PČR Lovci lebek

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

PČR Lovci lebek

Příspěvek od kregan »

Policisté z odboru pátrání Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR, známější pod názvem „lovci lebek“.

K datu 1. září 2003 byla na Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia České republiky založena skupina cíleného pátrání. Jejím hlavním úkolem se stalo pátrání po pachatelích zvlášť závažné trestné činnosti s prvkem vysoké nebezpečnosti pro společnost. Od této doby se začala psát historie malé policejní jednotky, jejíž členové, vybraní policisté služby kriminální policie a vyšetřování, získali postupem času od novinářů přezdívku "lovci lebek".
Po více než ročním pátrání se policii podařilo v zahraničí dopadnout předsedu představenstva společnosti
začal po něm pátrat i speciální tým policejního prezidia, přezdívaný lovci lebek. Letos v březnu jej pak zadrželi v Německu
lovci lebek Kremela dopadli již počátkem roku v Belize ve Střední Americe.
Pod dohledem lovců lebek pak odjel do Německa, kde začala vydávací procedura. "Vrátil jsem se dobrovolně,"
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/uprch ... 5900fea04/

Dokázal by tu někdo objasmnit, jak fungují? Přece je cizí země nenechaj jen tak fungovat na svym území. Leda, že by se jen nějakým způsobem podíleli na zásahu nebo pátrání místních policajtů.
Taky je divný, že někoho chytěj v Belize, pak si s nim udělaj výlet do německa a pak ho teprv seberou...
Nebo je to jako s Krejčířem v JAR, že si tam prostě jedou udělat dovolenou a připíšou si zásluhy místních policajtů...
Nebo operujou podobně jako ÚZSI? Pak by se tim ale nemohli moc chlubit.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: PČR Lovci lebek

Příspěvek od Butch »

Já se domnívám, že většinu času operují doma, pokud mají důvodné podezření, že se hledaná osoba skrývá v zahraničí, tak se spolupráce domluví ad hoc. Ale co já vím :lol:
Odpovědět