli populaci z Volyně, etapu o něco starší... Stalinistický SSSR byl také sekulární stát, takže vydávání běženců před komunismem bylo podle tebe taky OK... No každý jsme jiný... :roll:

Žiješ v USA, nebo nám předkládáš své představy a fabulace z Aeronetu??? Já mám zkušenosti z USA úplně jiné...

Jak jsem říkal, s Británií mám jiný problém, než jejich multikulturalismus, proto tam nemám v plánu se stěhovat... Nicméně Britové si nestěžují a asi není moc těch, co by chtěli žít v ČR jakožto nějaké super zemi... No však k nám nechtějí ani ti muslimové z rozvojových zemí... :lol: Chánov je příkladem nezvládnuté integrace menšiny do společnosti, to jsou ty výzvy a hledání řešení, o kterém jsem mluvil už předtím... Že není řešením se zamknout, nebo vyloučit menšinu na okraj společnosti a nechat jí tam napospas osudu... A tento problém je i v USA, ale výrazně lépe vyřešený, i proto tam je značná část zástupců menšin zapojena do normální společnosti... Právě díky našemu selhání integrace Romů bychom neměli poučovat jiné a spíš bychom si měli brát příklady...

Co se Polska týče, žádný extra velký návrat migrantů zpět do vlasti nepozoruji... Ale pozoruji utahování šroubů ze směru od katolické církve, viz. zmiňovaný potratový zákon... Měl bys velkou radost, když by tvá partnerka musela donosit téměř mrtvý plod???
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od Matěj »

Sarkafarka.Loupeznik píše: 19.04.2021 12:08Nicméně Britové si nestěžují a asi není moc těch, co by chtěli žít v ČR jakožto nějaké super zemi...
Zřejmě znám jiné Brity (původní - bílé, opravdu nemyslím jen několikátou generaci přistěhovalců), protože si nejenže stěžují a nejeden mi říkal, že by se i vystěhoval jinam do Evropy (další věc je skutečná realizace,někteří ten krok ale udělali). On je rozdíl, co člověku řekne neznámý Brit a tím, co řekne, až si u něj člověk jakž takž získá důvěru.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od Paul »

@Sarkafarka.Loupeznik Kolik Volyňských Čechů, kteří byli usazováni v poválečném pohraničí bylo následně vydáno zpět do Sovětského svazu? V Sýrii komunismus není, je tam standardní vláda v rámci poměrů Středního východu.

Jasně, všechny informace o perzekuci v USA jsou zcela vymyšlené, všechna videa o řádění bolševické lůzy byla natočená v Hollywoodu atd.? Ok :)

Cikáni se integrovat nechtějí, je to plně na nich, říká se tomu osobní zodpovědnost. Pokud říkáš jak je multikulti úžasné, užívat si 100% dané kultury musí být také úžasné. Kdy se tedy budeš stěhovat do toho Chánova? Je zajímavý, že všichni podobní dobráci říkají jak má něco být, ale sami v tom žít nechtějí.

Asi bych se s tím smířil lépe, než kdyby mou partnerku nebo děti znásilnil nebo zabil multikulti negr, Pákistánec nebo musulman a já se ještě navíc ve zkorumpovaném systému dobráků jako ty domáhal alespoň nějaké spravedlnosti.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 285
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Přesné počty nemám, ale zatýkání a transport migrantů z území SSSR započalo již v květnu 45 a na Slovensku v poměrně masovém měřítku...
Vláda v Sýrii je standardní zase asi jen podle lidí jako jsi ty, tj. vláda která se neštítí použití ZHN proti vlastním obyvatelům...
Ptal jsem se, jak dobře znáš poměry v USA, když se o nich snažíš přesvědčit i ty, kteří tam žili...
Cikáni se integrovat především nepotřebují, protože to po nich Češi nevyžadují... Vyčlenění několika paneláků za městem není integrace... Dokud toto nepochopíš, nemůžeš smysluplně pokračovat ani v debatě na toto téma...
Vzhledem k vyřčenému je ale větší pravděpodobnost vady plodu díky jeho otci, než díky zásahu "musulmana, negra" a nebo kdovíkoho, koho tvůj primitivní rasismus ještě označí za zlo... Takže do Polska se fakt raději nestěhuj...
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 285
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Matěj píše: 19.04.2021 12:24
Sarkafarka.Loupeznik píše: 19.04.2021 12:08Nicméně Britové si nestěžují a asi není moc těch, co by chtěli žít v ČR jakožto nějaké super zemi...
Zřejmě znám jiné Brity (původní - bílé, opravdu nemyslím jen několikátou generaci přistěhovalců), protože si nejenže stěžují a nejeden mi říkal, že by se i vystěhoval jinam do Evropy (další věc je skutečná realizace,někteří ten krok ale udělali). On je rozdíl, co člověku řekne neznámý Brit a tím, co řekne, až si u něj člověk jakž takž získá důvěru.
Neznáš Brity jen ty... A ty co znám já si mnohem víc stěžují na Poláky, Ukrajince a nás, než na Pakoše a Indy, které berou jako součást svého zaniklého impéria... Stejně tak si stěžují jeden na druhého a moc se v tom neliší od Čechů, kteří podle zmíněného mají žít v ráji který jim Brit závidí... :)
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od Matěj »

Nějak ni unikla souvislost s tím, proč by měl Brit závidět Čechovi ráj, kde žije. Něco takového jsem někde psal?
Ohledně toho vzájemného stěžování si souhlasím a ještě doplním, že na sebe aktivně udávají státním orgánům místo toho, aby se třeba vzájemně domluvili nebo upozornili. Např. i sousedi, co spolu normálně vycházejí.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od Paul »

@Sarkafarka.Loupeznik Poměrně masově? Jasně. Takže operuješ s něčím o čem nic nevíš? Mělo se vrátit zhruba 34 000 Volyňských Čechů. Kolik jich bylo vydáno zpět Stalinovi našimi orgány? Já bych řekl, že to bylo něco okolo 0. Na konci války bylo do SSSR z Československa odvlečeno cca 500 lidí celkově a to Rudou armádou, resp. její kontrarozvědkou Smersh. S tím naše úřady nic moc společnýho asi ani neměli a volyňští Češi byli do republiky transportováni až v roce 1947.

Podobně to je s ostatními názory, které hlásáš. Jeden nesmysl za druhým.
Cep
Příspěvky: 1701
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od Cep »

Paul píše: 19.04.2021 21:45
Je jedno, co bys řekl a co si myslíš.
Zadej si to do Googlu a prostuduj.
Nezapomínej na odvlečené ze Slovenska a Podkarpatské Rusi, která k nám taky patřila.
Smerš je jedna věc - a že s tím neměly úřady nic společného, je spíš jejich ostuda - že odvlečení nezabránili.
A volynští Češi přišli už se Svobodovou armádou - tvořili ostatně její značnou část. 1947 byli z Volyně repatriováni ostatní.
A tady byli pod dohledem StB, protože měli zkušenosti s gulagy a sovětskou kolektivizací.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od Matěj »

Na konci války bylo do SSSR z Československa odvlečeno cca 500 lidí celkově a to Rudou armádou, resp. její kontrarozvědkou Smersh
Malá pozn.: Směrš spadala pod NKVD a to už podle významu zkratky odkazuje na ministerstvo vnitra, nepatřilo to pod Rudou armádu.
Mimochodem nechci snižovat oběti, ale většinou Sověti odtáhli své bývalé občany, případně rodinné příslušníky v přímé linii, kteří z nějakých důvodů z jejich pohledu, zradili Sovětský svaz. Bývalé Bělogvardějce apod., rozhodně nevyhledávali cíleně naše tehdejší občany, aby je poslali do gulagu. Nicméně neříkám, že se občas nestalo. Většina třeba těch zmíněných Rusínů byla v gulazích z důvodu překročení hranice z doby před napadením SSSR Německem, kdy si tito chtěli nějakým způsobem polepšit, bojovat proti okupantům, jenže skončili v gulagu jako špióni.
Pointa je vlastně to, že Rusové na své "zrádce" nezapomínají.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od Paul »

No vojenská kontrarozvědka Smersh nespadala ani pod NKVD, ale pod Státní výbor obrany (Gosudarstvennyĭ komitet oborony).

A k těm číslům jediný kdo operuje s velkými čísly je nějaký Vladimír Bystrov, který tvrdí, že bylo ze Slovenska odvlečeno 60 - 120 tisíc osob. Jedná se však o tvrzení bez jakýchkoliv zdrojů. Mimochodem 12 je typické středověké hausnumero (12 apoštolů). Když někdo nevěděl kolik, používal 12tku a její násobky.

Přitom u nás se udává číslo v řádů stovek. Řeč je o lidech, kteří byli odvlečeni z území Čech.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od Lyster »

Tak mi kázal korán, prohlásil bývalý imám viněný z terorismu. Dostal 14 let
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/sheha ... zpravy_rsr
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Příspěvek od Matěj »

Paul píše: 20.04.2021 11:23 No vojenská kontrarozvědka Smersh nespadala ani pod NKVD, ale pod Státní výbor obrany
OK, beru tento bod zpět, špatně jsem si to pamatoval.
Odpovědět