Jak byste se zachovali vy?

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Maximus »

Tyto rodiné hádky jsou zrovna jedna z oblastí, kde by člověk měl být v otázce zasahování krajně opatrný. Také jsme měli známé, kteří se sice "hrozně" milovali, ale každý druhý či třetí měsíc se posílali vzájemně do nemocnice. Člověk kdyby nevěděl, co jsou oba pošuci zač, tak by tu malou blondýnečku i litoval a zastal, ale ta holka dokázala o hlavu svého přítele v afektu rozbít na kousky telefon (je to z dob, co telefony byli spíš ještě takové kompaktní "cihly") či něco podobného.

To není ale zrovna příklad, kterým začíná toto vlákno.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od zedik »

tak jsem akorát dokoukal kamerový záznam,na kterém se k nám do bytového domu vylomením vchodových dveří dostala nějaká fetka.týpek si nesl sebou i přenosnou varnu a vybavení (a zřejmě si i v baráku šlehnul),dveře páčil nejdřív nějakým velikým šroubovákem,pak nějakou násadou nebo tyčí co měl sebou.do baráku se dostal po cca 10minutách.
můžu říct,že když teď koukám na záznam ,kdy dotyčnej leze po baráku a obchází jednotlivy vchodový dveře s baterkou tak z toho dobrej pocit nemám.
a taky přemýšlím jak lehko bych se dostal do průseru,kdybych se třeba zrovna v tu noc vracel domů,týpka potkal na chodbě a on se vydal směrem ke mě debatovat s tím šroubovákem v ruce.pak bych totiž asi zbytek baráku probral při dělání dírek do toho sráče a při našem soudnictví bych si na výsledek fakt nevsadil
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Bill Masen »

Chtěl jsem se jen bránit, řekl soudu mladík. Po ráně pěstí zemřel muž
Zdroj: http://olomouc.idnes.cz/soud-radek-palo ... zpravy_stk
Dost nešťastná situace, ale člověk má mít právo se bránit. Článek dost jednostranný, novinář píše, že muž zemřel po ráně pěstí, což je jasná lež a agresora nazývají poškozeným. Snad to pro toho kluka dopadne dobře a nebude se bát příště zase bránit sebe, svoji rodinu a přátelé.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od zedik »

sorry ale zrovna z tohoto článku bych byl opatrnej.týpek se přímíchal do rvačky kde jeho osobně nikdo nenapadal.navíc ten alkohol.alespoň dle info z článku
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Bill Masen »

Chtěl pomoct kámošovi a pak jí sám dostal. To mě přijde jako že i on napadenej byl.
Kromě toho přečti si co se o nutné obraně píše v trestním zákoníku, § 29 a najdi si co je "zájem, který chrání trestní zákoník". Co mě na tom vadí především je, že novinářská žumpa ještě před soudem ví, kdo je oběť a kdo pachatel.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od zedik »

dovolím si tvrdit,že tady o nutnou obranu rozhodně nešlo..ani jeden z nás neví kdo konflikt dvou ozralejch začal, a pokud se dva pod vlivem rvali a on se do toho zapojil jako třetí pod vlivem ač s úmyslem pomoct kamarádovi tak není moc co řešit,což dle mě ukáže i rozsudek.
smůla je,že ho blbě praštil ale tohle na nutnou obranu nemůže uhrát
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Bill Masen »

Ach jo, nebudu se s tebou dohadovat. Přečti si znovu článek, i to, co jsem napsal.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od zedik »

dohadovat se je zbytečný,doporučuju ti přednášku od gunlexu zákon a zbraně v praxi .tam se totiž přímo s právníkem od gunlexu probírají mimo jiné i všechny možné a nemožné modelové situace a to včetně případů a judikatur z praxe co je a co není krajní nouze a nutná obrana a kdy lze aplikovat a kdy v žádném případě .můžem si počkat na rozsudek a uvidíme ale dle mě to neuhraje
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od venca_h »

Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Bill Masen »

Tak jsem zvědavej, jak dopadne odvolání.
Tahle věta:
„V okamžiku, kdy do toho pan Paloncý vložil, útok už netrval. Útok ani nesměřoval proti němu, žádný neexistoval. Nejde o sebeobranu, ale vzájemné napadání, doplnil soudce."
mi trochu koliduje s:
"čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný tímto zákonem, není trestným činem. Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku."
Kromě toho:
"Následně vypovídala také žena, jež patřila k trojici mužů, kterou Paloncý s kamarádem potkal. Vybavila si, že se zraněného muže ptali, zda nechce zavolat záchranku. Říkal, že se cítí dobře. Chodil, komunikoval, poté jsme šli k nám domů."
Pokud by neodmítl, mohl žít. Možná ten kluk měl zavolat policajty a oznámit útok a popsat průběh. V tu chvíli by byl asi z obliga, protože by byl jasně označenej útočník a obránce.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od zedik »

jsem to řikal.klukovi to nepřeju ale bylo to víceméně jasné
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Bill Masen »

Nevíte, jak to dopadlo?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od DeadMan »

Nevím kam s tím, tak zkusím tady.

Bezdomovci otravovali a dostalo se jim léčby .......

https://www.novinky.cz/krimi/463855-pol ... praci.html

Jinak je vidět, že "kolegové" Kotrbu moc nemusí :chuckle
You cannot kill me as I am already dead!
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od čimango »

Vyjádření svědka konfliktu - europoslance Miroslava Poche v dnešním metru (možno dohledat zde: http://e.metro.cz/#strana=8): "...Chvíly jsem nechápal, co se děje, protože jsem nikdy neviděl nikoho, kdo by měl v kapse pepřový sprej. Nevěděl jsem ani, že něco takového existuje. ..."

Neposuzuji míru zavinění či eskalace konfliktu s obou stran, ale takhle sluníčkové vyjadření už jsem dlouho neslyšel.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od kregan »

Mě se stala v sobotu situace o které do teď přemýšlým, jak ji nejlépe řešit. Jeli jsme prvním ranním místenkovým autobusem do Liberce a nastoupila parta opilejch smažek, který dělali v autobuse bordel a obtěžovali cestující, včetně jedné slečny, která měla tu smůlu, že seděla vedle nich. Všichni okolo jsme je napomínali, ale oni byli čim dál vulgárnější a agresivnější. Pepřák ani teleskop v autobuse nepřicházel v úvahu. Vyhodit by se nám je asi nepodařilo, protože jich šest sedělo vzadu a v uličce proti nim mohl stát jen jeden člověk. Možná tak zajet na odpočívadlo a čekat na příjezd policie. Jenže dost lidí v tom autobuse pospíchalo a čekat nechtěli. Volat policii sem nechtěl, protože sem seděl sedadlo před nima a moh bych je tim zbytečně víc vyprovokovat. Podařilo se mi vygooglit číslo libereckejch měšťáků na SMS pro neslyšící a v SMSce popsal situaci i kdy přijedeme do Liberce. Měšťáci se na to vykašlali a smažky se ztratili někde v centru.
A co se dá v takový chvíli dělat?
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od devlop »

obdobnou situaci jako kregan jsem také zažil, a je opravdu velmi těžké rozhodnout, co dělat. Na nějaké kouzla s teleskopem nebo vystříkáním celého autobusu pepřákem lze samozřejmě zapomenout, ten prostor je velmi malý. V prvé řadě ale udělal chybu řidič, že je do autobusu nechal nasatoupit, osoby v podnapilém stavu tam nemají co dělat a je to většinou napsáno také ve smluvně přepravních podmínkách (viz třeba http://www.arriva-strednicechy.cz/res/a ... 1455123412)
8.1.3.
Do vozidla nemají přístup nebo mohou být z přepravy vyloučeny osoby opilé a osoby, které pro nemoc, mimořádné znečištění oděvů nebo z jiných důvodů mohou být cestujícím na obtíž.

Stejně tak, pokud smažky začaly dělat bordel a obtěžovat cestující, měl to být on, kdo zavolá na dispečink a smažkám zastaví na zastávce kde již bude čekat policie. Toto je jeho povinnost, on totiž nezodpovídá pouze za točení volantem.

Za mne by bylo vhodným řešením to, zvednout se, jít za řidičem a požádat ho, ať ty opilé smažky z autobusu vykáže (což ale pochybuju že by udělal :-)) nebo ať přes dispečink domluví setkání s hlídkou policie.
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Fantozzi »

Před lety jsme šli s přítelkyní a její kamarádkou z baru, bylo to nějak před půl nocí. Byli jsme relativně střízliví. Při čekání na tramvaj, jsem si všiml, že nějaký cikán kontroluje kapsy vedle sedícímu týpkovi, který notně přebral a bylo mu to celkem jedno. Já onoho cikána upozornil ať toho nechá, hned po mě vyskočila jeho stará, sedící kousek vedle na lavičce a ten snědý hoch po mě taky vyjel. Naštěstí to dopadlo dobře, jen slovní výměnou. Poučení pro příště - neřeš co tě nepálí...

Další příhoda se stala někdy před 10 lety cestou busem SA z Brna do Benátek, za námi seděla skupinka asi známých-dva páry a jeden z týpků byl posílen alkoholem a neustále se navážel do mladé černošky sedící přes uličku. Ona ho pak již ignorovala, ale u něj to vyvolalo spíše opačnou reakci a tak v jeho nejprve nevinných kecech nepolevoval. Nijak fyzicky ji neobtěžoval, jenom ji otravoval svými pak už oplzlými kecy a jí to evidentně vadilo. Samozřejmě se ji nikdo v celém buse nezastal a ani partnerka toho ožralého týpka ho nebyla schopna zklidnit nebo spíše to neřešila, prostě jak se říká taková typická "whitetrash" po česku. Už jsem to nevydřžel, prostě mi bylo vnitře za něho tak trapně, že jsem musel zakročit. Normálně jsem mu zvýšeným hlasem řekl ať drží hubu a nedělá ostudu. Měl ještě nějaké pindy na mě, ale nechal toho. Trošku jsem se bál, že bude mít problém se mnou, ale nakonec bylo vše vpohodě. Mimochodem, že by mi ona dotyčná poděkovala, tak to ani náhodou - možná ji to nakonec ani tak moc nevadilo a byla na to zvyklá. Poučení pro příště - neřeš co tě nepálí...

Jediné co bych dneska udělal, je že bych volal policii, pokud by se jednalo o nějaký vyhrocený konflikt. Nikdy bych se už nepouštěl do sporu mezi lidi, které neznám. Ale nemohu zaručit jestli bych se udržel, kdyby někdo jebal do důchodce, nebo ženy a jednalo by se vyloženě o drbana, který s dotyčným pravděpodobně nemá nic společného. Ale těžko soudit co bude a jak se zachovám.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Bill Masen »

Fantozzi píše:...Poučení pro příště - neřeš co tě nepálí...
K vítězství zla stačí aby slušní lidé nedělali nic.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od dracekvo »

Jenže při současném stavu, kdy všechno co je přičmoudlé má větší práva jak zbytek populace, je opravdu lepší nedělat nic.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak byste se zachovali vy?

Příspěvek od Bill Masen »

Máš samozřejmě pravdu, jenže pokud nikdo nebude dělat nic, tak bude mít "všechno co je přičmoudlé větší práva jak zbytek populace" i nadále.
Odpovědět