Czexit

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Czexit

Příspěvek od Ibex »

na tento odkaz jsem narazil na webu strelectvi.cz

http://www.czexit.net
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Czexit

Příspěvek od proforma »

Hrozba czexitu by mohla byt dobrym argumentem pri jednani o te EU zbranove novele, ale to byto asi muselo byt spis na urovni narodni diskuse podporene petici, nevim, jestli je internetova petice dostatecne silnym argumentem...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Czexit

Příspěvek od TomSmith »

Aktualitka ze ZS: http://www.zelenysport.cz/
Přílohy
Upoutávka ze ZS
Upoutávka ze ZS
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Czexit

Příspěvek od Baca »

CHlieb a sol..... Hmm ale ved to nie je take marne. Ked bude chlieb minimalne dva tyzdne stary (idealne aj plesnivy aj ked zenevska konvencia zakazuje bio zbrane) no a sol, ked bude aspon v kilogramovcyh skalach sa da efektivne hadzat :-D
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Czexit

Příspěvek od Ibex »

nevím, jak vy, ale mě se poslední dobou scházejí - řekl bych až hysterické výkřiky ohledně czexitu..
Dnes mi na mail přistálo info s fotem - asi je to foto výtisku HN, co by nás to stálo, kdyby jsme vystoupili z EU.
Nemáte pocit, že dost tvrdě tlačí na pilu?
Přílohy
czexit.jpg
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Czexit

Příspěvek od devlop »

ten pocit mám také, stačí se zběžně podívat na články na nejčtenějších "zpravodajských" serverech

13.2.20108
https://archiv.ihned.cz/c1-66047960-cze ... ticum-lidi
"Průšvih a sebevražda, hodnotí návrhy na vystoupení z unie ekonomové a podnikatelé. Oslabila by koruna a lidé by zchudli"

7.2.2018
https://www.novinky.cz/ekonomika/462803 ... rnici.html
"Vystoupení z EU by bylo ekonomickou sebevraždou, varují odborníci"

https://ekonomika.idnes.cz/czexit-odcho ... omika_evam
"Po czexitu by přišla doba temna a pád na úroveň Běloruska, varují experti"

atd atd., a nějak moc prostoru pro své kecy a vize začal dostávat Jan Švejnar, neúspěšný kandidát na prezidenta z roku
2008, tvrdě odmítající czexit https://zpravy.idnes.cz/diskuzni-porad- ... domaci_lre

ten jakoby zcela nohdou vypadl z prdele Drahošovi.
Naposledy upravil(a) devlop dne 13.02.2018 13:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Czexit

Příspěvek od Rafael »

Ibex píše:nevím, jak vy, ale mě se poslední dobou scházejí - řekl bych až hysterické výkřiky ohledně czexitu..
Dnes mi na mail přistálo info s fotem - asi je to foto výtisku HN, co by nás to stálo, kdyby jsme vystoupili z EU.
Nemáte pocit, že dost tvrdě tlačí na pilu?
Zrovna před chvíli jsem něco podobného četl:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... xit-524187
A Bakala je moc dobrý ekonom, Hospodářské noviny taky vypadají odborně a věrohodně....
:D
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Czexit

Příspěvek od mukl »

Byli jsme před EU, budeme i po jejím krachu... :F To je jasné, že bude hysterická kampaň o tom, co nám všechno EU jako přináší a "dává". Problém je v tom, že se demagogicky zaměňuje mírové soužití, výhodná spolupráce a přátelství mezi evropskými zeměmi, cestování, obchodování, výměnné pracovní pobyty atd... které by měly normálně fungovat a proti kterým samozřejmě nic nemám, za vizi totalitářského molochu, který jediný toto jakože garantuje. Nějakého "evropského superstátu",který rádoby vzniká a který je řízený už víceméně zcela otevřeně Německem. Taková "čtvrá říše", tentokráte však ve jménu "pravdy a lásky". I kdyby měli EU alarmisté pravdu a odchod by nás dočasně ochudil, odpověděl bych na to, že "Svoboda vždycky něco stojí". Však se to nějak tak říká, že kdo se bojí o materiální statky a kvůli nich se vzdá svobody, příjde nejen o tu svobodu, ale nakonec i o to ostatní. A to je tutovka. Ta naše "EU jakoprosperita" by brzy vzala stejně za své. Úpadek hodnot, politika nekonečného migračního proudu a hospodářská krize, která dříve či později udeří se silou ještě větší než ta minulá, stejně pořádně zamíchá kartama. Německo tady má průmyslovou základnu, levnou pracovní sílu a zdroj tučných dividend. Oni nás potřebují možná víc než my je. My makat ještě umíme. Nevím ovšem, jak jsou ale na tom miliony jejich nových snědých kamarádů....
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Czexit

Příspěvek od krvfx »

Ibex: To si dělají legraci. Straší (v nejhorším případě) vlivem v několika málo desetinách procenta HDP (jestli je poslední údaj v procentech - není to vidět). Vláda za rok naseká daleko víc dluhu než toto. Zdá se mi to málo katastrofické. Platba do EU z ČR je ročně okolo 40 miliard Kč.

Edit: Zajímavost - vývoz ČR do UK je asi 200 mld ročně - o tenhle trh přijdeme brexitem? Ani náhodou...
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Czexit

Příspěvek od TomSmith »

http://petr-kubac.blog.cz/1801/proc-je- ... opske-unie
Proč je ekonomicky výhodné vystoupit z Evropské unie.
Vystupme z toho vlaku rychle. Staňme se kombinací daňového ráje a továrny na výrobky, které se kvůli Euro-regulacím nedají ( se ziskem ) v EU vyrábět. Využijme toho, že EU kolem nás ještě pár let setrvačností poběží. Tím se stane, že nesplatitelné dluhy unavené Belgie, Francie a dalších začnou přes podnikání zahraničních i našich firem financovat naši prosperitu. Vystupme z EU, zrušme Euro-buzeraci a staňme se Singapurem hodinu jízdy od Mnichova !!
;)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Czexit

Příspěvek od viktor »

s czexitem by mělo nemecko obratem spoustu firem v zahranici :-))
je to jak před sametem,,, všichni vi ze situace je uz moc dloiho neudrzitela.. ze proste něco prijde.. objevovai se první disidenti tak nejak skoro verejne, cenzura mekkla, nadeje byl ana zapade a zapad se na nas tesil, jo ještě aby se netesil se na nas dobře zahojil... ted je situace hodne podobna a za reseni hodne problemu se povazoval pad komancu,, no moc to nepomohlo.. respektive mame se lepe a za dost silenou cenu..a taky nejde srovanvat situaci před cca 25 a ted.
Ted se zacina povazovat za vseobecny lek Czexit. Nevim, ale asi jiné reseni není, strach z toho maj ( kavarna ) neskutecnej a budou delat vse aby to zastavili. hehe.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Czexit

Příspěvek od Serža »

takové vtipné připomenutí...
Přílohy
27545429_410276006089795_6543780007471261205_n.jpg
27545429_410276006089795_6543780007471261205_n.jpg (99.92 KiB) Zobrazeno 11885 x
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Czexit

Příspěvek od Koniáš »

Tak už debatou o Czexitu začíná salámová metoda. Nyní kupodivu v náš prospěch.
Nyní je to nazýváno ekonomickou sebevraždou.
Za pár měsíců to bude velice těžké a bolestné, ale možné.
Příští rok se budeme bavit o minimalizaci následků Czexitu.
Za dva roku začneme objevovat i pozitiva
A za 5 let proběhne hlasování, na kterém už to dopadne dobře.
V té době už bude EU v násobně větších sračkách a mnohem více zemí bude z EU utíkat.
Takže to chce vydržet 5 let.
Snad si do té doby zbraně udržíme uvnitř a migranty vně naší země.

Nevím, zda jsem to neměl napsat do předpovědí.
:D
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Czexit

Příspěvek od mukl »

Takzvaná "Evropská unie" je projekt odsouzený k zániku. Mám ale strach, že než se definitivně rozsype, nadělají globalističtí eurototalitáři ještě hodně zla. Hrajeme o čas..Mám ovšem ještě takovou osobní vizi: Jednou někdy... EU už v podstatě nebude existovat, nebude mít na nic vliv, ale v Bruselských prosklených palácích ještě budou zasedat všechny ty rady a komise a budou přijímat opatření, přicházet s novými "výzvami", zatímco běh věcí "tam venku", už bude dávno někde jinde...Až jim někdo konečně vypne proud, pochopí, že už je fakt konec a v tu chvíli si (v poslední minutě, při zapnutém nouzovém napájení) z nějakých těch "fondů soudržnosti" ti nejskvělejší vizionáři rozdělí "miliardu" Eur na prémiích a s pocitem dobře vykonané práce, se už konečně odeberou někam.... DO PRDELE!! :moon
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Czexit

Příspěvek od bacil »

Neznáte jejich myšlení. Oni vůbec nejsou mimo realitu, naopak všechno plánují - dokonce i ty chyby.

Tito naleštění pánové raději vyvolají válku s nějakým vymyšleným nepřítelem. A ve válečném stavu, vytvořit znovu něco jako gestapo, pro ně není problém, praxi už mají a Goebbels byl přece génius v manipulacích s davem.

Jediné, co se jim vymklo z rukou, je Orbán, PL vláda, Zeman - ale to je jen malá chyba se kterou bylo počítáno. Dokonce i ten Brexit nebyl jen tak sám od sebe, spontánně, ale stála za tím stejná reklamní agentura těžící z Big Data, která vyhrála volby Trumpovi. Takže někdo to štědře platil a ptejte se, kdo si spočítal, že jde Anglii na Brexitu skvěle oškubat.

Nezapomeňte také na bankovní domy prorostlé ve strukturách EU v ECB, které v každé krizi větří tučné zisky a financují ochotně všechny strany konfliktu. Podívejte se jak vykradli Řecko. Takže vyvolat krizi či ještě lépe válku, ano, to je jejich vlhký sen.

A kdo to odskáče? Slované. Proč mi to tále připomíná tu Třetí říši?

Čím dřív CZexit bude, tím větší chyba v plánu. Tohle totiž neplánovali, proto vykřikují, že obyčejný blbec je sice má právo (za nedlouho povinnost) zvolit, ale už nemá právo hlasovat proti nim v referendu.
Demokratura je neologismus složený ze slov demokracie (demos – lid; kratos – vládnout) a diktatura (z latiny: dictator), který označuje diktaturu vydávající se za demokracii.[1] Termín pravděpodobně definoval švédský spisovatel Vilhelm Moberg v roce 1965, který jako demokraturu chápal režim, ve kterém jsou média využívána k manipulaci s veřejným míněním za účelem, aby si občané mysleli, že žijí v demokracii.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Demokratura
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Czexit

Příspěvek od mukl »

Vůbec si nemyslím, že jsou hloupí. Nacisti taky nebyli hloupí a měli všechno dobře promyšleno. Ale to se už tak někdy stává, že běh dějin předběhne i nejlépe připravené plány. Němci jeli za II. světové až do hořkého konce na 100%. Program "konečného vítězství" a "konečného řešení" fičel "naplno" až do chvíle, než zavlála na Reichstagu rudá vlajka. To byl konec...to pochopili i při té svoji germánské nadutosti. K úvaze o veselém konci EU, kdy ona samotná už nebude existovat, ale její struktury stále "pojedou naplno" mne přivedlo nějaké povídání o revoluci v Rusku v roce 1917. Bolševici už byli vládci ulic a pány situace a ještě někde v tu chvíli zasedala tehdejší státní Duma a "řešila situaci" a "přijímala stanoviska a rozhodnutí", které už neměly na dění žádný vliv. Hned mě napadla taková asociace s EU. Říkal jsem si. To bude to samé. Takových případů z historie je jistě spoustu, kdy si dosavadní moc nechce připustit svůj konec. Když se rozpadalo Rakousko, my jsme vyhlásili samostatný stát a z Vídně v těch dnech přišla nabídka na "federativní uspořádání" monarchie. Hmm, trochu pozdě... :roll:
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Czexit

Příspěvek od jameson363 »

Mě ohledně Uhnijě baví všelijaké ekonomické prognozy typu:

-kurz koruny klesne a způsobí to odliv zahraničních investorů. Nezpůsobí pokles koruny spíš příliv investorů? :D Mimo jiné i lepší export.

-nebo že VW přesune Škodovku jinam. Jo a asi kam ty vole a jak rychle by tam nabrala kvalifikovaný personál? Problem by vyrešil jeden telefonát z Wolfburgu panu Džankrovi do Brusele a bylo by po problému :D
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Czexit

Příspěvek od ecart »

Tak jo, přiznám se: když jsme vstupovali do EU, tak jsem se na to těšil, jak budeme konečně na tom Západě. Jsem idiot :head Teď si přeju jediné - Czexit!

Přemýšlel jsem nad některými argumenty, které proti Czexitu zaznívají, a prostě jim nevěřím:

1) Bude to ekonomická sebevražda
Čína také není v EU a přitom jsou čínskejch krámů plný obchody, a to na všech kontinentech.
USA také není v EU a přitom poboček amerických firem je plná Evropa i ČR.
Pokud tu budeme mít levnější práci a snesitelné daně, tak firmám je úplně jedno jak složité administrativní procesy je při výrobě či obchodování s ČR čekají. Firmám jde o prachy a vždycky najdou způsob jak z každé situace vytřískat co nejvíc.

2) Přijdeme o možnost svobodného pohybu
Vzít si bouchačku na dovolenou, byť po Evropě, je teoreticky možné, ale prakticky neuskutečnitelné. Se psem na dovolenou je to podobně. Miliarda papírů a člověk aby se bál, že mu čokla stejně utratí nebo zavřou do karantény. Svoboda cestování po EU se tedy rozhodně nedá srovnat se svobodou cestování po USA.
Když letím kamkoliv po EU (bohužel musím často), tak se poslední dobou svlíkám málem i z trenek. Po několika špatných zkušenostech jsem zcela přestal tahat "checked baggage" a beru si už jen palubní zavazadlo. V trenkách, bez pásku, bez bot, s vybaleným notebookem a mobilem, držící pytlík se zubní pastou a čekající v řadě na security check si opravdu připadám jako ten správný Evropan. Když to srovnám s kontrolou před letem do USA, tak je to v EU úplně stejný a možná i víc ponižující.

3) Přijdeme o dotace
Na skutečné dotace stejně dosáhne jen Agrošmejd a spol. Normální člověk buď nemá šanci vůbec, nebo se musí podrobit extrémní byrokracii a pak ještě každou noc nespí, aby náhodou neudělal nějakou blbost, nemusel vracet a nedostal flastra.
Dotace na kotlíky, zateplení, domácí fotovoltaiku atd. jsou dobré tak leda k tomu, že nám zdražili kotle, dodavatelé fotovoltaiky si zvedli marže a party lemplů si namastily kapsy při lepení polystyrenu.

4) Ostraha hranic nás bude stát šílené peníze
Výborně - aspoň budou pracovní místa pro všechny úředníky, kteří aktuálně spravují agendu a komunikaci EU-ČR.

Možná jsem opravdu idiot, ale nevidím jediný důvod proč zůstávat v EU. Chaos v zákonech a nepořádek si umíme udělat i sami, bez Bruselu.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Czexit

Příspěvek od Zarozak »

Za mě i kdybych měl hlínu žrát,tak ať je to už konečně za náma.Ale bohužel ze skušeností,takhle uvědomělá je snad jenom sorta lidí na tomhle a různých střeleckých forech a možná ještě hrstka jedinců "tam venku"
Zbytek,bohužel a je mi to moc líto,jen tupé stádo,zcela pod vlivem medií a velice se obávám výsledku jakéhokoliv refernda o takto důležitých a ve výsledku dobudoucna sáhodlouhých záležitostí.....Přesvědčuju se o tom kdykoliv,kdy na to přijde řeč,ať už se jedná o czexit,regulaci kwerů nebo kotlíky apod.A nedej bože něco utrousit na adresu Andyho čerpače :ne
Uživatelský avatar
chosen one
Příspěvky: 33
Registrován: 21.02.2015 0:12
Pohlaví: muž
Bydliště: východní Polabí

Re: Czexit

Příspěvek od chosen one »

Já bych s tím referendem o vystoupení zatím moc nespěchal. Ono některé věci je lépe nechat uzrát. Musíme si uvědomit, že tuhle šanci budeme mít pouze jednou. Pokud by v případném referendu vyhráli zastánci unie, dopadlo by to jak s převratem v Turecku a potom bůh s námi.
Zkrátka bych tu slavnou EU ošvejkoval tak, jak to umíme jenom my Češi. Podojit, co to půjde (zatím stále z EU dostáváme víc než dáváme), vytrvale odmítat kvóty a další přiblblá nařízení. Když už běžence, tak z Ukrajiny, křesťany z Číny nebo třeba i těch 50 křesťanů ze Sýrie (stejně zdrhnou při první příležitosti do říše). Když už různá nařízení, tak jenom, aby nás to nebolelo, a soudruzi měli pocit, že je po jejich. No, a za pár let, až budeme muset víc dávat než dostávat, udělat celé slavné RVHP pápá, ideálně najednou s celou V4. Tou dobou už bude nálada ve společnosti taková, že referendum o vystoupení dopadne tak, jak si všichni rozumně uvažující přejeme.
Ostatně, už jenom to, že se o Czexitu začíná mluvit v médiích a mezi politiky (zatím pouze hystericky křičí) naznačuje, že jsme pokročili. Kdyby o tom někdo začal před pár lety, putoval by první volnou sanitkou do Bohnic...
Mimochodem, podezírám toho Slováka, co se nám teď snaží vládnout, že má podobný plán. Podojit, a pak si tady vládnout sám. Ten chlap není vůbec blbej, jinak by nebyl tak bohatej.... a proto je nebezpečnej. :sad
Odpovědět