Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od the.marek »

Ano, v těhlech "pravěkých" dobách dozajista ano. Měl jsem na mysli spíš nynější dobu cca 10 let zpět. LEX prostě jen existuje. Dříve dozajista byl co platný a jak říkáš, pomáhal na "zelené louce" formovat zákon o zbraních a střelivu. Dneska je to však jen lichá instituce, která se ke všemu jen vyjádří a tím to hasne... Kolika lidem pomohla v případě NO, za co nyní lobuje, čeho za posledních X let dosáhla, co aktivně dělá pro střelce?

Nechci se tu s nikým hádat, tohle je jen můj názor a pohled na věc. Pro mě je prostě LEX asi jako místní sdružení zahrádkářů. Rozhodně si nemyslím, že něco s něčím zmůže a nekoukám na něho jak na nějakého ambasadora střelecké společnosti, protože tím už dávno není. Max. tak co se týče médií, článků v nich a k vyjádření ke všemu, na to jsou jedničky.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Nicotinick »

On je to tak trošku začarovaný kruh. Za kolik držitelů má LEX vystupovat, když statisíce ani nejsou ochotny poslat pár stovek na průkaz ? A kdo jiný vystupuje v médiích a je připomínkovým místem pro změnu legislativy ? Českomoravská myslivecká jednota nebo Český střelecký svaz ?

Ale nic. Nechme toho. Na tohle forum to asi nepatří. :hand
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od the.marek »

Přesně tak :hand
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od devlop »

Já mám dojem, že hlavní podnět proč chtějí utáhnout šrouby kolem držení zbraní je ten, že mezi zbraněmi, které teroristi používají jsou i původně znehodnocené zbraně volně prodávané na slovensku, viz. http://www.novinky.cz/krimi/386658-cesk ... brani.html
Ono znehodnocení bylo zřejmě provedeno "zalitím" hlavně, které však šlo asi velmi lehce odstranit. Někdy do ledna je bylo možné bez problému koupit i přes internet.

Takže "omezit vlastnictví některých znehodnocených zbraní, které by mohly být snadno upraveny ke střelbě" bych vzhledem k událostem i celkem pochopil. Je ale hnus, že k tomu přilepí X dalších omezení, které na zvýšení bezpečnosti s ohledem na teroristické útoky, žádný pozitivní vliv nemají.

V prosinci jdu na zkoušky k ZP a asi si rovnou podám nákupku na samonabíjecí pušku, dokud ta možnost koupě ještě je. Není mi jasná ale jedna věc. Pokud se prodej samonabíjecích pušek typu AK47 zakáže, co s těmi, co takovou pušku již mají? To jim PČR prostě pošle obsílku, že mají zbraň do 15 dnů odevzdat a pokud ne tak obvinění z nedovoleného ozbrojování? Kdo uhradí hodnotu zbraně?
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od cipis »

Zase stahujete kalhoty ...
Slovensko si to už vyřešilo, pokud to někdo nepostřehl. Mají to tam zpřísněné, ohledně těch znehodnocenek.
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Dagobert »

the.marek píše:Nechci se tu s nikým hádat, tohle je jen můj názor a pohled na věc. Pro mě je prostě LEX asi jako místní sdružení zahrádkářů. Rozhodně si nemyslím, že něco s něčím zmůže a nekoukám na něho jak na nějakého ambasadora střelecké společnosti, protože tím už dávno není. Max. tak co se týče médií, článků v nich a k vyjádření ke všemu, na to jsou jedničky.
Tohle "místní sdružení zahrádkářů" je velice aktivní v připomínkování zákonů, například toho, co je v současné době ve stádiu vládního návrhu, jako reakce na Uherský Brod. Věděls o tom vůbec, že politici zase zkoušejí restrikce právě teď? Díky LEXu a jeho práci zmizelo z návrhu spousta paskvilu, o kterém ses předpokládám ani nedozvěděl. Tihle tebou odsouzení lidé nesli mnohokrát svoji kůži na trh na MV, do sněmovny, do televizních debat. Organizují závody v Lidové obranné střelbě a zlepšují obraz střelců v očích veřejnosti. Upozorňují na omezování svobody, pomáhají při komunikaci voličů s poslanci, vnesli protest proti zmiňované Malmströmové včetně žaloby k evropskému ombudsmanovi.... Mohl bych pokračovat. Z tvého hodnocení této organizace mám dojem, že ses nikdy nezajímal, co vlastně přesně dělá a pravděpodobně o tom ani nic nevíš.
Bohužel jak píše Nikotinick, většina střelecké veřejnosti se prostě jen veze a nestará se, natož aby se osobně angažovala a nedej bože aspoň poslala nějaké peníze, když už se nechtějí stát členy a udělat něco sami.
Omlouvám se za trochu ostřejší tón, ale tvůj postoj, kdy "nemá smysl nic dělat, protože stejně nic nezmůžeme" přesně vede k britskému modelu, takže mě to nadzvedlo.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od devlop »

Ano, Slovensko to vyřešilo, udělalo vlastní novelu zákona o zbraních kde se již prodej expanzních zbraní po internetu zakazuje. Novelu zákona si ale udělali sami, bez nějakého nařízení z EU. Tady se ale jedná o to, že bude upravena "Směrnice Rady ze dne 18. června 1991 o kontrole nabývání a držení zbraní (91/477/EHS)", (znění zde: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 7-20080728), která je dosud platná pro všechny členské státy EU a jestli chápu pojem "směrnice EU" správně, tak členské státy podle toho MUSÍ upravit své právní předpisy tak, aby bylo vyhověno tomu co je v dané směrnici, je to tak? Doufám že se ale pletu.
Uživatelský avatar
mischanek
Příspěvky: 128
Registrován: 22.01.2013 17:08
Bydliště: Beskydy

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od mischanek »

the.marek píše:... Pro mě je prostě LEX asi jako místní sdružení zahrádkářů. Rozhodně si nemyslím, že něco s něčím zmůže...
IMHO ono je právě rozdíl, jestli má daná organizace např. 150 tis. členů nebo jen tisíc - vyjednávací možnosti budou jistě jiné u té první zmiňované. A proto si myslím, že s takovýmto přístupem ji sám degraduješ.. Takže na čí straně vlastně jseš..? :-) Čistě teoreticky když si vezmeme počet držitelů ZP a k tomu třeba i jejich rodinné příslušníky, bylo by to hodně mocné sdružení. (uznávám, hodně naivní a nereálné :-( bohužel..)
Radek07
Příspěvky: 1187
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Radek07 »

Lex má i mezinárodní aktivity a ovlivňuje připomínkami nové zákony. Než začneš urážet tak se podívej na jejich stránky.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od the.marek »

Děkuji za kartáč od členů sdružení LEX :mrgreen: :mrgreen:

Já nejsem žádný poraženec, naopak mě ty všelijaké návrhy ze strany EU nechávají dost klidným.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
hausnumero
Příspěvky: 176
Registrován: 13.06.2013 22:11
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od hausnumero »

Ve Skotsku se již zbláznili. A nepotřebují k tomu ani evropskou komisi:

http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/2 ... vzduchovek
Radek07
Příspěvky: 1187
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Radek07 »

trochu OT

http://www.novinky.cz/domaci/386748-do- ... eliva.html

Kvalitní střelivo rozdají misto aby ho dali zalevno na místní trh. Stejně tak i s kosama. Banda vypatlaných dementů nic jinýho. :head
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od kregan »

EDIT: Sdělení už visí vedle
Čím víc víš, tím míň neseš.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od MrPorter »

devlop píše: Není mi jasná ale jedna věc. Pokud se prodej samonabíjecích pušek typu AK47 zakáže, co s těmi, co takovou pušku již mají? To jim PČR prostě pošle obsílku, že mají zbraň do 15 dnů odevzdat a pokud ne tak obvinění z nedovoleného ozbrojování? Kdo uhradí hodnotu zbraně?
Pokud by ten paskvil nedejbože prošel, tak bych aspoň očekával od našich policistů, že by stávajícím majitelům dávali automaticky výjimky. Možná je ale přeceňuju.
Radek07
Příspěvky: 1187
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Radek07 »

Cesta k tak radikální změně zákona je poměrně dlouhá. Musí projít čteními, všemi komorami parlamentu + podpis prezidenta. Vyjadřuje se k tomu kde kdo viz. např. Lex. Musela by se vyřešit fin. náhrada za zbraně, politici by přišli o spoustu volebních bodů atd...

Zatím není pro tuto změnu důvod a na eu :moon . Průšvih a uryhlení nastane, pokud se bude někdo bránit bandě kozopichů nebo přičmoudlíků legální zbraní nebo nějaký jiný podobný průšvih. Za hlasitého hýkání tupé části veřejnosti slušné lidi prostě odzbrojí a hotovo. Všimněte si, že jsme takový ostrůvek s velice liberálním zbraňovým zákonem.
Řešením by byla občanská neposlušnost, změna vlády atd...
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od TomSmith »

Radek07 píše:Řešením by byla občanská neposlušnost, změna vlády atd...
Jak to tak delší dobu pozoruji tak jediným řešením by bylo co nejdříve vystoupit z EU. Úplně stačí že naši papaláši v Praze jsou úplně mimo reality, natož papaláši v Bruselu, to jsou mimoni o řád větší a není šance je jakkoliv usměrnit a ani volby na ně nemají vliv (Evropská komise a Rada ministrů).
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Dagobert »

the.marek píše:Děkuji za kartáč od členů sdružení LEX :mrgreen: :mrgreen:

Já nejsem žádný poraženec, naopak mě ty všelijaké návrhy ze strany EU nechávají dost klidným.
Omlouvám se, asi to opravdu byl "kartáč", i když to nebylo myšleno ve zlém :hand .
Nicméně si opravdu myslím, a mám to za ty roky ověřeno, že platí "k vítězství zla stačí, aby dobří lidé nedělali nic", proto mně to klidným nenechává.
Totalitáři , momentálně zmetci z EK, to zkouší sice nepravidelně ale pořád, a zarazí se až v okamžiku, kdy uvidí odpor. Naprosto stejnou iniciativu zkoušela jménem EK C. Malmström. Udělali návrh, následně průzkum. První průzkum vyšel stylem "nešahejte na to, vy lháři", tak ho prohlásili za neplatný. Druhý průzkum vyšel podobně. Navíc se zmobilizovaly národní střelecké organizace, tak ho v tichosti stáhli spolu s návrhem. S tím, že to dočasně odkládají a budou se tím zabývat v budoucnu.
"Budoucnost" měli naplánovanou na příští rok, ale teď zneužívají teroristické krize a urychlili to, dokud jsou lidi vyděšení a nemyslí jim to dostatečně jasně, aby dohlédli do důsledků navrhovaného svinstva.
Je to jako v Saturninovi, když teta Kateřina ničila Dědečka. Po kouskách, v jeho slabých chvilkách.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Cep »

Mirda.85
Příspěvky: 84
Registrován: 21.12.2014 1:19

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Mirda.85 »

Tahle bude alespoň právně závazná http://www.tacticaltraining.cz/cz/?p=petice.html
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě zabaví...

Příspěvek od Maximus »

Osobně si myslím, že petice je v tomto případě dost "malý kalibr". Podle mne by byla na místě demonstrace co největší části majitelů ZP a především držitelů zbraní vycházejících z vojenských zbraní (Sa 26, Sa vz. 58, Sa vz. 61, AK, M16, AUG, Sig, etc.) které chtějí byrokrté ze Čtvrté říše (alias EU) sebrat v prvním sledu.

Pokud se nedokážeme spojit a držet za jeden provaz, tak nám doma za nějaký čas zůstanou jen gumipušky v reflexní barvě.

Je zajímavé, že teroristé povraždí nelegálními zbraněmi lidi v Paříži a EU vytáhne ze šuplíku předpis, kterým chce slušným občanům zabavovat zbraně.
Důležité je si uvědomit, že tato legislativa je zaměřena především proti zbrojním zákonům ČR a SR, což jsou země, které se v rámci celé EU nejvíce profilují jako "protiimigrační".

Za připomenutí stojí tyto citáty:
Tento rok se zapíše do historie. Vůbec poprvé zavedl civilizovaný národ úplnou registraci zbraní. Naše ulice budou bezpečnější, naše policie efektivnější a celý svět nás bude následovat vstříc budoucnosti!
Adolf Hitler, 1935

Němci, kteří chtějí používat zbraně, by měli vstoupit do SA nebo SS - obyčejní občané zbraně nepotřebují, protože v jejich rukou státu k ničemu nejsou.
Heinrich Himmler

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět