Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Ulfhednar »

Ovšem (zřejmě) jen do 18 cm, jak píše Karel Čapek. Který mimochodem zbraně měl.
https://www.svobodny-svet.cz/2873/karel ... jenem.html
Óðinn á yðr alla
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Tazi »

Jestli má Zapadlo a Germanik pocit,že zákazy a další zákazy sníží počet trestných činů se střelnými zbraněmi,... co k tomu dodat.Pravda,úplný blbec si zbraň obstarat nedokáže,úplný blbec použije sekeru,tak omezíme sekery,a kdo není dřevorubec bude mít smolíka.A proto jsem z principu proti dalším zákazům a nařízením.První věc,kterou měl člověk v ruce (kromě šulína) byla zbraň.A mít zbraň a možnost se bránit považuji za svaté právo každého.A že jsou mezi námi psychopati,násilníci,šílení střelci,...na ty zákazy jaksi za prvé neplatí,...a za druhé byli tu,jsou tu,a budou tu.Je třeba si na to zvyknout.Auta bourají,psi koušou lidi,lidi žerou psy,vraždí se,loupí se,vedou se války,...
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Germanik1 »

Nevím, jak jsi nabyl dojmu, že chci další zákazy. Můj názor je, že právní stav a faktické nakládání se zbraněmi je naprosto ok. Jen jsem protestoval proti případnému rozvolnění pravidel.
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Tazi »

No,spíš jsem asi reagoval na to,že blbec si těžko opatří zbraň,...na pomatenýho Breivika,...atp. Naskakuje mi husí kůže z jakýhokoliv omezování a zakazování čehokoliv.Ať už jsou to zbraně,(kterých mám pár desítek),nebo tzv.bojových psů,(mám dva bandogy),...tak všeho co lidé tisíce let vlastní a používají,a najednou je to špatné.Nenávidím mediální senzace různých excesů se zbraněmi,psy,...kdy lidi nabydou dojmu,že by se s tím mělo konečně něco udělat.Něco zakázat,nařídit,omezit,a když to nepomůže,tak ještě víc.Nechtěl jsem tě urazit,nebo se tě nějak dotknout.Můj vzkaz jsem měl směrovat asi spíš všeobecně:)
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Germanik1 »

V poho. Pokud jde o výzbroj, mám manželku a nebojím se ji použít. 😆
Udělám co musím
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od L.C. »

Germanik1 píše: 08.04.2021 15:02 Technická otázka. Je tu ještě někdo, kdo si nevyřídil výjimku na zbraně A1 a na kapacitní zásobníky?
Já to vyřizoval až předminulý týden. Chtěl jsem jim dát trochu času, protože jsem předpokládal, že hned po začátku února se jim to tam nakupilo a měli toho určitě, jak se říká, plný brejle. Takhle to byla totální pohodička a byl jsem tam sám.
A spláchnul jsem to z jedné vody načisto, jednak výjimku na velkokapacitní zásobníky, jednak výjimku na střelivo kategorie A-I a jednak výjimku na zbraň kategorie A-I (pro sirotčí jistotu), i když jeden prodejce zbraní mi říkal, že stejně záleží na tom, jak ty zbraně nakonec budou v CRZu a že většina samonabíječek bude tak jako tak B. To je ale info z ledna. Více jsem zatím nepátral. Další samonabíječku budu kupovat stejně nejdříve v červenci a na krátkou B mám ještě jedno nákupko ve forotě v šupleti.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Rafael »

Kdo z vás to byl? :D
"....Muž z Královéhradeckého kraje v rámci zbraňové amnestie přivezl na policii tank T-34 a dělo SD-100. Nicméně doufá, že po dodatečných úpravách si je bude moci legálně ponechat i nadále....

....Lze tak jen dodat, že muž oba vojenské prostředky vlastnil od 90. let minulého století, a to zcela legálně. Nicméně měl pochybnosti o úplnosti jejich dokumentace, proto využil oné amnestie. Dělo i tank má přitom nadále zaparkované na dvoře. Jsou u něj řádně zabezpečené a nejsou nebezpečné...“ 
https://www.autoforum.cz/zajimavosti/am ... d=11206195
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Zapadlo »

Kalvoda z Roudnice nad Labem.
Článek lže, ty dva tanky nikam nevozil, policie si je zkontrolovala u něj v bazaru.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Rafael »

I Američany zaskočilo, že Čech v rámci zbraňové amnestie přivezl na policii tank a dělo.

Ale ten náš novinář nic takového netvrdil, jen uvedl ten americký tlach na pravou míru!
*
Těžko někdo soudný může věřit tomu, že někdo na služebnu PČR přijede s tankem a dělem aby je tam odevzdal. I v době zbraňové amnestie.
*
I když v USA je možné asi vše..
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Zapadlo »

název (českého) článku :
"I Američany zaskočilo, že Čech v rámci zbraňové amnestie přivezl na policii tank a dělo"
tohle nevymyslel amík, ale český presstitut.
provokativní (byť vylhaný) název je polovinou úspěchu, přinejmenším u blbější poloviny čtenářů.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od bivoj »

Rafael píše: 09.04.2021 21:03 I když v USA je možné asi vše..
V USA hlavně můžeš v některých státech legálně vlastnit jako "sběratel" jak tanky, tak i děla ap. A plně funkční včetně zbraní!!! A nejen že je můžeš vlastnit, můžeš z nich (pochopitelně na patřičné střelnici) i střílet! A tím nemyslím nějaký picání slepýma, ale ostrou (sice pouze "FMJ") municí! Viz třeba:

https://www.youtube.com/watch?v=0lULeED ... tenWeapons
https://www.youtube.com/watch?v=8Zvy-_D ... l=Localish
atd...

Z toho se mnohým antigun kreténům ježí chlupy i na prdeli...
cannon.jpg
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Serža »

hmm...takovej ZIS by se mi líbil...tahat by se to dalo i za Jimnym :-D
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... MWP_03.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od DeadMan »

Jj viz. třeba Big Sandy Shooting :mrgreen:

https://m.youtube.com/watch?v=BJTaa0vCtUE&t=1s
You cannot kill me as I am already dead!
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od L.C. »

A já jsem skromný, mně by stačilo tohle:

https://www.youtube.com/watch?v=oGmcf6qjI7g

Ta by navíc teoreticky mohla projít i naší legisltivou. Browning M2 HB už bohužel ne :( .
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Tazi »

Tak to je mazec.Ta by se mi taky líbila.Sice praktické využití dost omezené,cena munice likvidační,ale,....paráda do sbírky.Legislativou by to prošlo bez problémů,...u manželky by to prošlo podstatně hůř.Ale,...obětoval bych klidně i rok studenou kuchyni i prázdnou postel.
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Kotatko »

Myslis tak ?
puska a baba.jpg
puska a baba.jpg (24.75 KiB) Zobrazeno 1872 x
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Tazi »

Přesně tak to myslím:)
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od L.C. »

Tak nevím, jestli bych se nad sebou neměl zamyslet. Fotka mi něco připomíná :D .

Což mi připomíná, že letos musím pořídit ještě dvě samonabíječky. Musím to stihnout, než se změní vláda. Ta současná, ať je jaká je, je alespoň relativně prozbraňově orientovaná. Nemyslím si, že to vydrží věčně.

Mimochodem, také doma dělite pořizovací cenu některých hraček dvěma až třemi? Ne, že bych toho měl tolik, ale prakticky jsem ve fázi, že už to tajím, a když se to nakonec provalí, tak dělám, že je to doma odjakživa ;).
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od proforma »

To mi pripomina ten vtip:
Koupim vilu od poslance za cenu, kterou uvedl ve svem danovem priznani.
:-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Tazi »

Naštěstí moje žena je dost tolerantní,a nejen ona,ale i já už ztrácím přehled o počtu hromových holí:)Až natáhnu brčka,tak se z toho zbytek rodiny vopupínkuje:)
Odpovědět