Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od golem »

Hnutí ANO a ČSSD se před volbami přetahovaly, kdo z nich „ochrání“ držitele zbraní lépe. Vznik branných spolků, které mají umožnit svým členům obejít evropskou směrnici o zákazu držení některých zbraní, byl jedním z předvolebních lákadel. A do svého programu si tyto spolky dala i nová vláda Andreje Babiše.
Celý článek zde: https://zpravy.idnes.cz/bohuslav-chalup ... domaci_dtt

EDIT: Doufám, že zbytek článku je kvalitnější než toto: „My máme v České republice asi 30 tisíc držitelů zbraní, mezi nimi je asi 12 tisíc držitelů dlouhých zbraní,
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak toto nás v EU asi čeká: https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/kri ... 75891.html

Při silniční kontrole na německé dálnici B11 zastavila v sobotu policejní hlídka u bavorského Lindbergu vůz třiadvacetiletého českého studenta. V něm objevila nejen zakázaný teleskopický obušek, ale i plynovou pistoli. Muže nyní čeká obvinění z porušení zbrojního zákona, informoval dnes na svém webu list Wochenblatt.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od TomSmith »

Fšechny noviny maji titulek: Zadrželi čecha převažejícího ZBRANĚ
Jako by vezl minomet :? A on měl pouze plynovku a teleskop.
Uživatelský avatar
MPSMacek
Příspěvky: 109
Registrován: 03.09.2014 20:21
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočech

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od MPSMacek »

A sakra, s teleskopem jsem už párkrát přejel Evropu... budu muset nahradit metrovým trhákem na povolování kol... to snad za zbraň považovat nebudou :)
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Bak-ly »

Pro zachování podstaty je ideální teleskopická gola :D
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Nicotinick »

U některých Němců, kterým úplně nejeblo z willkommenkultur, je celkem oblíbeným doplňkem golfová hůl, 5 -6 železo s dětským fittingem, v kufru nebo lépe před zadní sedačkou. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od štaflík »

Já projezdil Ojropu s krabičkou 7,68x54R Ekstra. Jsem ji zapomněl v autě :oops:
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od DeadMan »

Taky jsem jednou s hrůzou v Rakousku zjistil, že jsem v brašně zapomněl naládovaný zásobník do géčka :oops:

Jinak už to tu bylo, ale tohle je řešení https://www.cold-steel.cz/pansky-kratky ... ou-hlavici
You cannot kill me as I am already dead!
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Matěj »

Ten deštník se mi líbí... Do auta bych ho asi snesl, i v tom Rakousku, kam jezdívám pracovně, by byl asi nenápadný...
To mi připomnělo, jak jsem byl kdysi pracovně 3 měsíce v kusev Británii. Bydlel jsem na předměstí Londýna, kde byla slyšet hlavně Arabština nebo Polština a první věc, co jsem si tam koupil, tak v prvním sportu v nákupáku, golfovou hůl, nebylo to moc drahé, snad byla i ve slevě, v UK je asi golf fakt hodně populární. Kvalitu neposoudím, možná bych to o někoho ohnul, ale líp se mi s ní pod postelí usínalo. Člověk, když na to tak vzpomíná, tak si říká, že byl snad paranoidní. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Zarozak »

Když už nás chtějí tedy odzbrojit a tím finančně oškubat+poovčit a když už teda myšlenka na státní kwér do každé rodiny je pasé,tak by se mohli alespoň pochlapit a vybavit ze státního každého člena rodiny nějakou slušnou balistikou a přilbou,otce jakožto živitele a ochránce naládovaným nosičem plátů,ne?Domácí firmy by dostaly vydělat a životů by to ochránilo,neřku-li zachránilo určitě,v případě nějakého průseru víc,než házení květin
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od bivoj »

Zarozak píše:...vybavit ze státního každého člena rodiny nějakou slušnou balistikou a přilbou...
He he he... To nevíš že v dalším kole EU směrnice je jeden z připravovaných textů také o zákazu vlastnění balistických ochranných prostředků vyšších nebo rovných třídě III (Nebo II dle AK II) civilním obyvatelstvem?
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Bak-ly »

To do budoucna snad půjde obejít tím, že výrobci přestanou dělat balistiky, které by oficiálně splňovaly normy :) Pak to nebude kategorizovatelné do třídy = legální
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Yeah »

Bak-ly píše:To do budoucna snad půjde obejít tím, že výrobci přestanou dělat balistiky, které by oficiálně splňovaly normy :) Pak to nebude kategorizovatelné do třídy = legální
hmm, to ma stejnou logiku jako když řekneme, že jakmile se zakáže nabývat palných a střelných zbraní, tak podomácku vyrobená jednoranka na soustruhu, nebo luk pro děcko bude OK, protže to není oficielně kategorizovaný. Navíc výrobci nebudou dělat balistiku bez třídy, protože státní ji nekoupí, a nikdo jinej krom pár "zvláštních lidí" si to domu nepořizuje (omlouvám se, patřím také do kategorie která má na ramínku vedle mikiny balistiku) a těch lidí je skutečně naprosté minimum a myslim si, že většina si stejně koupí něco z druhý ruky, pže nový je dost drahý a měkká balistika je skutečně dnes sotva na ty pistolky.

Je to blbost, o zákazu balistik v další směrnici nevim, nicméně mě nepřekvapuje a očekával jsem jej, vzhledem k tomu, že jsou zakázany ve vícero super vypsělejch zemích, např. Austrálii.

Je na tom zajímavé snad jen to, že balistika je skutečně pouze ochranný nástroj a nic jiného a stejně je to zakázané, prostě masakr.

Jinak teda udělat si balistiku po domácku i proti puškám neni nic náročnýho ani drahýho, když se člověk smíří s ne zrovna cool vzhledem a vyšší hmotností/tlouštkou, ale je to spíš takové nouzové řešní.

A nakonec přátelé, vidíte kam to spěje... ve vlákně "seberou nám zbraně" už se řeší čistě ochranné věci, takže za dalších 10 stránek tu tímto tempem, dokud budeme rektálně alpinovat EU, budeme řešit pepřáky a vidličky...
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od JenDAG »

Od IV8888:
Obama assault weapons IV8888.jpg
Obama assault weapons IV8888.jpg (29.36 KiB) Zobrazeno 8209 x
IV8888: "Ctete velmi pomalu a premyslejte o tom. Pak si to prectete jeste jednou, aby jste to vstrebali."
Obama: Posilame utocne zbrane rebelum v Syrii, aby konfrontovali rezim, ketry je nereprezentuje.
Neni zadny duvod, proc by Americane meli vlastnit utocne zbrane."
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Bak-ly »

Yeah píše: hmm, to ma stejnou logiku jako když řekneme, že jakmile se zakáže nabývat palných a střelných zbraní, tak podomácku vyrobená jednoranka na soustruhu, nebo luk pro děcko bude OK, protže to není oficielně kategorizovaný. Navíc výrobci nebudou dělat balistiku bez třídy, protože státní ji nekoupí, a nikdo jinej krom pár "zvláštních lidí" si to domu nepořizuje (omlouvám se, patřím také do kategorie která má na ramínku vedle mikiny balistiku) a těch lidí je skutečně naprosté minimum a myslim si, že většina si stejně koupí něco z druhý ruky, pže nový je dost drahý a měkká balistika je skutečně dnes sotva na ty pistolky.
To je podle mého špatné srovnání. Lepší by bylo srovnání zákazu předělaných automatů a reakce v podobě "výroby" nepředělaných nových samonabíječek :) Balistiky zatím zákonem nijak definovány nejsou a pokud by necertifikovaná vesta měla být zakázána, protože prostě tu 7,62x51 vydrží, pak bys musel zakázat i člověka, co si přilepí kus pořádného plechu stříbrnou páskou k triku :) Takže pokud by se ty balistiky měly opravdu zakázat, bude muset předcházet celkem komplexní právní úprava, nebo to jinak nebude pořádně fungovat a bude se to takto obcházet.
Pokud by se to zakázalo, poptávka určitě vzroste :) A firmě stačí, aby prostě jen necertifikovala, ale nabídla důkaz, že balistika fakt vydrží a je ekvivalentem k třídě XY.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od devlop »

Mne by tedy zajímalo, jaké odůvodnění soudruzi z bruselu, na zákaz balistické ochrany vymysleli. Napadá mne jediné - důvodem zákazu bude obava z toho, že si balistickou ochranu opatří teroristé a průměrný francouzský nebo německý policista nebude schopen ani po 15ranách ze své pistole útočníka zastavit (z toho jedna střela zasáhne útočníka do nohy a 14 střel zasáhne domy, okna a nezůčastněné osoby v okolí :lol:) Zákaz balistiky je možná zbytečný v GB, tam bobíci ani zbraně nenosí, protože vše dokáží vyřešit domluvou (tzn. stačí si zakrýt uši a jste před policií ohráněn). Ještě je otázka, jak to mají v těch svých sračkoidních mozkovnách vymyšleno - zda jako zákaz vlastnění balistické ochrany nebo až zákaz si takovou vestičku na sebe obléci. Obojí je samozřejmě chujovina, protože když z vesty strhnu výrobní štítek, tak jak mi někdo dokáže, že je to balistika? Nebo když z balistických plátu sešrábu označení, kdo mi dokáže že je to balistický plát. Na ulici to pozná policajt svým mozkovým myšlením? Nebo budou lidi odvážet na služebnu, sepisovat protokol o možném spáchání přestupku (ne-li trestného činu z nedovoleného balistikování? :lol: ) a posílat vestičky na zkušebnu? Ví někdo, jak to mají odůvodněné a ošéfované v té úchylné Austrálii?
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od TomSmith »

Odůvodnění je jednoduché a už se používá i u nás (puškohledy).
Jednoduše se to zařadí pod vojenský materiál a pokud nejsi vojsko tak jsi v base ;) :?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od devlop »

asi trochu OT, ale mám dotaz k těm puškohledům: to se týkalo "pouze" zákazu dovozu puškohledů s většením větší než 9X, je to tak? Ne zákazu jeho vlastnění nebo upevnění na zbraň. Však i dnes si můžu kdekoliv koupit třeba Meopta Meostar R2 2,5-15x56.
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Pahrb »

"Pouze" to zpusobilo to, ze pulka minulyho roku nebyly k dostani optiky mimo srackoidni Meopty. A kdyz si tu optiku koupis v Rakousku a ve vlaku te s ni na hranici chytnou, tak mas pruser.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Serža »

dám to sem, krásný příklad legálního použití zbraně
kdyby madam čekala na policii, bůh ví, jak by to dopadlo...
https://www.thesun.co.uk/news/6279614/g ... op-brazil/
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět