Jak byste se zachovali vy?

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od krvfx »

Tak zrovna tady by to nebylo OT ani náhodou.
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Fantozzi »

Tak když jinak nedáte :)
Stalo se nám to v Rio de Janeiro, vraceli jsme se z procházky a počasí se trošku zhoršilo začalo lehce pršet a v ulicích se to najednou vylidnilo, šli jsme po takové široké silnici, která byla z jedné strany lemovaná oplocením přilehlých budov Petrobrasu a na druhé straně bylo nějaké křoví. Najednou vidím jak z protějšího chodníku k nám míří nějaký tmavý týpek, mladý kluk, a říkám si že asi bude somrovat - což je tam naprosto běžné. Když k nám dorazil tak vytáhl kudlu a cosik drmolil, všiml jsem si že za námi stojí druhý týpek, který manželce odřezal kabelku. Toho druhého týpka jsem si všiml až na poslední chvíli. To je všechno trvalo to chvíli, pár sekund. Pak zdrhli. Ještě jsem si všiml jak od budovy Petrobrasu běží chlap asi z ochranky s brokovnicí, my jsem ale byli v šoku a utíkali jsme pryč. Naštěstí se nic nestalo, trošku jsme s touto situací počítali a všechno cenné včetně pasů jsme nechali na hotelu. Rok předtím nás okradli v Římě, tam to byla "dražší" zkušenost, včetně komunikace s italskou policií, ale naštěstí jsme byli pojištěni a škoda byla pokryta z pojistky. V Riu jsme sice taky šli na policii, ale nebyli schopni komunikovat anglicky.
Samotář
Příspěvky: 344
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Samotář »

devlop píše:možná by bylo taky dobré poznamenat, že když už chci někomu pomáhat a zachraňovat, tak ať mám čím, aneb - proti noži s prázdnýma rukama = game over
https://zpravy.idnes.cz/napadeni-poboda ... domaci_ekl

přitom stačilo investovat cca 5tis, ZP + nějaká stará číza z komise by stačila k tomu, že by to ti dva šulci ze Znojma obrátili proti muslimským turkům ve svůj prospěch, ale což, zbraně jsou prostě zlé a zlé a proti zlu jedině s květinovou myslí a kopretinami v rukou že ano, že bude někdo srát a chcát ve svých 40letech do plínky a bude celé rodině na obtíž je jen vedlejší efekt.
V článku se píše, že šli z restaurace. Pokud byli na víně, nemohl sebou mít střelnou zbraň.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od devlop »

Samotář - ano, mohli být nalití ale taky nemuseli, to se už nedozvíme, neřekne to ani ten mrtvý ani ten co je rád že vůbec existuje v nějakém stavu měsíčního dítěte. Upřímně, kdybych šel do restaurace s tím, že si dám bifteček a k tomu dvě deci vína, půjdu i s krochnou, raději případný právní postih než pitevní zpráva s mým jménem na stole. A ten, kdo chodí v dnešní době naférovku chlastat jak děravej sud do báru a vrací se vožralej v noci ulicí domů ať už sám nebo s kámošem, tak je to adept na darwinovu cenu, šance, že přijdeš domů je tak 50:50. Pokud zachlastat, tak jedině na nějaké soukromé chatce s blízkými lidmi. Chodit do městkských naléváren je podle mne naprostá pitomost.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Matěj »

devlop píše:A ten, kdo chodí v dnešní době naférovku chlastat jak děravej sud do báru a vrací se vožralej v noci ulicí domů ať už sám nebo s kámošem, tak je to adept na darwinovu cenu, šance, že přijdeš domů je tak 50:50.
Prosím tě, zase tak bych to nedramatizoval, přece jenom uvedený příklad byl spíš na české poměry vyjímka. Pokud by to tak bylo, tak se divím, že jsem přežil mládí, chlastací akce po městě s kámošema s příchody k ránu (nebo i odpoledne nebo sem tam k ránu druhý den :) ) byly běžné a přežili jsme všichni. Sem tam byl i konflikt, ale to naštěstí bez nožů apod., když třeba člověk lezl za něčí holkou a dotyčnému se to nelíbilo. Dnes to jistě na nějakých našich maloměstěch nebude nebezpečnější než tehdy.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od devlop »

Matěj, souhlas, já také zažil tuto fázi života, ale to byly roky cca 1998-2004, krásná doba, neměl jsem sebemenší problém. Ale jak sám píšeš, toto je již minulost. Možná tak na malých městečkách je ještě vše relativně OK.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Rafael »

Souhlásím s devlopem nahoře.
Potulovat se podnapilý po nocích po městech je fact na Darwinovu cenu.
*
Cca 10-15 let, nevím už přesně, se takovým zážítkům zásadně vyhýbám.
I v Ostravě na celkem hlavních ulicích kde mají zastávky tramvaje a ve dne vypadají bezpečně a sídlí tam velmi dobré restaurauce
Zkušenosti spolupracovníků po firemních oslavách jsou mi dostatečným varováním.
Jeden takovou akci přežil jen o dva dny.
Někteří po dalších skončili různě, ARO, JIP atd. po přepadeních....
*
Pokračování možná příště abych neplevelil vlákno a nemusel psát proč jsem takový "posera"..
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Matěj »

Holt velkoměsta... V Praze, Brně... nebo té Ostravě bych se bál taky. U nás na maloměstě asi tolik ne.
Když jsem musel jít po setmění centrem města v civilizované západní Evropě (Británie, Německo a fuj Belgie), tak jsem měl strach i za střízliva. To už lepší jet taxíkem s důvěryhodným taxikářem v turbanu... To jsem sem tam žabikuch zariskoval... I když v Británii bych za to šel do lochu na 3 roky, najít to u mě. Ještě, že už tam nemusím pracovně, jako v minulém zaměstnání. Teď mě pošlou maximálně do Rakouska a tam je člověk autem za chvíli, tak odpadají cesty letadlem a spoléhání se na taxíky/socku.
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Pahrb »

A to ja s v noci v praze toulam. I parky. Ale jak jsem starsi, tak si to cim dal vic rozmyslim. Takovy park na Petrine je docela adrenalin.

Nejlepsi zpusob je sedet v baru az do rana :D
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Hohepa »

Nejlepsi zpusob je sedet doma a otevřít si lahev něčeho dobrého :angel :beer
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od bivoj »

Upřímě řečeno, na toulání po nocích potřebujete mít nejen koule, ale i vizáž. Po poslední nehodě na motorce (naštěstí dávno už tomu) jsem utrpěl slušivou jizvu ala Joffrey de Peyrac. ;) Pak už stačí jen takový šikmý pokuk okem a chraplavej hlas. A trochu té drzosti. A neměl jsem s tím problém v jakýchkoliv vyhášených lokalitách a to nejen v ČR. Ono když vypadáte jako Danny Trejo, Vinnie Jones nebo Lenny McLean, tak se vážně nemusíte bát... ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Matěj »

Sedět doma je nuda. :)
Vinnie Jones nehraje na zjev, ten přece nosí do hospody "pouštní orel 0,50" (vždycky mě pobaví ten překlad). :)

https://www.youtube.com/watch?v=sSJZZmb3ngE
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od bivoj »

Boha mojho!!! Takovou nádhernou scénu kurvit dabingem??? Ať tě peklo špatných překladů pohltí...

Zde je to tak, jak má být... :https://www.youtube.com/watch?v=Mlfh7ovrVcM
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Bill Masen »

Ale prdlačky, náhodou pouštní orel 0.50 je dobrej. :rock
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od K4cer »

Lidi sou divní.

Mě asi před týdnem naprosto neznámej člověk řekl, že vypadám jak ruskej policajt :?
Já, běžnej vobčan, milej hodnej :angel
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od kregan »

Podle mě udělali všechno, co se v tu chvíli dalo. Přemýšlím, zda se dá na takovou situaci nějak připravit. Vždycky s sebou vozím něco na rozbití skla, ale prý jim to nešlo ani sekerou.
Silvestrovská autonehoda nedaleko obce Vysoká na Kokořínsku, pří níž jeden vůz skončil potopený v rybníce, dopadla tragicky. Svědci nehody ale bojovali o záchranu řidiče do poslední chvíle a prokázali ohromnou snahu pomoci.
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/nehod ... zpravy_nuc
Čím víc víš, tím míň neseš.
Sofi
Příspěvky: 71
Registrován: 22.11.2018 9:12
Pohlaví: žena

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Sofi »

Je to tak, nemohli udělat víc za daných podmínek.

Trénovat se dá, asi nejdůležitější je trénink "v hlavě". Představit si situaci - uvidím autonehodu, co udělám? Co udělám první a co potom? Co k tomu budu potřebovat? A z toho se potom začne odvíjet další příprava, pokud člověk chce. Třeba si pořídí i ten rescue nůž, jaký mají hasiči, bude zlepšovat svoji kondici, znalosti o možnostech záchrany...
Mimochodem, zajímavé je, že spousta lidí, když spatří autonehodu, tak bez podobného tréninku je nenapadne zastavit. Ne že by nechtěli pomoct, ale v tu chvíli prostě neví, jak zareagovat, zaskočí je to. Takže dobrý začátek je např. "uvidím auto v poli - zastavím - přesvědčím se, zda tam není nějaký problém".
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Fantozzi »

V té studené vodě i tak asi byl problém cokoliv dělat, navíc to vypadá, že auto bylo poměrně daleko od břehu a bylo celé pod vodou.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Bill Masen »

Váhal jsem jestli to dát do vlákna "jak bylo dnes", nebo sem. Dneska jsem coural autem v centru Prahy a hledal, kde zaparkovat. Místo bylo akorát v Bartolomějský, ale netroufal jsem si. Na Národní jsem při třetím kolečku stál před semaforama a najednou mi někdo bere za kliku pravých zadních dveří. Mladej kluk, v ruce kelímek od kafe, něco říkal, ale nerozuměl jsem mu. Dveře jsem měl zamknutý a nevím co chtěl. Každopádně situace, kdy mi někdo chce otevřít dveře auta na semaforech nebyla příjemná, tak se ptám, jak byste se zachovali vy, kdybyste dveře zamčený neměli?
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Radek07 »

vypnout motor, výstražný světla, obušek co mám hned v přihrádce vedle a šel bych mu kolem auta vysvětlit pojem násilné vloupání do vozu

nebo si tě spletl s taxi :D
Odpovědět