neuvěřitelná Velká Británie...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
pepik
Příspěvky: 30
Registrován: 23.07.2011 3:37

neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od pepik »

Na střelectvi bylo kdysi vlákno (možná ještě je, nevim, už tam nechodim) o idiocii "made in UK"... byly tam takové neuvěřitelnosti jako odpadkové koše na zbraně a podobně... prostě nadávání na UK.... :D

Tady koukám nic takového není a tak mi dovolte začít jedním mím dnešním zážitkem...

Koukám takhle odpoledne na zprávy na ČT24, tam dávali zrovna reportáž z Londýna o úmrtí Amy Winehouse, ale to není podstatné... Reportérům odpovídal na otázky nějaký policista v uniformě, ten policista byl evidentně arabského původu... Na tom není samozřejmě nic špatného, ba naopak.... Ale, jak tak na něj koukám, je mi něco divné... Koukám, má nějakou divnou čepici... A pak mi to docvaklo - on měl na hlavě turban... Normální turban, jenom v barvě policejní uniformy... :D

Věděli jste to? Ve Francii a tuším Belgii zakazujou burky, ale ve Velké Británii je součástí policejní uniformy turban...... :D :D
Lamprecht
Příspěvky: 186
Registrován: 15.01.2011 9:15

Re: neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od Lamprecht »

To nebyl arab ale Ind, přímo Tamil řekl bych.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od alibaba »

Toje indicky Sikh jako jejim ten prvni ministr .turbany nosi i jejich policie a vojsko a zamerne Anglie se v tom take vidi, za stara byl turban obrana a dobra obrana proti sipum, ale dnes ?

Ted jsem si vzpomnel,ze Anglicke obyvatelstvo bylo stejne odzbrojeno a tak lze ocekavat take nejakou tu strelbu a vybuchy .......
karel22
Příspěvky: 97
Registrován: 19.02.2011 15:13
Pohlaví: muž
Bydliště: Olomouc

Re: neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od karel22 »

A co takhle neprůstřelný turban?! http://zpravy.idnes.cz/sikhove-ve-sluzb ... avosti_anv
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od alibaba »

GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od GloryToSunTsu »

EDIT: Uvedeno do souladu s bodem 12. pravidel.....
Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 04.01.2012 2:26, celkem upraveno 1 x.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od Maximus »

Něco z gunlex.cz:

UK: Vyhrožovali jí motorovou pilou, policie jí zabavila zbraně
1. Květen 2011 vložil David Karásek

Po konfrontaci s kočovníky, kteří jí na pozemku káceli stromy, se nevyléčitelně nemocná Tracy St.Clair Pearce sama stala obviněnou.
Někteří po ní házeli kamení a jeden z nich jí vyhrožoval podříznutím krku a pobitím dobytka.
Když vytáčela číslo na policii, očekávala, že zákon bude na její straně. Místo toho ji ale policisté kritizovali za vyostřování situace a zabavili její legálně držené zbraně – i přesto, že byly po celou dobu incidentu zamčeny ve skříni.

Padesátiletá žena dnes obviňuje policii, že ji „obtěžovala a rozrušovala“ v situaci, kdy ji měla chránit. „Chovali se ke mně jako ke zločinci,“ říká slečna St.Clair Pearce, které kvůli rozšířené rakovině prsu zbývá jen několik měsíců života.

Celý incident vznikl poté, kdy se na obecním poli nelegálně utábořilo asi osmnáct karavanů. Slečna St.Clair Pearce, žijící na sousední farmě se svým bratrem, s jedním z kočovníků po dobrém promluvila a ten ji ujistil, že nebudou žádné problémy a během několika dnů pojedou dál.

Když ale v pátek před velikonocemi kolem sedmé večer prováděla postřik plevele na své farmě, kde chová deset vzácných kusů shetlandského dobytka a tři koně, uslyšela motorovou pilu a našla čtyři chlapce, kteří káceli stromy na palivo. „Začala jsem křičet „Vypadněte!“, ale oni zůstávali dál. Pohrozila jsem jim, že jestli neodejdou, postříkám je pesticidem, a jeden z nich, asi čtrnáctiletý, na mne vystartoval. Výrazy, které používal, byly k neuvěření.“
„Měla jsem v ruce malý nůž na odřezávání plevele a on to vzal jako výhrůžku. Popadl kůl z plotu a hodil ho po mně. Pak začal ječet ‘podřežu ti krk, a těm tvým kravám a koňům taky.’ Stáli jsme proti sobě a on si přejel prstem po krku.

Slečna St.Clair Pearce se nenechala zastrašit a chlapci ustoupili za potok, který tvoří hranice jejího pozemku. Pak ale přišlo několik mužů a žen z karavanů. Jeden z nich byl otec chlapce, který použil „jednoznačné sexuální výrazy“ a odešel po otázce, zda je na svého syna pyšný. „Asi osm lidí zůstalo a obnažovali se přede mnou zepředu i zezadu. Pak po mně začali házet kamení, tak jsem raději ustoupila,“ dodává slečna Pearce.

Otřesena celou konfrontací zavolala policii, která přijela za 35 minut a podrobila ji tříhodinovému výslechu. Ve 23:30 přijel inspektor, který ale kritizoval její chování a obviňoval ji z vyhrožování kočovníkům. „Tvrdili, že jsem byla agresivní, že motorová pila tam nebyla důležitá, a že jsem je měla zdvořile požádat, aby odešli z mého pozemku, a pak odejít a zavolat policii“, řekla slečna Pearce. Policisté toho večera navštívili tábor a příštího rána jí sdělili, že chlapce, který jí vyhrožoval, nenašli.

Na velikonoční pondělí, když byla na výstavě psů, zavolal jí radní, kterého dříve požádala o radu, a sdělil jí, že policie chce zabavit její dvě brokovnice. Odmítla se kvůli tomu okamžitě vrátit a na její farmě se každých pár hodin začali objevovat policisté, kteří jí přijeli zabavit legálně držené zbraně. Kolem čtvrt na čtyři se objevili ozbrojení policisté a požadovali vydání zbraní, jinak rozbijí skříň. Slečně Pearce tak nezbylo nic jiného, než říct bratrovi, kde je klíč od skříně, a zbraně odevzdat. Následně jí policie zabavila i licenci k držení zbraní, aby si nemohla koupit další.
Její bratr řekl: „Jsem z toho v šoku. Myslel jsem, že zákony této země mají chránit ty, kteří tu žijí a pracují – ne ty, kteří přijedou a myslí si, že jsou nad zákonem.“

Kočovníci odmítli celou situaci komentovat.

Pan Oxford dodal: „Způsob, jakým s Tracy jednali, byl neslýchaný. Pro policisty bylo zjevně důležitější se ujistit, že kočovníci jsou v pohodě, než to, že Tracy vyhrožovali smrtí.“

Policie potvrdila, že v souvislosti s případem zatím nebyl nikdo zadržen.

Policejní mluvčí řekla: „Policistům dělalo starosti chování té ženy a takto to podali úřadům.“

„Mají pravomoc jí zabavit zbraně a vzhledem k situaci se rozhodli tak učinit jako preventivní opatření.“

Inspektor Jim White z policie hrabství Essex řekl: „Abychom zabránili jakémukoli narušení veřejného pořádku a zajistili veřejnosti bezpečí, opatřili jsme si povolení zajistit zbraně.“

Šéfinspektorka Alison Newcomb řekla: „Zvažovali jsme použití pravomocí k nucenému vystěhování, ale nebyly shledány důvody, proto musí být naše reakce vyvážená a přiměřená.“

„Naším prvořadým cílem je bezpečí veřejnosti.“

——————————————————————–

Zdroj:

The Guardian – později upravená verze

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... z1KeUSJ1kj

Nigeria Daily News – původní verze článku

http://www.nigeriadailynews.com/uk/1588 ... iates.html
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od GloryToSunTsu »

EDIT: Uvedeno do souladu s bodem 12. pravidel.....
Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 04.01.2012 2:26, celkem upraveno 1 x.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od alibaba »

Tohle mi stejne nikdo tady nebude verit a pokuz to napisi do nejakeho fora tady tak mne vymazou a zakazi pro priliz bujnou fantasii a co proste porad melu za nesmysly .....
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od GloryToSunTsu »

EDIT: Uvedeno do souladu s bodem 12. pravidel.....
Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 04.01.2012 2:26, celkem upraveno 2 x.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od alibaba »

Ja to mozna opakuji ze zvyku a zkusenosti ,ja vim ze tohle forum je jine, nez ty ostatni a tak ja se uz nebudu zminovat ... mozna ze tady admini uznavaji akademickou svobodu ???
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od GloryToSunTsu »

EDIT: Uvedeno do souladu s bodem 12. pravidel.....
Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 04.01.2012 2:26, celkem upraveno 1 x.
Lamprecht
Příspěvky: 186
Registrován: 15.01.2011 9:15

Re: neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od Lamprecht »

To nejde.... Je v Ámošce....
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od Maximus »

To alibaba:
Neboj, pečlivě to tu sledujem a pokud přesáhneš limity naší velké tolerance, tak dojde i na tropické ovoce se žlutou šlupkou :D. S tou mantrou má Glory pravdu. Domníváš se snad, že máš takové převratné a společensky neúnosné informace, že je zdejší forum neskousne?

Pokud se vyhneš fašistickým, rasistickým či jinak slušné lidi urážejícím kecům, tak tu klidně můžeš přijít i s teorií o komplotu mimozemšťanů, co chtějí naši společnost rozložit natolik, aby se technologicky vrátila do dávných dob, kam duševně minimálně větší část lidstva stejnak stále patří :evil: a nikdo ti za to ban nedá (teda mluvím minimálně za sebe ;) ).
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od Karlos »

...i za mne ;)
aliděda
Příspěvky: 102
Registrován: 13.01.2011 20:52

Re: neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od aliděda »

Maximus píše:To alibaba:
Neboj, pečlivě to tu sledujem a pokud přesáhneš limity naší velké tolerance, tak dojde i na tropické ovoce se žlutou šlupkou :D. S tou mantrou má Glory pravdu. Domníváš se snad, že máš takové převratné a společensky neúnosné informace, že je zdejší forum neskousne?

Pokud se vyhneš fašistickým, rasistickým či jinak slušné lidi urážejícím kecům, tak tu klidně můžeš přijít i s teorií o komplotu mimozemšťanů, co chtějí naši společnost rozložit natolik, aby se technologicky vrátila do dávných dob, kam duševně minimálně větší část lidstva stejnak stále patří :evil: a nikdo ti za to ban nedá (teda mluvím minimálně za sebe ;) ).

Takže když tu bude psát bláboly o mimozemšťanech bude lepší, než kdyby psal pravdu o líných cigánech, Vietnamcích, ovládající drogový trh, nebo černoších, kteří nepřinášejí společnosti ale lautr nic ?

Koukám, že strach z kouzelného slovíčka rasismus je i tady.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od Ježura »

Víš Alidědo ono v dnešní době být politicky nekorektní což znamená říct pravdu na plnou hubu je docela složité. V tom okamžiku totiž získáš nálepku extrémisty,rasisty a cokolivfoba. Osobně nesnáším tohle skrývání pravdy ať je jakákoliv byť nepříjemná. A pak že pravda vítězí...

Ale vrátím se k neuvěřitelné VB...
Mi jednou povídal kamarád-právník jak v anglii funguje anglosaské právo..a je to docela prča
Šel jednou jeden mladík k maturitní zkoušce. Když předstoupil před komisi řekl že ke zkoušce nepůjde dokud nedostane dvě pinty piva. Oháněl se nezrušeným zákonem z roku 1640 v kterém tohle bylo psáno. Profesoři vyděšeni jeho přístupem koukli do litery zákona a zjistili že má pravdu. A má právo na dvě pinty piva. Tak mu někde sehnali dvě pinty piva a studentík si tohoto zákona užil do dna sklenice. Když tedy potom znovu předstoupil před komisi byl okamžitě vyhozen protože podle nezrušeného zákona z roku 1550 musí mít u zkoušky meč.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od Maximus »

To alibaba:
Nechápu, jak chceš psát o líných Cikánech a Vietnamcích, jakožto hrozných démonech drogového světa, když v ČR nejsi už takových 30 let? Jenom podle toho co čteš na internetu či vidíš v televizi? To by bylo jen hloupé "kafrání". O černoších, resp. Afroameričanech, Hispáncích,... si prosím klidně PRAVDIVĚ a hlavně KONKRÉTNĚ referuj, s tím nemám principiálně problém. Nezapomeň ale, že ve státech byli (např. moje žena tam nějaký čas pracovala) a také ještě jsou i jiní lidé, kteří ale také mohou potvrdit či vyvrátit tvá tvrzení.

Pokud dokážeš nějakou kritiku minorit napsat s patřičným nadhledem a podložit ji reálnými fakty, tak si klidně piš. Na tupé paušalizace tvých oblíbených "Čecháčků", Cikánů či jiných minorit tu není nikdo zvědavý. Ty si tu hrdině od kompu v US provedeš nějakou rasistickou "exhibici" a náše forum skončí na seznamu fašounských webů místních úřadů, což samozřejmě bude mít neblahé důsledky jak pro ostatních 99 % členů fora, tak i pro samotné forum. Pokud jsi členem nějaké komunity, tak máš přirozeně i nějakou zodpovědnost za ostatní členy :!:.

U nás ve firmě zaměstnáváme "Bulhary" již řadu let (dle potřeby zaměstnáváme legálně skoro celou "cigánskou" vesnici z Bulharska) a rozhodně to nejsou špatní pracovníci. Většinou mají stejný, ne-li vyšší pracovní výkon než naši "bílí" brigádníci. Samozřejmě například dlouhodobě nezaměstnaná "romská" komunita z Ústí nad Labem je co do pracovních výkonů (jestli to jde v tomto kontextu vůbec použít) je úplně "jiné kafe", ale i mezi místními Cikány (sami se tak nazývali) jsou otcové od rodin, kteří dřeli každý den tak, že jsem to u "bílých" moc často neviděl.
Proto nesnáším paušalizaci všech majorit či minorit. To je podle mne rasismus a ne to, když někdo například zlodějské gangy olašských cikánů nazve pravým jménem.
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od GloryToSunTsu »

EDIT: Uvedeno do souladu s bodem 12. pravidel.....
Naposledy upravil(a) GloryToSunTsu dne 04.01.2012 2:27, celkem upraveno 1 x.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: neuvěřitelná Velká Británie...

Příspěvek od Maximus »

O tom, že jsme tu pod dohledem je přece jasné snad všem. Jen jde o to jim nedat hloupou záminku pro nějakou budoucí perzekuci, až třeba v Evropě demokratura na úkor demokracie zase "pokročí" o kus dál.

Bylo by krásné, kdyby se mezi našimi "patrony" našel dobrodinec, který by dal vědět, co se stalo s naším kolegou Kolapsníkem Jr.. Nebo by mohl alespoň anonymně naznačit ;).
Odpovědět