Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Zucht
Příspěvky: 55
Registrován: 08.04.2021 21:31
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Zucht »

Nevím co jste za Mongoli,že to nechápete,ale mě jde hlavně o ten alkohol a o hlídání zbraní v podnapilém stavu a ne o slovíčkaření držení,nošení.Pušku vozím zásadně v zavaz.prostoru nenabitou a v pouhém plátěném obalu a krátkou zbran u sebe v kabině v pouzdře či tašce. Když jdu pryč s auta, mám vše ssebou. Alkohol.nápoje nepožívám.Ještě jsem kretén, pro nějaké týpky co znají zákony nazpamet a pravděpodobně maj plnou hubu keců ,,to my nedokážete,,?

Trvalý ban. Bod 4. Pravidel. Fab
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od bivoj »

Zucht píše: 17.05.2021 14:03 Nevím co jste za Mongoli,že to nechápete...
<Grammar nazis OT>
Když už chceš někoho urážet, tak se alespoň nauč česky.
Za prvé: Douč se skloňování slova Mongol. https://cs.wiktionary.org/wiki/mongol
Za druhé: Po interpunkčím znaménku se píše mezera.
Za třetí: Douč se skloňování zájmena já, především 3. pád. https://www.mojecestina.cz/article/2012 ... zajmena-ja
</Grammar nazis OT>
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Pripičkin
Příspěvky: 98
Registrován: 10.05.2021 18:47
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Pripičkin »

Myslis tak ?
gmammatik macht frei.jpeg
gmammatik macht frei.jpeg (25.03 KiB) Zobrazeno 7577 x
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od bivoj »

Z naším současným prezidentem se shodnu v máločem, ale to, že novináři jsou hyeny, je jedna z neoddiskutovatelných pravd.

Jistě ti, kteří se zajímají o dění kolem zbraní, zaregistrovali včerejší vraždu + sebevraždu v Rudolfově. No a už tady zase opět máme tendenční články s nadpisy jako "Liberec truchlí za zastřelenou cukrářku, její manžel byl milovník zbraní" a v článku pak perly typu: „Pamatovala jsem si, že to byl magor, ale že až takový...,“ uzavřela Skružná.

Hezky aby si plebs spojil milovník zbraní = magor...

Smutnou ukázkou naprostého žurnalistického amatérismu je i to, že novinář co jej psal je, co se týče zbraní a sportovních střeleckých disciplín, totální analfabet. Dokladuje to i původní text článku (už to opravili), kde byly perly typu "střelba na betonové holuby" atp... :D
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od devlop »

Souhlas s bivojem, ten článek, jak už tomu tak bývá, je napsán s jasným úmyslem, jsou volena účelová slova a myšlenkové asociace. A to jsem ještě neviděl reportáž v TV, to bude zase zvraceníčko... betonový holub ale fakt pobavil, chtěl bych vidět ten vrhač :lol:
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od vrbodol »

Jo hned jsem byl v práci taky upozorněnej jestli jsem to čet bo jsem taky milovník zbraní a jestli by se to nemělo zakázat.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od cipis »

Já to mám v práci v pohodě, kdysi jsem některé lidi dovedl do kuchyňky a ukázal jsem, kolika způsoby je tam můžu zneškodnit. Pak už nebylo o čem debatovat.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od devlop »

cipis: no, bacha na to, já se snažím být v práci "low profile", z nařízení generálního ředitele je ZAKÁZÁNO nosit do práce nože, pepřový sprej, nedejbože střelnou zbraň! Aby jsi se jednoho dne nedožil okamžiku, kdy pánové v černých, kožených kabátech přijdou k vám do práce, a uvidíš, jak tvoji kolegové jim nadšeně ukazují směrem ke tvému stolu a tobě... ;)
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Matěj »

V práci to zakázáno nemáme (naštěstí), ale neupozorňovat je základ. Nejbližší kolegové sice ví, že chodím střílet, ale, že nosím ne. Kdysi se mě kolega u oběda vážně zeptal, jestli je legální přepravovat zbraň v MHD. Tak jsem mu vysvětlil, že ano, ale to, že jsem měl zrovna v tu chvíli u sebe, jsem mu samozřejmě neprozradil. Otázka také je, jak by vůbec reagovali. Spíš by to mohlo být k neprospěchu věci.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od cipis »

Právě naopak. Dá to práci, i roky, ale výsledek je celková změna všech lidí okolo. A minimálně půlka z nich už se mnou střílet byla, někteří i několikrát. Blbé kecy apod. jsou akorát první rok, dva, pak se to tak nějak zlomí.
A po 5-10 letech někteří otočili tak, že teď dělají zkoušky. Tehdy antigun se šprtá na zkoušky ... Tak to pak potěší.
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od M M »

Zabavne je ako rakuski kolegovia ktori ma boli navstivit v CR sa ako jednu z prvych veci informovali ze ci ich mozem zobrat strielat. Ale doma sa samozrejme prezentovali ako zaprisiahli odporcovia. Netreba sa nechat zviklat a treba indoktrinovat :yes :rock :devil .
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Tazi »

Já už se s takovýma zprávama ani nerozčiluju.kromě zbraní mám i dva "bojový psy",takže už jsem si zvykl že jsem magor,úchyl,zakomplexovanej psychopat s komplexem méněcennosti a mám malý péro,a vlastně jsem impotent,... Už mě i přestalo bavit lidi přesvědčovat o zbraních,psech,... A novináři,... zastřelili ho pistolí ráže 22milimetrů, použil rychlopalnou pistoli,...prostě banda blbců.
Pripičkin
Příspěvky: 98
Registrován: 10.05.2021 18:47
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Pripičkin »

Psy mej - pokud ale za ne preberes plnou odpovednost a kdyz se neco semele, nebudes se pred tim snazit zbabele utect.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od devlop »

Tazi: špatné je na tom to, že média ovlivňují názor řekl bych tak 60% společnosti? Možná se pletu, respektive, rád bych se pletl. Jeden zkurvenej novinářskej písálek, jehož textový výplod přečte 1mio+ lidí, z toho X% s ním bude díky své omezenosti souhlasit. Lidé si nedohledávají statistiky, nečtou knihy, nedohledávají si fakta z několika zdrojů. Společnost je líná, mám pocit, že spousta lidí touží po tom, aby jim byly informace předžvýkány, upraveny a aby jim byl určen názor, který mají mít. Nemuset přemýšlet, "oni" to za nás udělají. A dělají to tak nevědomě, prostě jen z lenosti.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od MartinSk »

Souhlas s Cipisem - cca 2x do roka uděláme s kolegy co mají zbroják "Závody ve střelbě". Děláme to už několik let a protočila se nám tam už cca půlka lidí od nás. Takže pak odpadnou blbé řeči a mančaft ví co má dělat, kdyby se jim ty kvéry někdy dostaly do rukou... Zajímavé, jak chlapi, co byli na vojně před x lety po vystřílení jednoho zásobníku dostali zpět do ruky padesátosmičku... :-)
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Tazi »

Devlope,média bohužel mají takovou moc aby ovlivnily veřejnost. Ale s tím se dá těžko co dělat. Kdo má zájem,respektive je ochoten naslouchat,toho většinou přesvědčím o pozitivech ozbrojené veřejnosti. A to samé se mi daří u tzv.bojových psů,...ale je to boj s větrnými mlýny,a už mě to prostě unavilo se tím stresovat. Výhoda je,že většině lidí jsou zbraně ukradený,ale nesnaží se nám škodit.(a to jsou ti,které ovlivňujou média) A ta menšina co smysluplnost zbraní chápe nám občas více či méně pomáhají.(různé petice,demonstrace,...)
Komentář Pripičkina ohledně psů...to je přesně to,o čem mluvím. Mediální masírka,na kterou už ani nereaguji.
Pripičkin
Příspěvky: 98
Registrován: 10.05.2021 18:47
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Pripičkin »

Jaka medialni masirka ? Jasne se ptam zda budes jako ten zmrd v Praze co nedavno utekl i s coklem, kdyz pokousal chlapce - a prihlasil se az kdyz se z medialniho rozruchu posral az do nohavic - nebo budes bez vykrucovani prijimat odpovednost za cokoliv co se pripadne stane. Mlit pantem na netu je lehko, ale pak platit treba leta bolestne, to uz jde hure, ze... A pardon, ty jses tak skvelej Vudce Smecky, ze se u tebe nic proste stat nemuze - takze kdo se pta jako ja, je zmanipulovany blbec, zejo...
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od cipis »

Ano, mediální masírka. Nevím, proč ses na něj utrhnul ...
Je úplně fuk, jestli to bude pes, auto, spadlá křidlice, cihla, pistole, ...
Za cokoliv z toho jsi zodpovědný. Nejen za pistoli a psy. To je přece samozřejmé. Tak proč ho osočuješ?
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Germanik1 »

V krizové situaci je přirozený útěk i útok. Je to o software daného člověka. Výcvik, sebeovládání a už prožité může vést k racionálnějším reakcím. Ale vlastník zbraně či psa patřičných rozměrů by měl absolvovat výcvik. U zbraní to je, u psů zatím ne. Tedy na veřejnosti.
Udělám co musím
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od cipis »

Není to ani u jednoho. Zkouška na zbroják nemá absolutně nic společného s výcvikem.
Stejně tak člověk vylezlý z autoškoly neumí jezdit.
Už jsme to tu v průběhu let x krát řešili. Jakékoliv povinné "něco" nikdy nepovede ke kýženému výsledku.
Viz. výcvik policistů a vojáků ...

Jsou cvičáky na psy, na koně, ..., ale i na střelce. Každý svého štěstí strůjcem.
Odpovědět