Radikální Islám - hrozba pro Evropu?

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 21:29

Re: Radikální Islám- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od Kocour »

Takovouhle infiltraci (přistěhovalectví) já nemyslím. Myslel jsem organizovanou infiltraci guerrillových bojovníků IS poté, co bude v Iráku rozdrcen. Ti do toho půjdou na tvrdo. ne jenom zapalovat pneumatiky dražších aut a vymlacovat výlohy.
Uživatelský avatar
PIPboy
Příspěvky: 169
Registrován: 14.09.2014 16:25
Pohlaví: muž

Re: Radikální Islám- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od PIPboy »

Relevantních důkazů o propojení ISIL, Saudské arábie, Alkajdy a USAje dost, jen ne v oficiálních médiích. Vypadá to, že dokud to zdejším muslimobijcům nepředloží pod nos v tv Nova, tak tomu prostě neuvěří :-/

Čekat, že se v oficiálních médiích dozvím pravdu o USA a to za situace, kdy drtivou většinu televizí a rádií po celém světě vlastní hrstka lidí jako např. Murdoch kteří pocházejí z USA a dodavatelem „ověřených“ zpráv pro ně jsou agentury typu Reuters, sídlící tamtéž, je naivita hodná tak osmiletého dítěte.

Jako by nestačilo, že nám muslimy v Evropě burcují wahabisté placení Saudskou arábií, ještě tu máme spoustu užitečných idiotů, kteří přilévají olej do ohně tvrzením o nevyhnutelnosti občanské války s evropskými muslimy :-(

Proboha zamyslete se laskavě nad tím.
Quest
Příspěvky: 31
Registrován: 13.09.2014 8:54
Pohlaví: muž

Re: Radikální Islám- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od Quest »

Základ pro každeho kdo se chce (alespoň trochu) fundovaně bavit o islámu ;)

http://www.mrctv.org/videos/bill-warner ... ech-titles
Aldurn
Příspěvky: 54
Registrován: 09.12.2012 17:55
Pohlaví: muž
Bydliště: near Brno

Re: Radikální Islám- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od Aldurn »

Mohu doporučit tato videa, ke kterým byly doplněny titulky:

http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavn ... -chalifatu
http://www.videacesky.cz/navody-dokumen ... -na-dzihad

Natočeno uvnitř IS.
Uživatelský avatar
PIPboy
Příspěvky: 169
Registrován: 14.09.2014 16:25
Pohlaví: muž

Re: Radikální Islám- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od PIPboy »

To jsou co za videa, pánové?
Obdoba kázání wahabistických imámů o tom, jak západní fanatičtí křesťani touží po krvi muslimských panen? :mrgreen:
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Radikální Islám- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od kregan »

Z vedlejšího vlákna:
the.marek píše:Je to zvěrstvo podporovat tohle zmrdstvo... Řídit se v případě kurdů a jiných odobných "kamarádů" motta: "Nepřítel mého nepřítele je můj přítel". Tomu říkám opravdu demence. V X zemích Evropy jsou Kurdové vedeny jako teroristická organizace a my jim sypeme munici a kvéry, prootže jsou méně terorističtí, než teroristé? WHTF?

Nicméně zde silně OT, omlouvám se.
Ono je to relativní. Kdekoli sme zabouchali na vrata kurdský základny, dostali sme jídlo a pití a v Erbilu se dá spát normálně na chodníku. V Praze a kdekoli jinde by asi bezpečně nešlo ani jedno ani druhý.
Přílohy
P1170777.jpg
P1170849.jpg
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 18:36

Re: Radikální Islám- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od cover72 »

Oni totiž Kurdové jsou unikát, ne jako ostatní tamní arabové a muslimové.
Pro Šaría-Muslima je první Umma (společenství Muslimů), pak kmen a rodina a až pak všichni ostatní. Na "národ" nehrají.

Kurdové jsou ale v prvé řadě národně/kulturně uvědomnělí -- jako třeba Češi za Rakousko-Uherska -- a Islám je až někde daleko na chvostě, pokud vůbec: nezapomínejte, že tak třetina Kurdů jsou tak trochu komunisti, což se s Islámem jaksi neslučuje :D
A podívejte se na fotky kurdských bojovníků. Nějaké rituální islamistické plnovousy se tam jaksi nevyskytují. Kurdové prostě nejsou islamisti, nýbrž nacionalisti (převážně v dobrém smyslu toho slova, i když Turci by nesouhlasili.)

Takže Kurdové jsou asi tak jediná skupina v regionu, kterou má smysl podporovat. Jediný problém je v tom, že kdyby ta podpora byla vzata vážně, naštve to Turecko, Írán i Irák k nepříčetnosti, protože Kurdové chtějí vlastní stát s vlastní ropou (jako onehdá Češi :) ) na úkor těch stávajících a to se samozřejmě střetává s tuhým odporem. A tedy musejí USA balancovat na hraně toho, aby podpořily Kurdy maximálně jak to jde, aby přitom zároveň nenahnaly Turecko do náruče Islámského Státu.

Na každý pád jsem ale našel hrozně zajímavou věc: už delší dobu říkám, že optimální hranice mezi toleranci Muslimů jako lidí a věřících a obranou proti islamistické totalitě a expanzi je "toleruj Muslimy a nech je vyznávat svou víru, ale netoleruj Šaríu, protože jde o totalitní systém, z principu zasahující do všech oblastí životů všech lidí v zemi."

A dnes jsem zjistil, že Evropský Soud pro Lidská Práva oficiálně prohlásil Šaríu za neslučitelnou s lidskými právy a demokracií :!: Turecká strana chtěla totiž zavést Šaríu a dualitu práva a likvidaci bezvěrců, Turci ji zakázali, Šaría-strana se odvolala k ESLP... A ten zákaz potvrdil a ve zdůvodnění jasně řekl, že se Šaría neslučuje ani s demokratickými principy, ani s lidskými právy:

Kód: Vybrat vše

http://hudoc.echr.coe.int/sites/eng/pages/search.aspx?i=001-60936#{%22itemid%22:[%22001-60936%22]}
Hodně husté jsou i důkazy turecké žaloby o tom, co zavaděči Šaríi ve skutečnosti chtějí.

Takže to tu máme černé na bílém: Šaría je hnuté směřující k potlačování lidských práv a svobod a "Sharia4Czechia", naše národní mutace těch miláčků, kteří v Británii pořádají demonstrace na podporu teroristů a provozují šaría-policie bičující prodejce alkoholu, by měla skončit stejně, jako Vandasovci :lol:
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 21:29

Re: Radikální Islám- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od Kocour »

Ono to, co bylo napsáno o Kurdech, platí pravděpodobně i o Turcích. Viděl jsem poslední dobou pár tureckých filmů (pravda, z městského prostředí) a lidi vypadali a chovali se docela civilizovaně. Dokonce často ani neměli černé vlasy (může být i tím, že se do Istanbulu za osmanské říše shlukovali lidé ze všech podrobených území, ať už nedobrovolně, nebo prostě za lepší příležitostí v hlavním městě).

Dokonce to vypadá, že Islám po nějakých pár set let zachraňovala administrativní schopnost Turků (ovšemže taky Peršanů), jinak by to bylo náboženství stepních tuláků na okraji společnosti. Rozhodně by etničtí Arabové nedobyli kus Evropy až k Vídni. Osmanský sultán (zároveň též chalífa) měl taky titul kaisar-i-rům, což znamená římský císař! Po dobytí Konstantinopole nechali Osmané pracovat pozdně byzantský aparát pro sebe tam, kde to bylo výhodné. Turci později dokázali zmodernizovat svoji armádu, aby byla bojeschopná i proti evropským zemím, byť za cenu, že tím osmanská říše ztratila svůj nadnárodní charakter.

Je možné, že islámské strany v Turecku jsou reakcí na nějaké dlouho neřešené společenské problémy, asi jako by u nás byla soft forma nácků (a nebo vlastně i komunisté, které stále volí dost frustrovaných lidí).

Smutné na tom je, že Kurdové a Turci se natolik nenávidí, přes to (nebo snad proto), že mají tolik společného. Protože tyhle dva národy by jako spojenci celý problém IS vyřešili levou zadní.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 18:36

Re: Radikální Islám- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od cover72 »

A hele: takový saúdský Luther:
http://echo24.cz/a/wq4yd/zeny-se-nemusi ... utal-bouri
Zajímalo by mne, jak dlouho přežije.

EDIT: a zajímavý post z diskuse na Echo24:
Count • a day ago píše:Zajímavá statistika -

Pokud muslimové nedosáhnou dvou procent celkové populace, prezentují se jako mírumi­lovná menšina, neposkytují důvod, aby ji většinová společnost pokládala za celonárodní hrozbu, a chová se k nim nadmíru vstřícně. V procen­tech do této kategorie prozatím patří USA (0,69 %). Austrálie (1,5 %), Kanada (1,9 %)., Čína (1,8 %), a z evropských států Itálie (1,5 %) a Norsko (1,8 %).

Ve státech s počtem muslimů mezi 2 až 5 procenty se výrazně projevuje snaha o získávání nových stoupenců, obrátit je na správ­nou víru. Úsilí se zaměřuje především ke kruhům nespokojenců s pocitem křivdy, autentické či smyšlené.
Úspěšně se tak daří v různých ghettech, u uličních gangů a zejména mezi vězni za mří­žemi kriminálů. To je případ Dánska (2 %), Velké Británie (2,7 %), Ně­mecka (3,7 %), Španělska (4 %).

Po dosažení pěti procent se pak muslimům zpravidla daří uplat­ňovat svůj vliv v míře neú­měrně přesahující dosaženou demografic­kou hranici. Například při požadavku přípravy stravy podle islám­ských předpisů (tzv. halal) se tím také dá zajistit zaměstnání pří­slušníkům své víry. Tlak na ma­loobchodní sít, aby se supermarkety podřídily, je doprovázen i výhrůžkami váhajícím. Rovněž se vyko­nává bojovný nátlak na státní orgány, aby souhlasily s uplatňováním zákonů šaría ve vyznače­ných komunitách. (Ovšem ultimátním záměrem islamistů je povinné zavedení šaríi na celém světě.) Jak frustrace, tak požadavky, dosažitelné či zcela nereálné, se pří­padně prosazují násilím. Například zapalováním automobilů a rabováním v Pa­říži. Percentuální případ Švédska (5 %), Holandska (5,5 %), Fran­cie (8 %). Nejen ve Francii již vznikly enklávy se stoprocentním slo­žením obyvatelstva výlučně muslimské víry (...).

Když docílí 20 procent – což dosud není případ ani jedné zá­padoevropské země – v takovém prostředí začínají řádit džihá­disté, jejich ozbrojené tlupy. Zapalování křesťanských chrámů, ži­dovských synagog, s občasným zabitím. Takový obraz skýtá dnešní Etiopie (32,8 %).

Ve státech s muslimským obyvatelstvem nad 50 procent (Malaj­sie – 60 %; Súdán – 70 %) se prosazuje totální aplikace šaríi s občasnou genocidou a zvláštním zdaněním pro přežívající zbytky nevěrců.

V současné době je na světě jeden a půl miliardy muslimů – což je trošku víc, než jedna pětina všeho lidstva. Zásluhou v průměru údajně dvojnásobné porodnosti se muslimům koncem 21. století podaří dosáhnout absolutní početní většinu na této planetě… (Ota Ulč, Pachtění za třpytem, nakl. Šulc-Švarc 2014)

To abyste věděli, co nás zanedlouho čeká...
A potvrzení:
http://www.billionbibles.org/sharia/sharia-europe.html

V Dánsku muslimové vyžadují, aby se oblasti s muslimskou většinou staly zvláštními "Šaría-zónami", ve kterých bude hlídkovat muslimská policie postavená podle vzoru saúdské muttawa a bude postihovat všechny, kteří se proviní proti Šaríe.

Takové muslimské policie již existují ve Španělsku, kde "Šaría-soudy" vyhrožují ženám, které řídí auta nebo pracují mimo svůj domov. Nedávno byla takovým Šaría-soudem jistá žena odsouzena k trestu smrti za cizoložství a zachránila se pouze útěkem na policejní stanici.

V Nizozemí, kde je nyní nejčastějším jménem ve velkých městech "Muhhamad", byly již rozsudky smrti uložené Šaría soudy vykonány.

http://www.billionbibles.org/sharia/uk-sharia-law.html

V Británii nyní působí přes 100 Šaría-soudů (původně založených jako "pouze občanské uspořádání sporů pouze pro Muslimy", pozn. cover) a v roce 2011 začali Muslimové vyžadovat, aby se pro města s velkým počtem Muslimů vč. Birminghamu, Bradfordu, Manchesteru, Sheffieldu ad. Šaría stala jediným právním systémem a nahradila britské právo.

Vylepují tam toto:
Obrázek

Vstupujete do
ZÓNY ŘÍZENÉ ŠQARÍOU
Zde jsou vynucovány islámské zákony
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4683
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Radikální Islám- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od Karlos »

A co na ty vykonane rozsudky Nizozemi? Povazovalo je za vrazdy?
molikoje
Příspěvky: 80
Registrován: 22.11.2014 0:14
Bydliště: u Jičína

Re: Radikální Islám- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od molikoje »

Těžko říct, jestli k těm vykonaným rozsudkům vůbec došlo. Jediný zdroj, který jsem našla a píše o nich, je v předchozím příspěvku zmíněný billionbibles.org. Vzhledem k tomu, že to je web nějakých poměrně militantních "křesťanů" šířících víru v Číně a Severní Koreji mi nepřijde moc důvěryhodný.

Mimochodem vyhlašování a prosazování "sharia zones" v UK není zrovna podporované ;) http://www.theguardian.com/uk-news/2013 ... cks-london
Uživatelský avatar
PIPboy
Příspěvky: 169
Registrován: 14.09.2014 16:25
Pohlaví: muž

Radikální Islám podporovaný USA- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od PIPboy »

wlasow74 píše:Parchanti mají určitě pečlivě nastudovaná videa svých dospělých soukmenovců.
Jinak, pár dní jsem koukal na LIVELEAKU na videa ze Sýrie, které natačejí rebelové z FSA a musím přiznat že kdyby to jsem vtrhlo tak poslední kulku bych si nechal pro sebe. :finger
Přibližně od rozbití Jugoslávie používají USA tyhle mobilní rádobyislámské polovojenské teroristické jednotky ke svým špinavým akcím po celém světě. Začalo to v Bosně a v Čečensku, v poslední době jsou v Sýrii, Lybii, Iráku, severní Africe.

Teď se je snaží za tichého přihlížení servilních evropských vlád přesunout tyto "islámské bojovníky" s profesionálním výcvikem od CIA k nám do evropy. Kdo si počká, ten se dočká.
michal
VIP
Příspěvky: 142
Registrován: 17.02.2013 18:18

Re: Radikální Islám- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od michal »

Armáda ČR dodala ,,pancéřové pěsti " Kurdům.


http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/ce ... ign=e15rss
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 14:20

Re: Radikální Islám- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od Annele »

Covere, tvůj příspěvek je poměrně výstižný, ale pár věcí bych ráda opravila: jsou různé muslimské etnické a náboženské skupiny, které mají různé priority. Kupříkladu arabsky mluvící svět nezná národ ve stejném smyslu jako my. Mají rodinu, kmeny, ummu, přesně jak jsi napsal. Ale Kurdové, Turci, Peršané mají silné národní cítění.
Kurdistán je v Iráku poměrně autonomní, tam by problém nebyl. Za nejrizikovější považuji Turecko, kterým se IS poměrně hodí: kupují od něj velmi levnou ropu a zároveň bojují s Kurdy. A dokud Kurdové bojují proti IS, nemohou bojovat proti Turecku, což se Turkům náramně hodí.
Šáría je především právo, které vzniklo ve starověku na Blízkém Východě a tak je potřeba ho vidět. V té době v tom regionu to bylo celkem normální - ono je de facto převzáno a lehce modifikováno právo ze Starého zákona. Tehdy měly některé věci své důvody, koneckonců i u nás ve středověku to fungovalo všelijak. V případě, že by u nás došlo j nějakému hardcore rozpadovému scénáři, by možná byly šáríe podobné metody zavedeny i tu: sekání ruky za krádež, zabití za zabití, tresty za nevěru (která by mohla být kvůli absenci adekvátní léčby život ohrožující).

Kocoure, mně se často stává, že mi lidé říkají, že mám obličej jako Turkyně: a to jsem modrooká blondýna (a bez knírku :D ). Takže asi jich tam světlých nejspíš bude dost. Turecká společnost je něco mezi Araby a Evropany. Islámské strany v Turecku získávají přízeň i proto, že spousta Turků nesouhlasí s laicismem: odluka náboženství a státu bývá praktikována tak, že jsou náboženské projevy zakazovány. Typické jsou zákazy šátků studentek a státních zaměstnankyní. To poměrně dost lidem vadí a proto volí náboženské strany. Bohužel není moc takových Turků, kteří by ten problém chtěli řešit liberalismem: stát se nebude míchat do toho, co si kdo obleče nebo jak se holí.

PIPboy, první byl Afghánistán: někdy do 60. let naprosto normální země s velmi rozumným a oblíbeným králem, než se o něj začaly přetahovat USA a SSSR. Potom začaly podpory těch různých spřátelených hnutí, až se jim podařilo celou zemi přivést tam, kde je dnes.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 21:29

Re: Radikální Islám- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od Kocour »

Tak on Afghanistán jako bitevní pole začal už v 19. století, tehdy ještě mezi Ruskem a Velkou Británií. Říká se tomu The Great Game a nejspíš pokračuje dosud s přestávkami, kdy hlavní aktéři mají jiné starosti. Nicméně jak Angličani, tak Američani se do věcí Afghanistánu začali vkládat, když měli pocit, že se o jeho připojení pokoušejí Rusové. Jinak to byla poměrně nezajímavá oblast v horách. Přinejmenším ve 20. století je ruská iniciativa zjevná, protože se tam podařilo nastolit socialistický/komunistický režim. Netuším, jaké byly jejich další záměry, kdyby režim nepadl (Indie, Persie, celý blízký východ?), ale většina problémů s islamismem se datuje od té doby (běžný Evropan 20. století se s pojmem "mudžahedíni" /správněji asi skloňováno "mudžáhidé"/ setkal poprvé jako s pojmenováním hnutí odporu v Afghanistánu).

To je tak normální, že velké události mají často banální příčiny. Mohl bych jmenovat i pár našich vnitropolitických otřesů, které mají za počátek třeba jenom ubreptnutí jednotlivce (ale to není podstatou vlákna o radikálním Islámu). Těžko dnes vinit Rusy z toho, co se vyvinulo (určitě si to tak nepředstavovali), ale jak Britové, tak Amíci reagovali až na vzniklou situaci.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Radikální Islám- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od kregan »

V 60tých letech 20. stol. zaplavili Afghánistán hippíci z USA, kteří tam cestovali za levnym hašišem. Zajmavý je, že zhruba do tý doby se datuje velký rozmach pohlavních nemocí v Afghánistánu :D
Nicméně to indikuje, že země tehdy byla bezpečná i pro takový rizikový skupiny jako mládež z USA.
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 14:20

Re: Radikální Islám- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od Annele »

Islámský stát plánuje největší genocidu v dějinách lidstva:
http://zpravy.idnes.cz/islamsky-stat-ir ... anicni_vez
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 21:29

Re: Radikální Islám- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od Kocour »

Annele: novináři se probudili, 400 let nic nesledovali a teď se diví. To snad bylo jasné, když vyhlásili chalífát (a pár prvními incidenty víceméně demonstrovali, že to myslí vážně), že budou chtít pohany a ateisty pobít jako pohany, šíity a umírněné sunnity pobít jako zrádce a ostatní podrobit, přičemž sunnity odvést k vojsku a lidi Knihy zdanit.

Kregan: taky je možné, že do Afghanistánu zavlekli komunismus hippíci :-). Alespoň v Evropě ten dojem někdy mám.
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 18:36

Re: Radikální Islám- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od cover72 »

Kregan: tak to bylo v té době všude.
Viz
Obrázek
Obrázek

Nástup islamismu se totiž datuje do 70./80. let.

A všude to vypadalo stejně: šlo to přes přitáhnutí mladých.

V Pákistánu byla velká negramotnost, takže si vláda pozvala saúdské učence, aby postavili školy. Saúdi přišli, postavili náboženské školy (madrasy) a začali v nich vymývat dětem mozky svou nejodpornější, teroristickou variantou Islámu, tzn. Wahhabismem/Salafismem. Šlo to snadno, protože do těch škol rodiče jaksi moc nesmí a děti jsou tam plně vydány na milost a nemilost učitelům, kteří je smí i fyzicky trestat a hojně toho využívají. Jediné, co se tam učí, je Korán -- ten se bifluje zpaměti pod hrozbou fyzických trestů za nesplnění kvóty -- a jediný správný výklad určuje saúdský učenec.
Proto také třeba v Nigérii vraždí křesťany i umírněné muslimy teroristé ze skupiny Boko Haram, jejíž název v překladu znamená doslova "není dovoleno žádné vzdělání kromě islámského vzdělání" -- myšleny Šaría-školy, Madrasy.

V Íránu za tím stála také Saúdská Arábie, ale nepřímo. je to extrémně poučné, protože se to opakuje.
Šáh těžil z ropy a velkolepě modernizoval izemi na západní standard. A podobně jako desetiletí po něm Assad situaci stabilizoval metodou cukru a biče: městské populaci dával prosperitu, modernizaci, liberalní prostředí "Západ náš vzor", lepší životní úroveň... A ty, kteří se snažili podvracet jeho moc, tzn. hlavně komunisty/socialisty a tradicionalistické hardline islamisty brutálně trestal svou tajnou policií.

To se ale Saúdům nelíbilo, protože íránští kacíři získávali v regionu moc velký vliv. Takže udělali "OPEC revoluci" a extrémně zvýšili těžbu své ropy. Tím srazili cenu ropy na globálním trhu... Tím pádem srazili výnosy íránské těžby (dnes udělali Saúdi totéž Rusům)... Tím pádem zcela zlikvidovali Íránské plány na splácení dluhů za modernizaci... Tím pádem v Íránu začaly koalbovat podniky a ekonomika šla dolů o desítky procent... Tím pádem vznikla obrovská nezaměstnanost hlavně u mladých bez praxe...

A tady nastoupila masmédia. Chomejní totiž využil magnetofonové pásky s nahrávkami o "řešení islámskou revolucí" a ty se virálně šířily mezi nezaměstnanou, bezprizorní a snadno radikalizovatelnou a manipulovatelnou mládeží <25 ("změníme svět k lepšímu!Jako dneska Facebook). A bum ho, revoluce. Ke které se přidala i velká část střední třídy, která chtěla západní liberalismus, konec tajné policie a v revoluční mládeži viděla "spojence proti společnému nepříteli" (viz opět Assad). A islamističtí frustráti -- kterým Islám dodal "ego-booster", protože mladý Islamista byl najednou "od Alláha" magicky postavený vysoko nad všechny ty hříšné a od narození podřadné žencké, co mu předtím nechtěly dát a teď se před ním musely plazit, aby dostaly lékařskou péči či potraviny, nad všechny nevěřící kuffáry, kteří měli na kvalitní alkohol, a nade všechnu tu dekadentní střední třídu, které záviděl její večírky a auta -- se dostali k moci a všem to pořádně osolili.

Afghanistán byla velmi svérázná společnost, takže jakkoli se tam trendy přenášely odvedle průběžně, opravdová hardline Islamizace přišla až s okupací Talibanu. Což byla prozměnu do velké míry proxy-operace Pákistánské tajné služby, která se rozhodla, že když se USA vykašlaly an poválečný Afghanistán, Pákistán se může vykašlat na USA, do Afghanistánu vyexpeduje své nejfanatičtější magory ze severních kmenů (a tím se jich zbaví), zároveň tím de facto ovládne sousední zemi, vypálí tím rybník Indii, která by určitě chtěla Afghanistán ovládnout sobě nakloněnými kmeny Severní Koalice a dělat Islamabádu problémy, a naopak odtamtud bude posílat teroristická komanda do Indie a přitom tvrdit, že oni nic, muhaha.

Když to pak pákistánští kamarádi z Talibanu a Al-Kajdy přepískli a Američani tam naletěli dát jim přes držku, Islamabád špatně vyhodnotil situaci, myslel si, že USA jen vybombardují Al-Kajdu, Taliban (který je tehdy absolutně nezajímal) nechají na pokoji, během roku se vše uklidní a Islamabád bude z Kábulu opět vysílat teroristy do Bombaje. Jenže USA nemínily zopakovat chybu z '89 a tentokrát chtěly Afghanistán stabilizovat a postarat se o to, aby tam ženy dostaly vzdělání, aby muži poznali kromě Koránu i zeměpis, dějepis, přírodní vědy a ekonomii, společnost se zkulturnila a stabilizovala a už odtamtud další útoky nehrozily. Pákistán tedy rozehrál dvojí hru: tajně podporoval Taliban v Afghanistánu, ale nechal si od USA platit královské částky za boj proti Talibanu v Pákistánu. Ten nakonec prohrál, ale nevědomky tím utužil spojenectví mezi doposud izolovanými/nespolupracujícími islamisty ze severu země, kteří tak získali mnohem větší vliv v celém Pákistánu. Pak spadla díky aféře s jedním glockařem spolupráce s USA a teď pro CIA v Pákistánu platí "Moscow rules", tzn. stav nepřátelství, přičemž venkovské oblasti jsou stále více islamisticky radikalizované.

Lybie ditto: oproti obecně rozšířené pověře z neinformovaných konspiračních webů USA proti Kaddáfímu nic neměly a CIA s ním velmi čile spolupracovala proti islamistům -- tak čile, že přistoupila na jeho podmínky a neměla žádné agenty mezi Kaddáfího režimu nenakloněnými Lybijci, takže pro ni další vývoj byl dokonalým překvapením. Saúdy placené arabské jaro ale potřebovalo další základnu, takže se záhy v lybijské poušti objevily zcela nové Toyoty s mladými bojovníky s v madrasách vymytými mozky. A USA měly problém, protože po dlouhém váhání v Egyptě kdo bude vítěz revoluce a s kým se mají kamarádit, aby byly zadobře s vítězem se nakonec přiklonily k povstalcům, přizpůsobily tomu svou rétoriku a nebylo cesty zpět. Chvíli tedy doufaly, že si s tím poradí Británie a Francie a Washington si nebude msuet špinit ruce; když se Evropa ukázala být vojensky naprosto neschopná a během pár dní náletů jí došla všechna munice, volky nevolky se do toho Washington, žijící pod drobnohledem médií, vložil. Pak se stáhl. A v Lybii dnes vesele bují Muslimské Bratrstvo jako embryo pan-islamistické organizace. Ale tam je to specificky spíše kmenová záležitost.

Mnohem zajímavější je Somálsko. Když tam padl hodně sadistický totalitní režim, jednotlivé kmeny bojovaly o moc a vznikla anarchie. Povstali tedy rozhodčí sporů, kteří se odvolávali na Šaríu, která byla tradičním právním základem. Jenže ona není úplně Šaría jako Šaría a zpočátku se v Somálsku používala dost umírněná varianta. Pak ale začal stále větší moc získavát extremistický šaría-radikál z jednoho bohatého přístavního města, který tak získával moc a vliv... A založil si mládežnickou organizaci z dětí s vymytými mozky, Al-Šabáb (hnutí islámských mladých). Ty použil jako svaté bojovníky, když zakázal místní oblíbené drogy (Khat) a pustil se do boje s nevěřícími warlordy a obchodníky.

Jelikož byl islamista proxy-buňkou Al-Kajdy, nevěřící warlordi se přejmenovali na "protiteroristickou organizaci" a získali podporu CIA. Jenže ta to dělala tak imbecilně, že veřejně rozhlašovala a rozdávala dolary za boje proti islamistům, čímž nabila A-Šabábu propagandistické kanony a celou záležitost umožnila postavit do světla "džihádu proti satanským kuffárům z USA a jejich modloslužebníkům". Al-Šabáb se vydal na vítězné tažení Somálskem jako takový předchůdce Islámského Státu, poroboval si kmeny, vybíral daně, bojovníci před ním zahazovali zbraně a útikali... Až začal útočit a ohrožovat i Keňu a Etiopii a ty sebraly své armády a vyrazily dát Al-Šabábu přes držku. A na severu, kde měli tradici britské samosprávy, založili státeček Somaliland na liberálně-islámské tradici, USA a SAE jim tentokráte již chytřeji najaly žoldáky, kteří útoky Al-Šabábu odrazili, a tak nějak se to tam mele dodnes.

Al-Šabáb přešel do defenzivy a ofenzivy najednou. Stáhl se do Mogadiša, ale aby někam do bezpečí ulil své peníze z výpalných, daní a pirátství, začal houfně skupovat celé čtvrti v sousední Keni: třeba dříve obchodní čtvrť Eastleigh Nairobi. Prodali všichni, protože kdo svůj dům neprodal, překvapivě zemřel. Někdy dost krutě. Nebo mu někoho unesli a tak.
Když už si koupili čtvrť, tak co s ní? V Nairobi vyrostly Madrasy. Do těch začaly chodit místní muslimské děti... A islamisté nabídli vzdělání zdarma i těm nemuslimským. Které pak zavřeli, násilně zkonvertovali k Islámu a vymyly jim mozky, a zároveň do oněch madras začali i vysloveně unášet stovky dětí.
Keňské madrasy se pak staly masovou výmývárnou mozků, kde z dětí dělali de facto Janičáře a exportovali je ve službách džihádu do dalších zemí: nejen zpět do Somálska, ale i do Etiopie, Iráku, Sýrie... A již zmíněné Lybie. Samozřejmě s hojnou saúdskou finanční a výzbrojní pomocí.

Otázka na závěr: co si myslíte, že se teď děje v Británii?
Ano, rostou tam madrasy, kde bijí děti, vymývají jim mozky a učí je, jak sekat ruce zlodějům, zotročovat a vraždit kuffáry (ale až přijde ten správný čas, teď ještě ne!) atp.:
http://novotnyjiri.blog.idnes.cz/c/1649 ... -ruce.html
A hádejte, z čích peněz a učebnic? Správně, Saúdských. Wahhabistických/Salafistických.

Bonus otázka: hádejte, z jaké teologické větve vyrostl Islámský Stát? Správně, z Wahhabismu/Salafismu.

Tfuj, to je zase megapost. Doufám, že to k něčemu bude.

P.S.: než začnete řešit Saúdy, musíte pochopit jednu věc. To není moderní stát. Je to stát feudální. Královská rodina se drží u moci krédem "možná nejsme dobří, ale jsme pořád milionkrát lepší než ti, kteří by přišli po nás, kdybyste nás svrhli" a příležitostěn s USA spolupracují v boji proti terorismu -- tzn. zejména tehdy, když oni teroristé ohrožují postaení saúdské královské rodiny nebo zahraniční investice :twisted: Proto na některé saúdské prince již zaútočili třeba bojovníci jemenské Al-Kajdy.

Kromě královské rodiny je tam ale ještě kvadrilion šejků a sultánů, kteří si dělají absolutně co chtějí, nabízí milionové odměny třeba za únosy Izraelců a vysmívají se světu s vědomím, že jim nikdo nci nezmůže, protože kdyby si Saúdi dovolili zasáhnout proti šlechtě, ta jako celek povstane proti nim a bude šlus, a to i s onou příležitostnou podporou Západu a boje proti terorismu.

Jinak řečeno, Království Saúdské Arábie je úplně stejný intrikářský bordel plný bojů o moc, zlých šlechticů, šedých eminencí, tajných koalic, zrady a bojů, jako středověká Francie či Itálie. S jediným rozdílem: ti šlechtici mají milionkrát více peněz a pro své hrátky k dispozici celý širý svět.

(Kdyžtak to admin může přesunout do samostatného vlákna jako "geneze islamismu" nebo tak -- na začátku jsem nevěděl, že napíšu takový sloh :D )
Uživatelský avatar
plenty wolfs
Příspěvky: 337
Registrován: 31.01.2012 12:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Carpathian mountains

Re: Radikální Islám- hrozba pro Evropu!

Příspěvek od plenty wolfs »

Trochu pritiahnuté za vlasy ale ....
al1.JPG
Odpovědět