Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Pahrb »

Tak Ti, co se bojí si k samonabíjecím puškám a pistolím dokoupit předovkovej deringer, klasickou dvouhlavňovku a opakovačku. Tyhle zbraně ještě ani v Británii ovčanům nesebrali :lol:
SkritekP
Příspěvky: 191
Registrován: 14.07.2015 15:45
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od SkritekP »

the.marek píše:Bože, to je zase snůška blábolů... Takovýhlech článků a "tutovek" je každoročně 5 do roka a pořád všichni zbraně všichni mají a nikdy nevedly ani k žádné "utahovací" novele.

Takže radím všem předposrancům a dalším co berou vážně každý stupidní článek, aby raději zbraně odevzdali rovnou (než budou na inspektorátech fronty :chuckle ) a koupili si Slávii a zásobu diabolek...

Jen se zeptám co vy osobně děláte proto aby to tak zůstalo? (tedy právo nosit a držet zbraň). Někdo kdo je tak v pohodě musí mít informace z první ruky takže pokud se nějak právnicky angažujete a vaše informace jsou přesnější měl by jste se podělit.Protože já jsem připosránek asi zbytečně.Rozepište se o vaší jistotě a přidejte fakta.A prosím odpověď typu že to tak je už věky nepovažuji za relevantní.
Naposledy upravil(a) SkritekP dne 09.09.2015 8:48, celkem upraveno 1 x.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Cep »

Kdy ž jsem si včera přečetl, že ve Skotsku schválili zbroják na vzduchovku, tak jsem si obratem dal přihlášku.
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od cipis »

Skřítku, a co pro to děláš ty? Nebo se jen třeseš v koutečku? Petici máš podepsanou?
Kolik jsi vzal kamarádů či kolegů na střelnici, s kolika lidmi o tom mluvíš a přesvědčuješ je, že zbraně nejsou špatné, že se zabije víc lidí něčím jiným atd.? Já vím, je to hodně náročná práce, zabere to strašně moc času a energie, i defacto peněz, ale aspoň se podařilo přesvědčit řadu lidí o tom, že to není taková hrůza, a že ikdyž ten konkrétní dotyčný člověk nezměnil úplně názor na zbraň jako takovou, tak je poznat určitý posun v tom, že zbraně opravdu neubližují lidem a už se k tomu úplně odmítavě nestaví.
Glock1984
Příspěvky: 26
Registrován: 20.08.2015 16:34
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřice

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Glock1984 »

To cipis:
jako čerstvý rozpadlík a uchazeč o zbroják musím potvrdit, že to je ta nejdůležitější práce aby byly zbraně vnímány objektivně. U nás v práci jsme dva nadšenci (kolega již zbraň má dlouho a aktivně chodí i s "nestřelci" )a stálo nás asi dva roky příkladů a společné práce přesvědčit ostatních 15 lidí o tom že zbraň není to špatné. Z mého pohledu je úspěch přesvědčení mé polovičky, že mít zbraň doma není špatně a dle zde okřídleného přísloví "Lepší mít a nepoužít, než nemít a potřebovat" jsem se k tomu také dopracoval.
K tématu obecně jsem bohužel skeptický v tom, že v dnešní atmosféře může velmi brzy některému člověku s legální zbraní rupnout cévka (je celkem jedno jak moc bude ohrožován) a zraní či zabije nějakého "hájeného" uprchlíka a půjde to velmi rychle. Všichni víme jak je naše vláda pružná v populistických rozhodnutích a "nezlomná" v ochraně svých lidí.
Při takové situaci bude názor odborné veřejnosti i "ostatní veřejnosti zcela pominut. :twisted:
Sorry za skepsi
SkritekP
Příspěvky: 191
Registrován: 14.07.2015 15:45
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od SkritekP »

cipis píše:Skřítku, a co pro to děláš ty? Nebo se jen třeseš v koutečku? Petici máš podepsanou?
Kolik jsi vzal kamarádů či kolegů na střelnici, s kolika lidmi o tom mluvíš a přesvědčuješ je, že zbraně nejsou špatné, že se zabije víc lidí něčím jiným atd.? Já vím, je to hodně náročná práce, zabere to strašně moc času a energie, i defacto peněz, ale aspoň se podařilo přesvědčit řadu lidí o tom, že to není taková hrůza, a že ikdyž ten konkrétní dotyčný člověk nezměnil úplně názor na zbraň jako takovou, tak je poznat určitý posun v tom, že zbraně opravdu neubližují lidem a už se k tomu úplně odmítavě nestaví.
Blog na idnes ohledně nutné obrany návštěvnost 5000 lidí.Většina lidí o tom četla poprvé a rozhodně se mnou souhlasí.Má poslední návštěva střelnice placy já plus synovec plus další synovec a syn.Syn nastupuje do střeleckého klubu(malorážka).
Petice nevím kterou myslíš já mám podepsané dvě.Pomáhal jsem programovat web pro pomoc rodinám(policie) které ztratily tátu nebo mámu.Ano střelná zbraň tam měla zastoupení cca 20% ale i tak.Jako odměnu jsem dostal nálepku na boční sklo auta.
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od cipis »

No vidíš to :)
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od MrPorter »

Glock1984 píše: K tématu obecně jsem bohužel skeptický v tom, že v dnešní atmosféře může velmi brzy některému člověku s legální zbraní rupnout cévka (je celkem jedno jak moc bude ohrožován) a zraní či zabije nějakého "hájeného" uprchlíka a půjde to velmi rychle. Všichni víme jak je naše vláda pružná v populistických rozhodnutích a "nezlomná" v ochraně svých lidí.
Při takové situaci bude názor odborné veřejnosti i "ostatní veřejnosti zcela pominut. :twisted:
Sorry za skepsi
Já jsem v tomhle zase naopak optimista. Když blázen postřílel v hospodě 8 Čechů, tak se o tom chvilku mluvilo a teď připravili akorát jakousi ptákovinu, která beztak ani neprojde tak jak je.
Nedokážu si představit, že v té neustále se zhoršující atmosféře by se komukoli podařilo prosadit zákaz nebo výrazné omezení zbraní, a už vůbec ne rychle. Mám možná naivní představu, že i současní nemajitelé ZP mají v hlavě zasunutou informaci, že až bude nejhůř, tak pak si teda ještě pořád můžou pořídit ten kvér a ten je před vším ochrání. Opravdu si nedokážu představit společenskou objednávku typu "chlápek s kvérem zastřelil v sebeobraně uprchlíka, zakažte zbraně".
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Dagobert »

Objednávka "zakažte zbraně" je aktuální a pořád uplatňovaná při každé vhodné příležitosti. Záminky se různí, ale zakazovači se chopí každé, která se jim jen trošku hodí. Vím, že to zní paranoidně, ale je potřeba zůstat bdělí a hlídat to, ty pokusy jsou tady pravidelně. Je to jako v románu Saturnin s dědečkem a tetou Kateřinou a jejím neustálým posunováním hranic. Sleduju to už skoro dvacet let a je to pořád stejné. Naštěstí se daří osvěta, takže už se většina lidí přestala iracionálně bát a dokonce pomalu sílí podpora a řekněme "střelecká členská základna". Je to mravenčí a nikdy nekončící nevděčná a pomalá práce, ale (abych parafrázoval Wericha), nesmíme jí nechat, jinak blbost zaplaví svět.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od bivoj »

MrPorter píše:...Opravdu si nedokážu představit společenskou objednávku typu "chlápek s kvérem zastřelil v sebeobraně uprchlíka, zakažte zbraně".
Jak naivní. Tebou řečená věta (označena tučně) sice vyjadřuje skutkovou podstatu věci, ale takto by se to asi neprezentovalo. Spíš bych to viděl na nadpisy typu: "Pravicový extremista zastřelil bezbranného utečence" atp. s následnou masáží.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od MrPorter »

Ano, ale stojím si za tím, že tahle masáž by přicházela vniveč. Zakazovačům a masérům se nejlíp daří ve znuděné společnosti, která si myslí že všechno má a je dokonalá, a musí si hledat nějaký problémy, aby se trochu zabavila. Situace tady se bude zhoršovat a čím dál tím víc se bude rozplývat iluze bezbranného hodného uprchlíka, který chce jen v míru žít a přizpůsobit se. Čili problémů budeme mít víc než dost a nebudeme si je muset vyrábět.
Ale máte pravdu, to nic nemění na tom, že i tak je potřeba si to hlídat a v rámci svých možností dělat vše proto, aby nám naše práva zůstala tak, jak jsou.
SkritekP
Příspěvky: 191
Registrován: 14.07.2015 15:45
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od SkritekP »

To Dagobert:

Naprosto přesně vystižené.Snaha zakázat/zpřísnit zbraně je věčná a jen se čeká na vhodnou příležitost.Třeba Německo se svou daní za zbraně cca 300 euro každý rok za každou zbraň.Zatím tento návrh neprošel.Jenže návrh je hotový a až bude dobrá půda např nedostatek financí a bude třeba někde vzít prachy.Co projde snáze? celoplošné zvýšení daně které se dotkne všech občanů? Ani náhodou projde zákon který přinese finance jen od úzké skupiny(dle politiků bohatých) uživatelů tedy od nás.Jakmile to projde v Německu je jen otázka času než se bude chtít některý z našich politiků zviditelnit a ještě přinést finance do státní kasy s odůvodněním že přeci v Německu už ten zákon mají.Co třeba slavná EU a její pokusy sjednotit legislativu v unii.To že to ZATÍM neprochází mě moc neuklidňuje.A až to jednou projde už se to NIKDY nevrátí zpět.Stačí se podívat na Anglii.Přestože zákaz prokazatelně nesnížil kriminalitu už to tak zůstalo.Proto závidím všem co jsou v KLIDU protože to se přeci nemůže stát....
Glock1984
Příspěvky: 26
Registrován: 20.08.2015 16:34
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřice

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Glock1984 »

Myslel jsem to tak jak napsal bivoj.
Jsem pro osvětu a také myslím že se daří (i v mém skromném okruhu lidí), ale zároveň jsem přesvědčen, že pokud by z toho nějaký dost vysoký papaláš vytřískal jasné body a profit (což u zabavení bohudík snad není dost dobře proveditelné), tak to udělají a názor i 99% lidí jim bude :moon
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od the.marek »

Vy jste fakt jak blázni... A co? Tak se tu všichni klepejte. Moje otázka zní: "Co z toho máte?"

V Anglii, Německu, Francii, mají např. jinou měnu a my taky nemáme stejnou. Jinou politiku, jinou ekonomiku, jiný všechno. Mají tam např. jiný zákon ohledně psích útulků a majitelé psů z útulku u nás se taky neklepou strachy, že si jejich miláčka útulek vezme zpět. Protože přece už je to i v UK a je jen otázka času, než to bude i u nás. A takovýchto příkladů je tisíce.

Takže pokud Vás baví pořád se každý rok klepat (podobné výkřiky a návrhy sluníčkářů tu jsou od počátku věků X krát do roka), tak ať se klepe a mlátí si na toto téma pořád dokola hubou. Místo tady těch debat o ničem by jste si měli jít rači na střelnici zastřílet a pořádně si užít Vaše železo, než Vám ho všem seberou !!! :P
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Glock1984
Příspěvky: 26
Registrován: 20.08.2015 16:34
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřice

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Glock1984 »

the.marek: Dík za radu, zítra tam jdu:)
Já se neklepu, jen jsem realista. Na druhou stranu, že by česká hlavička nepřišla i na způsob jak na případnou restrikci vyzrát? :rofl
Joe Azbest
Příspěvky: 919
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Joe Azbest »

Vyzrát se na to trochu dá. Mít dostatečnou, na bezpečném místě dobře uloženou zásobu střeliva. Proč? Až odevzdáme zbraně a dojde k průseru, tak sehnat zbraň nebude až takový problém, ale střelivo problém bude a bude dobré i pro barter (když bude nejhůř).
vhol
Příspěvky: 5
Registrován: 28.03.2014 7:06
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od vhol »

Nepřipadáte si jak zbabělé ovečky? Všichni držitelé zbraní jsou slušní, pracovití lidé, dbalí zákonů. Tak proč si nechat sebrat zbraně? Proč tak přemýšlíte? Já a mnozí další jim prostě zbraně nedáme. V dnešní době? To je nějaká legrace?
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Dagobert »

No když se postavíš vládě, která ti chce sebrat zbraně a vyrobí si na to zákon, stane se z tebe kriminálník, že ano. Čímž pádem všechny silové složky státu po tobě půjdou. A sám nemáš šanci. Může to nakonec vyjít, ale zatím se to podařilo pouze americkým kolonistům a skončilo to Americkou válkou za nezávislost. O občanské válce se lehce mluví, ale je to jeden z největších průserů, které můžou v zemi nastat.

EDIT: A navíc, my s tím bojujeme. Legální cestou, co to jenom jde.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od sigmark »

.Nemluvě o tom že i priprava je trestná, takže pokud mate nějaké takové plány, neventilujte je tady
vhol
Příspěvky: 5
Registrován: 28.03.2014 7:06
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od vhol »

Přece nemluvím o nějakých plánech. Samozřejmě je třeba dodržovat zákony. Na tom přece stojí stát. Navíc věřím v soudnost zákonodárců. Náš stát je podivuhodný ostrov svobody. Tak ať to tak zůstane. Co se týká silových složek, tak tam nejsou tupani s vymytými mozky. Tomu věřte.
Odpovědět