Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od L.C. »

To je svatá pravda. Kolikrát já už sám sobě říkal: "Drž už proboha hubu a hlavně nikam nepiš".

Jenže si nemůžu pomoci. Některé věci mě zkrátka tak nějak serou.

Jak ale píšu na začátku. Svatá pravda.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od L.C. »

devlop píše: 29.04.2021 10:51
"Jak muzes delat takove hobby, co zabiji lidi" - Pahrb se zbaví zbraní
"Jak můžeš jedit autem se spalovacím motorem, zabíjí to přírodu" - Pahrb se zbaví auta
"Jak můžeš bydlet v tak zbytečně velkém bytě, spousta nově příchzích lidí nemá kde bydlet" - Pahrb se vzdá bytu a přestěhuje se do 1+KK s celou rodinou
"Jak to, že jsi ještě nebyl v mešitě a proč chodíš do kostela? Přece spousta nás, Němců má turecké kamarády" - Pahrb začne vyznávat Islám
atd. atd...
Vymažu toho Pahrba, ale zbytek budu s dovolením citovat. Je to geniální.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Rafael »

Jestli Pahrb žije a pracuje v Germánistánu ani se mu moc nedivím. Co tam se zbraněmi?
Stejně by mu je časem sebrali.
Ale je to jen můj názor. Nikdy jsem tam nežil a o jejich zbraňových zákonech jsem si na netu přečetl jen velmi zběžně.
*
Ale spíš by mě zajímalo jak je to s tím odevzdáváním? Nebo zabavováním?
To jako bez náhrady? Přece jen někteří v tom mají nemalé jmění a investici!!!

*
OT, ale možná podobné trochu. Případ když zbraně můžou být i na obtíž. A je v nich investován nemalý peníz...

Jeden můj kolega sňatkem s vdovou po střelci sběrateli musel řešit rozsáhlý arzenál. Zbraně byly na policii v depozitu, ale pak po nějaké době musel za jejich úschovu platit. ZP na první pokus neudělal a ani ho to moc nebavilo. Chtěl jen vyhovět přání nebožtíka ze smrtelné postele aby zbraně zůstaly doma. Časem pro dcery.
Jak to nakonec dopadlo nevím, ztratili jsme kontakt.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Zucht
Příspěvky: 55
Registrován: 08.04.2021 21:31
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Zucht »

A co vymazat jen ,,h+r,, a dát ,,b+l,, ? A do Germanistánu si zbran stejně nevezme,ale ZP si určitě nechal a až si koupí byt v Práglu a vrátí se, tak si zase třeba něco pokrytecky koupí.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od L.C. »

Pro Rafael:

Tady je popsáno, jak to vypadalo třeba na Novém Zélandu. Nemyslím, že kdekoli jinde by to bylo jiné:
https://zbrojnice.com/2021/03/17/novy-z ... restrikci/

Kompenzace a konfiskace se a priori vylučují. Prostě občane, odevzdej, co máš a drž hubu a krok. Ono to ani jinak nejde. Mezi lidmi je u nás cca milion zbraní. Nedovedu si představit, že by stát, který je de facto plajte, cokoli kompenzoval. Spíše by využil moc, kterou má, aby to lidem zkrátka ukradl.

Pro spoustu srdcařů jsou navíc ty jejich kvéry prostě něco, co se ani ohodnotit nedá.

A takhle to nakonec skončí:
https://cnn.iprima.cz/mesto-bez-policis ... d=11484127
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od devlop »

pojďme ještě o fous dál do historie, Austrálie, 1997
https://www.youtube.com/watch?v=-ri7rZq2lFo
vlhký sen Pahrba, udělat toto po celém světě, byl by ráj na zemi, že jo?

zahlédl jsem tam i rozmrdaný Steyr AUG (aktuální cena cca 50tis Kč), asi se to taky nějakému soudruhu rozleželo v hlavě a uznal, že jeho koníček zabíjí lidi, tak to odhodil... :chuckle
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Ulfhednar »

Kdybych si chtěl do budoucna uchovat zbraně, a už nedoufal, že nám je dlouhodobě Čtvrtá Říše nechá, bylo by to, co dělá Pahrb jedním z opatření, aby mi zbraně zůstaly. Víc k tomu psát nebudu, modří už vědí a je to součást plánu nikoliv B, ale snad E či F.
Možná je o koňskou délku před námi a baví se povykem tady.
A už mlčím :angel
Óðinn á yðr alla
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Zapadlo »

Amen.
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Pahrb »

devlop píše: 29.04.2021 18:58 pojďme ještě o fous dál do historie, Austrálie, 1997
https://www.youtube.com/watch?v=-ri7rZq2lFo
vlhký sen Pahrba, udělat toto po celém světě, byl by ráj na zemi, že jo?

zahlédl jsem tam i rozmrdaný Steyr AUG (aktuální cena cca 50tis Kč), asi se to taky nějakému soudruhu rozleželo v hlavě a uznal, že jeho koníček zabíjí lidi, tak to odhodil... :chuckle
Musim te zklamat, na tom vubec nezalezi. Vetsina australske verejnosti vidi kladnou pridanou hodnotu v tom, ze je to rozplacle. Protoze pak to uz nebude zneuzitelne a tudiz moralne naprosto OK. Finance nehraji roli. Vetsina australske verejnosti zije ve mestech a stari lovci uz to nevytrhnou. tudiz byt drzitelem zbrani v Australii ma stejne stigma jako v Nemecku.

Jinak kdyz na hromade bude rozmlacena cela sbirka VHU, tak to nehne s 99 % obyvatel. Ostatne jako se to stalo pred nedavnem v The Lithgow Small Arms Museum, v Australii.


Mozna je lepsi investice, nez zbrane, treba druhy byt v Praze, hm?
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Pez »

Myslíš ten, který ti piráti chtějí v budoucnu znárodnit?
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od PeFi »

Pahrb píše: 28.04.2021 22:13 Ne, po Winnendenu, Hale, ci Hanau par znamych vratilo zbrane jako uctu k mrtvym. A nechteli byt verejne opovrhovani, jako sobci s nebezpecnym konickem. Ja to udelal jako moralni rozhodnuti, od srdicka.
Tak si říkám, jestli bych z úcty k mrtvým po požárech z důvodu závady na hromosvodu neměl dům úplně odpojit od elektřiny. Když to nějakou náhodou nezabere a zase bude hořet, tak příště, opět z úcty k mrtvým, vyhodím i hasicí přístroj. :lol:

Ta německá iracionalita je fakt asi nakažlivá.
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Pahrb »

PEZ:Ano, nicmene ze strategickeho hlediska jde o jistejsi investici. Posbirat par pusek je lehci, tudiz oboje je rizikova investice, nicmene si stojim za nazorem, ze moje je podstatne bezpecnejsi.
proforma píše: 29.04.2021 12:12 @Devlop: jo, to jsem cetla, prave proto se ho ptam na podrobnosti. Protoze pro mne je stezi uveritelne, ze tak malo by stacilo ke zmene nazoru. Jestli mne nekdo prudi v praci, at mi vleze na hrb. Pro mne by to asi musel byt silnejsi duvod. Proto mne zajima ta mira, ktera byla urcujici pro Pahrba.
Slo o drobnosti, ale stokrat nic umorilo osla. Kdyz pominu to, ze pohorsenim nad zalibou ve strelectvi si kazdej honil ego, tak to byly kraviny typu "S nama nemuzes." "Cau vrahu." "Koho jsi zase zabil." Atd. Jako decka.
nechtel jsem, aby to prerostlo na nejakou sabotaz v praci, nebo volani fizlu, protoze jste potencionalni vrah.
Tak jsem se na to vysral, vsichni se mi vysmali a uz mi dali pokoj. Ignorujeme se navzajem a mam klid.
Mozna tam jsou i jini strelci, co to neventiluji. Managementu je to asi u prdele, ale holt delam s antifackejma kretenama, kteri jsou pysni, jak nenavidi Nemecko a jeho zvyky (taky nejsem extra patriot, ale v nenavisti se nevyzivam, spise je mi to fuk).

A muzu Vam rici, ze proti nektererym volicum a clenum Zelenechy a die Linke jsou Pirati jako nejvetsi vlastenci. To co jsem zazil ja bych prirovnal k Rudym Khmerum.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 448
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od gravedigger »

Tak hlavně, že jsi takto spokojený, to je nejdůležitější.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od devlop »

rok 2025, firemní porada, Německo: "Hele soudruhu, ty prej máš dva byty, víš že kolega z Turecka nemá kde bydlet, však ty ten byt využíváš jen pár dní v roce, máme údaje z elektroměru, proč ho nesdílíš s našimi přáteli, víš že je to proti nařízení". Pahrb - no tak dobře no, už jsem se zbavil zbraní, auta, tak tohle mě nevytrhne... :chuckle

Až tebe a přítelku v germánii v noci na ulici osloví tak 5 přátel z islámských zemí a vznesou gentlmenský dotaz "půjč nám ji tak na půl hodinky". Chceš argumentovat klíčemi od bytu v Praze nebo Glockem?

"ale holt delam s antifackejma kretenama, kteri jsou pysni, jak nenavidi Nemecko"
tak v takovém kolektivu bych nevydržel ani minutu, pokud toto dobrovolně snášíš ba dokonce kvůli nim měníš své zájmy, vidím za tím jen money, money a bezcharakternost, nic jiného
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Nicotinick »

Hele Pahrb akorát narazil na zelené kokoty a neustál to. Ovšem Německo nejsou jen oni. Nechci se rozepisovat víc, ale mnozí Němci jsou v duchu tohohle vlákna mnohem větší rozpadlíci, než bychom řekli. A překvapivě, není jich zrovna málo. ;)

Tohle je jen špička ledovce.
https://zbrojnice.com/2020/11/22/nemeck ... ch-zbrani/
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od FMJ »

Není to bezcharakternost. Je to prostě jeho volba. Je pravdou, že někteří z nás by toho nebyli schopni. Ale jsou to jeho priority - následky svých rozhodnutí nese na svých bedrech. Já osobně to nechápu, ale je to jeho volba, která mě nijak neomezuje. Je pravdou, že jistou frustraci z toho, co říká Pahrb, já isobně cítím, ale chtěl to tak a má to tak....Howgh
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Matěj »

Nepřijde vám trošku to vzájemné napadání zbytečné? Každý může mít svůj názor a pokud to není něco nelegálního, tak mi to může být jedno, můžu s tím třeba nesouhlasit, ale musím to respektovat.

Taky moc takové své zájmy nereflektuju ani v práci, po letech to o mě ví jen nejbližší kolegové, u kterých vím, že je jim to jedno, dokonce první se o tom dověděly až když jsme se na OSZBM potkali na registraci. Mít 2 byty v Praze, tak se tím v práci třeba taky nechlubím a to z jediného důvodu, lidi si závidí a prostě nemusí vědět všechno. Toť vše. Takže ten jeho postoj částečně taky chápu. Ale je nic mi do toho není a popravdě mě to ani nezajímá.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od devlop »

"musíme to respektovat" a "popravdě mě to ani nezajímá" - do doby, než tito lidé začnou tlačit na to, abych jejich přesvědčení přijali i násilím všichni ostatní ;) a o tom co celé je, co mě na tom sere nejvíce. Čím více lidí jako Pahrb, tím rychleji gun ban a شريعة v celé Evropě

Názor mít může každej, no problemo, ale jakmile o tom začne přesvědčovat jiné, přidá se do politické skupiny, která má páky na to, omezit všechny ostatní, tak u mě končí ;)
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Matěj »

Mám se tedy zde snažit změnit něčí názor za každou cenu, když s tím třeba nesouhlasím, ale na druhou stranu mě ten názor ani nijak neohrožuje?
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od skagerak »

Pahrb píše: 28.04.2021 22:13
Ne, po Winnendenu, Hale, ci Hanau par znamych vratilo zbrane jako uctu k mrtvym.
Jen technicky dotaz: to ty zbrane meli od nekoho nafasovane ze je vraceli, nebo to donesli do prodejny kde koupili a prodejce si je nechal? Nebo od kud a jak ziskali ty zbrane do drzeni ze je vraceli?
Odpovědět