Články Václava Klause ml.

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
pracintl
Příspěvky: 433
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od pracintl »

svázat volební právo s přijetím branné povinnosti...
... To je ta "Hvězdná pěchota"
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od K4cer »

Tady už nejsme daleko od teorie, že státní příslušnost získá člověk (zpravidla, pomiňme další možnosti pro cizince) prostě narozením, kdežto státní občanství a s ním související jistá práva pak až po splnění jistých podmínek (kromě jiného taky branní povinnosti). A to jsem nevymyslel já, to jsem jen někde četl ;)
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 538
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Rase »

švýcaři myslím platí vyšší daně když se vyhnou vojenské službě / civilní službě.
občan bez volebního práva není občan, jelikož se nemůže podílet na fungování společnosti - moc by se mi nelíbilo, kdybych nějak spadl do té kategorie "neobčan". Pokud si dobře vzpomínám, tak i v Hvězdné pěchotě Heinlein píše, že k tomu došlo až po rozpadu společnosti a následné anarchii
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od DeadMan »

Pobavilo, ale zároveň velice zneklidnilo, protože má naprostou pravdu ......

https://www.novinky.cz/komentare/494348 ... us-ml.html
You cannot kill me as I am already dead!
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od TomSmith »

Co jsme ještě ochotni strpět?
V uplynulém týdnu prošel sněmovnou (já byl proti, bylo nás ale asi jen 40) prvním čtením zákon o zřízení „Evropského žalobce“ a jeho lokálních pomocníků v jednotlivých zemích. Této „unifikace“ se (dle předkládajícího ministra) neúčastní Polsko, Maďarsko, Británie, Švédsko a Dánsko. My jo. Nevím, kdo to v Bruselu odkejval a kdy – asi ještě spíš Sobotka než Babiš, ale čert ví. Evropský zatykač už prošel sněmovnou na podzim.
:puke
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Rafael »

Přímo jeho článek to není, ale snad nevadí.
„Evropská unie chystá před evropskými volbami obrovskou ofenzivu, přijímá desítky úředníků, jejichž jediným úkolem bude cenzurování. Budou rozhodovat, jaká zpráva je dezinformací a jaká ne. Jsou na to vyčleněny desítky milionů korun, “ uvedl Klaus a dodal, že EU se již spojila se čtyřmi giganty typu Google, Facebook, Mozilla a Twitter, aby mazaly „dezinformační“ příspěvky..."
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... TAN-569309
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Nuwara »

Co si myslí o sociálním scoringu lidí v Číně? Takhle nějak si představuje peklo. :-)

Není to článek, je to rozhovor s Klausem ml., ale je to dobré.
https://www.youtube.com/watch?v=-9slyyYQIcU
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 538
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Rase »

u SPD se mu už hřeje místečko
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od TomSmith »

No včera jsem poslouchal veřejnoprávní protiČeský rozhlas a za to jak "podali" Klausovo vystoupení v parlamentu by se nemusel ani Gebls stydět. Až jsem se lekl co se s Klasusem stalo že je z něj antisemita.
A prd. zas to celé překroutili. Zde je to co řekl:
Václav Klaus pronesl faktickou poznámku v debatě při schvalování evropské směrnice o GDPR. Klaus vyjádřil názor, že tato legislativa, kterou nám sem posílá Brusel, je tak strašná, že by si ji žádný český poslanec netroufl ke schválení ani navrhnout. Pak dodal, že téměř šedesát procent české legislativy dnes přichází z Bruselu a čeští zákonodárci „jen zvedají ruce jako ovce“ pro.
„Nezlobte se, mně to připomíná, my jsme jak židovský výbor, když nám řekli, že máme vypravit transport, a my jenom tak jako rozhodujeme, že teda ty nemocné ženy ještě nepošleme, ty půjdou až příštím vlakem. Ale jinak děláme to, co nám řeknou“
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Rafael »

Vím, že ta anketa je díky čtenářům PL dost neobjektivní, tak jen pro zajímavost:
Screenshot_2019-03-14-16-31-19_20190314163237496.jpg
Screenshot_2019-03-14-16-31-19_20190314163237496.jpg (18.6 KiB) Zobrazeno 16113 x
Ale stejně by mě zajímalo co s p.Klausem provedou. Vyloučí ho jen z poslaneckého klubu, z celé strany nebo to ustojí?
*
Nechcete tady někdo udělat na to téma anketu?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Nicotinick »

Chlapci a děvčata z ODS teď mají hlavu v pejru. :D Je Klaus jr. ten, kvůli kterému utekla ODS hrobníkovi z lopaty a dostali v minulých volbách zázračných 11% a jeho vyloučením se teď odsoudí k pomalému zániku jako TOP 0,9 nebo ČSSD, anebo je to ten, kvůli němuž dostali v minulých volbách jenom 11% a jeho vyloučením se vyhoupnou do sedla a seberou hlasy jak Bábovi a Pyrátům ? No uvidíme ... :chuckle
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od TomSmith »

Podle počtu preferenčních hlasů byl VK ml. na druhém místě za Hrabišem s 22 614 hlasy
Šéf té jeho ODS se umístil na devátém místě s cca polovinou hlasů (13 003) :mrgreen:
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od dracekvo »

Podle mě by mu odchod z ODS prospěl.
Já bych mu klidně hlas hodil. Ale nedám mu ho kvůli tomu, že je členem téhle strany. A jak to tu bylo za vlády ODS a ČSSD si snad každý velice dobře pamatuje.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Nicotinick »

Tak teď už můžeš.

https://www.novinky.cz/domaci/500009-od ... dsiho.html

..aneb jak se vydat stejnou cestou jako TOP 0,9
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Nuwara »

„Václava Klause ml. jsem přivedl k ODS já" říká Fiala. Já tedy nevím, nebyl dřív v téhle straně nějaký Klausovo jmenovec, jen asi o generaci starší? Aneb jak včera říkal (tuším u Štrunce) ODS vznikla u nás doma v kuchyni...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Rafael »

Návrh na vyloučení byl jednomyslně schválen,” řekl Právu jeden člen výkonné rady.
Osobně jsem si myslel, že v diskuzích v tzv. mainstreimových médiích bude mít počin akčního výboru ODS vyloučením toho extrémisty, xenofoba, fašisty apod., daleko větší podporu :shock:
A ono je to spíše naopak.
Proč?
Screenshot_2019-03-16-18-37-48_20190316184146100.jpg
Screenshot_2019-03-16-18-37-48_20190316184146100.jpg (63.35 KiB) Zobrazeno 15792 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
zigzag
Příspěvky: 28
Registrován: 26.02.2012 21:01

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od zigzag »

Dobre, ze ho vyhodili. ODS je zase o trochu volitelnejsi. A Klaus muze k Okamurovi, aspon budou tydle tydyti pohromade.
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od TomSmith »

A jaký teď bude rozdíl mezi TOP09 a ODS ... dyk to teď bude úplně ten samý Eurohujerský spolek ... a skončí stejně :mrgreen:
zigzag
Příspěvky: 28
Registrován: 26.02.2012 21:01

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od zigzag »

Nejaky jo. A zaplat panbuh za to, ze tu jsou dve primerene pravicove strany, ktere jsou proevropsky. Pro me tim padem i volitelne.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Nicotinick »

Nádherný oxymoron :) 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Odpovědět