Útok ve Francii

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Útok ve Francii

Příspěvek od Ježura »

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/onl ... 590604f2e/

Jsem velmi zvědav co se z toho vyklube...
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Útok ve Francii

Příspěvek od maci »

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Já neznám žádné jiné náboženství, které by produkovalo tolik atentátů.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Útok ve Francii

Příspěvek od JirkaK »

Já osobně nevidím růžově budoucnost EU. Za posledních 10 let se v Evropě s několika násobil podíl muslimů. Denně přijde do Evropy i 1 tisíc utečenců ze světa a jsou to hlavně muslimové.
Jak asi bude vypadat Evropa za 10, 20 nebo 50 let? Nechci na to ani pomyslet.

Hlavně přeji všem zraněním ve Francii, aby se uzdravili.
Horší je, že útočníci nebyli zadrženi. Jsou to vrazi, kteří nemají co ztratit, proto mám obavu, že ještě něco vyvedou. A muslimský svět je bude oslavovat jako mučedníky a na to si klidně vsadím!!!
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Útok ve Francii

Příspěvek od floky »

Páchatelia utiekli...ako maju vo zvyku, zrejme to bude mať ešte pokračovanie a bez boja sa nevzdaju...

Z videa, na ktorom je zachytená čast prestrelky (s policajtom?) funguju ako dobre vycvičená dvojica...Z tej "rany istoty" do ležiaceho, zrejme policajta....mrazí...

2 video v poradí... http://www.topky.sk/cl/11/1448769/VIDEO ... a-utiekli-
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Útok ve Francii

Příspěvek od the.marek »

Jako na zavolanou... Dobrá reakce na dnes tolik "promílanou" kontroverzi...

Mohu k tomu říci snad jen toto:
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Útok ve Francii

Příspěvek od JirkaK »

Reklama trefná a někde jsem četl, že jim za tuto reklamu hrozí pokuta.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Útok ve Francii

Příspěvek od the.marek »

Přesně tak. Tím byla právě myšlena ona "Dnes tolik promílaná kontroverze".
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Útok ve Francii

Příspěvek od MrPorter »

Když se člověk tak kouká na ty videa....chudáci frantíci jsou nasáčkovaní na střeše, relativně v bezpečí, pod nima na ulici řvou allah akbar a střílí policajty a jediný, co ti lidi můžou dělat, je mířit na ně mobilním telefonem a dát to na Youtube. Třeba se ta země ještě vzpamatuje.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Útok ve Francii

Příspěvek od Terminated Account »

Nikdo se nevzpamatuje. Zapomeňte na to, že by stan zbraní u občanů došlo k nějakému pozitivnímu dopadu. Opak bude pravdou. Stát nebude rozlišovat a pátrat po tom, zda je motiv občana k držení a nošení palné zbraně čistý jak lilie, nebo zda má nekalé úmysly. Jednoduše bude dále docházet k restrikci a omezování.

Je to to nejjednodušší gesto, které politici udělají a lidé jim budou tleskat. V duchu logiky sebereme jim všechno i tyčky od smetáků a budeme je chránit tak, že budeme vědět o každém kroku každého jednotlivce. Zodpovědnost jedince je každému úplně jedno.

Každý takový strašný čin zatím vyvolal jen více restrikce a nepohodlí domácímu obyvatelstvu. Tím se nedá nad zlem vyhrát. Systém má čím dál větší klacek, který je ale na šmejdy, kteří nehrají podle pravidel úplně k ničemu.

Dopadne to stejně jako s ochranou práv dítěte atd. Co mělo chránit lidi a vše bylo v dobrém úmyslu, přerostlo přes hlavu a zcela naopak dělá z nevinných oběti.
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Útok ve Francii

Příspěvek od Skalik »

floky píše:Páchatelia utiekli...ako maju vo zvyku, zrejme to bude mať ešte pokračovanie a bez boja sa nevzdaju...

Z videa, na ktorom je zachytená čast prestrelky (s policajtom?) funguju ako dobre vycvičená dvojica...Z tej "rany istoty" do ležiaceho, zrejme policajta....mrazí...

2 video v poradí... http://www.topky.sk/cl/11/1448769/VIDEO ... a-utiekli-
Ta rána do ležícího je hodně drsná záležitost a řekl bych, že za tím je výcvik. Tohle podle mého názoru nebyla partička amatérů.

Ovšem nejzábavnější na tom je, že díky shengenu už touhle dobou můžou bejt na naší hranici.
PeterM
Příspěvky: 14
Registrován: 29.05.2013 0:28

Re: Útok ve Francii

Příspěvek od PeterM »

Prezident Hollande v bezprostredni reakci vyzyva k jednote naroda (national unity). Koho mysli tim narodem? Chudaci Frantici.
Marty
Příspěvky: 53
Registrován: 26.01.2014 22:39
Pohlaví: muž
Bydliště: slezsko

Re: Útok ve Francii

Příspěvek od Marty »

Nejhorší na tom je že utočníci klidnĕ mužou být rodilí francouzi.
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Útok ve Francii

Příspěvek od colek »

Je to síla,už se těším,až budou vysvětlovat,že to byli jen blázni a s islámem to nemá nic společnýho. :head
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Útok ve Francii

Příspěvek od Maximus »

Opravdu smutné, když jediné čím člověk mohl mířit na takové parchanty, je mobilní telefon :evil:.
Když jsem kdysi potkal na ulici maskované bankovní lupiče, tak jsem měl velké dilema použít zbraň, ale vidět takovouto popravu postřeleného policajta na ulici, tak bych se asi moc dlouho nerozmýšlel - navíc být na ulici svědkem něčeho podobného, tak řešení takové situace je jen dvojí - mrtvý či vítěz, každá vteřina přemýšlení je v takovéto "šlamastyce" těžký hendikep .

Jenom by mne zajímalo, kdyby civilista se solidním střeleckým výcvikem v takovéto situaci si doma doběhl do trezoru pro svoji semi auto kosu (či něco podobného) a stihl z okna ještě rozstřílet auto i s teroristy odjíždějícío od podobného masakru, zda by byl za to bylo u nás uznáno ještě jako KN, či by to bylo "obecné ohrožení", papíry v "čistírně", případně i nepodmíněně šatlava za "trojnásobnou vraždu"?
Marconi
Příspěvky: 19
Registrován: 07.06.2014 13:46

Re: Útok ve Francii

Příspěvek od Marconi »

trojnásobná, rasově motivovaná :cry:
Uživatelský avatar
Jihlavak
Příspěvky: 99
Registrován: 29.11.2012 13:17
Pohlaví: muž

Re: Útok ve Francii

Příspěvek od Jihlavak »

Nějak nevím jestli to nepatří spíš do vlákna "Vtipy", ale tohle vyjádření svědka z budovy mě dostalo :shock:
„Tři policisté přijeli na kolech, ale odjeli, protože muži byli ozbrojeni. Pak útočníci nasedli do auta.“


Počkáme si co se z toho vyklube, ale potom co jsem se na ČT doslechl, že jsou to "kriminálníci" (ne teroristi) a teď dokonce tam nějakej zvláštní pán tvrdí, že to s islámem vůbec nesouvisí. Tak se bojím, aby se nakonec pozůstalí nemuseli těm věčně uraženejm ručníkářům omlouvat. Ostatně i John Kerry v projevu souhlasil s Fr. Imámem, že svoboda slova, rovnost a bratrství je pro Fr to nejdůležitější, z čehož se mi dělá celkem ouvej.... :puke
hawk
Příspěvky: 48
Registrován: 19.08.2013 13:05
Pohlaví: muž

Re: Útok ve Francii

Příspěvek od hawk »

Mě dostalo jak všichni odsuzují útok na svobodu slova, ale už neodsuzují, že se jedná o útok na základy na kterých stojí Evropa.
(Výjimku tvořil z mého pohledu jedině Zeman. Jiného jsem nezaznamenal.)

První dorazili policisté na kolech a odjeli, protože byli pachatelé ozbrojeni.... který inteligent na centrále poslal neozbrojené "pochůzkáře" řešit tři maníky s kalašnikovem a granátometem má na svědomí možná ty policisty. Jestli ti dva patřili (nebo jeden z nich patřil) k té neozbrojené hlídce.

čekal bych, že když je někde nahlášena přítomnost maskovaného člověka se samopalem (nebo semiautomatem to se nedá tak snadno poznat) tak má v tu chvíli startovat když už ne zásahovka, tak nejbližší policejní stanice v počtu tyto lidi minimálně třikrát převyšujícím.

Každopádně to vypadá jako čistě profesionální práce, kdy nejdříve šli po těch karikaturistech a pak při odjezdu si vybrali jackpot v podobě těch dvou policistů.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Útok ve Francii

Příspěvek od FMJ »

Jistý milník v historii, dle mého soukromého názoru. Útok nebyl sebevražedný, ale dle zvolání v prvního videu evidentně spjatý s náboženským extremismem (anebo to tak přinejmenším mělo vypadat). Dle mého názoru jednoznačně ideově zaměřen (cíl útoku byla budova plátku, který byl znám mimo jiné i tématicky orientovanými karikaturami, mrtví policisté zřejmě nebyly primární cíle). Útok nebyl proveden ani pomocí NVS, tedy ani jakoby nepřímo. Jednalo se čistě o přímo vedený, neskutečně agresivní akt. Jistý stupeň vycvičenosti lze z videa vypozorovat. To, že nejsou pachatelé útoku, dle někoho z mých předřečníků označováni v tisku za teroristy, je známka velmi vysoké citlivosti přístupu a šíření této informace. Podle mě se dá odhadnout, že tento útok velmi pravděpodobně povede k několika velmi významným změnám. Doufejme, že rozumným a účinným.
Uživatelský avatar
DeeKey
Příspěvky: 45
Registrován: 20.03.2012 14:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Slivovica land

Re: Útok ve Francii

Příspěvek od DeeKey »

Tady je nějaké povídání o zbraňových zákonech ve Francii, kdyby to někoho zajímalo. Celkem smutné čtení
http://gunlex.cz/domu/48-zbrane-a-legis ... ot-strelcu
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Útok ve Francii

Příspěvek od Maximus »

Jenom doufám, že to nebude formou pogromu na slušné a ve své podstatě naturalizované prodavače kebabu, koberců a vodních dýmek.
Odpovědět