Czexit

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Czexit

Příspěvek od Nuwara »

No, není tak jasné, že dnes více dostáváme než dáváme. Už se poměrně dost různých lidí i renomovaných ekonomů vyjadřuje spíš opačně.
Odmítání kvót na "afrikánská inženíři" , pravděpodobně vyeskaluje k přiškrcení těch penězovodů. (Ano, např. ukrajinci, v jejichž zemi válka probíhá, se do toho nepočítají a počítat nebude i když nám to připadne nelogické a navíc se budeme stavět na hlavu). Takže ošvejkování je zajímavý, ale čistě teoretický ideál...
Není pravda, že bude jen jeden pokus o referendum (bude-li vůbec). Když to dopadne špatně, bude snaha to opakovat, koukni na Brity. (Rozuměj špatně jako že by jsme si snad dovolili se k odchodu vyjádřit kladně).
Položím podobnou otázku, jako Sir Humphrey Appleby položil svému ministerskému předsedovi, když mu povídal o salámové metodě dosahování cílů. Co by se muselo stát, aby se ti už pozdávalo, že je čas připravovat to referendum?
A čistě můj osobní postoj nakonec. Stavět se k tomu tak, že momentálně podojit, protože je to pro nás dobré a až jako nebude, tak se rychle zdekovat je podle mne poněkud chucpe, chceš-li jiné slovo, tak nemorální, neboli prasárna. Je to přesně postoj do lidí vpravený komunismem a jinými podobnými levicovými hrátkami, dnešní společenské zřízení nevyjímaje. V podstatě je to stejná krádež jako znárodnění soukromého majetku...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Czexit

Příspěvek od Lyster »

Většina Čechů je v EU spokojena, odejít by chtěla desetina lidí
https://www.novinky.cz/domaci/503559-ve ... -lidi.html

Já ty "masáže" po ránu fakt nějak nedávám. :head
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Czexit

Příspěvek od golem »

Věnuj prosím trochu víc pozornosti výběru tématu, do kterého příspěvek vkládáš. Na tohle je zde velmi vhodné téma: Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí.
:D :hand
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Czexit

Příspěvek od Zarozak »

Já se spíš bojím toho,že ve "stádě" opravdu tento názor převládá :|

Rozuměj,většina (především městských) lidí neřeší to,že jim někdo zakazuje pěstovat to a to,topit tím a tím,starat se o přežití na zimu,obhospodařovat grunt 20 let starým autem,které nesplňuje EU emise a podobné starosti běžného venkovana automaticky nasratého na celou EU :)
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Czexit

Příspěvek od zedik »

Nemyslím si,že tento názor převládá.Pokud by převládal,nemají takový problém s referendem,kterého se všichni bojí jak čert kříže.Jestli je veliká většina pro setrvání můžou to přece vesele povolit :-)
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Czexit

Příspěvek od golem »

"V aktuálním průzkumu spokojenost s členstvím uvádí 56 procent dotázaných, což je nejvíce od doby před propuknutím ekonomické krize. Podobný podíl Čechů také odmítá vystoupení z EU." ... A kde jsou potom ti, kteří s členstvím nejsou spokojeni, ale vystoupení odmítají, protože věří v reformovatelnost unie?
Ono by bylo potřeba minimálně znát položené otázky a odpovědi na ně, takovéhle výtahy výsledků bývají někdy tak kreativní, že když se člověk dostane k otázkám a odpovědím, tak to skoro vypadá, že ten vysvětlovač-oblbovač měl k dispozici jiný průzkum... :)
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Czexit

Příspěvek od golem »

Novinky, pondělí 29.04.2019:
S členstvím země v Evropské unii je spokojeno 56 procent lidí, což je nejvíce za posledních devět let. Plyne to z průzkumu agentur Behavio a STEM a Institutu pro evropskou politiku Europeum, který probíhal od prosince 2018 do letošního dubna.

Novinky, čtvrtek 02.05.2019:
S členstvím v Evropské unii je spokojeno 37 procent Čechů. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Zdroj:
https://www.novinky.cz/domaci/503559-ve ... -lidi.html
https://www.novinky.cz/domaci/503885-s- ... racie.html

Nemít ty seriozní a důvěryhodné informace, co bychom si počali? :lol:
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Czexit

Příspěvek od honzasl »

Mě by jenom zajímalo, nakolik se u dotyčných liší odpověď na otázku:
- jak jsi spokojený s EU
- jak jsi spokojený s ČR
- jak jsi spokojený se svým životem
- jak jsi spokojený se svým sexuálním životem

A tak dále. Já se totiž obávám, že přes všechen pokrok jsou lidi pořád stejní a tudíž jejich názor na EU je podobný, jako měli poddaní na Josefa II. Měli ho rádi a jinak jim byl u prdele....
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Czexit

Příspěvek od Lyster »

Uspořádat referendum o odchodu z EU? Pro jsou jen komunisté a SPD
https://www.novinky.cz/domaci/505645-us ... a-spd.html
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Czexit

Příspěvek od Lyster »

Britská premiérka Mayová oznámila rezignaci
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... gnaci.html
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Czexit

Příspěvek od mukl »

.....a největší strach mám z toho, že nám ti lumpové z EU ani ten "CZEXIT" nedopřejou.... :(. Budeme možná taky poslední země, která v "Unii" zůstane a "zhasne světlo" a potom nakonec "po Česku" jako vždy, oslavíme to "setřesení okovů" :beer . To máte jako s Kazachstánem. Ten byl poslední zemí, která vystoupila z SSSR. V té době už to byla jenom formalita, ale ještě čtyři dny existoval SSSR, jehož jediným členem byl právě Kazachstán. Když ten jako poslední vystoupil "ze svazku", SSSR definitivně skončil v propadlišti dějin.....To je jak podnik OKK: Ostravsko - Karvinské koksovny. Ještě naštěstí existuje, ale má jen jeden jediný provoz a to koksovnu "Svoboda" v Ostravě - Přívoze. (mimochodem, je to moc krásná koksovna :F ) Toto jméno získala po roce 1989. Ale nenechte se mejlit 8-) . Předtím se sice jmenovala nějaký čas : "Vítězný únor"(blahé paměti), ale ještě předtím : "Generál Svoboda". Takže se vlastně nenápadně vrátila ke svému staršímu názvu. Ale ještě ne k původnímu. Ještě předtím to byla koksovna "František" . Tak uvidíme jak to nakonec s tou slavnou, mnohonárodností , "Franckou - Čtvrtou - Euroříší dopadne :mrgreen: ....

Taky dobrej "Coke Plant". Není sice z Ostravy, spíš tak trochu z Ruska, ale zato se tam pěkně zpívá :angel :
https://www.youtube.com/watch?v=4C-DyJz3t84
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Czexit

Příspěvek od FMJ »

Spíš mám strach z toho, až po první vlně dojde v srpnu k jakž-takž zmátoření a oklepání se, padnou hesla typu: "...a musíme se semknout", "společnou silou proti viru", "více E U hodnot" apod...... A madam předsedkyně Ursula von der tomu dá nějaký nějaký další, absurdní směr....
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Czexit

Příspěvek od mukl »

...to asi tak bude :cry: . To máš pravdu! Ale....já to říkám všude už asi deset let. Na má slova sice zatím nedošlo. Jenže mám strach, že na ně může dojít. Možná teď? Kéž by ne. Takže, jak přijde pořádná ekonomická krize, všechny evropské kecy, vize a "výzvy" půjdou stranou a každý pojede za sebe pod heslem: "Zachraň se kdo můžeš". A to bude konec EU. Už teď je to vidět, jak se uboze mezi sebou země hádají a navzájem si kradou nějaké pitomé a "smradlavé roušky". A to je teprve začátek :cry: .
Odpovědět