Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 615
Registrován: 07.05.2017 11:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Zarozak »

Podle mě něco takového je prostě sprostá krádež...
Samozřejmě,že oni ví,že by to dopadlo všelijak a dobrovolně by se nechal okrást jen málokdo a proto na to musí jít od lesa,kulantně a nenápadně,ale pomalu,vytrvale a jistě. Každému politikovi,který má hodně peněz za hovno výkon a potřebuje na korytaření především nikým nerušený klid je proti srsti ozbrojený občan,to je logické.....kdoví co by se mohlo všechno stát,že ano :roll:
Sladký řečičky o švejkování a za zájmy lidu jsou a vždy byly jen předvolební fligna nic víc....
Uživatelský avatar
Nicotinick
VIP
Příspěvky: 2249
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Nicotinick »

Dovolím si sem okopírovat celý text k nadstavbovému zákonu, zdroj LL :

POZOR vážení,

v souvislosti se včerejších schválením vládou návrhu "o nakládání se zbraněmi v některých případech ovlivňujících vnitřní pořádek nebo bezpečnost České republiky, který média prezentují jako "zákaz domobran", jsme se rozhodli ztišit zde trochu vášně a potřebně k tomu leccos vysvětlit. Takže...

Jde o návrh zákona o nakládání se zbraněmi v některých případech ovlivňujících vnitřní pořádek a bezpečnost (sněmovní tisk č. 669), zkráceně „nadstavbový zákon“, čímž je myšleno, že jde o „nadstavbu“ vůči zákonu o zbraních. Pokud vše půjde standardně, mohl by nadstavbový zákon začít platit k polovině roku 2020.

Tento nadstavbový zákon připravilo během posledních 2 let Ministerstvo vnitra a diskutovaly o něm čile i pracovní skupiny, které Ministerstvo vnitra svolalo k přípravě nové zbraňové legislativy. A to včetně naší LIGY LIBE, která zde vše intenzivně připomínkovala, s úředníky MV, kteří byli velmi otevřeni rozličným názorům a rozhodně nemají snahu nějak poškodit (či dokonce zotročit) české majitele legálních soukromých zbraní, o tomto často a nemálo diskutovala. A tak se podařilo společně najít nejen četné kompromisy, ale v mnohém dokonce nám tvůrci onoho zákona dali zapravdu a zapracovali některé naše námitky - a dokonce při úpravách textu vzali v úvahu některé naše nemalé obavy, neb každý zákon se dá následně nějak nešťastně uchopit či dokonce zneužít...
Na téma nadstavbového zákona bylo možné narazit za posledního čtvrt roku v médiích pod novinářskou zkratkou „Vnitro (Hamáček, poslanci vláda) chce zakázat domobrany“. Ve skutečnosti ale nadstavbový zákon především upravuje pro nás mnoho dalších důležitých věcí.

A s těmi domobranami je to navíc trochu jinak, nadstavbový zákon je totiž NEZAKAZUJE (což novináři s gustem tvrdí a šíří tak nelibost občanů a paniku, což oni ale rádi :-) ). To, co tato legislativa zakazuje (a stanovuje na to pokutu) je „vytváření ozbrojených paramilitárních skupin, které chtějí za použití zbraní prosazovat nějakou ideologii“. Skoro by se zdálo, že něco takového není možné ani dnes, ale kupodivu pokud by se nejednalo o nějakou „zlou“ ideologii (např. hlásání rasové nesnášenlivosti), tak současný právní řád by si s vyzbrojováním bojůvek a dobrovolnických praporů nedokázal příliš poradit.

Ten zákaz tudíž rozhodně nedopadá ani na sportovní kluby nebo myslivecké spolky (neb ti neprosazují žádnou ideologii za použití zbraní), ani na dobrovolný výcvik ve střelbě (a výcvik není prosazování ideologie), ani na branné spolky nebo bezpečnostní agentury, ale samozřejmě se tím ani nijak nemění právo na sebeobranu (to také není žádná ideologie).

Naproti tomu nadstavbový zákon upravuje zásadní věc (což je pro nás hlavní ale média to nijak většinou nezmiňují) – tzv. systém střelecké přípravy, což bude dobrovolný státem garantovaný systém akreditovaných kurzů pro výcvik ve střelbě, používání zbraní atd. Jednu část systému střelecké přípravy, která se bude týkat vnitřní bezpečnosti (např. tedy nutné obrany, rizik týkajících se měkkých cílů atd.) bude garantovat Ministerstvo vnitra, a druhou část, která se bude opírat o použití zbraní v oblasti zajišťování obrany ČR, bude pak organizovat Ministerstvo obrany. Pod tím systémem střelecké přípravy si nelze představovat nějaký nový Svazarm nebo snad dokonce něco jako "šedý mor", bude to spíš akreditace kurzů, které budou poskytovat tak jako dnes různé školící firmy, spolky a střelecké kluby. Z účasti na systému střelecké přípravy ale kromě zlepšení vlastních dovedností poplynou i některé velmi konkrétní výhody, konkrétně možnost získání tzv. aprobace, což bude fakticky nákupní povolení na zbraň bez ohledu na velikost zásobníků, sklopky atd. (!!!) A (třeba) možnost nosit, coby branně-bezpečnostní záloha státu i zatím zapovězené náboje ve zbrani.
Celý systém střelecké přípravy bude vytvářet tzv. stanovenou zálohu státu pro reakce na krizové stavy či ohrožení státu. Jinými slovy, pokud by pak stát někoho třeba na základě branného zákona v době krize odvedl výkonu vojenské služby, bude už vědět, že ta osoba má za sebou tyto kurzy v nakládání se zbraněmi a je tedy nějakým způsobem využitelná lépe než „člověk z ulice“. Nadstavbový zákon dokonce počítá do budoucna i s možností převádění zbraní, střeliva a podobného materiálu přímo od státu účastníkům systému střelecké přípravy.
V ještě čerstvé paměti máme, že ze zákona o zbraních bylo v roce 2016 vypuštěno ustanovení umožňující vládě nařídit legálním držitelům odevzdání zbraní státu v případě některých krizových stavů. Problém je, že ale podobné, byť o něco mírnější ustanovení (§ 7) zůstalo doposud v krizovém zákoně. Nadstavbový zákona toto ustanovení krizového zákona RUŠÍ a sám stanovuje některé možnosti speciálních opatření v době krizových stavů, a zároveň přináší dvě podstatné novinky. Jednak umožňuje pro dobu krizového stavu mimořádně podmínky nakládání se zbraněmi i uvolnit (např. dokonce povolit viditelné nošení), a jednak (a to hlavně) výslovně stanovuje, že žádné mimořádné opatření NESMÍ BÝT V ROZPORU SE ZÁJMEM LEGÁLNÍCH DRŽITELŮ NA OCHRANU ŽIVOTA ZDRAVÍ NEBO MAJETKU. Jinými slovy, teprve teď se tímto díkybohu opravdu ruší možnost, aby stát v době nějaké krize zbraně prostě zabavil.
Nadstavbový zákon dále obsahuje i několik dalších změn. Např. zakotvuje pravidla pro používání zbraní příslušníky bezpečnostních sborů a strážníky obecních policií v době mimo službu. Anebo zavazuje vládu k tomu přijmout speciální opatření k zajištění bezpečnosti dat o zbraních pro dobu případné krize, a to takových, aby se v nejkrajnějším případě zabránilo i tomu, aby se taková data nemohla dostat do rukou nepřátelské moci.

Což v praxi například po napadení našeho státu (či v jiné podobné situaci) znamená vymazání CRZ a zabránění tak jednak perzekuci majitelů soukromých zbraní nějakou cizí mocí, jejich systémovému a plošnému zabavování - a případně usnadnění vzniku efektivního odboje proti nepříteli a okupantům naší vlasti... (pozn.: vzpomeňme z historie, jak se po obsazení naší země nacistických Německem tehdejší odboj potýkal s bolestným nedostatkem zbraní...).
Návrh nadstavbového zákona tedy přináší řadu dalších změn, které snad nebudou v budoucnu příliš potřeba, ale pokud by potřeba byly, tak by nám jako České republice mohly velmi chybět, pokud bychom je neměli.

Takže, už všem trochu jasnější? (neb jak se říká, chytrému napověz...)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Radek07
Příspěvky: 921
Registrován: 30.07.2011 10:30

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Radek07 »

:yes
Uživatelský avatar
malajizva
Sponzor serveru
Příspěvky: 824
Registrován: 14.10.2014 19:46

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od malajizva »

Díky, držme si palce... :yes
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Yeah
Příspěvky: 93
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Yeah »

Toto co je tu napsané, má dvě strany. Ta první, je za palec nahoru, vypadá smysluplně a tak, že pokud se jí fakticky bude stát řídit v duchu toho textu tak jak je to napsané, je to krok vpřed rozhodně. Ta druhá, je taková, že si na tom co je zde napsáno bude moci stát, bude-li vůle, vytřít se střelci prdel takovým zppsobem jako snad doposud nikdy v novodobé historii.
mukl
Příspěvky: 806
Registrován: 05.10.2016 18:19
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od mukl »

...to nevím, ale jedna věc mě v tom textu přece jen pobavila. Předně ale musím říci, že nejsem škarohlíd, který by znevažoval, zlehčoval či považoval za zbytečnou, tvrdou práci spolků bojujících za práva držitelů zbraní. Také jsem podepsal všechny možné petice na podporu práv držitelů zbraní, které kdy byly organizovány a s kolegou jsme psali v této věci i dopis naší europoslankyni. Atp... Nejsem ani ten, který své zásobníky dobrovolně vždy o kousek zkrátí, jen co zaslechne nějaký hysterický mediální výkřik o "zbraňové směrnici" a už v duchu přemítá, jak mu to vlastě půjde na dětské laserové střelnici, až nám všechny ty zbraně seberou. To sice ne, ale zase se považuji za realistu...
Proto, jak už jsem v úvodu zmínil mne zaujalo toto: "Což v praxi například po napadení našeho státu (či v jiné podobné situaci) znamená vymazání CRZ a zabránění tak jednak perzekuci majitelů soukromých zbraní nějakou cizí mocí, jejich systémovému a plošnému zabavování - a případně usnadnění vzniku efektivního odboje proti nepříteli a okupantům naší vlasti..." (konec citátu) Tak nevím, no :roll:
Věří někdo tomu, že náš centrální registr zbraní je takový "datový trezor", že žádná mocnost, žádná nadnárodní agentura, IT společnost, tajná služba a já nevím kdo ještě, k tomu nemá, nikdy neměla a nebude mít přístup? A co ruští hackeři, kteří řídí i volby v USA? :mrgreen: Putin si při ranním kafíčku listuje v našem CRZ a sleduje, jak dobře se prodávají "Saigy". Tak tohle si dokážu představit daleko lépe, než to, že to někdo "celé smaže" aby ochránil lidi před perzekucí...
I kdyby případný okupant tato data ještě neměl k dispozici, vždy už se v takových situacích na straně vládního aparátu ohrožené země formuje křídlo, které je připraveno na eventualitu okupace a je ochotno spolupracovat, zavděčit se a přežít v "nových podmínkách". Bohužel, u nás zdá se, toto nadání není nikterak vzácné....zbytek si domyslete.
V tomto světle, a to se na mě nezlobte, je toto (mnou citovaný útržek) taková romantická povídačka pro dorostence :angel
Uživatelský avatar
Nicotinick
VIP
Příspěvky: 2249
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Nicotinick »

To je těžko říct. Nejsem "Ajťák" a nedokážu posoudit, jak brutálně jsou zabezpečená úložiště a data ve všech základních registrech, ne jen CRZ.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
mukl
Příspěvky: 806
Registrován: 05.10.2016 18:19
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od mukl »

To znáte..
Je to z oficialních stránek naši Policie. O historii CRZ. Je to o tom, že to umožňuje sledovat toky zbraní a financovali to Švýcaři. Aby se to zbraňové dění u nás prostě z "dálky dalo sledovat..."

Práce na projektu „Centrální registr zbraní „CRZ“ (Central Firearms Register) byly zahájeny v průběhu roku 2011. Jeho zadáním bylo vytvoření jednotné evidence civilních zbraní vyskytujících se na území České republiky a zajištění podmínek pro efektivní monitoring jejich přeprav. Hlavní cíl projektu byl formulován jako „zvýšení úrovně profesionality Policie v boji s nelegálním obchodem se zbraněmi a usnadnění plnění úkolů vyplývajících pro Českou republiku ze Směrnice Rady 91/477/EHS“.

Projekt CRZ byl v souladu s Rámcovou dohodou mezi vládou České republiky a Švýcarskou federální radou zahrnut do „Programu švýcarsko – české spolupráce na snížení hospodářských a sociálních rozdílů v rámci rozšířené Evropské unie“, a je v rámci tohoto programu švýcarskou stranou spolufinancován. Policie České republiky na něj získala dotaci od švýcarského fondu pro rozvoj a spolupráci ve výši 85 % předpokládané ceny projektu. Cena projektu byla přitom odhadnuta na 390 000 CHF.
bacil
Příspěvky: 2020
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od bacil »

Jediné riziko tam je možnost povolat střelce do mlýnku na maso na frontu a tím se jich zbavit.

Jinak je to o krok blíž ke švýcarskému modelu a je tam elegantní způsob (aprobace) jak si vytřít z jakéhokoli budoucího nařízení EU... Čili všeobecný zákaz třeba možná někdy sluníčka pro ukojení hysterek prosadí, ale aprobovaných se to nebude týkat.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
ozon 2,5ppm/30min
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 615
Registrován: 07.05.2017 11:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Zarozak »

Ta aprobace by se měla provádět konkrétně jak? Pro jakou konkrétní skupinu lidí je to určeno nebo kdo bude aprobován automaticky,pokud vůbec někdo? Kdo to bude financovat?
To bude něco jako když se ostřílení frontoví wehrmachťáci vrátili domů ze zajetí a museli znovu odkroutit vojnu v čs armádě šikanováni bažantama ? :lol:
cipis
Sponzor serveru
Příspěvky: 3353
Registrován: 26.10.2012 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od cipis »

Třeba tak, jak teď probíhá získání průkazu trenéra střelby či rozhodčího.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3415
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Bill Masen »

mukl píše:...„Programu švýcarsko – české spolupráce...
A že zrovna Švýcaři, kteří z těch 27 zbraní, co mají na 100 obyvatel je registrovanejch jenom třetina.
PeFi
Příspěvky: 1210
Registrován: 15.03.2014 13:01

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od PeFi »

mukl píše:...to nevím, ale jedna věc mě v tom textu přece jen pobavila.
...
Věří někdo tomu, že náš centrální registr zbraní je takový "datový trezor", že
Jsem rád, že tě to pobavilo. Já před nějakou dobou věnoval pár hodin života snaze najít zda nějaký zákon řeší likvidaci vybraných registrů a přiznám se, že mě dost šokovalo, že po tom vůbec nikde nebyla ani stopa.

Šokovalo mě to, protože je to podle mě projevem naprosto brutálního amatérismu v oblasti krizového řízení státu. V krizi totiž vůbec není jednoduché rychle a správně rozhodnout co se má kdy mazat (třeba registr zbraní), a co se mazat nemá (třeba katastr nemovitostí). Co s registrem obyvatel, motorových vozídel, živností, firem, ... A pro tohle všechno musí být připravené nějaké postupy, které začínají tím, že v nějakém zákoně je napsané, že někdo může/musí rozhodnoutm, že se začne mazat.

Takže já se nesměji, já naopak tleskám a doufám, že krizové řízení snad konečně začínají dělat profesionálové.
mukl
Příspěvky: 806
Registrován: 05.10.2016 18:19
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od mukl »

"Prosim vás, Pane! ...tady? ...u Kolína ?!?" :|
krvfx
VIP
Příspěvky: 1618
Registrován: 15.08.2013 8:25
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od krvfx »

Vidím to jako PeFi. Pokud není v zákoně napsáno, že je možné regist účinně zlikvidovat, tak je zcela jisté, že zlikvidován nebude. Pokud to tam napsané je, tak je alespoň malá šance, že k tomu dojde, až to bude potřeba.
Matěj
Příspěvky: 1541
Registrován: 28.08.2016 10:52

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Matěj »

Ono moc nevěřím, že je registr opravdu přístupný jen "povolaným" a co zálohy a kopie, kolik jich je? Všechno se povede zničit? A co papírové složky vlastníků zbraní, které jsou minimálně na domovských služebnách? Ty budou pálit v kotlech, když okupant překročí hranice jako v 39.? V jakých kotlech? Nebobto vyvezou do sběru? Moc nevěřím, že je možno CRZ "bezpečně" smazat...
PeFi
Příspěvky: 1210
Registrován: 15.03.2014 13:01

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od PeFi »

Takže by bylo lepší to v tom zákoně nemít a nad případným mazáním registru tím pádem ani neuvažovat?
Matěj
Příspěvky: 1541
Registrován: 28.08.2016 10:52

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Matěj »

Je to sice plus, ale podle mě je to zároveň neproveditelné...
I když na NZ se prý "omylem" taky registr smazal, tak třeba to jen vidím moc černě.
bacil
Příspěvky: 2020
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od bacil »

To vůbec není jako mít počítač v kuchyni a kliknout omylem na tlačítko "vypnout".

Víte vy vůbec, jak vypadají datové trezory třeba certifikačních autorit a proč takový certifikát i něco stojí?

Taková data jsou v serverovně, která spíš připomíná nejstřeženější trezor a data se nemažou, ale odpálí se termitová nálož u disků, která je protaví a serverovnu celou fyzicky zničí.

Takže někdo (prezident) bude mít kufřík, něco jako jaderný, kterým zničí důležitá státní data.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
ozon 2,5ppm/30min
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 664
Registrován: 29.06.2015 17:35
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Pahrb »

CRZ bude uzitecna okupacnim silam, aby tady se tu netoulaly bojechtive bojuvky s legalnimi zbranemi. Coz je fajn obchod za to, ze zustanou u korytka a taky za to, ze tu bude relativne klid. :mrgreen:

Pokud ne, staci par hrdinu u zdi a zbytek dostane ne zrovna prijemny, ale lehce pochopitelny vzkaz.

Obrázek

Proste zbrane budou, dokud nebudou. :beer

Sorry jako.
Odpovědět