Články Václava Klause ml.

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od kregan »

BTW tu donebevolající ostudu - uznání Kosova způsobil tehdejší ministr zahraničí Schwarzenberg a pokud vím tak jediné politické uskupení které mělo(má?)ve svém programu se za to Srbsku omluvit jsou Republikáni.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Rafael »

54203981_2438270842858237_5382729825989427200_n.jpg
54203981_2438270842858237_5382729825989427200_n.jpg (97.04 KiB) Zobrazeno 15167 x
55576398_2441711639190931_4359594588025913344_n.jpg
Pejssk_vaclav.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Rafael »

Malá ukázka jak vidí ti "správní demokraté" VK.ml:
D2kVw3WXgAENT4L_20190328195746996.jpg
Karel Strachota (* 14. srpna 1962) je ředitelem a zakladatelem vzdělávacího programu Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni. V organizaci Člověk v tísni pracuje od roku 2001, nejprve působil jako výkonný ředitel festivalu dokumentárních filmů o lidských právech.
*
Ke staršímu jsem měl spoustu výhrad a dodnes mám, ale v mnoha věcech s ním musím souhlasit.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... vce-575664
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Hohepa »

Ke staršímu, ale ono se to týká obou dvou, jedna citace.
Jednou se ptali Alexandra Dumase, zda ze špatného autora může být dobrý kritik.
Odpověděl "Ano, i ze špatného vína může být skvělý ocet"

Za sebe mohu říct, oba jsou skvělí a trefní "političtí" kritici :angel


P.S. Na tu záplavu vtipů, po té ukradené propisce nejde zapomenout :rofl
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Nicotinick »

No mně zase ta citace přijde celkem mimo. Zejména u VK St. Můžeme ho milovat nebo nenávidět, ale zrovna co se týká politiky, byl úspěšný jako málokdo v téhle zemi. Ministr financí, premiér, 2 volební období prezident země.

Chilské pero je kauza vyvolaná aktivisty v ČT a spíše sranda. Naopak, rozdělení státu na dva samostatné svazky, v klidu, míru, bez výrazných ekonomických propadů, bez vzniku vzájemné nevraživosti nebo nenávisti, je v kontextu událostí 20. století politický majstrštyk.

Politika nejlépe zhodnotí až historie. Málokdo ví, že takový Alois Rašín byl i přes své zásluhy, nesmírně nenáviděným politikem své doby. Zejména pro své povahové vlastnosti. Dneska se po něm jmenují ulice a točí filmy.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Kocour »

Jestli ono to nesouvisí i se schopností včas odejít (ačkoli u Aloise Rašína nedobrovolně).

Rozdělení Československa byl jednoznačně Klausův úspěch. Ale celkově to s ním šlo s kopce a nakonec jediná schopnost, kterou si podržel, bylo vyhrát za každou cenu. Ostatně to mají společné s naším současným prezidentem.

Loni při výročí vzniku republiky se pořádaly různé akce. MZ si vedl relativně slušně. Ale když jsem viděl Klausovu rodinu na setkání v památníku na Vítkově organizovaném Svazem bojovníků za "svobodu" pod vedením komunistického lampasáka, bylo mi ho skoro líto. Strašlivá schůze. Tohle nebylo ani politické béčko, to byla úroveň, na kterou jsem u Václava Klause st. absolutně nebyl zvyklý, a zřejmě už ztratil schopnost si to uvědomit.

Václav Klaus ml. na té schůzi taky byl a samotného bych z nějakého úpadku politiky nevinil, protože tam mohl jenom doprovázet svého otce. Ale on se v politice chová takovým způsobem, že je jasné, že dal přednost nějakému malému procentu skalních příznivců před skutečně širokou podporou (kde by se musel mírnit ve výrazech). Teoreticky to může být dobré v prezidentských volbách, protože tam je důležité dostat se s takovouto podporou vůbec do prvního kola, zatímco pak je to už víceméně na kandidátovi, zda zazáří. Ale tam Václav Klaus ml. na vítězství prostě z různých důvodů nemá.

Mimochodem, další selhání - Klaus st. se vyjádřil, že to bylo od ODS ošklivé, když nevyhodili juniora o 2 nebo 3 týdny dřív, takže by stihli založit nový subjekt a přihlásit se do evropských voleb. Klausovi to vlastně zbabrali a ještě se tím chlubí. Tohle opravdu není bývalá úroveň...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Hohepa »

Já osobně rozdělení Federace nepovažuji za úspěch, ale za velkou chybu .
Jsem po mámě z poloviny Slovák. Ty příbuzní jenž byli napřed nadšení, sami říkají že to byla chyba , že je Vlado obalamutil a podvedl.
Bratránek (Košice) před už cca deseti roky prohlásil , že každý inteligentní Slovák, co se nebojí dělat, se už přestěhoval do Čech...
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od majsner »

A na Moravu ne, jo?
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Koniáš »

Hohepa:
Z nynějšího kontextu to je chyba.
Ale pamatuji na tehdejší vypjatou atmosféru. Hlavně na slovensku. Kdyby nedošlo k rozdělení rychle a rázně, tak je to jak balkán. A nenávist na celé generace.
To, že to po několika desetiletích vnímá většina slováků jako chybu, neznamená, že to chyba byla.
Mi je to také líto, ale byl to gigaúspěch Klause.
I kdyby již nic jiného nedokázal a vše ostatní zbabral (což si ani náhodou nemyslím) tak rozdělením československa má mít stejný pomník jako Masaryk.
Nebo někomu chybí tisíce mrtvých, ke kterým by určitě došlo?
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Hohepa »

IMHO nelze srovnávat Česko Slovenskou ( Moravskou ) mentalitu a hlavně historii a křivdy s Balkánem a hlavně Srbskem..
ale to jsme zde velmi O.T.
clandestino
Příspěvky: 53
Registrován: 13.05.2011 19:26

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od clandestino »

Fabulous píše:A za toho nýmanda máš ban na týden. A druhý za nepřečtení pravidel. A třetí za reakci na admina ve vlákně. A za maření mého času zaokrouhluji na měsíc.
Dej mi to permanentně, mezi takovými komoušskými a okamuráckými konspiračními čuráky a primitivy být nechci. Adieu ;)

OK. Fab
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Nicotinick »

JJ schází se tady samá nacionalistická, xenofobní, rasistická, militantní a machistická prasata. To fakt asi nebude nic pro tebe. :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od viktor »

jeje tak hezky mi dlouho nikdo neřekl :yes
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Rafael »

Já jsem si nějak nevšimnul, že by se tady nějak velebili komunisté nebo SPD.
A v tomto vlákně už vůbec.
*
A co se týká nějakých konspirací nikdo je tady neobhajuje a neprosazuje.
Když tak jde většinou jde jen o linky, odkazy v tom smyslu ať si na ně každý udělá názor sám.
Takový odkazník, rozcestník protože Rozpadlíci mají ještě zdravý rozum a kdejakým manipulačním tlachům neuvěří:
51513853_10213111948062707_4829868699206811648_n.jpg
51513853_10213111948062707_4829868699206811648_n.jpg (41.59 KiB) Zobrazeno 14426 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Kocour »

"Cílem informační války není ovlivnit postoje, ale ovlivnit chování."

Tak schválně, kdo v téhle zemi vyhrává?
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Koniáš »

Kocoure:
Prosím tě kdo tu válku vede?
A proti komu?
Pak budu vědět kdo vyhrává. Nebo pouze kdo prohrává.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Hohepa »

Válku vede Pražská kavárna s Českou hospodou a zatím vyhrává Kebab.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Kocour »

Tak to byla hlavně narážka na to "co chceme, abyste si mysleli". A kdo vyhrává? Sledujte, kdo ovlivňuje postoje a kdo dokáže ovlivnit chování. Já to nevyzradím.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od Maximus »

Osobně jsem už ztratil iluze o českých novinářích, kteří až na čestné výjimky se považují za "lepšolidi", kteří mají potřebu manipulovat své čtenáře/posluchače/diváky podle svého ideologicky zabarveného pohledu na svět bez ohledu na potřebnou objektivitu a faktickou skutečnost. Chybí jim potřebný odstup od událostí a schopnost nestranně je komentovat a to nejen u dění ve společnosti, ale i u událostí s politikou vůbec nesouvisejících. Profesionalitu bych očekával především od veřejnoprávní televize a rozhlasu. Díky současnému marasmu,který panuje v těchto médiích nemám doma zcela zbytečnou TV a nebýt dopravních informací a nutnosti mít nějaký oficiální informační "kanál" na cestách k dispozici, tak bych se klidně obešel i bez rozhlasu. Dříve jsem rád poslouchal stanici ČRo Plus, ale co změnili slogan "Když chcete vědět víc" na „Když chcete vědět proč“, tak se ta propaganda přestala dát nejen chvílemi poslouchat.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Články Václava Klause ml.

Příspěvek od mukl »

Novináři a redaktoři jsou jenom zaměstnanci v malém českém rybníčku, kteří musí tančit tak, jak šéfové pískají. Tak jako každý zaměstnanec v práci. Na osobní statečnost ve chvíli kdy splácíte hypotéku, jaksi není čas...
Když se staneš trablmejkrem, v oboru už si pak neškrtneš.

Pamatujete?
"Potkali se u Kolína":
- Poďte pane, uděláme hrdinství!
-...hrdinství? Tady u Kolína? ... :wasntme

Takže nikoho neodsuzuji. Se zásadovostí a osobní statečností jít "proti proudu", musí každý začít u sebe.
Nějak sám na sobě pozoruji, zvláště takhle k večeru, že největším hrdinou jsem v hospodě u piva, nebo u klávesnice :beer
Odpovědět