Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec

Příspěvek od K4cer »

Tohohle pána začínám mít v čím dál větší úctě a myslím, že si své vlákno zaslouží.

Nejnovější článek na PL, dlouhý ale výživný.
Merkelová, ještě nedávno označovaná za nejmocnější ženu světa, je dnes podle fotografií a záběrů v médiích psychicky zlomenou ženou s okousanými nehty a uštvaným pohledem.
Nemohu si pomoci, ale její současné (nenaaranžované) fotografie a záběry v médiích ve mně vyvolávají neodbytné reminiscence na poslední dny Třetí říše a (nenaaranžované) filmové záběry jejího vůdce – stejně strhaný výraz, stejně roztěkaný pohled a dokonce i ty stejně okousané nehty.
Pod hesly jako „snižování nákladů na armádu“ nebo „profesionalizace armády“ a s neustále se opakující mantrou „NATO nás ubrání“, odvolávající se na zlopověstný článek č. 5 o společné obraně zemí NATO v případě napadení, byly celoevropsky rušeny, rozprodávány a rozkrádány zbraně a zbraňové systémy, vozidla, výcvikové prostory, kasárna, sklady, nedotknutelné zásoby, zásoby pro záložníky, a nakonec pod heslem „profesionalizace“ i samotní záložníci.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/ro ... tik-421209
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec

Příspěvek od Nicotinick »

Skvěle shrnuto. :yes
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec

Příspěvek od TomSmith »

"nakonec pod heslem „profesionalizace“ i samotní záložníci."
Docela dobře si pamatuji nejen moji radost z toho že jsem na vojně strávil jen jeden rok :)
Nejinak to asi bylo u všech, kteří se následně díky profesionalizaci vyhli i tomu roku. ;)
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec

Příspěvek od MarkusX »

Dnes dosti zajímavý status:

Tento týden proběhla v časopise Proceedings of the National Academy of Sciences (USA) informace o zvláštním fenoménu, kterým je šíření genomu jednoho specifického viru HIV na Ukrajině.

První nositel tohoto typu viru HIV se na východě Ukrajiny objevil v roce 2001. Letos došel mezinárodní vědecký tým, který sledoval šíření viru, k závěru, že v současné době je jím na Ukrajině nakaženo 220 000 lidí. Epidemie se rozeběhla v roce 2014, údajně v souvislosti s vnitřní migrací a zhoršením zdravotní péče v důsledku válečných událostí. Nemůžu se zbavit dojmu, že na tom něco smrdí. Falírují mi v tom dva údaje.

První - v roce 2014 začaly americké farmaceutické firmy na Ukrajině se souhlasem současné ukrajinské vlády testovat "nové vakcíny a postupy očkování". V této souvislosti se na veřejnost dostaly rovněž informace o budování "laboratoře pro výzkum biologických zbraní" v blízkosti Charkova, řízené americkými vojenskými odborníky na biotechnologie.

Druhý - 18. července 2017 Education and Training Air Command USA se sídlem Air Base, Contracting Squadron 502 v Sant Antoniu umístilo na webové stránce státních veřejných zakázek poptávku na nákup vzorků ribonukleové kyseliny RNA a synoviální membrány (vystýlá vnitřek kloubu, produkuje synoviální tekutinu) občanů Ruské federace evropské (bílé) rasy. 19. července byl do podmínek doplněn dodatek, že vzorky tkáně z Ukrajiny nebudou přijímány.

Být ministryní obrany, rozhodně bych nemocnici v Těchoníně ani neprodával, ani "neoutsourcoval". Mám takový divný pocit, že ji možná budeme poměrně brzy nutně potřebovat. K internaci amerických zajatců z konfliktů v Afghánistánu a Iráku a jejich "léčbě" mohou sloužit i jiná zařízení.
Zastřel bobra, zachráníš strom.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec

Příspěvek od štaflík »

MarcusX: typická kombinace informací, které mohou být nesmírně zajímavé a zároveň úplně vyfabulované. Bez despektu, pouze s chladnou kritickou myslí: máš k tomu více ověřených zdrojů či souvislostí? Nemyslím tím to, co ti vypadne na prvních pěti stránkách Googlu po zadání příslušného vyhledávácího řetezce. Ono kdyby 10% z toho byla pravda, tak je to, řekněme, pozoruhodné...
Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 212
Registrován: 19.03.2016 15:09

Re: Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec

Příspěvek od MarkusX »

Prodávám jak jsem koupil, je to jen status. Nicméně nějaké zprávy o sbírání biologických vzorků ruské populace jsem již dříve zaznamenal. Na hodnocení nemám kapacitu, to už je na každém...
Nějaké zdroje:
http://www.pnas.org/search?fulltext=HIV ... es&x=0&y=0

Wiki
PNAS (Proceedings of the National Academy of Sciences, USA, anglicky Sborník Národní akademie věd, USA) je jedním ze světově nejprestižnějších, nejvíce citovaných a komplexních víceoborových vědeckých časopisů. Vychází tiskem týdně, na WEBu denně, vydává ho Národní akademie věd Spojených států amerických a má několik miliónů čtenářů.
Zastřel bobra, zachráníš strom.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec

Příspěvek od krvfx »

Překvapilo mě vysoké číslo infikovaných - tak jsem googlil a v mnoha bývalých zemích SSSR je řádově nakaženo okolo půl až jednoho procenta. Většina z toho jsou uživatelé drog a také ve věznicích se odhaduje procento nakažených na 15 - 30 %. A řekl bych, že skupiny nakažených a očkovaných nebo dárců vzorků se budou překrývat pouze statisticky nevýznamně.
Odpovědět