Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od GloryToSunTsu »

EDIT: Uvedeno do souladu s bodem 12. pravidel.....
Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 04.01.2012 2:35, celkem upraveno 1 x.
Lamprecht
Příspěvky: 186
Registrován: 15.01.2011 9:15

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od Lamprecht »

Je to jeho názor ať se to někomu líbí nebo ne. Ty lidi jsou mrtvý protože se nebránily ...
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od Fjord »

Lamprecht: no ti nevím, ale jak by ses bránil, když k tobě jde uniformovaný policista (měl ji na sobě). Asi nebudeš předpokládat, že po tobě bude střílet policajt, když si tam jen povídáš. Nehledě, že v 16ti nedostaneš legálně žádnou zbraň, jen nůž, kterým bys musel leda dobře umět házet, abys "stačil" na pušku. A další věc, pokud jsi v šoku, a nevíš co se vlastně děje, tak žádnou obranu stejně nevymyslíš. Na tohle jsou připravení bych řekla jen vycvičení vojáci, nebo ti, co se tím zabývají do hloubky. Jít na Breivika klackem? ehm. Nosit sebou kuš? -kapku nepraktické, luk-ještě víc, takže zbývá snad jen prak.
Lamprecht
Příspěvky: 186
Registrován: 15.01.2011 9:15

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od Lamprecht »

Pak v tom případě mám smůlu... Takový je život od jeho začátku. Nicméně řešil bych příčinu a ne důsledek, takových Brejviků chodí spousta. Nebudu tady pokrytecky psát o tom jaká je to pro mě tragedie a jak se těším na muslimy a jiná etnika když je mi naprosto jedno koho tam zabil a společnost jiných etnik nevyhledávám a to samé očekávám od nich. Problém dnešní doby je že se problémy nenazívají pravím jménem, pak se zcela samozřejmě nemohou řešit. Krev těch lidí mají na rukou politici a jejich impotentní politika stejně jako na slovensku.
PaF
Příspěvky: 1523
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od PaF »

... a neuveritelna neschopnost, nebo mozna jen nepripravenost policie. Ta 1,5 hod., to je tragedie.
I kdyz je Noru jen 5 mil., asi by utahli lepsi zasahovku.
Lamprecht
Příspěvky: 186
Registrován: 15.01.2011 9:15

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od Lamprecht »

Taktika zákroku je v pořátku. Nejdřív si musí zjisti co se tam vlastně děje, kolik jich je aby si nenaběhli na vidle atd.... ale sere mě pořát to fňukání o hovně a ta šílená propaganda s pravdoláskovou korektností :puke .
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od GloryToSunTsu »

http://www.zvraceny.cz/video/37345-uloupene-kosovo/
EDIT: Uvedeno do souladu s bodem 12. pravidel.....
Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 04.01.2012 2:35, celkem upraveno 1 x.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od alibaba »

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... licii.html

Stale vice a vice to vypada jako psychopat vyslany vladou ,ne ze vlada jako cela by byla spatna ,ale je tam vzdy par jednotlincu globalistu co pousti kriminalniky do ulic aby spusobili chaos a pak blazny pusti z blazince daji jim zbrane a prasky na kuraz a pak kdyz se neco stane svadi to na zbrane ....anarchisty a ja nevim na koho jineho to hle je zname uz za Nera v Rime....

Bylo by zajimave kdyby nekdo nekoho vystrilel v Anglii a stale vice to vypada ,ze Norsko bylo potrestano globalisty za svuj postoj .....prestalo bombardovat Khadafiho , uznava Palestince ,neuznava a nechce mit Euro a ja nevim co jeste ....
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od Fjord »

na konec se z něj vyklube ufo robot, a všichni budou mít po ftákách :mrgreen: On je jen indigo, ale nějak se mu to v té palici překroutilo, spíš bych typla na tu vymývárnu, a taky je pod vlivem něčeho mimo sebe.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od Josef »

Chvíli jsem se potuloval mimo dosah médií a když jsem se dnes vrátil z vandru domů, nestačím se divit, jak se za těch pár týdnů dnů svět změnil. Nicméně, nemám toho moc, co bych k tomuto tématu napsal. V médiích i zde se už toho řeklo poměrně hodně. Já si myslím, že výskyt takto agresivních jedinců a následně jejich útoků je matematicko statistická záležitost. V těch sedmi miliardách lidí na této Zemi se čas od času vždy nějaký objeví. A také dříve nebo později najde způsob, jak svůj hrůzný čin zrealizovat. Bylo tomu tak v minulosti, je tomu tak v přítomnosti a bude tomu tak bohužel i v budoucnosti. Žádný zákon, který zakáže zbraně nebo výbušniny mu v tom nezabrání, protože pro takovéhle lidi nejdou zákonem zastrašitelní. Zákon delikventy nezajímá, neuznávají ho a nikoho se na svolení ptát nebudou - potřebné věci si obstarají ilegálně. Pokud si někdo myslí opak (a těch je hodně) velmi se pletou a naopak uškodí obyčejným lidem. Vím, že se následující úvahou pouštím na tenký led, ale je na zvážení, jak by se vyvíjel scénář v situaci, kdyby dav (ze kterého si dělal ABB velmi snadný terč) neměl jen holé ruce, ale byli mezi nimi více zastoupeni i lidé běžně denně nosící u sebe zbraň. Jsem přesvědčen, že i kdyby jej netrefili přímo, alespoň by ho odvetnou střelbou po určitou dobu zaměstnávali natolik, že ve výsledku této strašné události by bylo obětí podstatně méně. Podle mě, čím menší šanci bude mít prostý občan legálně se ozbrojit a v případě nouze se účinně bránit , tím to bude v podobných sitacích v budoucnu horší. Policie nemůže být všude a u všeho, útočník naopak většinou dobře ví, kde policie v tu chvíli není a navíc si bude hned od začátku vědom minimálního nebo žádného odporu i toho, že podstupuje jen minimální riziko. Jsou země, kde je pro občany snadné legálně pořídit a držet zbraň bez zbytečných úředních procedur. Byla jim tím svěřena větší osobní zodpovědnost za své činny, ale také i možnost účinné obrany. Jsem si jistý, že by si ABB v takových státech podobnou akci netroufl provést a pokud ano, domnívám se, že by měl jen velmi krátkou "životnost" a většina dnešních obětí by mohla zůstat naživu.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od Karlos »

Josef píše:Policie nemůže být všude a u všeho...
V absolutnim chapani jiste ne ale diky technice staci cim dal tim mene policistu kontrolovat cim dal vice lidi. Vzpomenme na kamerove systemy, moznost vyhodnocovat identitu dle tvare, dokonce castecne i emoce atd. Tyto systemy se zdokonaluji geometrickou radou tak jako pocitace, to co bylo pred 10 lety utopie je dnes realita... Kazdy nove vydany pas jiz obsahuje biometricke udaje, jsme v podstate par kroku od zavedeni cipovani (jiz dnes nekteri hrde nosi cip pod kuzi), staci najit (vytvorit) dostatecne padnou zaminku... (napada me jsme na zacatku krize, pravdepodobne bude vetsina lidi trpet hladem ale podporu/jidlo dostanou pouze ti kteri se nechaji ocipovat, zduvodneni je jednoduche, nechcete preci aby nekdo podvadel a sel na polivku 2x nebo snad ano :?: ne jiste ze ne...)

Dotazeno ad absurdum, proc ponechavat lidem zbrane, kdyz muzeme jit opacnou cestou, kazdy dostane pod kuzi ID cip ktery mimo jine bude schopen vypustit latku, puls ci cokoliv jineho co dotycneho na par minut/hodin vyradi z funkce (uspi)... Ovladalo by se to dalkove z centra svetove bezpecnostni sluzby. No reknete sami neni to krasna predstava? Jsem presvedcen ze v duchu "ja jsem slusny clovek, ja nemam co skryvat, me nic nehrozi" by se to dalo za potlesku mas relativne lehce nasadit - zvlaste pokud by se (jaka to nahoda) v pravou chvili stalo par nestesti kterym by se timto (udajne) dalo zabranit...

Ale dost fantazirovani...
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od Ježura »

Admine.. cipovani nebude zase jen brzo. Proti tomu se lidi a vselijake organizace budou branit. Staci se trosku zamyslet..jak dnes nejlepe kontrolovat clovek aby do toho sel sam a nebranil se?

Spravne mobilni telefon... to je nejlepsi kapesni praskac ktery dneska existuje.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od Karlos »

přírodní ježek: jenze ma jeden podstatny nedostatek - da se odlozit, vypnout - čip tento nedostatek odstranuje...
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od Ježura »

Ano to je sice pravda ale lidská zavislost na mobilech je v dnešní době taková že vypnout a odložit telefon udělá opravdu jen málokdo. A to se ještě člověk cítí strašně nepříjemně.

Takový malý článek:
http://eldar.cz/mozek/mirror/pocketnarcs.htm

Upozornění:tento článek je z roku 2003 takže pár věcí už možná funguje trochu jinak. Ale pro základní nastínění problému to myslím stačí.

Admine:když tak to přesuň
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od Ježura »

No mám takovej malej dojem že co se týče zbraní můžeme být v klidu...evropa řeší poněkud větší existenční problémy než je jeden norský šílenec navíc mimo EU(i když Norsko s EU čile spolupracuje)
matr
Příspěvky: 14
Registrován: 06.08.2011 7:16

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od matr »

Doporučuji vám článek z webu Zvědavce-Atentát v Norsku a bombardování civilistů v Libyi
http://zvedavec.org/komentare/2011/08/4 ... 0kq6biv206
Nebudu se k tomuto tématu vyjadřovat :head Jen snad na okraj že každá vražda je pro mne nepřijatelná.PS:to co předvádí dnešní západní média-kam se na ně sere říšský ministr ministr propagandy Joseph Goebbels :devil
Uživatelský avatar
SaraH
VIP
Příspěvky: 339
Registrován: 14.05.2011 12:18
Bydliště: Střední Čechy, Vysočina

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od SaraH »

matr píše:Doporučuji vám článek z webu Zvědavce-Atentát v Norsku a bombardování civilistů v Libyi
http://zvedavec.org/komentare/2011/08/4 ... 0kq6biv206
Nebudu se k tomuto tématu vyjadřovat :head Jen snad na okraj že každá vražda je pro mne nepřijatelná.PS:to co předvádí dnešní západní média-kam se na ně sere říšský ministr ministr propagandy Joseph Goebbels :devil
Měla jsem to "štěstí", že jsem léta žila nejen v Libyi, ale i v dalších arabských zemích. Ne, jako turista, ale jako téměř běžný obyvatel. Potíž je, že nikdo, kdo žije v západním světě není s to, vůbec si představit, jak mají režimy "ošéfovaný" běžné lidi a svou vládu. Nikdo neví, co se tam vlastně dělo a děje a i kdyby to věděl, se západním stylem myšlení nejsme schopní tu skutečnost vstřebat. V Libyi šlo VŽDY o holý život. Špatný krůček stranou znamenal vyvraždění celé rodiny a bylo jedno, jestli jste místní nebo ze zahraničí.

Rozhodně bych si netroufla hodnotit jakoukoli novinářskou zprávu z Libye. Vždy je to totiž jen slabý, vyfiltrovaný odvar toho, co se tam skutečně děje. Jen tedy v krátkosti - povinné oslavné demonstrace režimu se tam konaly vždy. Kdo nepřišel, kdo přestal jásat první .....Usuzovat z nich tedy na nějakou podporu Kaddáfímu je jen obrovská neinformovanost autora textu. Použití dětí jako lidských štítů, to je v těchto režimech standard. U všech (nebo na všech) potenciálních vojenských cílech je postavena škola, nemocnice ...

Představte si svoji nejhorší noční můru. Vynásobte si ji 2x a pak se možná trochu přiblížíte tomu, jak lidé v takových totalitách žijí.

Autor textu je píše velmi emotivně, bohužel o situaci v Libii neví vůbec nic, ani není ochoten si nejzákladnější informace zjistit. Jeho článek tedy hodnotím minimálně jako matoucí.

Ráda bych dále varovala před budoucí situací, protože není jisté, kdo vlastně nakonec v zemi převezmě moc a zda se situace změní směrem k více demokratickému systému nebo naopak k většímu náboženskému fanatismu. Doporučuji tedy situaci sledovat, ale prozatím nehodnotit.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od Fjord »

SaraH:
Máš tedy odvahu, do arabských zemí by mě nikdo nedostal. Jsem mnohdy opravdu ráda, že jsem v Čechách - jakkoli tu "nadáváme" na současnou situaci, tak je tu oproti tomu, co právě píšeš, pořád bezpečno a klid (i když taky před bouří). I ten Breivik byl překvapený, že je to tak. Jsme tu mladší ročníky, takže jsme válku a okupaci Němců nezažili - zaplat´pánbů. Lybii přeji, aby ukončila tu občanskou válku co nejdříve - a bez aktivit zvenčí (ropa a zemní plyn je mocný tahoun :evil: ) Francie prý povstalcům dodala zbraně :roll: Podivné.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od alibaba »

Prodavani zbrani politiky veskerych statu je uplne normalni vec ,politici pak inkasovane penize vrazi pak do svych voleb -kampane .....Politici potrebuji nejakeho blbce kdo bude kolem pobihat ve slepicim obleku a jasne nikdo to delat nebude--- dokud neco nedostane zaplaceno .....je plno valecnych konfliktu a je treba plno rucnich zbrani ,tady politici prodavaji zbrane i opozici v Afghanistanu a Iraku jen abych udrzeli tu valku pri zivote a pak na ni vydelava nas kamos co treba vlastni zbrojovku a plati jej vlada, ktera vytriska penize na svych poddanych a rikaji tomu dane a tak penize chudiny presunou do kapec bohacu co je vyvezou ze zeme a ulozi ve zlate na tajne konto .....
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Po bezhlavé palbě norského střelce zemřelo přes 80 lidí

Příspěvek od Fjord »

Nevím, jestli je to zřejmé z této zprávy:
Francie otevřeně přiznala, že vyzbrojila povstalce zbraněmi shazovanými z letadel. Tento krok byl kritizován některými státy, zejména Ruskem a Čínou, jakožto porušování embarga OSN na dovoz zbraní do Libye. Francie na kritiku odpověděla s tím, že tyto dodávky byly nutné, neboť měly sloužit civilnímu obyvatelstvu k sebeobraně
Připadá mi, že Francie vyzbrojila povstalce právě zadarmo. Pak by měli ještě jiné plány - vzhledem k té ropě by mi to smysl dávalo. Nemyslím si, že by kdokoli dával zbraně jen tak. Ale třeba se pletu - nevidím do toho.
Odpovědět