Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
TomSmith
Příspěvky: 1270
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od TomSmith »

Problém ale je že vláda se snaží celou implementační novelu obejít!
Jak jsem postoval výše, tak místo demokraticky projednávané novely zákona se vláda snaží "implemetovat" tak že obejde parlament a vydá jakési nařízení :devil :puke

Takový postup je o dost nebezpečnější než celá směrnice.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4498
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Serža »

na iDnes zase trocha propagandy:
Domobranci chtějí mít vlastní vojsko, sbližují se s policií, varuje BIS
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/domobrana-polic ... domaci_ane
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od mukl »

Tak určitě...Nejsem sice žádný "domobranec" , ale je mi jasné, že stát (kterýkoliv) se bojí víc než termonukleární války, svých lidí, kteří jsou nějakým způsobem organizovaní, nedej bože vojenským způsobem :o a oni je nemají vůbec pod kontrolou. Tak to bylo, je a bude. Pravda, i u mne vzbuzují takové domobranecké aktivity úsměšky...Ale jsou to myslím lidi, kteří cítí nějakým způsobem nejistotu a chtějí se aktivně osudu postavit. Byť to spíš vyznívá ve stylu Don Quichota. A to je "špatně" :ne ...a to se teď "nehodí"..... Jakmile ale začne někdo s oficiální válečnou propagandou, třeba ohledně našeho působení v operacích a akcích NATO (USA) a lidi nejeví dostatečné nadšení, či jsou naopak zcela proti, je to pro ně zase problém. A pak se diví, že lidi nejsou tak "bojechtiví" jak by se jim zrovna líbilo....A ten článek je samozřejmě účelová slátanina. Že cvičí v lesích "střelbu z krátkých i dlouhých zbraní"......noó tak jóóó... :hi
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8780
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Fabulous »

Národní domobrana, ač se tváří jako apolitický spolek, je samozřejmě primárně politickou a vysoce angažovanou silou cílící na slaboduché ovečky, které baští jejich propagandu skrytou za vzletné národovecké výkřiky. Stačí se podívat na jejich web a průměrně inteligentnímu člověku je jasné, odkud vítr fouká.

Tím bych zde toto OT ukončil.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od devlop »

iniciativa ProChemnitz, využila prostoru pro návrh dalšího omezení

https://www.novinky.cz/zahranicni/48233 ... -nozu.html

„Nosit bodnou zbraň nepatří mezi základní lidská práva,“ upozorňuje elektronická petice, kterou za čtyři hodiny podepsaly přes tři tisíce lidí."

Vtipné je, že prý zákaz kvůli migrantům, ale že to bude mít dopad na všechny lidi, protože udělat jen zákaz pro migranty by bylo rasistické, to už nedodají. Prostě jen další záminka k ukrojení dalšího kolečka salámu ze svobod občana.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od krvfx »

Vždyť už to tam mají dávno zakázané.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od devlop »

mají zakázané vyhazovací "motýlky", vystřelovací a nože s pevnou čepelí >12cm a nože s čepelí broušenou z obou stran. Pevné pod 12cm jsou richtig, zatím
https://www.policista.cz/clanky/reporta ... ecku-1053/
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od krvfx »

Měl jsem tam dodal "prakticky". Nevím, jak velký byl ten nůž použitý naposled - tipl bych, že by stejně spadl do kategorie zakázaných. Každopádně je ten zákaz naprosto k ničemu, jelikož migráčky si nikdo kontrolovat netroufne, protože "rasismus".
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od devlop »

přesně tak, protože zákony jsou jen pro ty lidi, kteří chtějí zákon dodržovat a nemyslím si, že by muslimští migranti chtěli jakýkoliv zákon od nevěřících psů dodržovat... Podle mne prostě jen další pokus o utažení šoubů na poli zbraní zakamuflovaný za nutnost zvýšení bezpečnosti kvůli migrantům, naštěstí jen v lokálním měřítku v němomuslisku.

mimochodem, nechci si ani představovat, co by vznikaly za petice a podněty, kdyby většina těch útoků v poslední době nebyla vedena noži ale střelnou zbraní...
Cep
Příspěvky: 1701
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Cep »

devlop píše:mají zakázané vyhazovací "motýlky", vystřelovací a nože s pevnou čepelí >12cm a nože s čepelí broušenou z obou stran. Pevné pod 12cm jsou richtig, zatím
https://www.policista.cz/clanky/reporta ... ecku-1053/
Zapomněl jsi:
Omezení manipulace a okamžitého přístupu k noži mimo prostor vlastního domu platí i pro dýky, meče a šavle, stejně jako pro nože, jejichž čepel lze vyklopit jednou rukou a upevnit (oba předpoklady musí platit současně).
Tj. jakýkoliv onehand s pojistkou.
Čili třeba malé SanRenmu 7063.
(Mají kluci a já před procházkou do městečka na dovolené v Itálii zapomněl zkontrolovat, co čouhá z jejich kapes..)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Bill Masen »

Cep píše:...jejichž čepel lze vyklopit jednou rukou a upevnit (oba předpoklady musí platit současně...
To si nejsem jistej, myslím že cokoliv s pojistkou. Mám pocit, že upravujou pojistku i u opinelů, aby nepojistkovala.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Stenny »

Když jsem v DE byl cca tři roky zpět, problém byly onehandy, ale švýcarák s pojistkou čepele byl OK.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Bill Masen »

A jó, sory, já už sem zase v británii. Už se mi ty chalífáty pletou. :wasntme
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Zarozak »

https://www.novinky.cz/domaci/482768-vn ... ertky.html

Musíme to pomalu rozjet pěkně od spoda :puke
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Joe Azbest »

Už se zase masíruje veřejnost statistikou. Vědci mělo být asi v uvozovkách :?

Vědci spočítali, kolik lidí bylo v minulosti zastřeleno. Čísla vyráží dech

Zdroj: https://globe24.cz/revue/61717-vedci-sp ... yrazi-dech
čimango
Příspěvky: 391
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od čimango »

Do zítřka 13.9.2018 měly všechny členské státy povinnost implementovat zbraňovou směrnici, tzn. zítra (teoreticky, protože ČR nic neimplementovala) končí období, mezi zveřejněním směrnice a její implementací.
Má toto datum v ČR nějakou váhu, vzhledem k tomu, že u nás implementace (zatím) neproběhla?

Válejí se mi doma nějaké nákupky, tak jestli mám zítra pro něco běžet, nebo je to jedno.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od kregan »

Směrnice je závazná pouze pro státy - pro občany není závazná, dokud ji členský stát neimplementuje do svého práva. Oproti tomu nařízení (EU) je přímo účinné a právně závazné pro stát i jeho složky (tedy včetně policie) i občany bez nutnosti implementace.
Viz web Lexu
Tady se jedná o směrnici, takže by se na běžné občany vztahovat neměla.
Čím víc víš, tím míň neseš.
čimango
Příspěvky: 391
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od čimango »

Jo, tomuhle rozumím, částečně se tím živím. Nicméně jde mi o to, že původní tzv. "malá novela" zohledňovala období transpoziční lhůty, t.j. 12.6.2017 až 13.9.2018. Na zbraně pořízené v tomto období se již nevztahuje "Grandfatering", ale novela pro ně předpokládala víceméně nárokovou výjimku (po skončení platnosti aktuální ZP). Předpokládám ale, že datum bude stanoveno jinak - k datu skutečné platnosti, resp. účinnosti novely nebo nového zákona (budou-li).

Jinak v EU e-shopech si pozítří již třicítkové banány neobjednáte. Jak na to bude s dovozem s USA, třeba český Brownells netuším.

edit: pravopis
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od Nicotinick »

No tím v "EU" shopech bych si nebyl tak jistý. Pokud vím, tak "implementovalo" jen Německo, Francie a Holandsko. Takoví Poláci se na to úplně vysrali, naopak přijali novelu zákona podobnou tomu našemu.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
čimango
Příspěvky: 391
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvek od čimango »

Nevím co přijali poláci, ale zrovna omezení zásobníků je ve směrnici napsáno dost striktně. Pokud nějakým způsobem implementovaly (resp. novelizovali svůj zákon) museli tohle zohlednit. Ani naše malá novela nedává zásobníkům žádnou šanci (vyjma grandfateringu a výjimek).

Nebyl by špatný nějaký přehled, které členské státy a případně jak implementovaly. Na fóru Lexu už byl vznesen dotaz v tomto duchu.
Odpovědět